24 medale naszych karateków

Znakomicie spisali się średzcy karatecy którzy 4 lutego startowali w V Turnieju Karate WIŃSKO Cup 2017.Organizatorem był ścinawski klub Karate Goju Ryu Shuseikan Poland. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wrócili w sumie z 24 medalami.
24  medale naszych karateków

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.24  medale naszych karateków

Głównymi celami tych zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, promocja współzawodnictwa sportowego w środowisku dzieci i młodzieży oraz popularyzacja ducha i idei karate.

W turnieju wzięło udział 198 zawodników z 11 klubów karate. Średzcy zawodnicy zdobyli aż 24 medale - 11 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, w konkurencji kihon zajęli: Milena Żurek, Emilia Wysocka, Mańkowski Daniel, Cyprian Mikulski, oraz Marcin Masalski. Drugie miejsce w kihonie wywalczyli; Maria Kułakowska i Krystian Masalski.

W konkurencji kata medale zdobyli - złote: Patryk Dul, Michał Dziedzicki, Milena Żurek, Krystian Masalski, Szymon Bławat oraz Alicja Dudejcz.

Srebro wywalczyli - Nikola Mazniewska, Marcin Masalski. Cyprian Mikulski, Maria Kułakowska i Bartosz Zamaro.

Natomiast brąz - Adam Dul, Michał Dziedzicki - drugi medal w kadetach, Jakub Szybiak, Emilia Wysocka, Daniel Mańkowski. Tomasz Gawlak i Szymon Tułak. Dobre piąte miejsce zajęli w swoich kategorii wiekowych - Maja Pełka, Michał Majchrzak i Oliver Zieliński.

Turnieje stały na wysokim poziomie sportowym. Zgromadziły sporą widownię, która z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądała rywalizację zawodników, gorąco ich dopingując.

odwiedziny: 98372