Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Znalezisko w starej rzeźni. Dane osobowe – ogólnodostępne »
Tekst opublikowany 2006-08-31, opracowanie wfp
Powodem wizyty straży miejskiej w opuszczonej rzeźni na ul. Spółdzielczej w Środzie Śl. 14 sierpnia, było zgłoszenie o trwającej tam po południu degustacji alkoholu z udziałem nieletnich.

Alarm przeciwpowodziowy. Mogło być dużo gorzej  »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie wfp
W Piotrowicach przy zalanych gospodarstwach telewizja z wozem satelitarnym oczekiwała z nadzieją na wielką wodę...

Dla bezpieczeństwa mieszkańców. Ciasno, szybko, niebezpiecznie  »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie wfp
To, co robią niektórzy z kierowców tej firmy woła o pomstę do nieba. Ignorują linie ciągłe, wyprzedzają na trzeciego. Busy są małe, ale zabierają o wiele więcej ludzi niż mają miejsc. Osoby stojące często nie mają się czego trzymać...

Co zobaczymy w Kadrze? »
Tekst opublikowany 2006-08-29, opracowanie red.
Zarówno pomysł, jak i nazwa kina Kadr były przedmiotem dyskusji w naszym serwisie. Czy równie emocjonujący okaże się repertuar placówki? Jak na razie w Kadrze dominują kreskówki i niezobowiązujące filmy komercyjne. Hitem nadchodzących dni będzie bez wątpienia "Kątwa Umarlaka", czyli kolejna część przygów "Piratów z Karaibów". W serwisie prezentujemy wrześniowe plany Kadru.

Niebezpieczne przedstawicielstwo »
Tekst opublikowany 2006-08-29, opracowanie wfp
- Kupiłeś pałac, to szykuj kasę, bo ci głowę urwiemy... – taką informację przekazał telefonicznie zatrudnionemu na terenie powiatu pracownikowi jednej z największych organizacji społecznych w kraju, mężczyzna mówiący ze wschodnim akcentem.

Skwer Zesłańców Sybiru otwarty »
Tekst opublikowany 2006-08-29, opracowanie red.
W niedzielę odsłonięta została tablica pamiątkowa na Skwerze Zesłańców Sybiru w Środzie Śl. Na wniosek średzkiego koła Związku Sybiraków, Rada Miejska Środy Śl. podczas marcowej sesji podjęła uchwałę nadającą nazwę Zesłańców Sybiru skwerowi u zbiegu ulic Wawrzyńca Korwina, Kościuszki i Mickiewicza.

Był pałac, nie ma pałacu. Niepotrzebne? Spalić! »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie wfp
W październiku tegoż roku zostaje wszczęta egzekucja komornicza. Pojawiają się wierzyciele, a część nieruchomości należącą do jednego z dwóch współwłaścicieli zajmuje komornik. 8 sierpnia dyżurny KP PSP w Środzie Śl. otrzymuje zgłoszenie o pożarze...

Śmierć podczas pracy »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie wfp
Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło 24 sierpnia na terenie zakładu produkcyjnego w Szczepanowie. Jeden z zatrudnionych tam młodych mężczyzn dostał się pod włączoną prasę. Na skutek zgniecenia czaszki i klatki piersiowej poniósł śmierć na miejscu. Przyczyny tragedii nie są jeszcze znane.

Dożynkowe granie »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie wfp
C-klasowy Dożynkowy Turniej Piłkarski o "Puchar Starosty Powiatu Średzkiego" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia.

Piotrowice krok od zalania »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie AS
Początek sierpnia z pewnością na długo zapamięta część mieszkańców Piotrowic i Bogdanowa, którzy mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie Strzegomki. Ulewne deszcze, a później spuszczana woda ze zbiorników w Dobromierzu i Mietkowie, spowodowały, że rzeka zaczęła wylewać.

Gmina podtopiona. „Prezent” od RZGW  »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie wfp
Nie opady deszczu (nieustające mimo zapowiedzi synoptyków) i nie podnoszący się stopniowo poziom wody w Odrze zagroziły w ostatnim czasie gminie Miękinia.

Zapłacił za nieuwagę. Między młotem, a... Kamazem  »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie wfp
Zgnieciona klatka piersiowa i uraz głowy to obrażenia, jakich doznał 46-letni mężczyzna w Kostomłotach. Na terenie jednej z firm chciał on uzupełnić układ hamulcowy ciężarówki Kamaz powietrzem z drugiego Kamaza.

Z Platformą do samorządu »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie e-PO
Przedstawiciele władz terytorialnych Platformy Obywatelskiej w powiecie średzkim, poinformowali, że - z pełnym poparciem Zarządu Regionu - PO wystawi swoich kandydatów do Rady Powiatu średzkiego w zbliżających się wyborach samorządowych.

Halogenem po oczach i polach »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie red.
Dziś na naszym i Waszym forum pojawił się wpis cytowany niżej w całości: Miałem ostatnio okazję jechać rowerem drogą polną z Lipnica do Środy Śl. i wszystko było pięknie do momentu, gdy znalazłem się w zasięgu świateł z firmy TERMAT. Od tej chwili jazda stała się udręką.

Spotkanie „powypadkowe” »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie wfp
17 sierpnia odbyło się w starostwie powiatowym spotkanie władz samorządowych i policji z działającymi na terenie powiatu przewoźnikami, przedsiębiorcami i firmami zajmującymi się transportem osobowym. Biorąc pod uwagę m.in. ostatni wypadek koło Ciechowa z dwiema ofiarami śmiertelnymi (pisaliśmy o nim w serwisie - tutaj), w którym brał udział bus prywatnego przewoźnika, nietrudno domyślić się, jaki temat dominował w czasie zebrania.

Dla tych z zezem pionowym? »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie wfp
Taki układ znaków "na niebie i ziemi" dość dawno utrwalił się na jednej ze średzkich ulic. Komu służy? Sądząc po odległości znaków w pionie – kierowcom z zezem pionowym, jeśli taki istnieje.

Dożynki w mieście. Twist na stadionie...  »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie wfp
Ani susza, ani opady deszczu nie wpłynęły negatywnie na ilość imprez dożynkowych na terenie powiatu. Jak przystało na centrum gminy popegieerowskiej (podobno także ze względu na jesienne wybory), również miasto Środa Śląska swoje święto plonów obchodzić będzie.

Ofiary lata – finał po 6 tygodniach »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie e-red
Dwie osoby utonęły 11 lipca w gliniance w Ujeździe Górnym. Na miejsce wezwano policyjnych płetwonurków z KWP we Wrocławiu. Podjęte poszukiwania pozwoliły odnaleźć ciało mężczyzny (lat 41) jeszcze tego samego dnia, na głębokości kilku metrów.

Zasłużony Wilhelm Röben »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie wfp
27 sierpnia o godz. 10.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śl. będzie miało miejsce wręczenie tytułu Honorowego Obywatela miasta Środa Śląska Wilhelmowi Röben. Kontynuacją uroczystości będzie ok. godz. 14.45 zasadzenie przez niego drzewa na średzkim Stadionie Miejskim.

Efektywne wnioskowanie. 73 500 pln z zewnątrz »
Tekst opublikowany 2006-08-21, opracowanie wfp
Praca włożona w opracowanie wniosków w sprawie pozyskania środków zewnętrznych na potrzeby gminy nie poszła na marne.

Siatkarskie konfrontacje przed ME »
Tekst opublikowany 2006-08-21, opracowanie e-red.
W piątek 25 sierpnia w hali sportowo-widowiskowej w Środzie Śl. siatkarska reprezentacja Polski juniorów ma się zmierzyć z reprezentacją Francji. Mecz odbędzie się w ramach przygotowań do mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Rosji. Początek meczu o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Jubileusz Kopernika – 14 października »
Tekst opublikowany 2006-08-17, opracowanie wfp
W sobotę 14 października br. odbędą się uroczystości 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śl. Obchody rozpoczną się mszą św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, skąd przeniosą się do auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na ul. Wrocławskiej 12.

Jak nie glony, to przybór wód »
Tekst opublikowany 2006-08-17, opracowanie wfp
We wtorek 8 sierpnia, podczas gdy Odra prowadziła wody jeszcze przy stanie niskim, starosta średzki wraz z Powiatowym Zespołem Reagowania Kryzysowego podejmował decyzję o ogłoszeniu alarmu przeciwpowodziowego, my udaliśmy się całkiem niechcący na średzkie Kajaki.

Tragedia na drodze »
Tekst opublikowany 2006-08-16, opracowanie wfp
Dwa zniszczone samochody i dwóch młodych ludzi, którzy ponieśli śmierć na miejscu – to tragiczny bilans wypadku, do jakiego doszło na drodze miedzy Środą Śl., a Ciechowem w piątek 4 sierpnia po południu.

Niepełnosprawni będą mieli lżej »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red.
Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej otrzymało dofinansowanie na realizację trzech inwestycji mających na celu likwidację barier architektonicznych. Dzięki Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zainstalowane zostaną windy oraz podjazdy w trzech wybranych obiektach naszego powiatu.

Alarm przeciwpowodziowy ogłoszony! »
Tekst opublikowany 2006-08-10, opracowanie wfp
Po zebraniu Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego starosta średzki, biorąc pod uwagą stale podnoszący się poziom rzek i innych cieków na terenie powiatu, ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla terenu gmin Miękinia i Kostomłoty.

W hołdzie Sybirakom »
Tekst opublikowany 2006-08-09, opracowanie wfp
W niedzielę 27 sierpnia odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Skwerze Zesłańców Sybiru w Środzie Śl.

