Sukces lekkoatletów z gimnazjum w Środzie

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów (19 maja). Były to eliminacje przed finałem dolnośląskim, który odbył się 2 czerwca również na Olimpijskim.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Sukces lekkoatletów z gimnazjum w Środzie

Z bardzo dobrej strony podczas zawodów pokazali sie lekkoatleci z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej.

Trzecie w sztafecie szwedzkiej

Trzecioklasista Szymon Woźniak uzyskując świetny wynik 38,72 s (nowy rekord szkoły) wygrał bieg na 300 m. W tym samym finale, 3 miejsce zajął Szymon Prusek z rezultatem 39,34 s.

Dobrze spisał się także uczeń Gimnazjum w Malczycach Paweł Bugajski, podopieczny Romana Kuczy. W biegu na 100 m uzyskał czas 11,61sek (rekord życiowy) co zapewniło mu zwycięstwo i awans do finałów dolnośląskich.

Reprezentacyjna gimnazjum ze Środy w sztafecie szwedzkiej dziewcząt (100 m + 200 m + 300 m + 400 m) zajęła 3 miejsce, a sztafeta szwedzka chłopców zdobyła miejsce drugie, dzięki czemu obie sztafety zakwalifikowały się do finałów.

Składy sztafet: dziewczęta - Sandra Kostrzycka (100 m), Weronika Prusek (200 m), Anna Pastuch (300 m) i Sandra Tomankiewicz (400 m); chłopcy - Aleksander Łuczycki (100 m), Hubert Kamiński (200 m), Szymon Wożniak (300 m) i Szymon Prusek (400 m).

Więcej dobrych startów

Nie był to jednak koniec dobrych wyników. Awans do finałów uzyskali również: Hubert Kamiński V miejsce – skok w dal, 5,44 m i Sandra Kostrzycka VI miejsce – bieg na 100 m, 14,18 s. Blisko awansu była też trójka pozostałych gimnazjalistów ze Środy Śląskiej w indywidualnych konkurencjach. Kacper Świtek w pchnięciu kulą zajął VII miejsce pchając 10,73 m , Sandra Tomankiewicz była dziewiąta w biegu na 300 m (48,50 s), a Aleksander Łuczycki w biegu na 100 m zajął miejsce X uzyskując rezultat 12,55 s.

Warto dodać, że reprezentacja chłopców gimnazjum Jana Pawła II w klasyfikacji drużynowej pomimo mniejszej liczby wystawionych zawodników zajęła wysokie VIII miejsce.

Opiekunem reprezentacji był dyrektor gimnazjum Włodzimierz Papacz nauczyciel W-f.