Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 54 informacji. Wszystkie poniżej.

Historia i teraźniejszość »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie j.l.
Jak się okazuje praca muzealnika niejedno ma imię. Nie zawsze pracuje się w salach muzealnych, jednak mimo wszystko, chyba najczęściej z eksponatami.

Skrzecząca rzeczywistość. Na Kajakach do góry dnem »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie j.l.
O tym, że temu misiu oczko się odlepiło, wiemy od dawna. Od niedawna, przyglądnąwszy się kąpielisku na średzkich Kajakach, możemy stwierdzić, parafrazując Bareję i Tyma, że denko odlazło temu Kajaku.

Jubileusz w Nowej Bystrzycy. 60 lat dolnośląskich LZS  »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie j.l.
Główne obchody sześćdziesięciolecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych na Dolnym Śląsku odbyły się 17 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Sportowego w Nowej Bystrzycy.

Miejsca – tak, chętni – nie? »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie e-red.
W marcu bieżącego roku poszerzono Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, Podstrefa Środa Śląska o kolejne 4,9 ha. Obecnie obszar Podstrefy liczy łącznie ponad 11 ha gruntów.

Finał Tygodnia czytania. Od książek do słodkości  »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie j.l.
Od 5 do 9 czerwca również i średzka Biblioteka Publiczna celebrowała V Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie rozwija wyobraźnię”.

Małe formy teatralne. Maciej z Zadupia – bez konkurencji  »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie j.l.
Trzy zespoły w kategorii szkół podstawowych i jeden reprezentujący gimnazja, wzięły udział w I Średzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych, 12 czerwca w Domu Kultury w Środzie Śl.

Jubileuszowa wygrana  »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie j.l.
Niezły prezent w trzydziestym roku istnienia sprawiła sobie kapela Dolnoślązacy. W odbywającym się 11 czerwca w Piotrowicach (powiat Chojnów) I Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Śpiewająca Wieś” zajęła pierwsze miejsce, na trzynaście zespołów startujących w konkursie.

Zderzenie ciężarówek, ruch zablokowany »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie red.
Dziś rano, na drodze między Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Na feralnym odcinku policja wprowadziła ruch wahadłowy, co spowodowało gigantyczne, sięgające dwóch kilometrów korki. Kierowcy mogą wybrać objazd przez Kostomłoty bądź Kąty Wrocławskie.

Reaktywacja w Powiecie - Już dziś konferencja »
Tekst opublikowany 2006-06-27, opracowanie www.powiat-sredzki.pl
Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej 1 maja 2006 rozpoczął nabór do nowego programu realizowanego w ramach działania 1.3. SPO RZL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Reaktywacja”. Dziś o godzinie 11 odbędzie się konferencja poświęcona akcji.

Komunikat GOPS »
Tekst opublikowany 2006-06-27, opracowanie um
Wydawanie i przyjmowanie wniosków na nowy okres zasiłkowy (wrzesień 2006 - sierpień 2007) rozpocznie się 1 lipca - informuje Gminny Ośrodek Pomocy Spoecznej w Środzie Śląskiej.

Czytelnicy informują. Drzewa uratowane  »
Tekst opublikowany 2006-06-27, opracowanie j.l.
Polna droga (przedłużenie ul. Reymonta) ze Środy Śl. do Proszkowa często używana jest przez rowerzystów w celach rekreacyjnych. Ostatnio jeden z nich poinformował nas, że ktoś próbuje zasypywać porośniętą lasem nieckę po lewej stronie drogi tuż za Środą, a przynajmniej robi tam sobie wysypisko ziemi i gruzu, przysypując drzewa na wysokość kilku metrów

Wspólna kontrola. Nakryci na lewiźnie  »
Tekst opublikowany 2006-06-27, opracowanie red.
Sześć twardych dysków i ponad pięćdziesiąt płyt CD z nielegalnym oprogramowaniem, ujawnili w dwóch firmach handlowo-usługowych na terenie Środy Śl. i zabezpieczyli policjanci wraz z przedstawicielem Biura Ekspertyz ds. Ochrony Praw Autorskich.

Wakacje z lekturą »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie BP
Spotkanie zatytułowane "Zabierz książkę na wakacje!", odbędzie się w czwartek, 29 czerwca, w czytelni Biblioteki Publicznej w Środzie Śl., o godzinie 18.00.

Internauci piszą. Miała zaledwie kilka miesięcy...  »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie j.l.
Do naszego portalu przyszedł niedawno list: "Sprawa dotyczy zniszczonej bariery ochronnej, nad starym korytem Średzianki na ulicy Kolejowej. (...) miała zaledwie kilka miesięcy, a została poważnie uszkodzona w czasie wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Myślę, że już czas, aby sprawca dokonał naprawy i zapłacił za to z własnej kieszeni. Sprawa ta to tylko jedna z wielu tego typu". Sprawdziliśmy na miejscu.

