Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 61 informacji. Wszystkie poniżej.

Zapobiegając społecznemu wykluczeniu »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie e-red.
Za prace wykonane w warsztacie uczestnicy otrzymują dniówkę. Za dzień nieobecności jej nie otrzymują. Każdy taki dzień należy usprawiedliwić. Tak, jak w życiu...

Będzie padać »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
Już dziś, o godzinie 18:30 zapraszamy do Domu Kultury, gdzie odbędzie się specjalny Wieczór Andrzejkowy. Zagra poetycki zespół "Deszcz".

Niepełnosprawni sportowcy w Środzie »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie red.
Już w najbliższą niedzielę do Środy Śląskiej przyjadą znakomici niepełnosprawni sportowcy, którzy rywalizować będą m.in. w koszykówce, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów.

Nie miał prawa, a jechał. »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie red.
26 listopada w Wilkszynie policja zatrzymała 33-letniego kierowcę Fiata. Jak się okazało, mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów; co więcej, w chwili zatrzymania był kompletnie pijany.

Powtórne głosowanie w gminie Udanin »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie red.
12 listopada mieszkańcy gminy wybrali Teresę Olkiewicz na jedną z radnych. Kandydatka ubiegała się również o stanowisko wójta, i tu też wybory wygrała. Jako, że obu stanowisk łączyć nie można, w gminie odbędą się wybory uzupełniające.

Sebastian Burdzy starostą »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
Dziś odbyła się pierwsza sesja nowej Rady Powiatu Średzkiego. Informujemy na gorąco: starostą wybrany został Sebastian Burdzy, wicestarostą Mariusz Wojewódka. Przewodniczącym Rady Powiatu został Zbigniew Biliński.

Odważny, uczciwy, zadbany... »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
Nie ma to jak solidny make-up bezpośrednio przed wyborczym pojedynkiem. Na zdjęciu w "wykonaniu" jednego z dwóch kandydatów na średzkiego burmistrza.

Klasa Okręgowa - podsumowanie jesieni »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie pod
Podopieczni Zygmunta Peterka wygrali 12 listopada na własnym stadionie z ostatnią w tabeli drużyną Czarnych Jelcz-Laskowice 2:1. Wydział Gier DZPN zweryfikował jednak wynik tego spotkania przyznając walkower drużynie gości za grę nieuprawnionego zawodnika Polonii.

Logo dla BP - do czwartku »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
Jeszcze tylko do czwartku nadsyłać można prace na konkurs na logo Biblioteki Publicznej im. Henryka Worcella w Środzie Śl.

Pierwsze wyniki »
Tekst opublikowany 2006-11-26, opracowanie red.
Jan Grzegorczyn wygrał w drugiej turze wyborów na wójta gminy Miękinia. Niezależny kandydat zdobył 2632 głosów poparcia, pokonując Czesława Kaczmarka (1115 głosów). W serwisie prezentujemy również wyniki w gminie Udanin.

Koniec rundy w C klasie »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie red.
Znamy już zweryfikowaną tabelę jesiennej rundy C-klasowych rozgrywek o mistrzostwo powiatu seniorów. Nie odbył się zaplanowany na 12 listopada zaległy mecz z 24 września, pomiędzy Pogonią Dębice, a Sokołem Godków.

Stokrotka, uzależnienia i młodzież »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie e-red.
Na spotkaniu autorskim z pisarzem Janem Pawłem Krasnodębskim 13 listopada w średzkiej Bibliotece Publicznej gościli uczniowie klas II tutejszego Liceum Profilowanego.

Zatrzymano handlarza narkotyków »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie red.
Około 2 gramów marihuany miał przy sobie, zatrzymany przez policję mieszkaniec Środy Śl. Jak ustalili policjanci, od stycznia do listopada br. sprzedał łącznie około sto pięćdziesiąt porcji zielska.

Trop prowadził do Brodna  »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie artykul.php?id=115
Archeolodzy Grzegorz Borowski oraz Radosław Jarysz dokładnie obejrzeli wszystkie pradziejowe naczynia. Od razu można było zaprzeczyć przypuszczeniom, że pochodzą one z kradzieży bezpośrednio z naszego muzeum...

Pierwsze powyborcze emocje  »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie e-red.
Pierwsze sesje nowych rad gmin i miejskiej odbyły się dzisiaj w Malczycach i Środzie Śl. Na jutro (sobota!) zaplanowano sesję Rady Gminy Udanin, a na poniedziałek Rady Gminy Miękinia i Rady Powiatu w Środzie Śl. Ta ostatnia wzbudza spore emocje już teraz.

O dziewięć punktów za mało »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie e-red.
12 listopada wyborcy ponownie zadecydowali, kto będzie sprawować rządy w gminie Miękinia. Wszystko kiedyś musi się skończyć. Tym razem, wybory były zakończeniem trwającego długie lata panowania wójta Jerzego Wieczorka.

Amatorzy będą wystawiać »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie red.
Dom Kultury serdecznie zaprasza na prezentacje prac plastyków nieprofesjonalnych średzkiego środowiska artystycznego, ktora odbędzie się już jutro, 24 listopada.

Pijani wciąż jeżdżą »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie red.
Dwóch pijanych kierowców - rekordzistów zatrzymała w ostatnich dniach średzka policja. Poziomem alkoholu we krwi obaj dobijali do trzech promili. Gdzie podział się ich rozsądek - nie ujawniono.

Quo vadis powiecie średzki? »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie e-red.
Wybory samorządowe szczęśliwie mamy za sobą. Teraz pozostaje jedynie czekać na ich skutki i oby nie były opłakane. Pod dużym znakiem zapytania stoi m.in. najbliższa przyszłość powiatu.

Klasa A - czekamy na marzec »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie pod
Runda jesienna za nami. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach aż do marca. W tabeli najwyżej z ekip naszego powiatu plasuje się Cosmos Juszczyn.

Sen kochającego psa  »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie e-red.
Poetycki i walczący, zbuntowany i żartobliwy, niepozbawiony autoironii – takim, choć nie tylko, był Jacek Kaczmarski (1957-2004). Taki, choć nie tylko, został przypomniany w średzkim Domu Kultury.

Pijany aptekarz w Środzie »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie red.
20 listopada około godziny 22.15 średzka policja odebrała informaję, że w jednej z aptek sprzedaż leków prowadzi farmaceuta, będący najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu.

Bez bramek w Środzie »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie red.
W niedzielę, na stadionie przy ulicy 1-go Maja piłkarze średzkiej Polonii podejmowali sąsiada z tabeli - Piast Żmigród. Poziom spotkania pozostawiał sporo do życzenia.

Urzędowy SMS »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie red.
Wszyscy, którzy chcą być informowani o poczynaniach naszego Urzędu Miasta przez komórkę, mogą rejestrować się w uruchomionym przez władze miasta systemie.

Co nam się nie podoba? »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie plebiscyt.php?id=18
Czy na Placu Wolności bywa niebezpiecznie? Co z publicznymi toaletami w mieście? Czy przyzwyczailiśmy się już do średzkiego hejnału? Zapraszamy do głosowania i dyskusji!

Czytelnicy widzą - wypadek pod Środą »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie red.
Otrzymaliśmy od jednego z czytelników zdjęcie wypadku, do jakiego doszło dziś parę minut po godzinie 13.00 na drodze między Srodą Śl. a Jastrzębcami.

Zobacz nagrodzone zdjęcia! »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie galeria.php?id=87
Organizowany przez średzkie Starostwo Powiatowe coroczny konkurs fotograficzny ma już swoich zwycięzców. W serwisie prezentujemy wszystkie nagrodzone prace.

Znaleziono ciało turysty ze Środy Śl. »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie red.
Jak podaje Polska Agencja Prasowa, pod koniec października pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego znaleźli ciało średzkiego turysty, który zaginął w czerwcu 2002 roku.

Będzie inwestycja? »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
Jest zainteresowanie działką, która wystawiona została na sprzedaż przez Urząd Miasta. Nad kupnem zastanawia się polsko – holenderska spółka z branży logistycznej.

Średzianie w Krakowie »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie artykul.php?id=111
Pojawiły się ostatnio krytyczne uwagi na temat planowanych w przyszłym roku obchodów 250-lecia bitwy lutyńskiej, w której wyniku Śląsk przeszedł spod władania austriackiego pod władanie pruskie...

Taniec zmysłów w Środzie »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
Co zobaczymy w najbliższym czasie w średzkim kinie Kadr? Placówka przygotowała dla nas dwa filmy o miłości - romans i komedię. Seanse potrwają do końca listopada.

Mamy monografię! »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie red.
Gdzie osiedlił się pierwszy średzianin? Dokąd kursowała Średzka Kolejka Lokalna? Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej rozpoczęła sprzedaż pierwszej powojennej monografii naszego miasta.

Kradną wino w mieście wina »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie red.
10 listopada 24-letni mężczyzna, mieszkaniec naszego powiatu, pobił w Środzie Śląskiej 47-latka, któremu odebrał butelkę taniego wina (wartość ok 4zł). Policjanci złapali złodzieja, następnie zaś oddali wino poszkodowanemu.

Na relaks - Halama »
Tekst opublikowany 2006-11-15, opracowanie red.
Po wyborczej gorączce dobrze będzie zażyć nieco odświeżającego relaksu. Do Środy Śląskiej przyjeżdża jeden z bardziej znanych polskich komików - Grzegorz Halama.

Znamy Radę Powiatu »
Tekst opublikowany 2006-11-15, opracowanie red.
W naszym serwisie prezentujemy przedstawicieli Rady Powiatu Średzkiego, wybranych w ubiegłą niedzielę. Listę radnych przedstawiamy z podziałem na okręgi wyborcze.

Drugiej sześćdziesiątki nie będzie... »
Tekst opublikowany 2006-11-15, opracowanie red.
Nie brakowało uśmiechów, uścisków i łez wzruszenia. Te ostatnie wielu osobom towarzyszyły także w szkole. I tak być powinno, bo czy jest coś bardziej wzruszającego niż wejście w nieodwiedzane dawno szkolne mury...?

Radosna Niepodległość! »
Tekst opublikowany 2006-11-14, opracowanie LeV
Święto Niepodległości w gminie Udanin, uczczono uroczystą akademią w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie.

Zwycięstwo mimo kłopotów »
Tekst opublikowany 2006-11-14, opracowanie red.
W dniu wyborów, 12 listopada Polonia Środa Śląska rozgrywała swoje kolejne spotkanie w klasie okręgowej. Przeciwnikiem naszej drużyny byli piłkarze ostatniego w tabeli Jelcza Laskowice.

Po i... przed wyborami  »
Tekst opublikowany 2006-11-14, opracowanie red.
Jak już wiadomo wybory na burmistrza Środy Śląskiej wygrał kandydat Krasucki. Przegrana kandydata Rucińskiego nie jest jednak przegraną z kretesem.

Bogusław Krasucki w pierwszej turze »
Tekst opublikowany 2006-11-13, opracowanie red.
Mieszkańcy Środy Śląskiej ufają swemu dotychczasowemu burmistrzowi. Bogusław Krasucki, wede danych PKW, ponownie został burmistrzem miasta, zdobywając 60,45 procent głosów. Drugi z kandydatów - Adam Ruciński uzyskał 39,55 procent poparcia. Zapraszamy Państwa do dyskusji - już niebawem na naszych łamach podamy wyniki dla całego powiatu średzkiego.

U Misia na urodzinach. Tort w Dziale Dziecięcym  »
Tekst opublikowany 2006-11-13, opracowanie red.
Datę pierwszego wydania „Kubusia Puchatka” A.A. Milne’a (14 października 1928 r.), uznaje się za oficjalną datę urodzin sympatycznego Misia o Bardzo Małym Rozumku. Przyjęcie z okazji jego osiemdziesiątych urodzin odbyło się w Dziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Środzie Śl. 16 października.

Nowe działania Młodych »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie Judyta Partyka
9 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego. Sesja rozpoczęła się od zaprzysiężenia nowych radnych, którzy złożyli ślubowanie.

Ani mru mru, czyli cisza przedwyborcza »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie e-red.
Wojna domowa, wojna na gesty, wojna na słowa, wojna pokoleń dwóch – tak było w piosence. Można także powiedzieć, za artystami Kaczmarskim, Łapińskim i Gintrowskim, "Wojna postu z karnawałem".

Konkurs zakończony »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie e-red.
31 października upłynął termin nadsyłania zdjęć na VI powiatowy konkurs fotograficzny. Siedemdziesiąt dwie osoby zgłosiły grubo ponad trzysta pięćdziesiąt zdjęć.

Oddajmy niebezpieczny lek! »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Wojewoda Krzysztof Grzelczyk prosi o niezwłoczne przekazanie informacji o posiadaniu wszystkich serii leku Corhydron 25, Corhydron 100, Corhydron 250 na numery alarmowe: 997, 998, 999, 112.

Zabity przez ciężarówki  »
Tekst opublikowany 2006-11-09, opracowanie e-red.
Mężczyzna szedł środkiem jednego z pasów autostrady A-4. Była godzina mniej więcej 20.40. Na około 114 km drogi, w okolicy Jarostowa został potrącony przez jadące w stronę Wrocławia ciężarowe volvo

Wybory 2006. Agitacja bez bielizny  »
Tekst opublikowany 2006-11-09, opracowanie e-red.
Na prośbę czytelników postanowiliśmy podjąć próbę zebrania choć części i przynajmniej częściowego usystematyzowania przedwyborczych rewelacji, jakimi dzielą się między sobą mieszkańcy powiatu. Ile w tym prawdy, trudno powiedzieć.

Nasza rozmowa. Badania warto prowadzić  »
Tekst opublikowany 2006-11-08, opracowanie e-red.
Trwają badania archeologiczne na ul. Śląskiej. Kilka lat temu, nieco dalej, właśnie na tej samej ulicy, podczas prac wykopaliskowych natrafiono na ślady osadnictwa datowane na wiek XII lub początki wieku XIII. O krótką rozmowę poprosiliśmy prof. dr hab. Jerzego Piekalskiego – dyrektora Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, który w nich uczestniczył.

