Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 50 informacji. Wszystkie poniżej.

Wszystko zależy od Odry. Sytuacja opanowana.  »
Tekst opublikowany 2006-03-31, opracowanie e-red
Nie maleje zagrożenie powodziowe w wielu częściach kraju. Jak co roku skumulowany efekt topnienia w górach śniegu i opadów na nizinach budzi niepokój. Na szczęście jednak poziom wód na terenie powiatu średzkiego nie stanowi większego zagrożenia dla mieszkańców.

Z sesji Rady Miejskiej. Dziurawy produkt regionalny  »
Tekst opublikowany 2006-03-30, opracowanie e-red.
Zgłoszenie dziur w średzkich ulicach do oferty Produktów Lokalnych Ziemi Średzkiej organizowanej w ramach programu Leader+ przez Stowarzyszenie Dla Powiatu, zaproponował burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasucki podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej.

Bez pasów w budynek »
Tekst opublikowany 2006-03-30, opracowanie kuwer
Krótko po godz. 3 w nocy 26 marca, kierujący fiatem 126p mieszkaniec Prężyc (lat 27) na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze gdzie uderzył w budynek.

Niebawem kino w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2006-03-29, opracowanie red.
Pierwszego kwietnia mają zakończyć się prace nad instalacją aparatury kinowej w średzkim Domu Kultury - powiedział kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych średzkiego Urzędu Miejskiego Jarosław Senator.

Nie ufać i nie wierzyć? Bałagan przyczyną egzekucji »
Tekst opublikowany 2006-03-22, opracowanie j.l.
Okazało się, że wypożyczając pojazd mężczyzna posłużył się fałszywymi dokumentami. Fałszywe dokumenty złodziej przedstawił także mieszkańcowi Środy Śl., który na lubińskiej giełdzie samochód od niego kupił...

Pieniądze na sport. Przyznano 230 tysięcy  »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
Przyznano dotacje na rok bieżący na szeroko pojęte rozpowszechnianie kultury fizycznej i turystyki przez działające na terenie gminy kluby i organizacje sportowe.

Darmowa mammografia. Wójt pokrywa koszty badań  »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
Od dziś do soboty (23 - 25 marca), w Ośrodku Zdrowia w Malczycach. Przeprowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne, zorganizowane dzięki współpracy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i Urzędu Gminy w Malczycach.

Wspaniała sanna. Wspomnień nie zabraknie »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
Dużo radości i sprawili swoim dzieciom rodzice uczniów kl. 2a z Gimnazjum w Miękini oraz wychowawczyni klasy Maria Sierota, organizując im niedawno saneczkowe szaleństwa.

VI Konkurs Recytatorski. Cicha poezja światów... »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
Dwadzieścioro pięcioro dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w Krynicznie, Ciechowie, Szczepanowie, Rakoszycach i Środzie Śl. wzięło udział w VI Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Konkurs pożarniczy. Staż Pożarna uczy i ratuje »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie Violetta Leńska
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śl., w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom, po raz kolejny zorganizowała na podległym jej terenie konkurs wiedzy pożarniczej.

W sprawie ptasiej grypy. Profilaktyka w szkole  »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie V.L.
W związku rozprzestrzenianiem się na terenie Polski ptasiej grypy, dyrekcja SP w Udaninie podjęła działania profilaktyczne w celu przekazania informacji o zasadach postępowania w wypadku pojawienia się choroby na naszym terenie.

Muzealny plan perspektywiczny. Ciekawa przyszłość i teraźniejszość »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
Wystawa jest żywa. Specyfika takiego założenia, to ciągła zagadka i brak możliwości przewidzenia, co jeszcze uda się odkryć, a następnie wyeksponować...

Gmina także skorzysta. Odra i Leader+ »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
28 lutego Rada Gminy Malczyce podjęła uchwałę wyrażającą zgodę na przystąpienie gminy do Rady Fundacji Partnerstwo Doliny Środkowej Odry.