Świetlica w Dębicach »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie j.l.
W Dębicach, w budynku przekazanym przez Gminną Spółdzielnię, została uruchomiona świetlica wiejska. - Skorzystałem z tej okazji, ponieważ dzieci i młodzież w Dębicy nie mają dla siebie miejsca innego niż przystanek autobusowy i teren koło kościoła – mówi wójt gminy Czesław Dudziński.

Święto szkoły w Lutyni. Zaszczyt i zobowiązanie »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie j.l.
30 maja szkoła w Lutyni obchodziła 60-lecie istnienia. Tego samego dnia lutyńskiemu Zespołowi Szkół nadano imię Jana Pawła II.

Nagroda za wytrwałość. Jest bankomat »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie j.l.
Od kilku dni Malczyce mogą pochwalić się bankomatem. Bardzo możliwe, że jest to najmniejsza miejscowość w kraju z takim urządzeniem. Jednak droga do bankomatu nie była krótka.

Czekając na wyniki badań...Kajaki w pytaniach i odpowiedziach »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie j.l.
Kajaki działają pełną parą. Jedni się kąpią, inni pływają rowerami wodnymi, inni łowią ryby...Wprawdzie jest tablica informująca o zakazie kąpieli, to jednak już kilkadziesiąt metrów dalej, przy plaży z pomostami, kąpielisko działa pełną parą.

30 lat służby Bogu. Jubileusz w Mrozowie  »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie j.l.
Trzydziestą rocznicę święceń kapłańskich księdza Kanonika Andrzeja Wójciaka obchodzono w parafii Mrozów w niedzielę 4 czerwca.

Tragiczny wypadek. BMW na drzewie  »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie red.
Jedna osoba zginęła, a trzy doznały obrażeń ciała, na drodze między Gozdawą, a Krynicznem. Do wypadku doszło 17 czerwca przed południem. Kierujący BMW dwudziestoczterolatek wychodząc z zakrętu stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka audi 80.

Co nas czeka w „Kadrze”? Kanapek z majonezem nie będzie  »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie j.l.
Swoją działalność Kino Kadr zainaugurowało w sobotę 10 czerwca. O godz. 15.00 kinooperator Ireneusz Janik wcisnął zielony przycisk projektora i poszło. Na początek „Jan Paweł II” na dwóch seansach.

Zatrzymani za kradzieże i włamania »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie red.
14 czerwca policja zatrzymała czterech siedemnastoletnich młodzieńców, mieszkańców Miękini i okolic. Nieletnim udowodniono dokonanie w sumie aż jedenastu kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Więcej policjantów »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie j.l.
Stosunkiem głosów 10:2:1 Rada Gminy Malczyce na sesji 16 czerwca podjęła uchwałę o finansowaniu dodatkowego etatu dla policjanta w miejscowym Rewirze Dzielnicowych.

Dwie strony medalu. Dopóki brudasy, dopóty brud  »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie j.l.
Brudno będzie nadal. Tak długo, jak długo co drugi, co trzeci mieszkaniec Środy Śląskiej bądź jej gość z gminy czy powiatu, będzie zwykłym brudasem, niechlujem i fleją.

Plebiscyt na nazwę Kina w Środzie Śląskiej - wyniki »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie red.
W trakcie trwania ogłoszonego przez władze miasta konkursu na nazwę kina w Środzie Śląskiej zorganizowaliśmy alternatywny plebiscyt, skierowany do naszych czytelników. Mogli oni nadsyłać swoje propozycje nazw, głosować oraz komentować wyniki plebiscytu. Dziś wiemy już, że oficjalnie kino w Środzie Śląskiej nazywać się będzie "Kadr". Nasze wyniki są nieco inne: wygrało...Kino im. Burmistrza Krasuckiego.

Rewizyjny impas trwa »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie e-red.
Dziś rano odbyła się sesja Rady Miejskiej zwołana na wniosek Klubu Radnych Niezależnych. Nie doszło do planowanej przez wnioskodawców dyskusji w sprawie zmian w statucie gminy odnośnie powoływania przedstawicieli klubów radnych w skład komisji rewizyjnej.

Są pieniądze na witraże  »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie j.l.
6 czerwca Zarząd Województwa Dolnośląskiego dokonał wyboru projektów, mających w roku bieżącym uzyskać dofinansowanie w ramach Kontraktu wojewódzkiego dla województwa dolnośląskiego na lata 2005-2006.

Szansa na jaśniejszą gminę. Dwa warianty w sprawie lamp »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie j.l.
Została opracowana i zaktualizowana dokumentacja oświetlenia dla gminy Miękinia. Od radnych gminy zależeć będzie wybór jednego z dwóch możliwych wariantów inwestycji.

Wędkarstwo spławikowe. Wygrały jazie i pstrągi »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie j.l.
Sądząc po najeździe mięsiarzy, którzy od 4 czerwca non-stop dokonywali zbiorowego gwałtu na średzkim zalewie, można przypuszczać, że do wędkarskich siatek trafiły jedne z ostatnich pstrągów z niedawnego zarybienia.

Wyłonimy produkt Środy Śląskiej »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie Powiat Średzki
Nabierają tempa przygotowania do tegorocznego "Święta Wina w Mieście Skarbów" zaplanowanego na 16 i 17 września. Już teraz organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta i powiatu do udziału w konkursach i przygotowywania własnych receptur.

Dla bezpieczeństwa ludzi. H – jak helikopter »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie j.l.
Wszystko wskazuje, że bliska finału jest kwestia oznakowania lądowiska dla śmigłowców ratowniczych na parkingu przy drodze 94 tuż przed Komornikami (jadąc od strony Wrocławia).

Finał konkursu w PSP »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie j.l.
Blisko czterysta prac wpłynęło na konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem "Straż pożarna uczy i ratuje". Finał konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 2 czerwca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śl.

Co zobaczymy w nowym kinie?  »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie red.
W niedzielę 18 czerwca Dom Kultury Kino "KADR" zaprasza na dwie projekcje. Zaprezentowane zostaną filmy - jak piszą organizatorzy - "trafiające w gust młodej jak i tej nieco starszej publiczności."

Akcja "Prędkość" na średzkich drogach »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie red.
W dniach 14-18 czerwca na terenie naszego powiatu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przeprowadzą akcję "Prędkość".

Rekreacja rowerowa. Udana przejażdżka  »
Tekst opublikowany 2006-06-14, opracowanie j.l.
Trzydzieści kilometrów i dwieście metrów przejechali w piątek 2 czerwca uczestnicy rajdu rowerowego wzdłuż brzegów Odry, towarzyszącego tegorocznym Dniom Środy Śląskiej.

Zagra Oddział Zamknięty »
Tekst opublikowany 2006-06-13, opracowanie red.
W sobotę i niedzielę 24-25 czerwca odbędzie się kolejna edycja Dni Malczyc. Tym razem, zgodnie z tytułem i zamierzeniami organizatorów, w stylistyce rockowej. Prezentujemy pełny program imprezy.

Więcej psów niż skarbów? »
Tekst opublikowany 2006-06-13, opracowanie red.
Sądząc po tym, co dało się zaobserwować na średzkim pl. Wolności (ścisłe centrum miasta – przyp. red.) w sobotnie przedpołudnie 27 maja, można by powiedzieć: Środa Śląska – miasto psów. Psów dużych, małych, czyichś i bezpańskich. Psów mogących stanowić zagrożenie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Wyniki raczej mizerne... »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie e-red.
Tylko nieco ponad trzy kilogramy ryb złowiono podczas rozegranych wczoraj zawodów wędkarskich o mistrzostwo koła PZW nr 20 w Środzie Śl.

Centrum Malczyc doczekało się remontu »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W czerwcu zostaną rozpoczęte prace budowlane związane z przebudową chodników w centrum Malczyc oraz budowy parkingu przy cmentarzu komunalnym. Jest to kolejna inwestycja realizowana z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych.

Jan Paweł II w Lutyni »
Tekst opublikowany 2006-06-09, opracowanie ZS Lutynia
Po wielu miesiącach przygotowań wreszcie mamy swojego patrona. 30 maja b.r. nastąpiło uroczyste nadanie imienia Jana Pawła II Zespołowi Szkół w Lutyni, połączone z obchodami 60-lecia szkoły.

Pomoc dla młodych bezrobotnych. Rusza akcja Kompas »
Tekst opublikowany 2006-06-09, opracowanie red.
Od czerwca Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej rozpoczął realizację kolejnego projektu pod nazwą "Kompas", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Działania projektu skierowane będą do 111 osób bezrobotnych do 25- tego roku życia oraz absolwentów wszystkich typów szkół, bezrobotnych przez okres do 24 miesięcy.

Modelarstwo. Dmuchawce latawce, wiatr...  »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie j.l.
Z kapryśnym wiatrem i oporem materii w ramach Święta Latawca walczyli młodzi modelarze w piątek 2 czerwca.

Poznając swoją małą ojczyznę. Wariacja n/t św. Jana  »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie j.l.
Reprezentanci klas pierwszych gimnazjum w Środzie Śl. spotkali się 2 czerwca na dziedzińcu Muzeum Regionalnego. Bohaterem tegorocznej, trzeciej, edycji Konkursu Regionalnego „Czy znasz swoją małą ojczyznę?” był św. Jan Nepomucen.

Kłusownicy i złodzieje. Rodzinny „biznes”  »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie red.
Rozboju dokonali 10 maja. Zatrzymano ich czternaście dni później. Ofiarą dwóch braci (lat 16 i 20), mieszkańców Środy Śl., padł obywatel RFN.

Stawiam na jakość i kulturę. Rozmowa z Anną Kuszlik  »
Tekst opublikowany 2006-06-07, opracowanie j.l.
Pochodzi z ziemi ząbkowickiej. Od roku mieszka w Środzie Śl. i z tym miejscem wiąże swoją przyszłość. Jest magistrem kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Poznańskiego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a od 8 maja dyrektorem Biblioteki Publicznej w Środzie Śl.

Śmierć na drodze. Tragiczny wypadek przed Źródłami  »
Tekst opublikowany 2006-06-07, opracowanie j.l.
1 czerwca około godziny 3.30, jadący z dużą prędkością w stronę Wrocławia opel kadett combi, na prostym odcinku drogi przed Źródłami zaczął nieznacznie zjeżdżać w kierunku osi jezdni.

Omnibus jubileuszowy. Przydatna reguła Lenza  »
Tekst opublikowany 2006-06-07, opracowanie j.l.
M.in. nad tym dlaczego magnes w miedzianej rurce spada wolniej niż kulka szklana, mimo, że jest od niej cięższy, głowili się 23 maja gimnazjaliści z Ciechowa, Lutyni, Miękini, Rakoszyc, Szczepanowa, Ujazdu Górnego i Środy Śl., podczas piątego już finału Powiatowego Konkursu „Omnibus nauk przyrodniczych”.

Kino „Kadr” zaprasza. Premiera w sobotę  »
Tekst opublikowany 2006-06-07, opracowanie j.l.
M.in. z naszym udziałem w piątek 2 czerwca odbyło się w Domu Kultury zebranie składu powołanego do rozstrzygnięcia konkursu na nazwę kina w DK. Zadanie nie było proste. Pięćdziesiąt trzy osoby nadesłały ogółem ponad osiemdziesiąt propozycji.

Większa wiedza – większa szansa. Wkrótce targi pracy  »
Tekst opublikowany 2006-06-06, opracowanie j.l.
Wychodząc naprzeciw problemom, z jakimi zmagają się młodzi mieszkańcy powiatu szukający pracy, działający przy Środowiskowym Hufcu Pracy w Środzie Śl. Klub Pracy organizuje 26 czerwca targi pracy pod hasłem: Większa wiedza – większa szansa.

I Nocne Śpiewanie. Było dobrze – chcemy jeszcze  »
Tekst opublikowany 2006-06-05, opracowanie j.l.
Członkowie malczyckiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów od dawna nosili się z zamiarem zorganizowania imprezy promującej amatorską twórczość muzyczną seniorów.

Modernizacja rozpoczęta »
Tekst opublikowany 2006-06-02, opracowanie j.l.
Powiat średzki rozpoczął modernizację drogi powiatowej nr 2075D na odcinku Ciechów - Jenkowice. Zadanie współfinansowane jest ze środków UE w ramach ZPORR. Obecnie prowadzone są prace ziemne, nawierzchniowe (poszerzenie jezdni, profilowanie nawierzchni pod warstwę ścieralną) oraz oczyszczenie rowów.

Radni będą strzelać »
Tekst opublikowany 2006-06-02, opracowanie j.l.
Tradycyjnie podczas czerwcowych Dni Malczyc odbędą się pierwsze potyczki w ramach VII edycji Turnieju Radnych. Samorządowcy zmierzą się m.in. w strzelaniu z łuku, rzutach do kosza. Dotychczas trzykrotnie turniej wygrywały Kostomłoty, dwa razy zwyciężyły Malczyce i raz Udanin. Szczególnie teraz, przed jesiennymi wyborami radni powinni się przyłożyć. A nuż sportowa postawa przysporzy nowych wyborczych sympatii...

Wszechświat malowany. Widzą więcej niż „zdrowi”  »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie j.l.
W salach wystawienniczych średzkiego Muzeum Regionalnego można jeszcze do końca czerwca oglądać wystawę czasową „Wszechświat malowany”.

Już dziś początek Dni Środy Śląskiej! »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie red.
Do 4 czerwca potrwają rozpoczęte dziś Dni Środy Śląskiej. Imprezę zwieńczy koncert Szymona Wydry i Carpe Diem, wcześniej mieszkańcy miasta i okolic będą mogli uczestniczyć m.in. w rajdzie rowerowym, wystawie psów rasowych, koncercie jazzowym, zawodach wędkarskich, konkursie regionalnym i wielu innych imprezach. Prezentujemy dokładny plan Dni naszego miasta.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl