Znakomita niedziela średzkich karateków

14 maja w sali gimnastycznej AWF we Wrocławiu w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbył się 17 Międzyszkolny Turniej Karate Budokan Cup. Organizatorem zawodów był WKSA Budokan Wrocław. Startowało około 170 zawodników z 27 szkól.
Znakomita  niedziela  średzkich  karateków

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Znakomita  niedziela  średzkich  karateków

Świetnie spisali się średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 10 medali - 4 złote, 3 srebrnych oraz 3 brązowe.

Medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyli. Złoty - Krystian Masalski, Emilia Wysocka, Szymon Bławat i Nikola Maźniewska. Srebrny: Milena Żurek, Daniel Mańkowski, oraz Marcin Masalski. Brązowe medale przypadły Sławomirowi Masełkowi, Wojciechowi Raczkowi i Mai Pełce.

Po zakończeniu Budokan Cup w tej samej sali odbył się turniej karate Wrocław Open. Startowało w nim ponad 200 zawodników z 16 klubów z Polski oraz bardzo mocne kluby z Czech. Zawodnicy Bogusława Boczniewicza wywalczyli w tych zawodach 10 medali: 2 złote, 3 srebrne oraz 5 brązowych. Złoto w kata indywidualnym wywalczył Kamil Brzeziński oraz drużyna rocznik 2006-2009 w składzie: Dul Adam, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski. Srebro indywidualnie zdobyli Emilia Wysocka i drużyna rocznik 2005-2004 w składzie - Patryk Dul, Michał Dziedzicki, Adam Dul. Brąz indywidualnie wywalczyli: Milena Żurek, Adam Dul, Szymon Tułak, Michał Dziedzicki i Michał Majchrzak.

Wrocław Open był bardzo mocno obsadzony i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, dlatego też wyniki osiągnięte przez naszych zawodników z tak dużym i licznie obsadzonym turnieju należy uznać za duży sukces.

odwiedziny: 99690