Konferencja na wysokim szczeblu. Przeciwko prostytucji i narkomanii dzieci »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
Podczas konferencji ustalono formy współpracy i wymiany informacji między podmiotami współodpowiedzialnymi za przeciwdziałanie i zwalczanie zjawiska prostytucji nieletnich i narkomanii.

Sybiracka uroczystość. Wręczono Krzyże Zesłańców Sybiru »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
Uroczysty przebieg miało lutowe zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków średzkiego Koła Związku Sybiraków.

Kolejna wizyta astronauty. Szansa na współpracę polsko-amerykańską »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
16 marca br. po raz kolejny gościł w Środzie Śl. amerykański astronauta, kapitan promu kosmicznego Columbia i wiceprezes NASA Jon McBrid.

SP Mazurowice do likwidacji. Rodzice także wyrazili zgodę »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
Uchwałę w sprawie zawiadomienia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, rodziców uczniów mazurowickiej filii SP w Malczycach oraz Wójta gminy Malczyce o zamiarze likwidacji szkoły filialnej w Mazurowicach, Rada Gminy Malczyce podjęła 28 lutego.

Szansa na rok bieżący. Ruiny do rozbiórki »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie (R.S. j.l.)
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku mają zapaść decyzje odnośnie rozbiórki obiektów komunalnych, których stan techniczny nie pozwala na ich dalsze użytkowanie, a kapitalny remont jest nieopłacalny.

Psi problem rozwiązany? W oczekiwaniu na uchwałę »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
O podjęciu przez gminę kroków w celu rozwiązania problemu bezpańskich lub pozostawianych bez opieki psów pisaliśmy kilka tygodni temu. Są już pierwsze efekty.

Poezja Krystyny Semczuk. Co zrobić z czasem? »
Tekst opublikowany 2006-03-21, opracowanie j.l.
Z przyczyn niezależnych, uległ zmianie termin spotkania z poezją Krystyny Semczuk.

Rezygnacja i powołanie. Nowy komendant SSR  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie j.l.
Podczas sesji Rady Powiatu 23 lutego, podjęto uchwałę o przyjęciu rezygnacji Macieja Mosza z pełnionej dotychczas funkcji powiatowego Komendanta Społecznej Straży Rybackiej.

Niebezpieczny potok. Kostomłoty OSP na pierwszej linii  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie j.l.
Praktyczną szkołę walki z ustępującą zimą przeszli ostatnio członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Kostomłot, Osieka, Paździorna i Lutyni.

Zimowy stan klęski? Na podwójnym lodzie  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie j.l.
Spore problemy z zimą mieli ostatnio mieszkańcy Środy Śl. Śliskie, prawie niesypane chodniki, podczas odwilży kałuże wody lub pośniegowej breji, następnie znowu lód i znowu sypanie z łaski na uciechę, najczęściej, kiedy śnieg i lód znikały pod wpływem słońca. Dziwne, ale prawdziwe.

Samborz w sieci. Dziewiąta miejscowość ma kanalizację.  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
30 stycznia br. odbył się odbiór końcowy inwestycji „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowości Samborz, gmina Kostomłoty”. Inwestycja jest współfinansowana Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Z grypą w tle. Obradował sztab kryzysowy »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie j.l.
W związku z ptasią grypą w ostatnim czasie mieszkańcy częściej reagują na przypadki znajdowania martwego ptactwa. Pod koniec lutego Powiatowy Lekarz Weterynarii w Środzie Śl. dwa takie sygnału otrzymał z Ruska (gm. Malczyce) i okolic Mieczkowa (gm. Kostomłoty).

Przedwczesne podziękowania. W Rakoszycach bez zmian  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie j.l.
Jeżeli paszkwile można dzielić na mniej lub bardziej udane, ten, był wyjątkowo niskich lotów. Dziwi fakt, że przedstawiciele praktyk z WOZ w Rakoszycach, zdecydowali się na publiczne „pranie brudów” akurat na forum Rady Powiatu...

Nowa nazwa w mieście. Na prośbę Sybiraków »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie j.l.
Związek Sybiraków w Środzie Śl. zwrócił się do Rady Miejskiej z prośbą o rozpatrzenie możliwości nadania nazwy Skweru Zesłańców Sybiru, placowi koło kościoła św. Krzyża, u zbiegu ulic Białoskórniczej, Korwina, Mickiewicza i Kościuszki.

Podaruj swój procent. Powstało stowarzyszenie „Szansa dla gimnazjum”  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie AS
Przy gimnazjum w Kostomłotach powstało stowarzyszenie „Szansa dla gimnazjum”. Jest to organizacja pożytku publicznego, więc można na jej konto przekazać 1% należnego podatku.

Wybory, wybory, wybory...Rozgrzewka przed jesienią?  »
Tekst opublikowany 2006-03-20, opracowanie j
W prawdzie do wyborów samorządowych pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak w Radzie Gminy Malczyce wyborcza gorączka już trwa...

Mieszkańcy Proszą. Plac Solny pod... »
Tekst opublikowany 2006-03-13, opracowanie j.l.
- Za czym optujemy? Prosimy nie o sporządzenie nam parkingu, ale o kawałek trawy, kawałek ławeczki, jakiś plac zabaw dla dzieci. Niech będzie kilka stanowisk parkingowych dla mieszkańców, ale nie parking publiczny...

Środa Śl. Flamenco na wysokim poziomie. Śpiew, taniec, temperament...  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
Za nieco ponad tydzień w średzkim Domu Kultury odbędzie się interesujący koncert flamenco w wykonaniu zespołu „Sueno Andaluz”.

Środa Śl. Dla miłośników sześciu strun. Warsztaty z Leszkiem Cichońskim  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
Dom Kultury w Środzie Śl. ma niezwykle kuszącą propozycję dla gitarzystów. Tych uważających się za wirtuozów i tych, którzy dopiero uczą się odróżniać gryf od pudła rezonansowego. Wiek także nie stanowi przeszkody, podobnie jak płeć i miejsce zamieszkania.

Symulacja krótkotrwała. Aktor z Bukówka »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
28 lutego w Ciechowie policjanci średzkiej drogówki zatrzymali kierującego osobowym polonezem, znajdującego się pod wpływem alkoholu (1,52 prom.)mieszkańca Bukówka (lat 52), który wczesniej spowodował kolizję drogową.

Konserwatorski pat chwilowy? 2 godziny o basenie z...gimnazjum  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
Blisko dwie godziny dyskutowano 1 marca nad zaprezentowanym projektem basenu z gimnazjum (a nie jak by się mogło wydawać gimnazjum z basenem), na pierwszej w tym roku sesji Rady Miejskiej Środy Śl.

Polonez dla Rolanda II »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
Zgodnie z "tradycją" już po raz drugi średzcy maturzyści zatańczyli Poloneza dla Rolanda.

„Moja Gmina” wg dzieci. Konkurs rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moja Gmina Miękinia”, zorganizowany pod koniec ubiegłego roku przez Urząd Gminy w Miękini (koordynator Zbigniew Pilch) i tamtejszą Szkołę Podstawową (pomysłodawca – Jolanta Kaczorowska-Jasnocha).

Kosztowna zima. 100 tysięcy to za mało.  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
Temat złego stanu dróg gminnych, pogarszającego się co roku na skutek zimy, podjęto podczas sesji Rady Gminy Miękinia 28 lutego.

Mostu nie ma - są „problemy”. 15 km razy 4-5 milionów  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
Temat mostu na Odrze w Głosce, choć jego realizacja jest jeszcze sprawą dość odległą, już teraz budzi sporo emocji. Jeden z mieszkańców gminy postanowił je zebrać i w formie listu-skargi skierować do Rady Gminy Miękinia.

