Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Udany start karateków w Prochowicach

Średzcy karatecy udanie rozpoczęli sezon startowy 2019/2020. Zawody, które odbyły się 21 września w Prochowicach zostały zorganizowane przez legnicki klub karate Tora, były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w gronie rówieśników z innych klubów z Dolnego Śląska i województwa opolskiego.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Udany start karateków w Prochowicach
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Starsi stażem zawodnicy potraktowali sobotnie zawody jako etap przygotowań do zbliżających się zawodów Czech Open w Pilźnie i Polish Open w Bielsku Białej. Na szczególne uznanie zasłużyli najmłodsi zawodnicy.

Wojtek Raczek w swojej kategorii wiekowej zdobył złoty medal, w konkurencji zawodników o rok starszych też stanął na podium zajmując trzecie miejsce. Identyczny rezultat osiągnął Szymon Tułak wygrywając swoją kategorię wiekową i zdobywając brąz w kategorii zawodników o rok starszych. Na uznanie zasługuje Antek Mor, który w swoim pierwszym występie na oficjalnych zawodach zdobył srebrny medal, przegrywając w finale ze swoim kolegą z  klubu. Sławkiem Masełkiem w swojej kategorii wiekowej zdobył złoty medal. Drużyna w składzie Sławek Masełek, Adam Dul i Daniel Mańkowski zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. Warto podkreślić, że dla Sławka był to pierwszy występ w drużynie. Dobry występ zanotowała Amelka Wydra zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drużyna U16, przygotowująca się do zawodów Polish Open, w składzie Michał Dziedzicki, Patryk Dul i Bartosz Zamaro zdobyła złoty medal w swojej kategorii i dodatkowo została nagrodzona brawami przez licznie zgromadzonych wokół tatami widzów.

W występach indywidualnych młodzi, ale już doświadczeni, zawodnicy także nie zawiedli. Milena Żurek po występach w kategoriach U10, U14 i U16 wróciła z trzema złotymi medalami i została uznana najlepszą zawodniczką zawodów . Po jednym złocie zdobyli Patryk Dul w kategorii U16 i Kamil Brzeziński w kategorii U14. Kamil zajął też drugie miejsce w kategorii U16. Srebrny medal w kategorii U14 zdobył Daniek Mańkowski. Michał Dziedzicki, Adam Dul i Bartosz Zamaro do złotych medali w drużynach dołożyli brązowe medale w kategoriach indywidualnych.

Swoim występem w  Prochowicach podopieczni senseia Bogdana Boczniewicza potwierdzili dobre przygotowanie do sezonu. W zawodach wzięło udział 149 zawodników z 11 klubów.