Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Bomby nie było »
Tekst opublikowany 2006-12-29, opracowanie Radio Wrocław
Prawie sto osób ewakuowano dziś z budynków średzkiego starostwa i miejskiego Urzędu Pracy. Powodem był alarm bombowy, spowodowany przez anonimowy telefon.

Ośrodek za 341 tysięcy »
Tekst opublikowany 2006-12-26, opracowanie e-red.
Jeszcze jako ślad działalności Zarządu Powiatu minionej kadencji powrócił temat sprzedaży Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Rakoszycach.

Autoportret z tramwajem (w tle) »
Tekst opublikowany 2006-12-25, opracowanie e-red.
Do tramwaju wsiedliśmy na Grabiszyńskiej, na której mieści się moja ówczesna szkoła, Szkoła Reklamy "Promocja". Skasowaliśmy bilety, usiedli na samym końcu., przebrałem się...

Tysiące litrów przez mur »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie e-red.
W Dębicach 9 grudnia z jednej z posesji skradziono olej opałowy o wartości ponad 7 tys. zł. Złodzieje najpierw wykonali dziurę w murze.

Latający opel na A4 »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie e-red.
Rankiem 13 grudnia, na autostradzie A4, kierujący oplem astra najechał na tył jadącego w tym samym kierunku ciężarowego mercedesa.

Turniej przedświąteczny »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie e-red.
I Otwarte Mistrzostwa ULKS Ciechów w Tenisie Stołowym odbyły się w ubiegłą sobotę, 16 grudnia, w Zespole Szkół w Ciechowie.

Grudniowe jagody  »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie e-red.
Czasy mamy podłe i coraz mniej jest rzeczy, które mogą dziwić. Dotyczy to zarówno wydarzeń na scenie politycznej, jak i w innych dziedzinach życia. Najlżej znosimy anomalia pogodowe.

Internetowa biblioteka miejska »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
Już niebawem w średzkiej Bibliotece Publicznej pojawi się punkt bezpłatnego dostępu do internetu. Unia zasponsoruje również podobne punkty w świetlicach naszego powiatu.

Tajemnice świętego Andrzeja »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie e-red.
W ubiegłym tygodniu w prezbiterium kościoła św. Andrzeja rozpoczęły się prace związane z wymianą posadzki. Podobnie jak w przypadku niedawnych analogicznych prac w korpusie świątyni, są one doskonałą okazją do badań archeologicznych.

Wierzę, że sobie poradzimy »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie e-red.
Z pewnością największym wyzwaniem jest dla nas budowa gimnazjum z basenem i konsekwentnie się do rozpoczęcia tej budowy zbliżamy – mówi w rozmowie z nami Zbigniew Sozański, przewodniczący Rady Miejskiej

Ręce opadają »
Tekst opublikowany 2006-12-19, opracowanie red.
Wczoraj w Juszczynie średzcy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Miękinia, który kompletnie pijany kierował Fordem.

Pomogła policja i sąd »
Tekst opublikowany 2006-12-19, opracowanie red.
Problemy z prawem miewa wielu ludzi. Nierzadko przysparzają ich sobie sami. Często też znajdują się instytucje, które starają się w rozwiązywaniu tych problemów pomóc.

Kierowca i poeta małżonkiem od pół wieku »
Tekst opublikowany 2006-12-19, opracowanie red.
W grudniu burmistrz miasta Bogusław Krasucki i kierownik USC Monika Kamińska gratulowali dwóm parom, które na średzkiej ziemi przeżyły w małżeństwie 50 lat.

Kobieta (bardziej) aktywna »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie red.
Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej kończy realizację projektu "Kobieta Aktywna" wdrażanego od października ubiegłego roku w oparciu o fundusze unijne.

Więcej techniki w muzeum »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie red.
Dzięki środkom z programu "Ochrona i promocja skarbu średzkiego" Muzeum Regionalne w naszym mieście wzbogaci się o specjalną salę telewizyjną.

Prawnik Radzi »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie magazyn.php?rodzaj=9
Od kilku dni w naszym serwisie proponujemy Państwu nowy dział - porady prawnika Radosława Owczarkowskiego, chętnie odpowie na pytania internautów. Zapraszamy do pierwszych artykułów naszego nowego autora.

Niebawem SMS z urzędu »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie red.
Trwają ostatnie prace nad uruchomieniem miejskiego systemu powiadamiania mieszkańców za pośrednictwem wiadomości SMS. Idea jest ciekawa, plany ambitne, my sprawdziliśmy ile pieniędzy miasto wyda na nowy system.

Ułatwić rozpoznanie terenu »
Tekst opublikowany 2006-12-14, opracowanie red.
Zakończyła się XIII sesja Dolnośląskiego Parlamentu Dzieci i Młodzieży, zorganizowana z inicjatywy Młodzieżowej Rada Powiatu Średzkiego. Głównym tematem średzkich obrad był problem uzależnień w szkołach Dolnego Śląska.

Zmiana na górze »
Tekst opublikowany 2006-12-14, opracowanie e-red.
Nie pomogła kiełbasa wyborcza (a biorąc pod uwagę zawód wójta Stanisława Krzyszczuka – obróbka i przetwarzanie mięsa nie są mu obce). Nie pomogło poparcie udzielone na łamach Gazety Jaworskiej przez powiatowe struktury PiS i PO.

Zdolni nieprofesjonalni »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
24 listopada zaprezentowano prace nagrodzone w konkursie dla plastyków - amatorów naszego miasta. Wystawę pokonkursową oglądać można w średzkim Domu Kultury. W serwisie prezentujemy dwie nagrodzone prace.

140 litrów rozpuszczalnika? »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
Właśnie taką wersję wydarzeń chciał wmówić policjantom zatrzymany w gminie Kostomłoty mężczyzna, który w bagażniku swojego samochodu przewoził 140 litrowych butelek wypełnionych "tajemniczą" cieczą.

Podatki lekko w górę »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
Na ostatniej sesji rady gminy Kostomłoty uchwalone zostały podatki oraz opłaty lokalne na 2007 rok. Większość z nich nieznacznie wzrosła w stosunku do stawek z 2006 roku.

Stan Wojenny - wspomnienia »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
25 lat temu wprowadzono w Polsce Stan Wojenny. Zapraszamy do dzielenia się swoimi wspomnieniami i opiniami na temat minionych wydarzeń. Zachęcamy do nadsyłania zdjęć z tego okresu.

Cięcie na wniosek »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie KS
Jeden z czytelników serwisu nadesłał zdjęcia z wycinki kilku akacji. Prace wykonano 8 grudnia naprzeciw średzkiego ZUSu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby przed ekipą wykonującą pracę nie pojawił się tajemniczy prywatny samochód.

Aby jeździło się bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red.
Trwa akcja średzkich policjantów związana z kontrolą stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierowców naszego powiatu. Policjanci sprawdzać będą również warunki, w jakich przewozimy nasze pociechy.

Biblioteka ma nowe logo »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red.
Dwudziestu autorów nadesłało 26 projektów. Prawie wszystkie zobaczyć można na wystawie pokonkursowej, która wraz z wręczeniem nagród otwarta została 8 grudnia w Bibliotece Publicznej.

Wójt Grzegorczyn złożył ślubowanie »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie red.
Druga powyborcza sesja Rady Gminy Miękinia odbyła się w ubiegły poniedziałek, 4 grudnia. Jednogłośnie radni podjęli uchwałę o przyjęciu rezygnacji Jana Mariana Grzegorczyna i odwołaniu go z pełnionej dotychczas funkcji sekretarza gminy.

Wizyta wiceministra sprawiedliwości »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie e-red.
W czasie swojej wizyty na Dolnym Śląsku wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa odwiedziła także Środę Śląską.

Spotkaj się z autorami monografii »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie red.
W poniedziałek, o godzinie 14.00 w Sali Rajców Muzeum odbędzie się spotkanie z autorami pierwszej pełnej powojennej monografii naszego miasta. W programie równiez zwiedzanie Muzeum.

Czytelnicy widzą »
Tekst opublikowany 2006-12-07, opracowanie red.
Niedouczony, czy nieświadomy? Po co parkować przy krawężniku, skoro można prawie na środku krzyżówki? - zdaje się pytań kierowca auta uwiecznionego przez jednego z naszych czytelników.

Widok o poranku... »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Europo, witaj nam - chciałoby się powiedzieć z przekąsem. Taki oto widok serwuje nam ulica Białoskórniczej podczas jednego ze średzkich poranków.

Nie tylko PO i PiS? »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie e-red.
- Zostawiam powiat w dobrej sytuacji – mówił były starosta Stanisław Wicha, podsumowując krótko minioną kadencję. Nowowybrana Rada Powiatu obradowała w Środzie Śl. po raz pierwszy 27 listopada. Tematem wiodącym był wybór prezydium Rady i Zarządu Powiatu.

Góra grosza »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie AS
Po raz kolejny gimnazjum w Kostomłotach wzięło udział w ogólnokrajowej akcji „Góra Grosza”. Jej organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

GOK prowadzi w lidze »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie e-red.
Po raz kolejny szachiści występujący w barwach malczyckiego GOK-u dowodzą, że sportową chlubą gminy Malczyce są nie tylko kajakarze.

Cały arsenał broni »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Wczoraj, 5 grudnia funkcjonariusze wrocławskiej i średzkiej policji zlikwidowali w mieszkaniu 23-letniego mieszkańca gminy Miękinia prawdziwy arsenał broni.

Fotoprzestroga »
Tekst opublikowany 2006-12-05, opracowanie galeria.php?id=73
Liczba pijanych kierowców wciąż szokuje. Co więcej, policja zatrzymuje również pijane kobiety, które decydują się na jazdę samochodem. W serwisie prezentujemy zdjęcia - ku przestrodze - w wypadków powodowanych właśnie przez nietrzeźwych.

Wpadli na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2006-12-04, opracowanie red.
Policjanci ze Środy Śląskiej rozpracowali szajkę złodziei, któzy ukradli co najmniej 150 ton szyn kolejowe. Zatrzymano cztery osoby, które działały na szlaku kolejowym Malczyce - Marciszów.

Burmistrz będzie ślubował »
Tekst opublikowany 2006-12-04, opracowanie red.
W najbliższą środę, 6 grudnia, o godz. 15:30, w sali konferecyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej.

Pieniądze na partnerstwo »
Tekst opublikowany 2006-12-01, opracowanie red.
Gmina Środa Śląska kolejny raz otrzymała unijne pieniądze na działania związane z partnerstwem naszego miasta i niemieckiego Saterlandu.

Dzisiaj
Poniedziałek 17 maja 2021
Imieniny
Brunony, Sławomira, Wery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl