Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Medalowa sobota naszych karateków

28 września we Wrocławiu oraz Lubinie odbyły dwa turnieje karate, w których udział wzięli średzcy karatecy. Był to pierwszy i bardzo udany start w tym sezonie - nasi zawodnicy wywalczyli 22 medale.
Medalowa   sobota  naszych karateków

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Medalowa   sobota  naszych karateków
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

We Wrocławiu przy ul. Gwarnej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Młodzików w Karate Fudokan, których organizatorem był przy wsparciu Polskiego Zwiazku Karate Fudokan WKSA Budokan Wrocław.

W zawodach tych startowali młodzicy i młodziczki w wieku 11-13lat. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 7 medali 2 złote ,2 srebrne i 3 brązowe. Złoty w kumite i srebrny w kata wywalczył Michał Dziedzicki. Maria Kułakowska wygrała konkurencję kata i była trzecia w kumite. Kolejny srebrny medal zdobył w kumite Adam Dul. Medale brązowe przypadły w kata Emilii Wysockiej oraz w kumite Bartoszowi Zamaro.

Tego samego dnia w Lubinie odbył się turniej karate goju ryu „LUBIN CUP’ 2018” Organizatorem był klub Karate Goju Ryu Shuseikan Poland. Startowało około 100 zawodników z 9 klubów.

Bardzo dobrze w tych zawodach spisała się ekipa ze Środy Śląskiej. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli w swoich kategoriach wiekowych 15 medali -7 złotych, 3 srebrne oraz 5 brązowych.

Pierwsze miejsca w kata: Milena Żurek w 3 kategoriach wiekowych 9,11,13 lat. Kamil Brzeziński w 2 kategoriach wiekowych 11 i 13 lat.

W kihonie złoty medal - Sławomir Masełek oraz Zuzanna Rudnicka,

II miejsca w kata - Alicja Dudejcz, i Sławomir Masełek,

w konkurencji kihon srebrny medal - Wojciech Raczek,

brązowe medale w kata - Zuzanna Rudnicka, Maja Pełka oraz Wojciech Raczek,

brąz w kihonie - Nicolai Howe i Marcelina Ćwiąkalska,

Już za tydzień kolejne zawody. Tym razem będzie to największy i najbardziej prestiżowy turniej karate olimpijskiego WKF w Polsce - POLISH OPEN - XII INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX BIELSKO BIAŁA.

Oprócz wszystkich najlepszych zawodników z Polski, w zawodach wystartuje 1602 zawodników z 33 krajów, z 209 klubów. Do Bielska przyjadą karatecy min. z Japonii, Niemiec, Francji, Anglii, Danii, Włoch, Norwegii, Ukrainy, Turcji, Słowacji, Szkocji, Walii, Rosji, Maroka, Rumunii, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Holandii, Czech, Malty, Austrii, Armenii, Białorusi, Egiptu, Węgier, Grecji, Estonii, a nawet Nowej Zelandii czy Kamerunu. Średzką sekcję reprezentować będzie 10 zawodników i trener.

Koszty przejazdu busem gminnym, startu w zawodach oraz noclegów naszej ekipy w 100 proc. pokryje gmina Środa Śląska - za co serdecznie dziękujemy.