12 medali karateków w Legnicy

Znakomicie spisali się średzcy karatecy podczas XXVI Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w Karate WKF. Tym razem ich udany start miał miejsce 29 października w Legnicy.
12  medali karateków w Legnicy

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.12  medali karateków w Legnicy

Zawody zorganizował pod patronatem Prezydenta Legnicy Klub Karate Shotokan „TORA” Legnica.

Zawody miały rangę regionalną i zostały przeprowadzone według przepisów WKF - karate olimpijskie. W zawodach startowało ponad 200 zawodników z 19 klubów. Świetnie zaprezentowali się w nich średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 12 medali - 2 złote ,3 srebrne oraz 7 brązowych.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zajęli Maria Kułakowska oraz drużyna w składzie: Michał Dziedzicki, Patryk Dul i Jakub Szybiak.

Drugie miejsca wywalczyli Emilia Wysocka, Jakub Szybiak i Milen Żurek.

Trzecie miejsce przypadło: Szymonowi Tułakowi, Danielowi Mańkowskiemu, Michałowi Dziedzickiemu, drużynie dziewcząt w składzie: M. Żurek, M. Kułakowska i E. Wysocka oraz drużynie chłopców: D. Mańkowski, A. Dul i B. Zamaro. Dwa brązowe medale wywalczył także Bartłomiej Babiński w kategorii kadetów oraz juniorów.

Dorobek naszych karateków mógł być bardziej okazały B. Babiński, D. Mańkowski, Szymon Tułak oraz drużyna dziewcząt przegrali swoje półfinałowe pojedynki po 3:2. Ich zwycięzcy wygrali swoje walki finałowe po 5:0. Troszkę szkoda, bo mogliśmy mieć zamiast dwóch, aż sześć złotych medali.

odwiedziny: 97114