Miękinia
Sukces w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do

Hanna Burzańska i Agata Janus zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski w Taekwon-do, które odbyły się w dniach 24-25 października.

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników i zawodniczek z 49 klubów z całej Polski. W klasyfikacji punktowej klubów WSKT uplasował się na I wszym miejscu zdobywając 98 pkt punktów w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i tym samym został Najlepszym Klubem w Polsce w roku 2020.

Największym sukcesem tegorocznych Mistrzostw Polski było zdobycie brązowych medali Agaty Janus i Hanny Burzańskiej.

Agata Janus została II Wice-mistrzynią Polski w konkurencji Technik Specjalnych kobiet. W tej konkurencji rywalizowało 105 pań z całej Polski.

Hanna Burzańska została II Wice-mistrzynią Polski w konkurencji walk kobiet do 55 kg. W tej konkurencji wystartowały 33 zawodniczki.

Bardzo dobrze zaprezentowali się panowie, którym zabrakło trochę szczęścia aby znaleźć się na podium MP. Krzysztof Sztukowski - 7 miejsce w konkurencji walk mężczyzn do 70 kg, 9 miejsce w konkurencji układów formalnych mężczyzn stopni 1 cup -II dan.

Leon Błocian - 7 miejsce w konkurencji walk mężczyzn powyżej 70 kg.

Jakub Filozof - 9 miejsce w konkurencji układów formalnych stopni uczniowskich.