Kolejny świetny start karateków

7 maja w sali gimnastycznej AWF we Wrocławiu w ramach Międzyszkolnej Ligi Karate odbył się turniej karate Budokan Cup. Organizatorem zawodów był WKSA Budokan Wrocław.
 Kolejny  świetny start  karateków

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. Kolejny  świetny start  karateków

Startowało około 190 zawodników z 35 szkół podstawowych z Wrocławia, Lutyni, Miękini, Radwanic i Środy Śląskiej. Jak zwykle w tych zawodach, świetnie spisali się średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 11 medali :5 złotych,3 srebrne oraz 3 brązowe zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji medalowej szkół.

Złote medale w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Milena Żurek, Szymon Tułak, Bartosz Zamaro, Bartosz Soboń oraz Cyprian Mikulski

Srebro zdobyli: Maksymilian Obłoński, Kamil Brzeziński i Tomasz Gawlak.

Brązowe medale przypadły: Ziemowitowi Stępniakowi, Adamowi Dulowi oraz Marysi Kułakowskiej.

Po zakończeniu Budokan Cup w tej samej sali odbył się turniej karate Wrocław Open. Startowało w nim około 140 zawodników z 12 klubów. Zawodnicy Bogusława Boczniewicza wywalczyli kolejnych 10 medali: 5 złotych 1 srebrny oraz 4 brązowe.

Świetnie spisały się nasze 3 drużyny w kata wygrywając w kategorii żaków,młodzików oraz kadetów. Złoto w kata drużynowym orlików 8-9 lat zdobyli Bartosz Zamaro, Bartosz Soboń i Adam Dul. W kategorii żaków10-11 lat bezkonkurencyjni byli nasi wicemistrzowie świata Michał Dziedzicki, Patryk Dul i Jakub Szybiak. Natomiast wśród kadetów14-15 lat zwyciężyli Kacper Torończak, Wiktor Witkowski i Bartłomiej Babiński.

Oprócz sukcesów drużynowych sięgnęliśmy także po medale w konkurencjach indywidualnych. Złoto w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli Patryk Dul oraz Bartłomiej Babiński. Srebro zdobył Wiktor Witkowski natomiast brąz Jakub Szybiak, Michał Dziedzicki ,Bartosz Soboń i Bartosz Zamaro.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Były kolejnym bardzo udanym startem naszych karateków w tym sezonie.