Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Nakazy, zakazy, obowiązki. Radni w sprawie alkoholu »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie e-red.
Uchwałę dotyczącą zasad sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy podjęła Rada Gminy podczas jednej z ostatnich sesji. Dokument ustala m.in. liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych powyżej 4,5 proc. alkoholu (z wyjątkiem piwa), przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży jak i poza nim.

Bezpieczna droga do szkoły 2006 »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie e-red.
W Piotrowicach odbył się festyn z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także policjanci. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły 2006" funkcjonariusze przeprowadzili krótkie prelekcje adresowane do dzieci, rodziców i opiekunów.

W drodze do i ze szkoły. Sześć lat to za mało  »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie e-red.
W związku z wchodzącymi w życie zmianami w Karcie Nauczyciela, od 1 września ponad 14,5 tysiąca nauczycieli zarabia o 200-300 zł mniej. Są to głównie nauczyciele klas najmłodszych oraz wychowania przedszkolnego, którzy zamiast wyższych studiów ukończyli np. Studium Nauczycielskie.

Pijackie szczęście. Spod maszyny na izbę  »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie e-red.
Po raz kolejny tzw. pijackie szczęście, dopisało nietrzeźwej osobie. Tym razem w Udaninie. Prawie dwa promile alkoholu stwierdzono u mieszkańca Udanina (lat 50), który na początku września około godz. 23.00 zasiadł "za sterami" koparki.

Po maluchu i w malucha. Tym razem nie zabili  »
Tekst opublikowany 2006-09-26, opracowanie e-red.
Kiedyś straszono bandziorami, porywaczami dzieci itp. jeżdżącymi czarną wołgą. Czy teraz jesteśmy świadkami powstawaniu owego motoryzacyjnego symbolu? Oboje kierowali będąc w stanie nietrzeźwości. Oboje zatrzymała policja. On – osiemnastoletni mieszkaniec Rakoszyc (gm. Środa Śl.) – miał 1,16, ona – ponad dwa razy starsza mieszkanka Zaboru Wielkiego (gm. Miękinia) – 1,75 promila.

Winne reminiscencje »
Tekst opublikowany 2006-09-26, opracowanie red.
Czy wspominają Państwo jeszcze średzkie Święto Wina? W serwisie publikujemy zdjęcia, jakie nadesłał nam jeden z czytelników. Zachęcamy do dzielenia się fotografiami i wspomnieniami - wszystkie z chęcią opublikujemy. Tymczasem zapraszamy na strony naszych galerii.

Przed wystawą Salvadora. Przygotowania w toku  »
Tekst opublikowany 2006-09-26, opracowanie e-red.
Rozpocznie się już w październiku i potrwa do lutego przyszłego roku – wystawa twórczości Salvadora Dali w średzkim Muzeum Regionalnym. Ranga przedsięwzięcia jest duża. Dużo pracy mają nasi muzealnicy.

Mistrzynie Białorusi zagrają w Środzie »
Tekst opublikowany 2006-09-25, opracowanie e-red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji W Środzie Śl. zaprasza na międzynarodowe Święto Piłki Siatkowej Kobiet. Już jutro, wtorek 26 bm., amatorzy kobiecej siatkówki będą mogli obejrzeć dwa międzynarodowe mecze w sali sportowej przy SP3 na ul. Górnej w Środzie Śl. O godz. 11:00 rozpocznie się mecz kadetek Atlant Baranowicze (Białoruś) – KS Impel Gwardia Wrocław (Polska). Na godz. 16.00 zaplanowano spotkanie mistrzyń Białorusi seniorek ATLANT Baranowicze z KS GWARDIA Wrocław. Wstęp wolny.

Zapobiec roszczeniom odszkodowawczym. Należy podjąć działania »
Tekst opublikowany 2006-09-25, opracowanie e-red.
- Mając na uwadze długotrwałe opady deszczu, jakie miały miejsce na początku sierpnia, proszę o zapoznanie się ze stwierdzonymi zagrożeniami oraz zakresem prac niezbędnych do ich ograniczenia w przyszłości...

Polska i francuska młodzież zwiedziła Mazury. Aktywna integracja »
Tekst opublikowany 2006-09-25, opracowanie AS
Od 10 do 24 lipca trwał obóz wędrowny, w którym wzięła udział 17-osobowa grupa młodzieży z gminy Kostomłoty i francuskiej gminy Sierentz. Akcja letnia odbyła się w ramach partnerstwa obu gmin.

Nietrzeźwy i wulgarny  »
Tekst opublikowany 2006-09-22, opracowanie e-red.
Słownego znieważenia policjantów wykonujących czynności służbowe dopuścił się mieszkaniec Szymanowa. Na początku września mężczyzna zatrzymany został do rutynowej kontroli drogowej.

Bezpieczeństwo na drogach. Więcej patroli rajdujących  »
Tekst opublikowany 2006-09-22, opracowanie e-red.
Nasz powiat do najbezpieczniejszych nie należy. Tylko w pierwszym półroczu tego roku, w dwudziestu jeden wypadkach zginęło tu dziewięć osób, a rannych zostało trzydzieści jeden...

3,5 km kanalizacji. Inwestycja zakończona »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie e-red.
W Malczycach zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w ramach ZPORR. Dzięki wybudowaniu 3501 mb sieci kanalizacji sanitarnej, w chwili obecnej miejscowość jest skanalizowana w siedemdziesięciu procentach.

Policja ostrzega. Telefoniczne pułapki »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie e-red.
Dziewięćdziesiąt dziewięć procent ludzi wpuszcza taką osobę do domu i pozwala zadzwonić. Później przychodzi rachunek telefoniczny na przykład na równowartość dziesięciu tysięcy USD...

Czytelnicy widzą: wodowanie »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie e-red.
Tym razem swoim punktem widzenie podzieliła się z nami czytelniczka z Malczyc, której udało się obserwować wodowanie barki wybudowanej w stoczni w Malczycach. Jednostka o wymiarach: 86 m/11,35 m/3,2-6,5 m, sądząc po nazwie na burcie – wybudowana dla armatora zagranicznego, opuściła zaciszny malczycki dok wieczorem 21 sierpnia i kierowana przez pchacz popłynęła w dół rzeki, w stronę macierzystego portu.

Święto Wina za nami »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie e-red.
II Święto Wina przeszło do historii. W dniu wczorajszym na średzkim rynku bawili się licznie przybyli mieszkańcy miasta i goście. Dopisała pogoda, nie zawiedli artyści na scenie i kramarze wystawiający swe towary na II Jarmarku Średzkim.

Spotkanie absolwentów »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie e-red.
Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku absolwenci średzkich szkół średnich spotkają się z władzami powiatu. Spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek (22 bm.). w domu gościnnym „Duet” w Środzie Śl. W części oficjalnej najlepszym maturzystom zostaną wręczone nagrody.

Październik w Kadrze »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie red.
Dwa filmy w dwóch pierwszych tygodniach października przygotowało dla nas średzkie kino Kadr. Siódmego dnia miesiąca, w sobotę będziemy mogli obejrzeć najnowszy obraz z udziałem Bruce'a Willisa - "16 Przecznic" (początek seansu o godzinie 18.00). Tydzień później Kadr wyświetli dla nas film "Sexi Pistols" z Salmą Hayek i Penelope Cruz w rolach głównych. Początek również o 18.00.

Uczczono rocznicę napaści »
Tekst opublikowany 2006-09-19, opracowanie e-red.
Ciekawa uroczystość patriotyczna, z licznym udziałem dzieci i młodzieży, przedstawicieli środowisk kombatanckich, władz samorządowych gminy i powiatu, odbyła się wczoraj o godz. 11.00.

Ankietowani przychylni urzędnikom »
Tekst opublikowany 2006-09-19, opracowanie red.
Realizując kolejny punkt progamu "Przejrzysta Polska" Urząd Miasta w Środzie Śląskiej przeprowadził ankietę z 26 klientami, pytając ich o wiedzę na temat wprowadzonego jakiś czas temu Kodeksu Etycznego pracownika UM. Przedstawiamy wyniki ankiety i zachęcamy do dyskusji.

Liga rugby na Kajakach »
Tekst opublikowany 2006-09-18, opracowanie e-red.
Rugby to dyscyplina z tradycjami, powstała prawie 200 lat temu w angielskiej miejscowości, od której wzięła swą nazwę. To twarda, honorowa gra, która wyrabia charakter, uczy pracy zespołowej, szacunku dla przeciwnika i respektowania reguł.

Zła sytuacja Polonii »
Tekst opublikowany 2006-09-18, opracowanie red.
Czwartej porażki w tym sezonie doznali piłkarze średzkiej Polonii. Nasi reprezentanci tym razem ulegli 1:2 zespołowi KP Brzeg Dolny. Po siódmej kolejce okręgówki Polonia zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Liczymy na lepszą grę za tydzień, w meczu z Foto-Higieną Oława.

