Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Babiński drugi na MP Seniorów w Karate WKF

10 marca oprócz najmłodszych karateków, którzy świetnie spisali się w Wińsku, w dalekim Lęborku startował w XXXVIII Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF (olimpijskie) najbardziej utytułowany podopieczny senseia Bogusława Boczniewicza - Bartłomiej Babiński.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Był to jego pierwszy start w MP Seniorów - ukończył 16 lat, co zgodnie z regulaminem pozwoliło mu wziąć udział w tych mistrzostwach.

Bartek spisał się znakomicie W starcie indywidualnym w konkurencji 22 zawodników wywalczył V miejsce. W eliminacjach wygrał 3 walki. W walce o finał przegrał z późniejszym Mistrzem Polski Maksymilianem Szczepkowskim. Porażka z finalistą pozwoliła mu wystartować w repasażach, gdzie spotkał się z 32-letnim zawodnikiem z Gdańska - Wojciechem Pająkiem. Niestety przegrał tę walkę o brązowy medal po bardzo kontrowersyjnym wyniku 3:2.

Oprócz startu indywidualnego Bartek startował razem z D. Lucińskim i A. Rasiewiczem w kata drużynowym zdobywając swój pierwszy srebrny medal w seniorskich Mistrzostwach Polski. Najlepszym klubem w klasyfikacji medalowej został WKSA Budokan Wrocław. W MP startowało 158 zawodników z 38 klubów.