Wysoka porażka w Kobierzycach

Koniec zwycięskiej passy - po słabym spotkaniu, zwłaszcza w drugiej połowie przegrywamy 2:5 z GKS Kobierzyce. Pierwsze minuty to lekka przewaga gospodarzy którzy zaatakowali na naszej połowie wykonując serię rzutów rożnych i spychając nas do obrony.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wysoka porażka w Kobierzycach

Odpowiadamy bramką Bartka Rybki - w 11 minucie Koziarski wrzuca piłkę w pole karne Kobierzyc, o piłkę walczył Liberek z bramkarzem gospodarzy, w zamieszaniu futbolówka trafia przed pole karne, wykorzystuje to Rybka trafiając głową do siatki.
Po zdobyciu bramki przeważamy, atakujemy na połowie gospodarzy stwarzając kilka dogodnych sytuacji, min w 26 minucie w słupek trafia Wójcik uderzając za linii pola karnego.
Końcówka pierwszej połowy to zryw gospodarzy, którzy dwukrotnie zagrozili naszej bramce ale na posterunku był Janusz.
Druga połowa to kuriozum w naszym wykonaniu - tylu błędnych decyzji, niecelnych podań i złych wyborów co w drugiej połowie nie popełniliśmy chyba we wszystkich poprzednich spotkaniach.
Gospodarze od początku drugiej połowy ruszyli bardzo mocno, atakowali zdecydowanie, szybko przemieszczali się pod naszą bramkę stwarzając akcję za akacją pod bramką Karola Janusza.
Wyrównanie pada w 50 minucie - tracimy piłkę, gospodarze wykorzystują zamieszanie w naszej obronie i błąd Karola Janusza, który mija się z piłką i strzelają do pustej siatki!
Drugą bramkę tracimy po rzucie karnym, kolejny szybki atak kończy się faulem na zawodniku gospodarzy w polu karnym którzy pewnie wykorzystują jedenastkę wychodząc na prowadzenie 2:1.
Szukamy wyrównania ale nasza gra nie kleiła się, trener dokonywał zmian ale gospodarze już byli rozpędzeni i strzelali kolejne bramki wykorzystując nasze błędy.
W 75 minucie tracimy piłkę na naszej połowie, błąd Roberta Dutki przynosi gospodarzom podwójną korzyść - wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Kobierzyc fauluje Patryk Kowalski za co otrzymuje czerwoną kartkę, gospodarze wykonują rzut wolny z 15 metra i strzałem w okienko pokonują Karola Janusza.
Gramy w osłabieniu ale zdobywamy bramkę kontaktową - w 78 minucie wykonujemy rzut rożny, piłka po wybiciu przez bramkarza trafia pod nogi Adama Andrusiaka, który strzela do pustej bramki. Nasze nadzieje na korzystny wynik gospodarze rozwiewają już dwie minuty później strzelając czwartą bramkę.
Wynik zostaje ustalony w 93 minucie w której gospodarze po raz piąty pokonują Karola Janusza - strzał za linii pola karnego kończy się odbiciem piłki i dobitką do siatki obok bezradnego bramkarza.
Niestety, na drugą połowę nie wyszliśmy z szatni, na boisku nie było widać zespołu który podjął by walkę a seria indywidualnych błędów przyniosła bramki gospodarzom którzy zasłużenie pokonali nas 5:2.

GKS KOBIERZYCE - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 5:2 (0:1)
Skład: K.Janusz, P.Kowalski, F.Zając, R.Dutko, P.Koziarski, B.Rybka(46'Juchno), M.Antosiewicz, T.Zakrzewski(60'Wenderski), K.Liberek, K.Rożek(65'Więckowski), M.Wójcik(65'Andrusiak).
Bramki: Bartosz Rybka 11' Adam Andrusiak 78'

MLKS Polonia Środa Śląska/foto: Paweł Lipnicki WIME

MLKS Polonia Środa Śląska/foto: Paweł Lipnicki WI

odwiedziny: 115096