Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 5 informacji. Wszystkie poniżej.

Niema akceptacja »
Tekst opublikowany 2005-12-08, opracowanie j.l.
1,79 prom. alkoholu miał we krwi kierowca, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym 7 listopada tego roku. Nietrzeźwi kierowcy, określani mianem pijanych zabójców, są sporym problemem na polskich drogach. Wg statystyk są sprawcami co dziesiątego wypadku drogowego. Rocznie na polskich drogach ginie około 5 tys. osób. Od czasu do czasu dają znać o sobie i na terenie powiatu średzkiego.

Byle gdzie i byle jak - podpatrzone »
Tekst opublikowany 2005-12-08, opracowanie j.l.
O tym, że brak odpowiedniej ilości miejsc do parkowania jest dla Środy Śl. poważną bolączką, wiedzą wszyscy, zarówno kierowcy jak i - co raz częściej - piesi, którym przypada w udziale przepychanie się po chodnikach zastawionych autami. Przyznać trzeba, że pomysłów na upchnięcie swoich czterech kółek kierowcom nie brakuje, o czym ostatnio mogli się przekonać przechodnie korzystający z chodnika vis-a-vis kościoła św. Andrzeja. Kierowca audi przeszedł sam siebie, wjeżdżając na chodnik, a tylną częścią swojej "fury" utrudniając ruch na i tak już wąskim w tym miejscu pasie jezdni. No, ale skoro nie ma miejsc by parkować "jak Bóg przykazał", parkuje się byle gdzie i byle jak, bo gdzieś parkować trzeba.
Zdjęć: 3  

Ładne kwiatki... »
Tekst opublikowany 2005-12-07, opracowanie j.l.
   Trudno przypuszczać by para ze Środy Śl. obrała sobie za wzór dwoje legendarnych gangsterów, bo i obiekt "napadu" nieporównywalny do amerykańskich banków, a finał "skoku" trgikomiczny. Złodziejski duet mieszany - ona lat 16, on - 23 (oboje średzianie), upatrzył sobie kiosk z kwiatami na rogu ul. Kilińskiego i al. Konstytucji 3-go Maja. Działali w sposób najprostszy z możliwych. Najpierw wybili boczn? szybę, po czym weszli do środka.

Lekcja patriotyzmu. »
Tekst opublikowany 2005-12-06, opracowanie j.l.
Ciekawą uroczystość z okazji Święta Niepodległości zorganizował 10 listopada średzki Dom Kultury we współpracy m.in. z miejscowym Gimnazjum im. Jana Pawła II. Uroczyście było od początku. Wysłuchano Bogurodzicy i hymnu Sybiraków. Krótkie, ale wymowne wystąpienia przygotowali przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Środzie Śl. Maria Adamowicz i prezes średzkiego oddziału Związku Sybiraków Ryszard Ćwikliński. Chwilą ciszy uczczono pamięć tych, którzy do ojczyzny nie powrócili.

Dowody zbierano dwa lata »
Tekst opublikowany 2005-12-04, opracowanie j.l.
   W związku z wynikami przeszukania zaistniała konieczność zatrzymania kierownika jednego z wydziałów. Początkowo było to typowe "48 godzin", zamienione następnie na trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grzegorz Ł. pozostanie w areszcie najprawdopodobniej trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa (mówi się m.in. o wątkach rodzinnych) i niewykluczone, że może to potrwać dłużej, jak również to, że może dojść do kolejnych aresztowań.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl