Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Inauguracyjna porażka Polonii Skarbów

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu III ligi kobiet podopieczne trenera Filończyka uległy 3:4 zespołowi z Radwanic.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Inauguracyjna porażka Polonii Skarbów
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu objęły dziewczyny z Kolektywu - w 27 minucie -bramkę zdobyła Ratowicz.

Odpowiadamy natychmiast bramką Ani Pastuch, ale ostatnie minuty pierwszej połowy to przewaga gości udokumentowana drugą bramką Ratowicz zdobytą w 38 minucie.

Druga połowa to dalsza wymiana ciosów - w 51 minucie bramka na 3:1 Kolektywu, odpowiadamy golem kontaktowym Kasi Kmiecik w 53 minucie.

Walka trwała na całym boisku, a decydujące bramki padały w końcówce spotkania - w 73 minucie Kolektyw podwyższa prowadzenie, Skarby odpowiadają bramką Agnieszki Nowak z 80 min, na wyrównanie zabrakło już czasu i tym samym nasze Panie uległy 3:4 rywalkom z Radwanic.

Kolejne spotkanie już w niedzielę 1 września - nasze dziewczyny zagrają w Głogowie z miejscowym Chrobrym.

Trener Marcin Filończyk: - Pierwsza połowa rozpoczęła się od lekkiej przewagi naszej drużyny. Niestety nasze ataki nie kończyły się zdobyciem bramki. Druga część pierwszej połowy to przewaga gości. To co nie udało się nam, udało się przeciwniczkom i przegrywamy 0:1.

Nasze dziewczyny nie załamują się i szybko wyrównujemy. Pod koniec pierwszej części spotkania znów tracimy bramkę. Początek drugiej połowy to napór gości, co skutkuje stratą kolejnej bramki przez nasz zespół. Nasze piłkarki nie poddają się i zdobywany bramkę kontaktową. I znów przeciwniczki zdobywają gola i odskakują nam na dwa trafienia. Chociaż walczymy do końca, co skutkuje zmniejszeniem strat do jednej bramki nie udaje nam się doprowadzić do wyrównania.

Mecz był wyrównany obie drużyny stwarzały wiele sytuacji bramkowych. Dziękuję swoim zawodniczkom za walkę i zaangażowanie przeciwnikom gratuluję wygranej.

POLONIA SKARBY ŚRODA ŚLĄSKA - KOLEKTYW RADWANICE 3:4 (1:2)

Skład Skarbów : Rozalia Kogutek (br), Aleksandra Kudryńska, Ewa Rolińska-Sikora, Marta Chodorowska, Patrycja Krent, Izabela Domagała(46'Kosowska), Weronika Prusek, Aleksandra Wargacka(29'Nowak), Katarzyna Kmiecik, Anna Pastuch, Katarzyna Kowalczyk.