Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
10 medali średzkich karateków

We Wrocławiu odbyły się 2 turnieje karate. Pierwszy z nich to Międzyszkolny Turniej Karate Budokan Cup. Organizatorem zawodów był WKSA BUDOKAN WROCŁAW.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Startowało w nim ponad 180 zawodników z dwunastu sekcji karate z Wrocławia, Miękini, Radwanic, Lutyni i Środy Śląskiej. Świetnie spisali się karatecy ze Środy Śląskiej. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza (3 DAN) zdobyli 6 medali, po dwa złote, srebrne i brązowe. Swoje konkurencje wygrali Patryk Dul oraz Kacper Torończak. Srebrne medale zdobyli Jakub Szybiak oraz Michał Dziedzicki. Brązowe medale wywalczyli Wojciech Moczulak oraz Sebastian Hellon. Zwycięzcy musieli stoczyć po minimum pięć walk ponieważ w każdej z konkurencji startowało ponad 20 zawodników.

Po BUDOKAN CUP odbył się ogólnopolski IX Turniej Karate Dolny Śląsk Open. Startowało w nim około 130 zawodników z 12 klubów. Nasi karatecy wywalczyli w nim 4 medale. Złoty medal - na 18 zawodników – wywalczył Wiktor Witkowski, który wygrał bezapelacyjnie kata żaków, po drodze staczając pięć walk.

Znakomicie w konkurencji młodzików spisał się Bartłomiej Babiński który zajął 2 miejsce na 14 zawodników. Dobrze w tej samej konkurencji zaprezentował się także Kacper Mikołajczyk, który przegrał walkę o 3 miejsce i został sklasyfikowany na miejscu 5. Dwa medale tym razem brązowe w kata i w kumite juniorów mł. zdobył Marek Zmierczak.

Zawody te były ostatnim, bardzo obiecującym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za tydzień w Karpaczu.