Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Kolejne medale karateków - tym razem w Cuprum Cup

Po bardzo udanych Mistrzostwach Europy Shotokan WSF w Partubicach i jednodniowym odpoczynku średzcy karatecy wzięli udział w XVIII Cuprum Cup Intrenational Karate WKF Polish Open (karate olimpijskie).
Kolejne medale karateków -  tym razem w Cuprum Cup

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Kolejne medale karateków -  tym razem w Cuprum Cup
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W zawodach, które odbyły się w dniach 18-19 listopada w Legnicy startowało 521 zawodników z 6 państw: Niemiec, Anglii, Czech, Słowacji, Czech, Kuwejtu i Polski i 66 klubów. Organizatorem był klub karate TORA z Legnicy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Startowali medaliści mistrzostw świata z Kuwejtu oraz mistrzowie Polski w wielu kategoriach kata i kumite.

Świetnie spisali się średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 7 medali 1 złoty 2 srebrne oraz 4 brązowe. Złoty medal na 9 ekip w kata drużynowym chłopców 10-11 lat zdobyli Adam Dul, Kamil Brzeziński, Daniel Mańkowski.

Srebrny medal wywalczyli w kata drużynowym (12-13 lat) Bartosz Zamaro, Michał Dziedzicki oraz Patryk Dul. Brąz również w kata drużynowym (10-11lat) zdobyły Milena Żurek, Maria Kułakowska, Emilia Wysocka.

Oprócz medali w konkurencjach drużynowych nasi karatecy zdobyli 3medale indywidualnie. Znakomicie wypadł w kategorii juniorów Bartłomiej Babiński który był 2. W jego konkurencji startowało 14 zawodników. Bartek wygrał w eliminacjach 3 walki. W półfinale pokonał aktualnego Mistrza Polski juniorów Bartosza Kasprzyka. W finale przegrał 3:2 z reprezentantem Kuwejtu. Brązowe medale w kata indywidualnym w kategorii wiekowej 10 lat, na 16 zawodniczek zdobyły Maria Kułakowska oraz Emilia Wysocka. Brąz w kategorii 9 latków na 21 zawodników przypadło Kamilowi Brzezińskiemu. Bardzo dobre 5 miejsce na 13 zawodniczek wywalczyła Milena Żurek kategorii 8 lat. Również udanie zaprezentował się w kata 12-13 lat Michał Dziedzicki, który był 7 na 31 zawodników. Był to bardzo udany i pracowity weekend zawodników średzkiej sekcji karate, którzy wywalczyli 11 medali w bardzo trudnych i wymagających pod względem sportowym zawodach.