W "Przestrzeni pomiędzy"... »
Tekst opublikowany 2006-09-15, opracowanie e-red.
Już jutro (sobota) o godz. 13.00 w średzkim Muzeum Regionalnym odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Piotra Szymona, artysty-fotografika zmarłego w ubiegłym roku śmiercią tragiczną na Krymie.

O jeden bank mniej. »
Tekst opublikowany 2006-09-14, opracowanie wfp
Dziś ostatni raz mieszkańcy Miękini będą mogli skorzysać z usług Banku PKO. Jak poinformowały władze banku, już jutro, 15 września likwidacji ulegnie jego oddział mieszczący się dotychczas w budynku Urzędu Gminy Miękinia na ul. Kościuszki 41.

Dwie próby – jedna udana. Chcieli ze sobą skończyć »
Tekst opublikowany 2006-09-13, opracowanie wfp
W sierpniu dyżurny średzkiej KPP został powiadomiony o fakcie popełnienia samobójstwa przez powieszenie przez 61-letniego mieszkańca Malczyc.

Rugby w Środzie Śl. »
Tekst opublikowany 2006-09-13, opracowanie red.
16 września, w sobotę, na boisku przy akwenie Kajaki będziemy mogli obejrzeć zawody mało znanej u nas dyscypliny, jaką jest...rugby. Wszystko w ramach Pierwszego Ogólnopolskiego Turnieju Rugby drużyn 7-osobowych. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 12.00

PiS widzi konieczność zmian »
Tekst opublikowany 2006-09-12, opracowanie wfp
Wczoraj premier Jarosław Kaczyński poinformował, że wybory samorządowe odbędą się 12 listopada. W wystąpieniu telewizyjnym powiedział, że wierzy w uczciwą, spokojną i merytoryczną kampanię przed wyborami.

Tytuł, wzruszenie, dąb...Wilhelm Röben honorowym średzianinem »
Tekst opublikowany 2006-09-12, opracowanie wfp
27 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śl. uroczyście nadano tytuł Honorowego Obywatela Środy Śląskiej Wilhelmowi Röben.

Z obustronnym zadowoleniem. Podsumowanie lata z SOK  »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie wfp
Na dobre rozpoczął się rok szkolny - trudno o lepszy moment na podsumowanie wakacji. Te organizowane na terenie gminy we współpracy Samorządowego Ośrodka Kultury i Urzędu Gminy wypadły nieźle.

Z Rady Społecznej PZOZ. Połowa do wymiany.  »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie wfp
Prace Rady często są paraliżowane, brak wymaganego quorum uniemożliwia podejmowanie decyzji. Jaki jest stan publicznej służby zdrowia w powiecie, chyba wszyscy wiedzą...

Będzie co poczytać. Dotacja na zakup nowości wydawniczych dla Biblioteki »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie red.
Bibliotece publicznej w naszym mieście udało się uzyskać ponad 16 tysięcy zł w ramach programu "Promocja czytelnictwa". Chodzi przede wszystkim o poprawę jakości zbiorów bibliotecznych w naszym mieście oraz zainteresowanie czytelnictwem większej liczby osób.

Przegrana Polonii »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie red.
W swym piątym meczu tego sezonu Polonia Środa Śląska przegrała u siebie woczraj z aktualnym liderem tabeli - Gawinem II Królewska Wola. Goście mieli przewagę od początku meczu, czego efektem była strzelona w 30 minucie bramka. Po przerwie do ataku ruszyła Polonia, ryzykując groźne kontry przeciwnika. Po jednej z tego typu akcji piękną bramkę strzelił dla Gawina Szczepaniak. Polonia Środa Śląska - Gawin II Królewska Wola 0:2, nasz zespół po tym meczu zajmuje 9 miejsce w tabeli klasy okręgowej.

Program Święta Wina 2006 »
Tekst opublikowany 2006-09-08, opracowanie wfp
Sporo atrakcji zaplanowali organizatorzy tegorocznego Święta Wina w Środzie Śląskiej (16-17 września). Uczestnicy będą mogli zobaczyć wystawy, pokaz walk rycerskich i taniec z ogniem. Przygotowano również Jarmark Średzki oraz konkurs dla poszukiwaczy skarbów. Łącznie dwa po brzegi wypełnione dni, których dokładny plan prezentujemy w serwisie.

Do samorządu z PO. Naprzeciw społecznym oczekiwaniom  »
Tekst opublikowany 2006-09-07, opracowanie wfp
Aktualna sytuacja w kraju i wybory samorządowe na terenie powiatu średzkiego to tematy dominujące podczas wizyty w naszym mieście posła Platformy Obywatelskiej Jarosława Dudy. Pod koniec sierpnia w Hotelu Centrum otworzył on swoje biuro parlamentarne.

Trzy miliony złotych na usuwanie skutków powodzi. Kostomłoty dostaną pomoc  »
Tekst opublikowany 2006-09-07, opracowanie red.
Marszałek Paweł Wróblewski spotkał się z Ewą Mańkowską, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podczas spotkania podjęto decyzję o przekazaniu trzech milionów złotych 24 dolnośląskim gminom, które ucierpiały podczas powodzi.

Jeden pił, jeden uciekł  »
Tekst opublikowany 2006-09-07, opracowanie wfp
W "kultowej" bramie przy ul. Świdnickiej 1 patrol zauważył trzech mężczyzn, z których jeden spożywał alkohol. Na widok radiowozu jeden z nich uciekł. Z dwóch, którzy zdecydowali się zostać, tylko jeden przyznał się do spożywania piwa ze znajdujących się przy nich ośmiu puszek.

Jaki produkt lokalny? »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie powiat średzki
Już niebawem w Środzie Śląskiej odbędzie się kolejne Święto Wina. Jednym z istotnych elementów tegorocznego Święta będzie rozstrzygnięcie konkursów na produkty, które mają szansę stać się średzkim produktem lokalnym.

Ściganie w błocie. Mistrzostwa Malczyc  »
Tekst opublikowany 2006-09-05, opracowanie wfp
W połowie sierpnia na lotnisku w Krzywej k/Bolesławca malczycki Automobilklub Dolny Śląsk zorganizował piątą eliminację Mistrzostw Malczyc, będącą równocześnie szóstą rundą Mistrza Jeleniej Góry. Z rekordowej jak do tej pory liczby 57 załóg do mety nie dojechało tylko osiem.

Śladami letnich strat. Jak nie upał, to nadmiar wody »
Tekst opublikowany 2006-09-05, opracowanie wfp
Do 23 sierpnia rolnicy z terenu gminy, którzy ponieśli straty w związku z lipcową suszą, mogli składać wnioski o ich oszacowanie. Jeszcze nie wpłynęły ostatnie z nich, a już pojawiły się pierwsze od rolników, których uprawy...ucierpiały na skutek niedawnych ulewnych deszczy.

Dożynki gminne. Wieniec z Chomiąży najładniejszy  »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie wfp
Dożynki w Malczycach odbyły się w niedzielę 20 sierpnia. 22 sierpnia pracowała komisja oceniająca dożynkowe wieńce.

Ważne dla krwiodawców »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie wfp
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropelka Życia” w Środzie Śl. zapraszają do oddania krwi wszystkich krwiodawców, oraz osoby, które chciałyby dopiero nimi zostać.

Z działki do Francji. »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie wfp
Zaginięcie szesnastoletniego syna zgłosiła mieszkanka gminy. 19 sierpnia wraz z rodziną przebywał on na działce w rodzie Śl. W pewnym monecie wziął plecak, powiedział, że udaje się do Francji i oddalił się w sobie tylko wiadomym kierunku.

Pod czujnym okiem patrona. Święty Florian w KPP  »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie wfp
W średzkiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pojawiła się nowa (na swój sposób) postać. Niedawno udało nam się podpatrzeć końcowe prace przy montażu u wejścia do Komendy figury patrona strażaków św. Floriana, w których czyny udział brali mł. kpt. Norbert Pakuła i st. ogn. Andrzej Kurek.

Letni wypoczynek. Wakacje dzieci z parafii Piekary.  »
Tekst opublikowany 2006-09-01, opracowanie LeV
W Płotkach k/Piły wypoczywały podczas wakacji dzieci z parafii Piekary. Kolonię zorganizowała Caritas Diecezji Świdnickiej. W parafii wyjazd przygotowywał GOPS w Udaninie z Anitą Hołodniuk, przedstawicielką parafialnego oddziału Caritas

Przed Świętem Wina »
Tekst opublikowany 2006-09-01, opracowanie wfp
Święto Wina już za niespełna trzy tygodnie. Przygotowania idą więc pełną parą. Jak się dowiedzieliśmy od organizatorów, z pięciu do jedenastu wzrosła ilość straganów winnych.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl