Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
3 złota Babińskiego

21 maja w Legnicy odbył się XXVI Puchar Dolnego Śląska w Karate WKF „Silesia Cup 2017”. Organizatorem zawodów, które firmował Polski Związek Karate był Klub Karate Shotokan Tora Legnica.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. 3 złota Babińskiego
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W zawodach startowało ponad 300 zawodników z 27 klubów.

Znakomicie spisała się skromna 5 osobowa ekipa ze Środy Śląskiej. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 6 medali: 4 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy. Bezkonkurencyjny w kategorii wiekowej kadet oraz junior młodszy był Babiński Bartłomiej, który wygrał w świetnym stylu obie te kategorie.

Trzeci złoty medal Bartek wywalczył w drużynie kadetów razem z dwoma kolegami z Wrocławia. Złoto również zdobyła w kategorii żaczek Milena Żurek.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył w kategorii orlików Cyprian Mikulski. Brąz przypadł z kolei Marysi Kułakowskiej w kategorii młodziczek. Szkoda, że zawody w Legnicy zbiegły się z komuniami. Na pewno dorobek medalowy średzkich dzieci byłby zdecydowanie większy.