Obradowała młodzież. O Parlamencie, o krwiodawstwie  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
Druga sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego odbyła się 28 lutego. Obrady rozpoczęto od złożenia ślubowania przez nieobecnego na sesji inauguracyjnej Wiktora Trybkę.

Weź udział w Olimpijskim Konkursie Sztuki »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie j.l.
Jak co roku średzki Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje dla sportowców-artystów Olimpijski Konkurs Sztuki.

Najmłodsi i książki. Pasowania na czytelnika  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie Violetta Leńska
27 lutego w SP Udanin, odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika.

Bandyci coraz młodsi »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie red.
Nie dość, że wchodząc do parku należałoby być przygotowanym na atak ze strony pozostawionego bez opieki nastolatka, to jeszcze warto mieć przy sobie jakiś cenny drobiazg, by nie oberwać za darmo...

Dofinansowanie prób glebowych. Pieniądze nie przepadną  »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie red.
8,7 zł kosztuje całość, 5 zł płaci gmina, resztę (3,7 zł) rolnik – właściciel ziemi. Równanie dotyczy prób glebowych proponowanych rolnikom przez SCh-R we Wrocławiu.

Specjalny samochód do specjalnych zadań »
Tekst opublikowany 2006-03-09, opracowanie AS
Gmina Kostomłoty nareszcie doczekała się samochodu przystosowanego do odbioru odpadów komunalnych. To kolejny krok w rozwoju selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy.

Zlikwidowana plantacja. Narkotycznych żniw nie będzie »
Tekst opublikowany 2006-03-06, opracowanie j.l.
W bagażniku „polówki” znaleźli kilkanaście pakietów z 1,6 kg suszu konopi indyjskich. Jeszcze tego samego dnia udali się do obecnego miejsca zamieszkania mężczyzny. Efekt rewizji przerósł prawdopodobnie najśmielsze oczekiwania...

12 miesięcy w KPP. Więcej patroli, mniej chuligaństwa »
Tekst opublikowany 2006-03-06, opracowanie j.l.
Rozmowa z Komendantem Powiatowym Policji w Środzie Śl. młodszym inspektorem Andrzejem Słowikiem.

Na bani i na głodzie »
Tekst opublikowany 2006-03-06, opracowanie red
Na przysłowiowej „bani” i najwyraźniej na głodzie znajdował się mieszkaniec Proszkowa (lat 24), który 10 lutego przed północą włamał się do sklepu warzywniczego w centrum Środy Śl. Czy pukał? Nie wiadomo.

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy. Ryszard Pawłowski Odwołany »
Tekst opublikowany 2006-03-06, opracowanie j.l.
Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Malczyce odbyła się 13 lutego. Krótki program obrad zdominował jeden punkt, a mianowicie odwołanie Ryszarda Pawłowskiego z funkcji Przewodniczącego Rady. Naturalną konsekwencją miał być ewentualny punkt drugi: wybór nowego przewodniczącego.

Armia bez ograniczeń. Pobór na finiszu. »
Tekst opublikowany 2006-03-06, opracowanie j.l.
Jutro, 24 lutego, zakończy piętnastodniową pracę Powiatowa Komisja Lekarska. Do poboru stawał rocznik 87 (411 poborowych) i poborowi roczników starszych, do 24 roku życia, którzy do tej pory do poboru nie stanęli (52 poborowych).

Ostatnie sto przed maturą. "Książęca" studniówka »
Tekst opublikowany 2006-03-06, opracowanie j.l.
Toast w Sali Maksymiliana, polonez w Sali Balowej – to tradycyjny początek studniówek w podwałbrzyskim zamku Książ. W sobotę 11 lutego do grona licealistów świętujących ostatnie sto dni przed maturą w tym szczególnym miejscu, dołączyli uczniowie klas trzecich średzkiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl