Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 57 informacji. Wszystkie poniżej.

Przybywa zawodników w „Dolnym Śląsku” »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie wfp
Po półtorarocznej działalności malczyckiego Automobilklubu Dolny Śląsk piętnastoosobowa grupa założycielska urosła do osób pięćdziesięciu, w tym dwudziestu jeden zawodników, z których czterech posiada licencje kierowcy rajdowego.

Szansa na odzysk »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie wfp
Jak informuje wójt gminy Miękinia, każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

Ważne dla krwiodawców. Pobór już jutro  »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie wfp
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropelka Życia” w Środzie Śl. zapraszają do oddania krwi wszystkich chętnych krwiodawców, zarówno zrzeszonych jak i tych „pojedynczych”.

W powiecie nienajgorzej. Nie matura, lecz chęć szczera?  »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie wfp
21 proc. tegorocznych abiturientów egzaminu dojrzałości nie zdało. Słabo wypadły egzaminy z wiedzy o społeczeństwie i j. francuskiego, bardzo słabo z biologii – poinformowało na konferencji prasowej Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jubileusze i finał Mundialu. V Piknik przeszedł do historii  »
Tekst opublikowany 2006-07-27, opracowanie wfp
9 lipca wspólnym śledzeniem na telebimie pod gołym niebem finałowego meczu Mistrzostw Świata w piłce nożnej zakończył się jubileuszowy V Piknik Nad Odrą.

„Roztrojenie” jaźni? »
Tekst opublikowany 2006-07-27, opracowanie wfp
Zakaz kąpieli..., Zakaz kąpieli..., Otwarte od poniedziałku do niedzieli...Tak mniej więcej brzmi – w dużym skrócie – treść trzech tablic informacyjnych. I nic w tym dziwnego, do momentu, kiedy okazuje się, że wszystkie trzy dotyczą jednego miejsca, a mianowicie średzkich „Kajaków”.

Wakacje w szkole. W SP Rakoszyce budują  »
Tekst opublikowany 2006-07-27, opracowanie wfp
Trwają prace przy budowie hali sportowej przy Zespole Szkół w Rakoszycach, obejmujące także wykonanie łącznika z budynkiem szkoły, dróg wewnętrznych oraz infrastruktury technicznej.

Uderz w stół, a nożyce się odezwą »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie wfp
Opublikowany przez nas jakiś czas temu materiał "Parkingi na wagę złota" (tutaj) wywołał reakcję nie tylko zainteresowanego radnego (którego przyłapano na nieprawidłowym parkowaniu), ale również czytelników. Oprócz wielu komentarzy otrzymujemy również listy. Jeden z nich publikujemy dziś, tym samym sprawę zamykamy.

Jak nam się podoba nowa tablica? »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie red.
19 lipca, przy siedzibie Starostwa Powiatowego zamontowana została nowa tablica informacyjna, mający być pomocą dla turystów odwiedzających nasz powiat. Na tablicy umieszczona została mapa regionu z zaznaczonymi najciekawszymi miejscami (agroturystyka, stadniny koni, zabytki). Część kosztów przedsięwzięcia ponieśli lokalni przedsiębiorcy.

Zabójstwo na Targowej. Podejrzana, czy winna?  »
Tekst opublikowany 2006-07-25, opracowanie wfp
Zwłoki mężczyzny (lat 66) odkryte zostały w piątek 7 lipca na ul. Targowej w Środzie Śl. Makabrycznego odkrycia dokonała kobieta pracująca w pobliżu. Ciało leżało w kałuży krwi na podłodze stróżówki gdzie mężczyzna pracował.

Lipy – cięcie kontrolowane. Nowe drzewa jesienią? »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie wfp
Każdy, lub prawie każdy, kto dawno nie szedł ul. 1-go Maja, a pojawił się tam ostatnio, przez chwilę może poczuć się dziwnie.

Mrozów wysycha. Po wodę do czwartorzędu »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie wfp
Z trzech mrozowskich odwiertów tylko w jednym poziom wody jest stabilny. W pozostałych spadł drastycznie – o około 1,5-2 m.

Czytelnicy widzą. Kierowca jak z d... trąbka »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie wfp
Mówi się ostatnio dużo o tzw. pijanych mordercach, o jeżdżeniu przez cały rok z włączonymi światłami. Są to sprawy niewątpliwie ważne. Czy jednak nie odwraca to uwagi od pospolitych drogowych ignorantów?

Ratujemy św. Jana Nepomucena. Duży krok naprzód »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie wfp
Została sporządzona Dokumentacja stanu zachowania i programu ratowniczych prac konserwatorskich barokowego pomnika św. Jana Nepomucena w Środzie Śl.

Powstanie świetlica w Chomiąży »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie wfp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało gminie, w ramach programu operacyjnego "Rozwój infrastruktury kultury i szkolnictwa artystycznego", 100 tys. zł dofinansowania.

Żegnamy Biuro Paszportowe. Czy będzie prościej? »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
Ostatni dzień lipca ma być terminem granicznym, w jakim mieszkańcy powiatu będą mogli złożyć wnioski paszportowe w Biurze Paszportów w Wydziale Spraw Obywatelskich i Komunikacji średzkiego Starostwa Powiatowego.

Letnie propozycje. Z książką na wakacje  »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie wfp
W klimacie wakacyjnym – bo o taki w lecie najłatwiej – przebiegało zorganizowane przez średzką Bibliotekę Publiczną 29 czerwca spotkanie: Zabierz książkę na wakacje.

Bliżej świata. Majtki i staniki full color »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie wfp
Dużo się ostatnio mówi o tolerancji, nietolerancji, paradach równości i marszach normalności. Zamiast harcerstwa propaguje się homoseksualizm, a zamiast czegoś tam, coś zupełnie innego...

Wakacyjny piknik rodzinny. HURT zagra także  »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie wfp
Nie Jeden Osiem L. – jak sugerowali organizatorzy – a Hurt zbędzie gwiazdą festynu letniego z gatunku Piknik Rodzinny, jaki odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 lipca na stadionie miejskim w Środzie Śl.

Średzki komornik oddał pieniądze szpitalowi »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie red.
Zwrócone zostaną pieniądze, jakie akademickiemu szpitalowi klinicznemu we Wrocławiu zabrał średzki komornik. Urzędnik chciał odzyskać dług placówki zabierając pieniądze przeznaczone na wypłaty dla pracowników. Niedługo potem wycofał się ze swej decyzji.

Otwarto biuro poselskie PO  »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie wfp
Gospodarzami wtorkowego spotkania byli: średzka filia Stowarzyszenia „Ostoja” mieszczące się na ul. Malczyckiej oraz Koło Platformy Obywatelskiej w Środzie Śl.

Antywizytówka? Brama odżyje wkrótce »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie wfp
Jeśli przyjąć, że o firmie, instytucji, o jej kondycji, świadczy wejście, czy brama wjazdowa, to można by uznać, że Rodzinny Ogród Działkowy „XX-lecie” jest w formie dalekiej od szczytowej.

Śladami Komuny nieboszczki. Prowizorka oficjalna  »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie wfp
Mniej więcej od początku minionego tygodnia oficjalnie działa „Kąpielisko prowizoryczne” na zalewie „Kajaki” w Środzie Śl. Otwarcie obiektu możliwe było przede wszystkim dzięki pozytywnym wynikom badań sanitarnych wody.

Odchudzanie w pewnym sensie »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie wfp
Blisko 2,2 tys. zł zapłaciła mieszkanka powiatu średzkiego nieuczciwej firmie z Pomorza za sposób na schudnięcie.

Poprawią się drogi »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie wfp
Uchwałą samorządu przeznaczono 100 tys. zł na partycypację w kosztach wykonania napraw części dróg powiatowych na terenie gminy. Po wizji lokalnej 10 lipca z udziałem m.in. wójta gminy ustalono, że jeszcze w sierpniu wyremontowane powinny być odcinki dróg w Gałowie, Brzezinie, Krępicach i od Lutyni do granic powiatu – łącznie 6,5 km.

Spod rynny do izby. Zatrzymani na próbie kradzieży  »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie wfp
Dwóch dwudziestolatków ze Środy Śl. i Legnicy zatrzymała średzka policja 7 lipca. Obaj usiłowali ukraść miedziane rynny z kościoła NMP w Środzie Śl.

30 kilogramów nocnych ryb  »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie wfp
Od inauguracji minęły już dwa lata. III Nocne Zawody Spławikowe organizowane przez Jacka Mikitę i jego macierzyste Koło PZW nr 12 w Malczycach odbyły się 1-2 lipca, tradycyjnie na zalewie w Wilczkowie.

Zagra Jeden Osiem L? »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
Pisaliśmy w naszym serwisie o Pikniku Rodzinnym, jaki 23 lipca zorganizowany zostanie na stadionie OSiRu w Środzie Śląskiej. Wśród zaproszonych zespołów - głównie reprezentujących nasz region - ma się również znaleźć gwiazda polskiego hiph-opu - Jeden Osiem L. Informacje na temat tego występu nie zostały jednak jeszcze potwierdzone. Więcej o imprezie piszemy tutaj

Salvador Dali w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
Od października tego roku do lutego 2007 w Muezum Regionalnym Środy Śląskiej obejrzeć będzie można wystawę "Salvador Dali", prezentującą ponad 200 prac tego genialnego artysty. Zaprezentowane zostaną fragmenty zbiorów dwójki kolekcjonerów - rysunki, grafiki, książki i monety. O wydarzeniu na pewno będziemy jeszcze informować.

Wszystkiego nie wytargali »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie e-red
Jak się okazuje, mimo ogromnej do niedawna presji ze strony pseudo-wędkarzy, są jeszcze na średzkich Kajakach ryby godne uwagi.

Trwa nabór do C-klasy »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie PSSPN
Do 25 lipca (wtorek) można zgłaszać drużyny do rozgrywek klasy C seniorów w sezonie 2006/2007, oraz do Powiatowej Ligi Młodzieżowej w przedziale wiekowym do lat 15.

Jak poszły matury? »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie Powiat Średzki
Znane są już wyniki egzaminu maturalnego absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu średzkiego. Najgorzej wypadło Technikum Ekonomiczne dla dorosłych, w którym egzamin dojrzałości zdało jedynie 29% osób. Najlepiej matura wypadła w średzkim liceum - 92% podchodzących zdało egzamin. Prezentujemy wyniki wszystkich szkół.

VIII Dni Malczyc. Udane po raz kolejny  »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie wfp
Miało być rockowo i było rockowo. Głównie dzięki Kilersom, zespołom Choking Hazard, Peter Gun i gwieździe wieczoru drugiego dnia imprezy – Oddziałowi Zamkniętemu.

Kradzież na słodko. Miś na Akacjowej?  »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie wfp
Do nietypowej kradzieży doszło w Środzie Śl. pod koniec czerwca. Tym razem nieznany sprawca połakomił się na siedem uli z miodem. Gdzie w czasie kradzieży były pszczoły? Nie wiadomo. Wiadomo, że straty właściciela wyniosły około 5 tys. z

Łodzią po Kajakach »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
Spore atrakcje czekają na mieszkańców, którzy pojawią się w okolicach akwenu Kajaki w niedzielę 30 lipca.

Nowe Brzmienia w pubie Calista »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
Dla fanów tanecznej muzyki elektronicznej klub Calista w Środzie Śl. przygotował drugą część imprezy See The Sound, tym razem poświęconą brzmieniom skandynawskim. Wszystko to już w sobotę, wieczór rozpoczyna się o godzinie 19.00, my prezentujemy program imprezy.

Wędkarstwo spławikowe. Uczeń dogonił mistrza?  »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie wfp
O puchar wójta gminy Malczyce walczyli spławikowcy podczas zawodów wędkarskich rozegranych w Wilczkowie. Impreza odbywała się tradycyjnie w ramach Dni Malczyc.

Wypił, rozbił, uciekł... »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie red.
Najpierw usiadł za kierownicą po pijanemu, potem spowodował wypadek, na końcu zaś uciekł, zostawiając ranną przyjaciółkę w rozbitym samochodzie. To krótka charakterystyka ostatnich wyczynów 21-latka, którego zatrzymała właśnie średzka policja.

Zmiany w Wydziale Spraw Obywatelskich i Komunikacji »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie powiat średzki
O terminie oczekiwania na nowe prawo jazdy i innych zmianach czekających na nas w Wydziale Spraw Obywatelskich i Komunikacji średzkiego starostwa informuje jego kierownik – Sebastian Burdzy. Publikujemy pełną treść oświadczenia.

Ofiary lata »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie e-red.
Dwie osoby utonęły wczoraj w gliniance w Ujeździe Górnym. Do tragedii doszło najprawdopodobniej około południa, kiedy krewny ofiar stracił z nimi kontakt wzrokowy. Ciało mężczyzny (lat 41) płetwonurkowie odnaleźli na dnie zbiornika jeszcze tego samego dnia. Poszukiwania zwłok jego żony przerwano ze względu na warunki pogodowe.

Przesyłki bezpieczniejsze? Nieuczciwa doręczycielka zwolniona  »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie wfp
Kierownik UPT w Środzie Śl. ujawniła pod koniec czerwca naruszenie korespondencji przez zatrudnioną w Urzędzie doręczycielkę. Tyle lakoniczna policyjna notatka.

Zabójstwo na Targowej »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie wfp
Zwłoki starszego mężczyzny odkryła w piątek 7 lipca na ul. Targowej w Środzie Śl. mieszkanka gminy Kostomłoty. Ciało leżało w kałuży krwi na podłodze stróżówki gdzie mężczyzna pracował.

W Miękini i wokół - sportowe wakacje »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie red.
W trakcie wakacji na terenie gminy będą prowadzone zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, organizowane wspólnie przez LKS ODRA Głoska, Urząd Gminy Miękinia i SOK w Miękini.

Ściąga przedwyborcza. Ile zarabia radny? »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie j.l.
Stanowisko radnego dla wielu jest – z przyczyn wielu – perspektywą kuszącą. I nie ma się co oszukiwać – niejednokrotnie startującym po samorządowy mandat chodzi głównie o dodatkowe źródło dochodów.

Starania Gminy nagrodzone »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie ug
Gmina Malczyce złożyła wniosek o pozyskanie środków zewnętrznych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na adaptacje budynku komunalnego na świetlicę wiejską w Chomiąży.

Piknik rodzinny w Środzie Śl. »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie red.
23 lipca na stadionie OSiRu w Środzie Śląskiej odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego zaprezentują się mniej lub bardziej znane zespoły muzyczne naszego regionu. Organizatorzy przewidzieli również sporo typowych dla tego rodzaju imprez atrakcji. W naszym serwisie prezentujemy program Pikniku.

Wykopaliska na Śląskiej. Zakres badań "pogłębiony" »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie j.l.
Podobnie jak wczesniej, prace archeologiczne na ul. Śląskiej prowadzono w ostatnich dniach przy okazji rozpoczęcia tam budowy kolejnej kamienicy.

60 urodziny Kopernika. W oczekiwaniu na jubileusz  »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie j.l.
Miła impreza szykuje się tej jesieni w Środzie Śl. i nie chodzi wcale o finał samorządowego wyścigu wyborczego.

Radny miasta odpowiada  »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie red.
"(...) auto na zdjęciu jest moją własnością i to właśnie ja byłem tym zdesperowanym kierowcą, który upatrzył sobie to wolne, choć niefortunne miejsce postojowe (...)" - publikujemy list, jaki nadesłał nam Adam Ruciński w związku z jedną z naszych publikacji.

Historia i wybory. NSDAP – PZPR - RP  »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie j.l.
Wybory do samorządu terytorialnego odbędą się już za kilka miesięcy. Warto więc przy tej okazji zapoznać się ze strukturą władzy i administracji terenowej w naszej okolicy w okresie ostatnich stu lat.

Współpraca trwa »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie j.l.
Współpraca gmin Środa Śl. i Saterland (RFN) trwa od roku 1996. W ramach wymiany młodzieży w tym czasie ponad 208 uczniów z Saterland widziało już Środę i odwrotnie. W wymianie tegorocznej uczestniczyło 22 uczniów z Ciechowa i Środy Śl.

9 ciekawych tygodni »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie BP
Dział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 5 do 12 lat do udziału w wakacyjnych imprezach czytelniczych pod hasłem „Wakacje w bibliotece”.

Spotkanie średzkich cyklistów »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie wfp
Już dziś, o godz. 16.30 w Domu Kultury odbędzie się spotkanie wszystkich zainteresowanych powstaniem stowarzyszenia sympatyków rowerów. Jest to w pewnym sensie pokłosie udanej imprezy rowerowej sprzed niespełna trzech tygodni.

Ważne dla krwiodawców. Pobór już dziś! »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie j.l.
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropelka Życia” w Środzie Śl. zapraszają do oddania krwi wszystkich chętnych krwiodawców, zarówno zrzeszonych jak i tych „pojedynczych”. Pobór przeprowadzany jest dziś do godziny 11.30, w budynku przychodni rejonowej na al. Konstytucji 3-go Maja.

Historia oczyma młodych. Powstały, by je oglądać »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie j.l.
Projekt był tworzony mniej więcej równolegle z powstającą we współpracy muzeów Regionalnego w Środzie Śl. i Eulenburg w Rinteln k/Hanoweru, wystawą „Vertreibungen – Wypędzenia 1939-1945”.

Dyrektorskie roszady. Z konkursu i w dowód uznania »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie j.l.
Koniec roku szkolnego zbiegł się z końcem kadencji dyrektorów trzech średzkich placówek oświatowych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śl.

Lato w Środzie - zobacz program »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie um
Średzki Dom Kultury zaprezentował program przygotowywanych przez siebie atrakcji i zajęć. Oprócz wielu warsztatów DK proponuje również wycieczki, seanse filmowe i różnego rodzaju gry i zabawy. Prezentujemy szczegółowy program imprez licząc na Państwa komentarze i opinie.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl