Powiat Średzki
Świetne wyniki karateków

W dniach 10-11 października pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Bielsko-Biała odbył się IX International Karate Grand Prix - Polish Open Karate WKF organizacji zrzeszonej w MKOL.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Świetne wyniki karateków

Impreza odbyła się w ramach Międzynarodowej Złotej Ligi Karate. W zawodach startowało około 850 zawodników z ponad 20 krajów min: Włoch, Rosji, Niemiec, Holandii, Egiptu, Malty, Słowacji, Czech, Norwegii.

Znakomicie spisali się w nich średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza startowali w kata drużynowym oraz w kata indywidualnym chłopców w kategorii U-14. Drużyna w składzie Bartłomiej Babiński, Mikołajczyk Kacper oraz Witkowski Wiktor wywalczyli znakomite 2 miejsce.

W konkurencji startowało 9 drużyn. Pokonali w eliminacjach drużyny Czech oraz Szkocji. W finale ulegli 4:1 gospodarzom - drużynie Atemi Bielsko-Biała. Świetnie spisał się również Babiński Bartłomiej, który w konkurencji 34 zawodników zajął 3miejsce.

W drodze do brązowego medalu pokonał 4 rywali. W walce o finał przegrał 3:2 z reprezentantem Walii. W małym finale o 3 miejsce wygrał z zawodnikiem ze Szkocji.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie .Startowała w nim cała czołówka polskich karateków. Wyniki bielskiego turnieju są obok mistrzostw Polski główną kwalifikację do kadry Polskiego Związku Karate.

odwiedziny: 90716