Wysoka porażka w Oleśnicy

Pierwsze spotkanie nowego sezonu za nami - przegrywamy 0:4 z Pogonią Oleśnica tracąc wszystkie bramki po własnych błędach.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wysoka porażka w Oleśnicy

W spotkaniu od pierwszych minut zadebiutowali powracający z rocznego wypożyczenia w Śląsku Wrocław (U-17) Maciej Buksa i Kacper Kruszewski oraz wracający po przerwie do gry w naszym klubie Kamil Zieliński i Rafał Janczak w bramce.

Już w pierwszej akcji Pogoń zaatakowała groźnie i tylko szybkie wyjście Janczaka z bramki uniemożliwiło przejęcie piłki przez napastnika gospodarzy w naszym polu karnym.

Odpowiadamy sytuacją Rożka, który oddaje niecelny strzał na bramkę Pogoni.

W 14 minucie tracimy pierwszą bramkę - gospodarze po przejęciu piłki w środku pola zagrywają długą piłkę za naszą obronę do której wychodzi z bramki Rafał Janczak. Niestety nieudane wybicie naszego bramkarza kończy się przejęciem piłki przez Kopka, który zdobywa bramkę dla Oleśnicy.

W kolejnych minutach szukamy swoich sytuacji pod bramką gospodarzy ale obrona Pogoni w tym spotkaniu świetnie funkcjonowała i nie pozwalała nam na wiele.

W 38 minucie zawodnik gospodarzy jest faulowany w naszym polu karny i sędzia wskazuje na jedenastkę - rzut karny pewnie wykonuje Siódmiak i przegrywamy już 0:2!

Drugą połowę zaczynamy fatalnie tracąc już w 47 minucie trzecią bramkę i powoli jakiekolwiek szanse na dobry wynik w tym spotkaniu zaczynały maleć błyskawicznie.

Szukaliśmy wprawdzie kontaktowej bramki ale nasze akcje kończyły się na 20-30 metrze przed bramką Pogoni a strzały z dalszej odległości bronił bez problemu bramkarz gospodarzy.

Oleśniczanie swoją dobrą grę w tym spotkaniu udokumentowali czwartą bramką zdobytą w 85 minucie, kiedy po raz trzeci naszego bramkarza pokonuje Kopka.

Podsumowując: przegrywamy to spotkanie zdecydowanie bo nie mieliśmy w tym dniu żadnych argumentów żeby powalczyć z gospodarzami.

POGOŃ OLEŚNICA - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 4:0 (2:0)

Skład: R.Janczak(75' Janusz), P.Koziarski, K.Zieliński, M.Buksa, K.Kruszewski (60'Woźniak), T.Zakrzewski(65'D.Liberek), B.Rybka(70' Geisler), A.Andrusiak(75'Szafran), K.Liberek(80'Gagat), M.Wójcik, K.Rożek

W sobotę 25 sierpnia o godz.16.00 w drugiej kolejce spotkamy się z Czarnymi Jelcz-Laskowice.