Skutki silnego wiatru. Środa lekko zawiana  »
Tekst opublikowany 2006-11-08, opracowanie e-red.
Uderzenie jesieni (czy, w niektórych przypadkach, atak zimy), jakie od kilku dni odczuwalne jest w rożnych rejonach kraju, nie ominęło także Środy Śl. U nas przeważały gwałtowne wiatry. Na szczęście nie były one tak groźne

Rentgenem po BIP-ie. Radni o sobie »
Tekst opublikowany 2006-11-08, opracowanie red.
Rada Miejska po raz ostatni w kadencji 2002-2006 obradowała 25 października. Jedni pożegnali ją z żalem, inni z westchnieniem ulgi. Wspominając "Radę Nieboszczkę" popatrzmy, co napisali o sobie średzcy radni w oświadczeniach majątkowych za rok 2005.

Poświęcenie w Ujeździe. Nowy patron szkoły  »
Tekst opublikowany 2006-11-07, opracowanie Violetta Leńska
W niedzielę, 15 października, gimnazjum w Ujeździe Górnym dołączyło do rodziny szkół imienia Jana Pawła II. Uroczystą mszę świętą w intencji społeczności szkolnej odprawił ks. biskup Ignacy Dec.

Debata przedwyborcza - zapraszamy! »
Tekst opublikowany 2006-11-07, opracowanie e-red.
Jak oceniają Państwo kończącą się kadencję rady miasta i powiatu? Jak oceniają Państwo działania burmistrza Środy Śląskiej? Zapraszamy do naszej przedwyborczej debaty, zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami i oczekiwaniami. Być może właśnie dyskusja pomoże niektórym z nas w podjęciu decyzji podczas wyborów 12 listopada. Zapraszamy na nasze forum - na tą stronę

Rocznicowy bieg bez względu na pogodę »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
Niezależnie od warunków atmosferycznych 10 listopada br. na stadionie miejskim w Środzie Śląskiej odbędzie się III Bieg Narodowy. Zawodnicy wystartują w w siedmiu kategoriach wiekowych, na dystansach od 600 m (najmłodsi) do 3000 m (mężczyźni w kat. open).

Imprezę zakończył na komendzie »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
Wczoraj w Środzie Śląskiej policjanci Komendy Powiatowej Policji zatrzymali pijanego 23-latka, który posiadał przy sobie dwie porcje amfetaminy. Zatrzymanego przewieziono do Izby Wytrzeźwień we Wrocławiu do dyspozycji KPP w Środzie Śląskiej. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej.

Słowo na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie e-red.
Zawiódł marketing gminny i album Środy Śląskiej na starych widokówkach nie trafił do rąk mieszkańców w czasie niedawnego święta wina, kiedy wiele osób szczerze chciało go kupić.

Środa w górę! »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
Po fatalnym występie we Wrocławiu (0:5 z Wulkanem) nasi piłkarze zrehabilitowali się na własnym stadionie, wygrywając 1:0 bardzo ważny mecz z Orłem Sadków. Gola na wagę trzech punktów strzelił tuż przed przerwą Mariusz Kargol.

Partnerska wizyta z Niemiec  »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie e-red.
Publiczne Gimnazjum w Miękini od 14 lat współpracuje z młodzieżą z Schwarmstedt (FRN). We wrześniu tego roku miała miejsce kolejna wymiana uczniowska. Młodzi Niemcy przyjechali do Miękini, aby wspólnie z polską młodzieżą spędzić ciekawie czas.

Mini felieton przedwyborczy. Jeden dla wszystkich, wszyscy dla każdego  »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie e-red.
O pierwszej przedwyborczej jaskółce zwiastującej początek kampanii plakatowej, pisaliśmy niedawno. Na wyborczej łące wyrósł ostatnio kolejny kwiatek. Tym razem z dwoma pączkami.

Pieniądze na 'pakowanie z głową' »
Tekst opublikowany 2006-11-02, opracowanie e-red.
Gmina Malczyce przystąpiła do realizacji projektu "Pakuj z głową", na co otrzymała 20 tysięcy zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W szkołach na terenie gminy będą prowadzone warsztaty ekologiczne.

Za rozbój do aresztu »
Tekst opublikowany 2006-11-02, opracowanie e-red.
Rozboju dokonali mieszkańcy Środy Śl. i Komornik. Wcześniej mężczyznę pobili i skopali...Wobec obu sprawców średzka Prokuratura Rejonowa zastosowała środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Radny pisze »
Tekst opublikowany 2006-11-02, opracowanie red.
Na czerwcowej sesji Rady Powiatu złożyłem interpelację, w której zwracałem uwagę, że Komitety Powiatowe SLD i PSL faktycznie nie istnieją, a nieodpłatnie użytkują po 2 pomieszczenia w budynku należącym do starostwa powiatowego - pisze w liście do nas Witold Rutkowski.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl