Maria Kułakowska najlepszą zawodniczką w Legnicy

27 maja w Legnicy odbył się XXVII Puchar Dolnego Śląska w karate – Silesia Cup Organizatorem turnieju był klub karate Tora Legnica. Startowało 136 zawodników i zawodniczek z 16 klubów z Polski i Czech.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Maria Kułakowska najlepszą zawodniczką w Legnicy

Celem zawodów była popularyzacja karate wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie najlepszych na Dolnym Śląsku karateków w poszczególnych kategoriach wiekowych w konkurencji kata i kumite.

Kolejny bardzo dobry start w tym sezonie zaliczyli podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza, którzy wywalczyli 9 medali: 3 złote, 4 srebrne, i 2 brązowe.

Znakomicie spisała się Maria Kułakowska, która wywalczyła 4 medale - 2 złote i 2 brązowe, i została uznana za najlepszą zawodniczkę zawodów. Marysia zdobyła 2 złote medale w kata w konkurencji 12-13 oraz 14-15 lat. Kolejne 2, tym razem brązowe, wywalczyła w konkurencji 11-12 lat w kata oraz w kumite +30 kg.

Pozostałe medale przypadły:

Złoty - Maja Pełka – w konkurencji 7 lat

Srebrny - Milena Żurek 8-9 oraz 12-13 lat, Marcelina Ćwiąkalska 7 lat oraz Bartosz Zamaro 10-11 lat

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Udział w tym turnieju był ostatnim startem przed przerwą wakacyjną dla podopiecznych senseia Bogusława Boczniewicza.

odwiedziny: 105193