Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Dwie bramki Skolima - wygrywamy w Kuźniczysku

Po ostatnim, przegranym spotkaniu z Wratislavią była złość. Miano zespołu, który nie przegrał w rundzie wiosennej przepadło. Ale wiara w końcowy sukces jest w zespole ogromna. Do pojedynku z Kuźniczyskiem nasz zespół przystąpił z jednym celem: ZWYCIĘSTWO.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Dwie bramki Skolima - wygrywamy w Kuźniczysku
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Już w pierwszej akcji bramkarza gospodarzy sprawdził Piela. Strzał zza pola karnego – bramkarz wybił piłkę za linię boczną. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, trwało sprawdzanie sił, kto opanuje środek boiska ten uzyska przewagę.

W 20 minucie Błysk zaatakował – Melnyk wdarł się w nasze pole karne i strzałem z ostrego kąta próbował pokonać Idziorka ale ten pewnie obronił. Z naszej strony aktywnie z przodu szarpał Skolimowski, na bramkę uderzał Liberek.

W 30 minucie rajd prawą stroną przeprowadził Bartek Kozak. Po minięciu linii obrony gospodarzy mocne zagranie w okolice pole bramkowego próbował wykończyć Liberek, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką. Końcówka pierwszej połowy pod nasze dyktando. W 45 minucie zagranie w pole karne, piłkę przejmuje Skolimowski i uderza przy lewym słupku! Bramkarz próbował interweniować ale był bez szans! Na przerwę schodzimy z wynikiem 1:0.

Drugą połowę rozpoczynamy mocno, wychodzimy wysoko i spychamy gospodarzy do obrony. Pierwszą akcję mocnym strzałem zza pola karnego kończył Biliński ale bramkarz był na posterunku. Kolejną akcję przeprowadził Skolimowski, jego wejście bokiem pola karnego i strzał zablokowali obrońcy.

W 53 minucie jednak popularnego Skolima nie zatrzymali! Po przechwycie w środku pola piłka trafia w boczny sektor, Skolimowski przeprowadza blisko 30 metrowy rajd i mimo asysty obrońców wdziera się w pole karne i ładuję piłkę pod poprzeczkę! Co za akcja! Obrońcy gospodarzy odbijali się jak od ściany. W kolejnych minutach Błysk próbował zdobyć bramkę kontaktową ale ich ataki rozbijała nasza obrona. Akcje gospodarzy napędzał aktywny Pyzłowski, ale to było za mało na dobrze tego dnia dysponowany nasz blok obronny. Błysk atakował praktycznie całym zespołem, na boisku zrobiło się więcej miejsca i w kilku akcjach byliśmy blisko podwyższenia wyniku. Na bramkę Kuźniczyska uderzał Piela, zdobywca bramek Skolimowski, w poprzeczkę trafił Żbik ale brakowało dokładności i dobrego, ostatniego podania! Ostatecznie pokonujemy gospodarzy 2:0 i wobec niedzielnej porażki Pawłowic wracamy na drugie miejsce w ligowej tabeli.

W sobotę 4 czerwca spotkanie z Polonią Bielany Wrocławskie – ZAPRASZAMY!

BŁYSK KUŹNICZYSKO - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 0:2 (0:1)

Skład: S.Idziorek - J.Dudziak, K.Rybka, B.Kozak, P.Rudnicki, P.Piela(65' Styciuk), T.Zakrzewski, K.Żbik(80'Wenderski), K.Liberek(90'Tacikiewicz), J.Biliński, Ł.Skolimowski(90'Gregorczyk).

Bramki: Łukasz Skolimowski 45', 53'

MLKS Polonia Środa Śląska/fot: Rafał Sopliński Spo

odwiedziny: 120424