Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 710 informacji. Wszystkie poniżej.

Juniorzy Polonii mają nowe stroje »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie MAT
Firma HTM Polska zakupiła młodym piłkarzom komplet strojów sportowych

Władza bawi się w Szczepanowie? »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie MAT
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że średzka elita ma bawić się na balu w Szczepanowie. Imprezę organizuje radny Kazimierz Grabowiecki. Wolnych miejsc już nie ma.

Ostatnie pożegnanie Adama i Marka »
Tekst opublikowany 2007-12-29, opracowanie MAT
Dzisiaj zostali pochowani dwaj średzianie, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Adama i Marka żegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy, których poruszyła ta straszna tragedia.

Szach-mat i w nowy rok »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie MAT
Łukasz Wojciechowski okazał się zdecydowanie najlepszym szachistą w 2007 roku. W Malczycach odbył się ostatni turniej w tym roku. Ale już w styczniu inauguracja kolejnego grand prix!

Policja: ranni żyją! »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie MAT
Policja nie potwierdza śmierci żadnego z trójki pasażerów, którzy w wyniku niedzielnego wypadku na ulicy Legnickiej we Wrocławiu w ciężkim stanie trafili do szpitala.

Tragiczna śmierć dwóch młodych średzian »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MAT
W nocy doszło do tragicznego wypadku na ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Dwie osoby nie żyją, a trzy walczą o życie w szpitalu.

Bubel jest już gminy »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MAT
Pochyły parking przy ulicy Kilińskiego został odebrany. W ratuszu zapewniają, że wszelkie usterki zostały naprawione. Jednak prawda jest nieco inna. Oto na co Bogusław Krasucki wydał milion złotych.

Żegnaj stary, witaj nowy »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie ika
Występem Małgorzaty Pietraś w programie artystycznym „Śpiewaj, kochaj, żyj” średzki Dom Kultury podsumuje swoją działalność za rok 2007.

Dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MW
W dalszym ciągu ustalane są przyczyny tragicznego wypadku przy TGG. Na miejscu zginęły dwie osoby, trzy zostały ranne.

Za pierwszego męczennika »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Ukamieniowali go za gorliwe głoszenie ewangelii. W drugi dzień Bożego Narodzenia na znak pamięci o św. Szczepanie sypie się w kościołach owsem.

Bez TIR-ów w święta »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Jeszcze dziś obowiązuje całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po drogach. Za złamanie przepisu grozi tysiąc złotych mandatu.

Na świąteczny spacer! »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Lekarze radzą: w drugi dzień Świąt koniecznie idźmy na spacer. Żołądek nie lubi obciążeń, których miał aż nadto przez trzy dni świętowania.

Kiedy narodził się Chrystus? »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie (tom)
Dzisiaj pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej święta te upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa, które poprzedzone są czterotygodniowym okresem oczekiwania, zwanego Adwentem.

Będzie centrum walki z nadwagą »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Marcin Torz
Janusz Borowy ze Środy Śląskiej szefuje dolnośląskiemu Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej. W tym roku minęła 50 rocznica istnienia organizacji. Postanowiliśmy zapytać prezesa TKKF o tegoroczne sukcesy i plany na przyszłość.

Kilka cennych rad  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie (tom)
Jesteśmy w trakcie gorącego okresu przedświątecznego. Bieganina po supermarketach, kupowanie karpia, choinki, świątecznych prezentów może skutecznie wyrwać nas z ostrożności i skupienia.

Wybierzmy wpadkę roku! »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie MAT
Rok 2007 zbliża się ku końcowi. Obfitował w wiele wydarzeń, które poruszyły średzką opinię. Przypominamy Państwu najbardziej kontrowersyjne wpadki i przypadki związane ze średzką władzą.

Strażak podpalacz »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Ika
Prawdziwą plagą stały się płonące kontenery na terenie Kostomłot. W przeciągu kilu miesięcy strażacy mieli aż kilkanaście wezwań.

Będą mrozy, rura pęknie »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Marcin Torz
W kamienicy przy ulicy Kilińskiego, na skutek prac przy parkingu odsłonięta została rura od wody. - Jeśli tak będzie sterczeć, to przy minusowej temperaturze na pewno pęknie - martwi się Jolanta Szymonik.

Bitwa w muzeum »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Izabela Kozyra
5 grudnia, dokładnie w 250 rocznicę Bitwy Lutyńskiej, w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej, otwarta została nowa czasowa wystawa poświęcona właśnie temu wydarzeniu.

Rada zlikwidowała zakład »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie MAT
Na sesji 29 listopada Rada Gminy podjęła uchwałę o likwidacji Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malczycach.

Stop aktom wandalizmu »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Izabela Kozyra
Średzcy działkowicze są zgodni. Fala dewastacji i kradzieży na działkach stale rośnie. Można śmiało powiedzieć, że dla członków Rodzinnego Ogrodu Działowego „XX-Lecie” stało się to wręcz problemem.

Trzymajcie kciuki za awans! »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie Marcin Torz
- Zespół walczy o awans, mimo że wiele osób nie dawało nam na to żadnych szans – mówi w wywiadzie z serwisem Sroda24.net Daniel Liberek, zawodnik Polonii Środa Śląska. Poprosiliśmy piłkarza o podsumowanie rundy jesiennej.

Z potrzeby serca »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie ika
Uśmiechnięte, otwarte i gotowe pomóc każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. O kim mowa? O dziewczynach ze szkolnego kółka PCK.

Tragedia na budowie »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Izabela Kozyra
Z powodu opieszałości średzkiej policji mieszkanka Środy Śląskiej zmuszona została szukać pomocy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wszystko z powodu wypadku, w wyniku którego jej syn niemal stracił wzrok.

Przedświąteczna gorączka »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie ika
Za nami już Kiermasz Adwentowy, który w sobotę zagościł na średzkim Rynku Miejskim. Tego dnia każdy, kto jeszcze nie miał zrobionych świątecznych sprawunków, w miłej atmosferze mógł nadrobić zaległości.

Pismo w sprawie groszy »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie red.
- Ze śmiechu prawie nie zszedłem z tego świata - pisze do nas czytelnik Gustav, który otrzymał pismo z prośbą o zapłatę zaległych...30 groszy abonamentu RTV.

Szok w Jarząbkowicach »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Marcin Torz
Eugeniusz L., oskarżony przez średzką prokuraturę o molestowanie seksualne kilkuletnich dziewczynek wyszedł na wolność! Wrócił do swoich rodzinnych Jarząbkowic, gdzie - zdaniem śledczych – dopuszczał się pedofilii.

Środa Śląska zmiotła rywali »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Marcin Torz
Uczniowie Środowiskowego Hufca Pracy ze Środy Śląskiej przy współpracy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Ślaskiej zajęli pierwsze miejsce w finałach IX edycji Konkursu Wiedzy o Policji pod nazwą "Razem Bezpieczniej".

Szukali pijanych »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie MAT
W ostatnim czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej nie próżnowali. W ramach działań mających na celu ograniczanie zagrożeń powodowanych przez kierowców, wyruszyli na kontrole.

Honory dla strażaka »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie ika
- Jestem wzruszony. Gdyby ta ceremonia trwała dłużej, nie wiem, czy dałbym radę – mówił Mieczysław Kobylański tuż po uroczystym zakończeniu wieloletniej służby w PSP Środzie Śląskiej.

Kiosk z gruzowiskiem w tle »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MAT
Przedstawiamy kolejny kiosk ze Srody Śląskiej. Po tym w ratuszu i starostwie, odwiedziliśmy kiosk pani Józefy Staśko.

Co w miejscu dworca? »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MAT
Kończą się już prace nad usuwaniem gigantycznego gruzowiska, które pozostało po rozbiórce średzkiej paskudy, czyli dworca PKS.

Winny złodziej »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MAT
W środku dnia bezczelny złodziej włamał się do piwnicy swojego sąsiada i ukradł jego cenne zbiory „markowego” wina.

Zmieńmy tę statystykę! »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie ika
W Środzie Śląskiej w tym roku aż dwie osoby zmarły na AIDS, cztery kolejne zostały zdiagnozowane. Pod tym względem w całym Dolnym Śląsku plasujemy się na czwartym miejscu - po Wrocławiu, Zgorzelcu i Głogowie.

W bibliotece książki mówią »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie ika
W średzkiej Bibliotece Publicznej ruszył kącik multimedialny posiadający w swojej ofercie książki mówione, multimedia, słuchowiska dla dzieci, a także filmy.

Teraz zabawa, niebawem ciężka praca »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Marcin Torz
Zakończyła się runda jesienna w okręgówce. Polonia jest na wysokim, trzecim miejscu. Piłkarze i trener zapowiadają walkę o awans. Jednak aby tak się stało, niezbędna jest pomoc działaczy.

Policjo, do roboty! »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie Marcin Torz
Banda nieznanych wandali po raz kolejny zniszczyła wiatę przystankową koło dworca PKS. Czy policja i straż miejska nie potrafią rozprawić się z kilkoma chuliganami, którzy niszczą nie swoją własność?

Skażona średzka woda? »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie MAT
Przez kilka dni mieszkańcy Środy Śląskiej byli bardzo zaniepokojeni stanem wody w kranach. - Jest bardzo chlorowana. Czy mamy jakąś epidemię w mieście? - zadzwonił do nas jeden z Czytelników.

Dziewczyna sukcesu  »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie ika
Znają ją z pewnością wszyscy mieszkańcy Środy Śląskiej. Od dłuższego czasu występuje w zespole „Onomatopeja” przy średzkim Domu Kultury. W ubiegłą niedzielę, w dwójkowej „Szansie na sukces” zdobyła wyróżnienie.

Nauczycielka tańczyła z mopem »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie MAT
Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Lutyni odbył się bal andrzejkowy pod hasłem "Dajemy Radość i Serce". Zabawa była wspaniała!

Patologiczne dzieci »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie MAT
Dwóch piętnastolatków oraz szesnastolatek napadali, bili i okradali swoich kolegów tylko po to, aby wyłudzić od nich pieniądze. Łącznie udało im się w ten sposób "uzbierać" około 130zł.

Najpierw ordery, a później... »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie MAT
Sala konferencyjna MPK we Wrocławiu pękała w szwach. Mnóstwo znakomitych gości przyjechała na uroczystość podsumowującą 30-lecie Spartagiad Rekreacyjnych. Nie zabrakło przedstawicieli Środy Śląskiej.

Kiosk na dwa i pół miliona »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie MAT
- Najwięcej jest stałych klientów. Ale do mojego kiosku przychodzi w sumie bardzo dużo osób - opowiada Adam Malczewski, właściciel kiosku w ratuszu. Oprócz gazet w kiosku jest przede wszystkim kolektura Lotto.

Darmowa ulga i obrzydzenie »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie MAT
Średzianie już nie muszą płacić złotówki, za skorzystanie z miejskiego szaletu. Teraz jego drzwi stoją przed mieszkańcami Środy otworem.

Biblioteka miejska przebacza »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie ika
Zwlekasz z oddaniem wypożyczonej książki do biblioteki? Obawiasz się kary pieniężnej? Teraz nie musisz. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej wyciąga rękę do zapominalskich czytelników.

Czerwony kiosk, obok starostwa »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie MAT
Na naszej stronie internetowej niektórzy Czytelnicy domagali się opisania kiosku koło starostwa powiatowego. Prezentujemy miejsce pracy pani Teresy Zegar.

Powiat w obiektywie »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie red.
Kilka dni temu prezentowaliśmy zdjęcia, które zwyciężyły w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego "Powiat średzki w obiektywnie", organizowanego przez średzkie Starostwo. Dziś prezentujemy Państwu kilkanaście pozostałych fotografii.

Ten parking to bubel! »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie Marcin Torz
Na pierwszy rzut oka wygląda wspaniale. Ale gdy przyjrzymy się dokładniej, wychodzi na jaw prawda. To zwykły bubel. O czym mowa? O nowym parkingu w mieście, wartym okrągły milion złotych.

Bokser w starostwie »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie red.
Określany "najlepszym polskim bokserem końca wieku" Wojciech Bartnik, odwiedził średzkie starostwo. Niezwykły gość, będący w latach 2002 - 2006 radnym miasta Oleśnica, spotkał się ze starostami oraz radnymi powiatu.

Wyburzą starą rzeźnię »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie MAT
Gdyby ktoś zorganizował konkurs na najbrzydszy średzki obiekt, stara rzeźnia na pewno znalazłaby się na podium. Swoim wyglądem jeszcze do niedawna ustępowała jedynie wyburzonemu dworcowi PKS.

Chłopcy utrzymali ogień »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie MAT
W wycieczce uczestniczyli członkowie SK LOP Zespołu Szkół w Lutyni – 34 osoby (klasa 5b SP i uczniowie z klas I – III Gimnazjum) oraz pani C. Malz i D. Palczyńska.

Ostały się tylko zgliszcza »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie MAT
Dworca PKS w Środzie Śląskiej już nie ma. Wystarczyło kilka dni, aby robotnicy zrównali go z ziemią. Średzianie już nie muszą się wstydzić potwora, który szpecił miasto.

30 tysięcy dla gimnazjum »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie MAT
Od 15 września Gimnazjum w Malczycach realizuje największy, skierowany na pomoc edukacyjną dla wsi program Rzeczpospolita Internetowa. Jego celem jest aktywizacja i integracja społeczności lokalnej poprzez realizację projektów wykorzystujących Internet.

Rebelia niemal zmiażdżona »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie Marcin Torz
Sukces oddziałów rządowych. Kontratak wojsk Polski i Unii Europejskiej prawie zmiótł z powierzchni ziemi dolnośląskich rebeliantów. Czy to koniec największej w ostatnich latach wojny domowej?

Nie daj szans złodziejom »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie Marcin Torz
Działkowcy właśnie sprzątają swoje ogródki przed zimą. Jednocześnie powinni zadbać o zabezpieczenie swoich altanek i ich wyposażenia. Muszą sobie zdawać sprawę, że dla złodziei sezon nigdy się nie kończy.

Kierowco! Nie parkuj w rynku! »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie MT
Parking miał odciążyć rynek. Kierowcy, zamiast parkować swoje auta jeden na drugim, mieli korzystać z nowowybudowanego parkingu przy ul. Kilińskiego. Nie korzystają.

Zobacz najlepsze zdjęcia regionu »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie red.
9 listopada w sali konferencyjnej średzkiego starostwa odbyło się posiedzenie jury konkursu fotograficznego "Powiat Średzki w obiektywie". W serwisie prezentujemy nagrodzone prace.

Kuzyn Batmana inwalidą »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie MAT
W ramach realizacji projektu „Edukacja Ekologiczna Gminy Miękinia” w Zespole Szkół w Lutyni odbyły się warsztaty związane tematycznie z biologią, życiem i różnorodnością nietoperzy.

Znaki już wskazują »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie red.
Kilka dni temu prezentowaliśmy zdjęcia jednego z naszych czytelników, który udokumentował wypadek na jednej ze średzkich ulic. Dziś po zdarzeniu nie ma już śladu.

Wciąż dajemy się oszukiwać »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Marcin Torz
Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami np. z prośbą o wodę, sprzedaż artykułów przemysłowych czy też działając różnymi innymi metodami. A my wciąż dajemy się oszukiwać.

30 lat pożarów »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Izabela Kozyra
W ciągu ponad 30 lat straż pożarna przechodziła liczne reorganizacje. W tym czasie funkcjonowała jako Zawodowe Straże Pożarne, potem przyszedł czas na Komendę Rejonową, współcześnie Komendę Powiatową Straży Pożarnej. On trwał.

Szklane oko nad wejściem »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Marcin Torz
W trzech średzkich szkołach zostaną niebawem zainstalowane kamery. Mają być zamontowane nad wejściami do placówek. Czy inwestycja podniesie poziom bezpieczeństwa?

Burmistrz nie dba o klejnoty? »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie Marcin Torz
Od początku przyszłego roku urząd gminy nie będzie już współfinansował Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. Dlaczego burmistrz Bogusław Krasucki nie chce dotować Skarbu Średzkiego, jedynej wizytówki miasta?

Ślęza ucieka reszcie »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie MAT
Gdyby Polonia wygrała z KP Brzeg Dolny, to do drugiej Pumy brakowałoby jedynie dwóch punktów, zespół z Pietrzykowic zremisował bowiem swój mecz. Niestety, Poloniści przegrali ostatnie spotkanie w rundzie.

Sąd uznał, że zabiła »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie MW
Na dziewięć lat więzienia skazał Sąd Okregowy we Wrocławiu średziankę Beatę Z. 16-letnia dziewczyna trafi za kratki za zamordowanie nocnego stróża podczas ubiegłorocznych wakacji.

Dom Kultury opanowany przez Tatarów »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie ika
- Tak naprawdę do tylko drobna część dużego projektu trwającego od października zeszłego roku – mówią o przedstawieniu organizatorki Małgorzata Motyka i Violetta Konowrocka – Kassjan.

Dziady w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie ika
- Swoją sztuką aktorzy mnie zupełnie zaskoczyli i rozbroili. Mam teraz mieszane uczucia i mętlik w głowie – mówi pełna wrażeń po przedstawieniu „Dziadów” pani Ewa.

Niezwykły ekshibicjonista »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie ika
Na niecodzienny pomysł wyrażenia siebie wpadł jeden z mieszkańców naszej Gminy. Czy i w tym przypadku mamy do czynienia z romantycznym kochankiem?

Wyborczy bałagan »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie ika
Podczas trwania ostatniej kampanii wyborczej zewsząd osaczani byliśmy plakatami i informacjami agitacyjnymi. Plakaty wyborcze atakowały nas właściwie na każdym kroku.

Pijaków brak »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie MAT
33 pojazdy skontrolowane, wlepionych 13 mandatów, jedna kolizja i żadnych złapanych pijaków za kierownicą - to statystki policyjne akcji "Prędkość".

Nie trafił w Żytnią »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie red.
Niedziela, 11 listopada. Kierowca samochodu, chcąc skręcić w ulicę Żytnią, stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w drogowskaz, następnie zaś staranował ogrodzenie jednej z posiadłości.

Ucz się języka nową metodą »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie red.
Od połowy listopada stu mieszkańców Środy Śląskiej będzie mogło skorzystać z dofinansowanych kursów językowych prowadzonych Metodą SITA w ramach akcji "Bliżej Europy".

Oblany egzamin z patriotyzmu »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie Marcin Torz
Wstyd! Średzka młodzież nie ma zielonego pojęcia o święcie Niepodległości. Przepytaliśmy kiludziesięciu młodych ludzi. Zadawaliśmy proste pytania o 11 listopada. Zaledwie garstka potrafiła cokolwiek powiedzieć.

Wypadek na trasie Wrocław- Środa Śląska »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie MW
Dziś po godzinie 8.00 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych na trasie Wrocław - Środa Śląska, w pobliżu miejscowości Błonie. Cztery osoby odwieziono do szpitala.

Wieś odcięta od świata »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie Marcin Torz
- Jadę do lekarza, do Środy. A raczej chcę jechać. Bo dotrzeć z Malczyc do Środy to nie lada sztuka - denerwuje się Wanda Czeszejko, którą spotkaliśmy przy wiacie w Malczycach.

Dziki zachód przy dworcu »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie MAT
Ile jeszcze czasu musi upłynąć, żeby średzka policja zaczęła bardziej zdecydowanie patrolowac okolice dworca PKS? Kolejny raz ktoś uszkodził stojąca tam wiatę.

Psycholog urzęduje w "rolniku" »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie red.
W Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Śl. rozpoczął działalność Punkt Konsultacyjny obsługiwany przez specjalistów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Środzie Śl.

Gmina będzie w sieci »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie Marcin Torz
Plan urzędu gminy jest taki, aby każda miejscowość w gminie miała kafejkę internetową, z której każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać za darmo. Jeszcze w tym roku mają powstać pierwsze tego typu kawiarenki.

Rynek ma być odciążony »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie MAT
Nareszcie. Przy ulicy Kilińskiego powstał parking dla samochodów. Ma on odciążyć rynek, gdzie kierowcy parkują samochody jeden na drugim.

Krasucki jest czysty »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie MAT
Nie potwierdziły się informacje, które ,,życzliwy" umieścił w donosie na burmistrza Bogusława Krasuckiego.

Masz na gaz? Kombinuj... »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie red.
W Środzie Śląskiej, na terenie jednej z orlenowskich stacji paliw zorganizowano parking dla ciężarówek i TIRów. "Odpoczywające" w weekendy pojazdy przeszkadzają jednak mieszkańcom posiadającym auta na gaz.

Tylko do pożarów »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie ika
- Ze strażą pożarną związany jestem od ponad 40 lat, bo mój ojciec był komendantem OSP w Rakoszycach. O takiej sytuacji słyszę pierwszy raz – mówi Jan Gnatowski, prezes OSP Rakoszyce.

Podpieranie ścian zostaw innym »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie ika
Szybkim krokiem zbliża się Sylwester i szalone, gorące dni karnawału, a z nimi zabawa. Już teraz zacznij swoje przygotowania i zapisz się na kurs tańca prowadzony w średzkim Domu Kultury.

Głodny złodziej? »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie MW
4 listopada 31-letni mężczyzna włamał się do mieszkania sąsiadki, skąd ukradł odtwarzacz DVD. Złodziej chcąc zatrzeć ślady, porozrzucał po kuchni jedzenie. Nie udało się - zdradziła go pozostawiona czapka.

Kradzież pod komendą »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie BOM
Niezwykły tupet miało małżeństwo ze Środy Śląskiej, które o szóstej rano kradło iglaki rosnące przy skwerze w pobliżu Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Burmistrz nie dostał mandatu »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie Marcin Torz
Udało nam się potwierdzić, że burmistrz Bogusław Krasucki nie dostał mandatu za zaparkowanie samochodu na przejściu dla pieszych.

Zero tolerancji »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie MAT
Pod koniec października w Średzkim gimnazjum im. Jana Pawła II spotkali się przedstawiciele szkoły, policji i straży miejskiej. Dyskutowano o realizacji rządowego programu poprawy stanu bezpieczeństwa w szkołach „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”.

Pies podjął trop »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie ks
Średzcy policjanci otrzymali dziś w nocy zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów w Malczycach. Do szukania sprawców zaangażowano specjalnie szkolonego psa, który podjął trop i wskazał kierunek ucieczki złodziei.

Wielki pociąg do historii »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie Marcin Torz
Pociąg do Historii odwiedził na kilka dni Malczyce. Niesamowita wystawa przyciągnęła prawdziwe tłumy mieszkańców, a także turystów nawet z odległych miejscowości. Eksponaty robiły piorunujące wrażenie na zwiedzających.

Płoną znicze w Środzie... »
Tekst opublikowany 2007-11-01, opracowanie MAT
Mnóstwo ludzi przyjechało na średzki cmentarz komunalny. W skupieniu i zadumie wspominali najbliższych. Ulica Cmentarna, jak i inne pobliskie jezdnie, była zapchana przez nieustannie jeżdżące samochody.

Hulanki seniorów »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie ika
Tańce, hulanki i doskonała zabawa. Tak z pewnością można określić spotkanie, podczas którego nasi seniorzy obchodzili swoje święto, Światowy Dzień Seniora.

Zobaczyć piękno miasta »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie ika
W miniony piątek w Domu Kultury w Środzie Śląskiej otwarto nową wystawę czasową "Środa Śląska w malarstwie i rysunku". Autorem zaprezentowanych prac jest Władysław Żukowski.

Był Ciach, będą Łowcy. B »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie red.
Niedawno w średzkim Domu Kultury skutecznie bawił mieszkańców kabaret Ciach. To nie koniec dobrej rozrywki w naszym mieście - 20 listopada będziemy mogli zobaczyć w akcji grupę kabaretową Łowcy. B.

Zaduszki jazzowe »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie red.
Szykuje się jedna z nielicznych okazji, aby posłuchać na żywo jazzowych standardów, wykonywanych przez znakomitych instrumentalistów i muzyków.

Barmanka chce więcej kasy »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie Marcin Torz
Palacze o tym doskonale wiedzą. Cena wybita na dole paczki papierosów nie może zostać przekroczona ani o jeden grosz. Tymczasem jednej ze średzkich knajp obsługa życzy sobie ponad dwa złote więcej za paczkę.

Są wyniki sekcji zwłok »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie MAT
Zatrucie alkoholem - oto współprzyczyna tragicznej śmierci Roberta Baki z Malczyc. Ciało zmarłego zostało poddane sekcji zwłok i sądowo - lekarskim oględzinom.

Po Ciachu »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie ika
Niech żałuje ten, kto nie był. Z pewnością tak można powiedzieć o występie zielonogórskiego kabaretu Ciach, który podczas Inauguracji Roku Kulturalnego 2007/2008 w średzkim Domu Kultury zaprezentował swój nowy program „Pół szklanki soli”.

Maluchy oblegają plac »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MAT
Nowoczesny, kolorowy i bardzo atrakcyjny plac zabaw powstał na Kajakach. Dzieci już się mogą nim cieszyć. Drugi otwarty zostanie już niebawem przy ulicy Słonecznej.

Polonia chce awansować »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MAT
Atmosfera panująca w zespole i świetne wyniki nie pozwalają już na żadne znaki zapytania. Trener Sławomir Samiec powiedział zawodnikom jasno: w tym sezonie trzeba awansować! Podobnego zdania są sami piłkarze i prezes Mieczysław Kudryński.

SMOK w Kostomłotach »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach od kwietnia bieżącego roku jest realizatorem projektu SMOK – czyli Szkoły Myślącej o Każdym, finansowanego ze środków EFS.

Polubić matmę »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie MW
Szkoła podstawowa w Kostomłotach słynie z wielu projektów. W ostatnim czasie dołączył do nich program, którego celem jest wyrównanie poziomu wiedzy matematycznej w klasach IV-VI.

Pomysłów nie brakuje »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie Ewa Mastalska
21 października starsi mieszkańcy Krępic spotkali się w świetlicy. Przy kawie i cieście powstały plany wspólnego działania.

Dziady w mieście »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie red.
9 listopada, o godzinie 19.00 na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej pojawią się...Dziady. Oczywiście te Adama Mickiewicza.

Dzieci wykorzystały ziemniaka »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie MAT
Szkoła im. jana Pawła II w Lutyni zorganizowała nietypowe święto, ku czci... ziemniaka. Najmłodsze dzieci z lutyńskiej szkoły poznały ziemniaka od a do z. Dowiedziały się skąd pochodzi, jak się go sadzi.

Lutynia reprezentowała region »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie MAT
Sportowa reprezentacja uczniów ze szkoły im. Jana Pawła II w Lutyni zajęła 11 miejsce w Finale Dolnośląskiej Gimnazjady, która rozgrywana była w Olszynie, koło Lubania.

Jechali po kielichu »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie Ewa Mastalska
Policjanci z komendy powiatowej w Środzie Śląskiej zatrzymali ostatnio dwie osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu.

Projekty dla dobra dzieci »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie red.
Dwa programy wyrównywania szans młodzieży wiejskiej wprowadziła szkoła w Malczycach. Dzięki nim wprowadzono bardzo ciekawe zajęcia dla uczniów, a także przeróżne atrakcje.

Zalewa ich woda i krew »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie red.
- Kiedy tylko deszcz mocniej popada, zalewa mi dom. Woda sięga nawet na pół metra! Mam nadzieję, że w końcu ktoś wyremontuje wadliwy rów melioracyjny - powiedziała nam Magdalena Balcerzyk z Wilkszyna.

Tajemniczy skarb »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie ika
Odkrywamy prawdę o tajemniczym skarbie z 1984 roku, o którym wspominaliśmy na naszych łamach i o którym w ostatnim czasie mówiono we wrocławskich "Faktach". Jaka jest historia skarbu i młodych ludzi, którzy go zakopali?

Kultura na start »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie MAT
Chór Parafialny z Malczyc, a także uczestnicy warsztatów gitarowych, już jutro uświetnią Uroczystą Inauguracje Roku Kulturalnego 2007/2008.

Chory z nienawiści »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie MAT
Szaleniec, który chciał podpalić rodzinę w Mieczkowie trafił do aresztu. Będzie odpowiadał przed sądem za wzniecenie pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób, albo mieniu wielkich rozmiarów.

Kto wygrał w naszym okręgu? »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
Ośmiu wrocławskich posłów z PO, pięciu z PiS, jeden z LiD – tak wyglądają wyniki wczorajszych wyborów w naszym regionie. Prezentujemy nazwiska wybranych parlamentarzystów.

Królowa w Środzie »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie ika
"Królową Śniegu" i "Pamiętnik mojego dzieciństwa" będą mogły obejrzeć dzieci w średzkim Domu Kultury 31 października w godzinach 8.30 – 12.00. Spektakle wykonają aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza.

Środa Śląska – jak głosowaliśmy? »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
Na ponad 15 tysięcy uprawnionych do głosowania w gminie Środa Śląska do wyborów poszła prawie połowa. W sumie w mieście oddano 7043 ważnych głosów. W serwisie prezentujemy wyniki głosowania w Środzie.

Jak i na kogo głosujemy? »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie red.
O godzinie 6.00 rozpoczęły się w Polsce wybory parlamentarne. Głosować będzie można do godziny 20. W serwisie prezentujemy kandydatów z naszego okręgu.

Zielone szczęście »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Zieloni SkładBud Rakoszyce wygrali w derbach gminy z Porcelaną Ciechów 2:1. Po ostatnich, często pechowych, meczach bez zwycięstwa, tym razem szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy.

Cisza wyborcza do 22.55 »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Wciąż nie znamy przybliżonych wyników wyborów do parlamentu. Cisza wyborcza została przedłużona do 22.55. Frekwencja wynosi 55,3%.

Polacy wybrali PO »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
44,2 % - PO, 31,3 % - PiS, 12,2 % - LiD – tak wyglądają przybliżone wyniki wyborów parlamentarnych. Do sejmu wejdzie jeszcze tylko PSL – 7,9 %. Przybliżona frekwencja wyniosła 55,3 %.

Zaginiony i awanturnik »
Tekst opublikowany 2007-10-20, opracowanie Ewa Mastalska
Na terenie gminy Miękinia doszło ostatnio do dwóch interwencji policyjnych.

Chórzyści z Polibudy »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie MAT
W niedzielę, w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Malczycach odbędzie się koncert Chóru Politechniki Wrocławskiej wraz z orkiestrą.

Park będzie ładniejszy »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie MAT
- Już kończymy swoją pracę - powiedzieli nam robotnicy, którzy rekonstruują pergolę w parku. - Tutaj ma być scena. Będzie chyba przenośna - pokazał jeden z pracowników na schody.

Dzień prawdy  »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie (tom)
W najbliższą niedzielę będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Do urn może iść ponad 30 milionów Polaków, bo tylu jest uprawnionych do głosowania. Przypominamy, jak głosować, by nasz głos był ważny.

Dwunastu wyjątkowych »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie red.
Łącznie tysiąc złotych otrzymają w tym roku szkolnym uczniowie, którzy mają na swym koncie wybitne wyniki i osiągnięcia w nauce. Starostwo w tym roku ma zamiar nagrodzić dwanaście osób - w tym tylko jednego chłopaka.

Informowali o raku piersi »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie red.
Trwa miesiąc walki z rakiem pierwsi. Wczoraj, 18 października na średzkich ulicach prowadzona była kampania informacyjna, podczas której uczniowie informowali mieszkańców o zagrożeniach oraz sposobach wczesnego wykrywania nowotworu.

Burmistrz parkuje na pasach »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie MAT
Około 500 złotych mandatu powinien zapłacić burmistrz Bogusław Krasucki za parkowanie samochodu na przejściu dla pieszych i do tego w obrębie skrzyżowania!

Podziękowania z wieniec »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie MAT
Na ostatniej sesji rady gminy Malczyce, przewodnicząca Leokadia Gancarz i wójt Czesław Dudziński podziękowali Barbarze Listwan, Marii Połeć, Jolancie Łuczyszyn i Teresie Działoszyńskiej za wykonanie wieńca dożynkowego.

Smak przygody »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie Ika
- Czasem zżymam się, gdy mówią o mnie "pisarz". Jestem i pozostanę dziennikarzem - reportażystą, organizatorem wypraw, miłośnikiem przygody – mówi o sobie Krzysztof Petek.

Problemy z klasą »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie Izabela Kozyra
- Już od ponad miesiąca trwa rok szkolny, a moje dziecko nadal siedzi w domu. Sprawę zgłosiłam już do sądu, żebym potem nie była obciążona karą – mówi pani Wioletta Lisztwan, mama 17-letniej Sylwii.

Pociąg do historii »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie MAT
27 - 31 października do Malczyc przyjedzie pociąg historyczny z "podróżującą wystawą" . Atrakcja zapowiada się bardzo ciekawie.

Niepełnosprawni mają swój dzień »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie red.
Od kilku lat w Środzie Śląskiej podejmuje się działania na rzecz likwidowania barier związanych z niepełnosprawnością. Jednym z elementów akcji jest Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 20 października.

Tajniki pracy strażnika miejskiego »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie ika
Środa. Nareszcie po kilku brzydkich dniach przyszedł piękny, słoneczny dzień. Taka pogoda sprzyja długim spacerom z pociechami, a także odpoczynkowi i zadumie.

Ksiądz kanonik odznaczony »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie MAT
Na wniosek Kapituły Nadania Tytułu Honorowego Obywatela Malczyc i Gminy Malczyce wyróżniony został tytułem "Zasłużony dla Malczyc i Gminy Malczyce" ksiądz kanonik Stanisław Mackiewicz.

A dzieci muszą na to patrzeć »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie MAT
Bród, smród i ubóstwo. Te słowa najlepiej charakteryzują ruderę przy ul. Ogrody Zamkowe. Ktoś w końcu powinien coś z tym zrobić!

Kostki w parku nie będzie »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
- Ta ścieżka to jakieś nieporozumienie. W upał kurzy sie bardzo, w deszczowe dni - robi się błoto - mówi Bożena Wedler, mieszkanka Środy Śląskiej. - A tam, pod wałem, deszcz zupełnie zmył podłoże. Wydano pieniądze na coś, czego już miejscami w ogóle nie ma.

Policjanci w przedszkolu »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie MAT
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na zaproszenie dzieci odwiedzili Publiczne Przedszkole w Malczycach. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji "Bezpieczne Dziecko".

Kwiaty dla seniorów »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
W malczyckim Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze członków Koła PZREiI w Malczycach (jedynego na terenie powiatu), połączone z obchodami „Dnia Seniora” oraz trzecią rocznicą powstania zespołu wokalno-muzycznego Odrzanie.

Porządki niedokończone »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
Ostatni tydzień sejmowej kampanii wyborczej nie sprzyja chłodnej refleksji o akcie przerwanym w połowie. W tych dniach wszyscy oczekujemy od partyjnych zastępów skondensowanego przekazu i celnego ciosu powalającego konkurenta.

Wyjątkowo kosztowna "sztuka" »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
Średzcy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę - grafficiarza podejrzanego o zniszczenie elewacji kilkunastu budynków w centrum miasta. Jak przyznał zatrzymany - spray dostał od kolegów w prezencie urodzinowym.

I po najwyższym »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie BOM
W serwisie prezentujemy ostatnie dni wrocławskiego Poltegoru, którego zastąpi nowoczesny Sky Tower. Zobacz jak znikał najwyższy na Dolnym Śląsku biurowiec!

Wizyta w Częstochowie  »
Tekst opublikowany 2007-10-13, opracowanie red.
Młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym wraz z opiekunkami uczestniczyła w zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, w Częstochowie.

Kibice dla Polonii »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie MAT
Dwóch młodych chłopaków założyło i prowadzi jedyną stronę internetową średzkiej Polonii. Inicjatywą nareszcie zainteresowały się władze klubu.

Nie mogłem wyjść z domu »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie ika
- Rysunkiem interesowałem się już w szkole, ale tak naprawdę zacząłem się nim zajmować kiedy się ożeniłem. Wtedy żona powiedziała koniec z wyjściami z kolegami i musiałem siedzieć w domu. Więc rysowałem – wspomina Jerzy Różański.

Brakuje tylko goli »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie Marcin Torz
Polonia Środa Śląska jest na trzeciej pozycji w tabeli V ligi. Po 10 kolejkach można już śmiało zaryzykować stwierdzenie, że awans jest na wyciągnięcie ręki.

Badali trzeźwość, złapali dilera »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie MAT
Podczas dwóch akcji pod kryptonimem "Trzeźwość" średzccy policjanci mieli dużo pracy. Oprócz pijaków złapali także szaleńca i dilera narkotyków.

Aktorzy chcą nas zgwałcić »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie ika
- Wszyscy zaangażowani aktorzy chcą nas zgwałcić, to znaczy zwerbować i przekonać nas, więc narzucają wam "kogoś złego do ukarania i kogoś dobrego do nagrodzenia - pisał w "Dzienniku w okruchach" E. Ionesco, autor "Lekcji".

PiS przed PO »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
Gdyby wybory odbyły się w ubiegłą niedzielę, 7 października, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, przed Platformą Obywatelską oraz Lewicą i Demokratami. Sondaż na grupie tysiąca respondentów dla "Rzeczpospolitej" przeprowadził ośrodek GfK Polonia.

Jak malowany »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
- Spacerując ulicą Wrocławską można natknąć się na świeżo malowany chodnik. Zdjęcia "malunku" przesłał nam jeden z czytelników.

Starostwo kontratakuje »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie Marcin Torz
Pisaliśmy już o bezprawnym remoncie przez gminę rowu Młynówka. Mieczysław Kudryński, zastępca burmistrza, decyzję burmistrza popiera. Tymczasem postanowiliśmy zapytać o zdanie rzecznika starostwa - Adama Rucińskiego.

Pochwal się »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie ika
Jeśli Twoim zdaniem zrobiłeś fajne i ciekawe zdjęcia podczas tegorocznego "Święta Wina w Mieście Skarbów" - nie zwlekaj i zgłoś się do konkursu fotograficznego.