Kajaki – zalane i podniszczone »
Tekst opublikowany 2006-08-09, opracowanie wfp
Długotrwałe opady deszczu dają się we znaki także średzkim Kajakom. Prowizoryczne Kąpielisko – zgodne z przewidywaniami sceptyków – „spłynęło” do wody. Rokitnik zasilający akwen bliski jest wystąpienia z brzegów.

Do lasu można już wejść »
Tekst opublikowany 2006-08-08, opracowanie red.
Pogoda nas nie rozpieszcza - z upalnej skrajności przechodzi w skrajność ulewną. Z powodu panujących od kilku dni opadów odwołany został zakaz wstępy na tereny leśne Nadleśnictwa Miękinia. Pomimo poprawy obecnej sytaucji pragniemy przypomnieć, że wystarczy niedopałek, porzucone butelki lub śmieci aby spowodować pożar. (Powiat Średzki)

Biesiadne i greckie Dożynki w mieście »
Tekst opublikowany 2006-08-08, opracowanie red.
Tak jak informaliśmy jakiś czas temu - tegoroczne święto dożynkowe odbędzie się w Środzie Śląskiej na stadionie miejskim. Data imprezy wyznaczona została na 27 sierpnia i jak zapowiadają organizatorzy - oprawa muzyczna tegorocznego Święta Plonów będzie wyjątkowo różnorodna.

Średzcy policjanci świętowali, najlepszy dzielnicowy wybrany »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie powiat średzki
W sali widowiskowej średzkiego Domu Kultury 21 lipca odbyły się obchody Święta Policji. Uroczystość zorganizowana została przez Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śl. przy współpracy z Domem Kultury i władzami samorządowymi.

Sierpień w mieście »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie red.
Turniej piłki plażowej, projekcje filmowe dla dzieci i przede wszystkim różnego rodzaju warsztaty - tak w wielkim skrócie prezentują się plany Średzkiego Domu Kultury na wakacyjny sierpień. Dokładny spis przygotowanych zajęć i atrakcji prezentujemy w serwisie.

Nie będziesz prowadzić w nocy? Weź udział w akcji »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie red.
Policja średzka przystąpiła do wojewódzkiego programu prewencyjnego pod nazwą STOP 24. Program ten zakłada rejestrację w jednostce Policji pojazdów, których właściciele deklarują, że nie będą się nimi poruszać w porze nocnej np. pomiędzy godzinami 24.00 – 4.00.

Dramat producentów owoców  »
Tekst opublikowany 2006-08-04, opracowanie red
Z jednej strony plantacje niszczy susza, z drugiej – punkty skupu oferują bardzo niskie ceny. Cały czas brakuje też ludzi do pracy, dlatego mimo niskich zbiorów, wiele malin pozostanie na krzakach.

Czy Radzie Miejskiej zależy na pełnieniu funkcji kontrolnej?  »
Tekst opublikowany 2006-08-04, opracowanie Adam Ruciński
Minął kolejny miesiąc, odbyły się dwie kolejne sesje Rady Miejskiej, a sytuacja w Komisji Rewizyjnej nadal pozostaje bez zmian. W dalszym ciągu większościowy Klub Radnych „Nasza Gmina” sprzeciwia się uzupełnieniu Komisji Rewizyjnej o przedstawiciela delegowanego zgodnie z prawem przez Klub Radnych Niezależnych.

Ofiary lata. Utonęli w Ujeździe  »
Tekst opublikowany 2006-08-03, opracowanie wfp
Nad gliniankę do Ujazdu Górnego mieszkańcy gminy Dobromierz wybrali się we trójkę. W którymś momencie kobieta (lat 34), asekurując się dmuchanym kółkiem postanowiła popłynąć w stronę męża (lat 41) pływającego na materacu – taka przynajmniej wersja funkcjonuje w oficjalnym obiegu.

Jak uniknąć choroby? »
Tekst opublikowany 2006-08-03, opracowanie wfp
Okres letni sprzyja szerzeniu się chorób zakaźnych m.in. przewodu pokarmowego, będących wynikiem nieprzestrzegania podstawowych zasad higieny podczas produkcji i konsumpcji artykułów spożywczych oraz picia skażonej wody.

ZPORR po raz czwarty. e-Biblioteka dofinansowana  »
Tekst opublikowany 2006-08-01, opracowanie wfp
Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał pieniądze na dofinansowanie projektu: „Budowa Punktów Publicznego dostępu do Internetu oraz uruchomienie usługi e-Biblioteka”

Święto plonów 2006  »
Tekst opublikowany 2006-08-01, opracowanie wfp
Dożynki gminne w gminie Miękinia zaplanowano na 10 września i będzie to uroczystość podwójna, połączona z obchodami 60 lat istnienia szkoły w Miękini.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl