Medale karateków

W Legnicy odbyła 14 edycja European Cuprum Cup w Karate WKF, której organizatorem był miejscowy klub TORA.

W zawodach brało udział 360 zawodników z 36 klubów Polski i zagranicy. Zawody sędziowało 32 sędziów klasy światowej , krajowej, okręgowej. Bardzo dobrze spisali się w nim średzcy karatecy reprezentujący WKSA Budokan Wrocław.

Wychowankowie senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 2 medale.W kata ind. juniorów 2 miejsce zajął Marek Zmierczak - uczeń średzkiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Złoty medal w konkurencji drużynowej wywalczył Bartłomiej Babiński, który wygrał swoje 3 walki po 5:0 wykonując kata gojushiho-sho, jion oraz enpi.

Był to kolejny udany start naszych karateków w tym sezonie, przygotowujący ich do Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju w poznańskiej Arenie.