Powiat Średzki
Wysokie zwycięstwo seniorów na inaugurację ligi

Wysokie zwycięstwo w pierwszym spotkaniu nowego sezonu - pokonujemy 6:1 Zachód Sobótka po szybkim i ciekawym meczu.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wysokie zwycięstwo seniorów na inaugurację ligi

W początkowych minutach spotkania przewagę osiągają goście, którzy wykorzystując błędy w grze obronnej naszego zespołu stwarzają kilka groźnych sytuacji strzelając min w słupek i poprzeczkę naszej bramki, a w sytuacji sam na sam obronił Karol Janusz.

Przełamanie następuje w 18 minucie po wspaniałym uderzeniu Pawła Koziarskiego, który zbiegając z lewej strony boiska do środka zdecydował się na uderzenie z 20 metra strzelając prosto w ''okienko'' bramki Zachodu. Bramkarz gości był bez szans! Ta bramka dodaje nam skrzydeł, agresywnie walczyliśmy o każdą piłkę i już w 27 minucie podwyższamy na 2-0.

Dwójkowa akcja Pawła Koziarskiego z Kamilem Frukaczem kończy się wyjściem tego ostatniego na czystą pozycję i zdobyciem bramki dla naszego zespołu.

Końcówka pierwszej połowy jest w naszym wykonaniu zabójcza - w 39 minucie główka Mateusza Świdra po rzucie rożnym daje nam trzecią bramkę, a w 42 minucie po wrzutce Maćka Wenderskiego czwartą bramkę zdobywa uderzeniem głową Rożek.

Po przerwie już w 48 minucie wynik mógł podwyższyć Naskręt, ale w sytuacji sam na sam uderza w bramkarza. Zachód po ciosach z pierwszej połowy próbował odrabiać straty zagrywając piłki głównie na wysokiego Lupę, ale nasza obrona grała pewnie nie dopuszczając do zagrożenia pod bramką Karola Janusza.

W 74 minucie swoją drugą bramkę zdobywa Rożek, lobując wysuniętego bramkarza Sobótki i prowadziliśmy już 5-0! Z gości już całkowicie uszło powietrze i nie przypominali w ogóle zespołu, który w ostatniej potyczce z naszym zespołem odrobił stratę trzech bramek wygrywając w maju tego roku 5-4. Strzelanie bramek dla Polonistów zakończył Wojciech Ciołek, pokonując w 81 minucie bramkarza Zachodu.

Wynik ustalił w doliczonym już czasie gry Kamil Lupa, wykorzystując rzut karny podyktowany dla gości.

Podsumowując cieszy wysokie zwycięstwo z dobrym zespołem oraz bramki debiutantów, Kamila Frukacza, Wojtka Ciołka oraz Pawła Koziarskiego.

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - KS ZACHÓD SOBÓTKA 6:1 (4:0)

Skład: K.Janusz, F.Zając, M.Świder, M.Wójcik, K.Frukacz(75'Rybka), W.Ciołek(85'D.Liberek), K.Rożek(78'Rybak), K.Liberek, P.Koziarski(70'Dutko), M.Wenderski(75'Szatan), K.Naskręt.

Bramki: Paweł Koziarski 18' Mateusz Świder 39' Krzysztof Rożek 43' 74' Kamil Frukacz 27' Wojciech Ciołek 81'

W drugiej kolejce udajemy się do Wrocławia na spotkanie z miejscową Wratislavią - spotkanie o godz.17.00 w sobotę 26 sierpnia.