Międzybórz zdobyty

Idziemy za ciosem i po dwóch, kolejnych wygranych z Pawłowicami oraz Prusicami pokonujemy 3:1 Zenit Międzybórz.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Międzybórz zdobyty

Spotkanie rozpoczynają gospodarze, ale tracą piłkę pod naszym polem karnym, po długim zagraniu do piłki dopada Skolimowski, wbiega w pole karne i uderza przy słupku! Ależ było blisko by już w pierwszej akcji otworzyć wynik tego spotkania.

W szeregach gospodarzy wyczuwalne było zdenerwowanie, w 5 minucie uderzamy na bramkę, golkiper Zenita wypuszcza piłkę ale przy próbie dobitki nie udało nam się czysto trafić w piłkę.

Z biegiem czasu spotkanie się wyrównało, gospodarze rozkręcali się atakując coraz śmielej wykorzystując to, że za szybko pozbywaliśmy się piłki próbując kontratakować.

W 24 minucie otwieramy wynik - przejmujemy piłkę na połowie gospodarzy, Rudnicki podaje do Skolimowskiego, dostaje podanie zwrotne i wychodzi na czystą pozycję uderzając z 10 metra przy słupku bramki Kubiszyna.

Zenit wyrównuje po dwóch minutach - akcja przy linii kończy się zagraniem w pole karne gdzie do piłki dopada Rusiecki i strzałem pod poprzeczkę doprowadza do wyrównania.

Spotkanie nabierało rumieńców, akcje przenosiły się z jednej połowy na drugą - w 30 minucie nie wykorzystujemy dobrego zagrania wzdłuż bramki gospodarzy.

W kolejnej sytuacji Łukasz Skolimowski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam - obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny i po chwili podwyższamy prowadzenie: piłkę po zagraniu z narożnika głową do siatki pakuje Skolimowski.

Drugą połowę rozpoczynamy mocno skoncentrowani spodziewając się ataków gospodarzy którzy chcieli szybko wyrównać ale w 52 minucie nadziewają się na nasz kontratak.

Piłkę w okolic środka pola przejmuje Andrusiak i zagrywa do wbiegającego między obrońców Skolimowskiego, który pokonuje bramkarza Zenita dając nam prowadzenie 3:1.

Gospodarze ruszają do ataków i w kilku sytuacjach nasza obrona musiała mocno walczyć z rywalem, dwukrotnie w opałach był Idziorek.

W 82 minucie przed doskonałą okazją na zamknięcie tego spotkania stanął Andrusiak ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy uderza w słupek!

Ostatecznie wywozimy z Międzyborza trzy punkty odnosząc cenne zwycięstwo - długo w tym spotkaniu ''cierpieliśmy'' ale konsekwentnie broniliśmy wybijając z głowy Zenitowi myśl o zdobyciu punktów w tym spotkaniu.

Ligowa karuzela kręci się dalej - w niedzielę 10 października spotkanie z KS Żórawina. ZAPRASZAMY!

ZENIT MIĘDZYBÓRZ - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 1:3 (1:2)

Skład: S.Idziorek, F.Zając, J.Dudziak, B.Kozak, K.Rybka, P.Rudnicki(46'Andrusiak), M.Michalak, T.Zakrzewski, F.Wiatrak(46'Jasiński), K.Żbik(90'Biliński), Ł.Skolimowski(75'Liberek).

Bramki: Paweł Rudnicki 25' Łukasz Skolimowski 37' 52'