16-letnia Emilia Wysocka mistrzynią Polski Seniorek Karate

Znakomicie spisała się 16-letnia Emilia Wysocka w Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF, które odbyły się 4 kwietnia w Kleszczewie. Udział w zawodach wzięło 150 zawodników reprezentujących 39 klubów.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.16-letnia Emilia Wysocka mistrzynią Polski Seniorek Karate

Podopieczna trenera Bogusława Boczniewicza trenująca w średzkiej sekcji karate zdobyła 2 medale. Tytuł mistrzyni Polski wywalczyła w konkurencji kata drużynowe seniorek w składzie z Kamilą Jędruszek i Karoliną Zelasko. Tytuł wicemistrzyni Polski wywalczyła w kata ind. seniorek powtarzając ten znakomity wynik z ubiegłego roku.

Średzcy karatecy w tym roku brali również udział w zawodach rankingowych Polskiej Unii Karate w Bratysławie, Bydgoszczy i Warszawie. W Bratysławie (15 marca) na 44 Grand Prix Słowacji, w którym uczestniczyło 2572 zawodników i zawodniczek z 36 państw i 308 klubów, srebrny medal w kata kadetek wywalczyła Milena Żurek, a Emilia Wysocka zdobyła 3 miejsce w kata U-21 i  5 miejsce w seniorkach.

W Bydgoszczy (2 marca) w międzynarodowym turnieju karate Central Europe Open startowało 1597 zawodników z 9 państw i 77 klubów. Emilia Wysocka wygrała konkurencję kata ind. U21 oraz była druga w kata ind. seniorek.

Milena Żurek zwyciężyła w kata ind. kadetek i była trzecia w juniorkach. 24 marca 2024 r. Milena Żurek startowała w Warsaw Open Karate WKF - 800 zawodników z 66klubów reprezentujących 8 państw, gdzie wygrała 2 konkurencje - kata kadetek i juniorek.

Emilia i Milena są liderkami rankingu PUK, stypendystkami Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz reprezentantkami Polski Polskiej Unii Karate jedynego polskiego związku sportowego w dyscyplinie karate zrzeszonego w PKOL (Polski Komitet Olimpijski).

Działalność średzkiej sekcji karate współfinansowana jest ze środków Gminy Środa Śląska.

odwiedziny: 123803