Mroczny tropiciel »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie Ika
Na zbliżający się weekend Kino Kadr przygotowało ofertę zarówno dla dzieci, jak i miłośników mrocznego kina. Co więcej - z nami wejdziesz na seans zupełnie za darmo.

PO z LiD robi wielką różnicę  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MP,TS
"My nie wykluczamy wielkiej koalicji, ale w innym wydaniu niż to, co proponuje Donald Tusk" - rozmowa z Adamem Lipińskim, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłem PiS z okręgu legnicko – jeleniogórskim.

Droga ekspresowa S5 połączy Wrocław z Poznaniem  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MP
Inwestycja wartości 4,2 mld zł będzie finansowana ze środków unijnych. Zabiegi Aleksandry Natalli-Świat, przewodniczącej sejmowej komisji finansów okazały się skuteczne.

W październiku koniec? »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie MAT
Najgłośniejsza kryminalna sprawa w Środzie Śląskiej niebawem znajdzie swój finał. W Sądzie Okregowym we Wrocławiu kończy się proces Beaty Z., którą prokuratura oskarża o zamordowanie nocnego stróża.

Kolejna tragiczna śmierć »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie Ika
Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z naszych czytelników, który wybrał się na spacer do lasu.

Co z tym skarbem? »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie Ika
Niedawno informowaliśmy Państwa o znalezisku przy ulicy Białoskórniczej. Naszym tematem zainteresowała się wrocławska telewizja.

Pośmiejemy się »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie red.
23 października w średzkim Domu Kultury wystąpi jeden z najpopularniejszych obecnie polskich kabaretów - Ciach. Początek występu o godznie 18.00

Dzieci muszą bawić się w ruderze »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie MAT
- Remont świetlicy w Komornikach to jawna kpina. Z tym coś trzeba w końcu zrobić! Moje apele do burmistrza Bogusława Krasuckiego pozostają bez żadnego odzewu. – zaalarmował nas Rafael Gadzała, sołtys Komornik.

Doniesienie wicestarosty »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie MW
Do prokuratury w Środzie Śląskiej trafiło doniesienie w sprawie zmarłego przed miesiącem Andrzeja Waczyńskiego. Zawiadomienie złożył Mariusz Wojewódka, wicestarosta średzki.

Kobieta spowodowała wypadek »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie MAT
Skrzyżowanie ulicy Oławskiej z obwodnicą. Kobieta wjechała samochodem w bok pojazdu kierowanego przez mężczyznę.

Pieniądze dla najlepszych »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie red.
Ten rok będzie pierwszym, w którym najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu otrzymają specjalne stypendia. To nowa inicjatywa Starosty Sebastiana Burdzego.

Pijacka opieka »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie MAT
Policjanci zatrzymali pijaną matkę, która starała się opiekować trójką swoich dzieci. Najmłodsze z nich miało dopiero 8 miesięcy.

Sopot Festiwal w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie ika
Chcesz zobaczyć gwiazdy sopockich festiwali bez makijażu, prywatnie, przed lub po występie? Przyjdź do średzkiego Domu Kultury, w którym Marek Krakowiak otworzył właśnie wystawę wyjątkowych forografii.

Cud wyśniony czy sukces wypracowany? »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie http://www.sroda.wfp.pl/magazyn.php?rodzaj=12
Otwieramy nasz nowy dział - Woda na młyn, w którym mogą Państwo publikować swoje opinie, felietony, plotki, zachęcając innych do dyskusji. Już dziś drugi felieton Mieczysława Piotrowskiego. Zapraszamy!

Popisali się... »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie red.
Żadnych problemów nie mieli grafficiarze, którzy w jedną noc postanowili popisać swoimi "tagami" kilka budynków Środy Śląskiej. Czy nasze miasto jest dobrze pilnowane?

Przemykam się życiem »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie ika
Jeszcze do końca października można obejrzeć w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej nowe wystawy czasowe.

Termin się kończy »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie MAT
Jeszcze tylko miesiąc mają robotnicy na zakończenie budowy parkingu przy ulicy Kilińskiego. - Nie ma powodów do niepokoju - uważa zastępca burmistrza Mieczysław Kudryński.

My piszemy, telewizja kręci »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie ika
Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o odkryciu, jakiego dokonano podczas prac wykopaliskowych prowadzonych na terenach przy ulicy Białoskórniczej. Tematem zainteresowała się Telewizja Wrocław - emisja materiału już dziś!

Szaleniec chciał spalić rodzinę »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
O mały włos, a doszłoby do przerażającej tragedii. Oszalały z nienawiści mężczyzna wrzucił koktajl Mołotowa do mieszkania swoich sąsiadów. W środku była rodzina z 4-miesięcznym dzieckiem...

Kierowca z promilami  »
Tekst opublikowany 2007-09-29, opracowanie Ewa Mastalska
27 września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji zatrzymali mężczyznę w wieku 35 lat kierującego w stanie nietrzeźwym VW Passatem.

Na disco trzeba do Wrocka »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie MAT
Młodzi mieszkańcy Środy Śląskiej chcą dyskoteki w mieście. Jednak ich marzenia raczej nie zostaną spełnione. Ustaliliśmy, że nikt nie ma ochoty na prowadzenie takiego lokalu.

Rada z pomysłami »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Długie i burzliwe było posiedzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego zorganizowane 26 września w sali konferencyjnej średzkiego Starostwa Powiatowego.

Biegiem przez jesień »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Średzki OSiR zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Polska Biega", która odbędzie się już jutro, 30 września na stadionie przy ulicy Konstytucji 3 maja. Tym razem będzie można sprawdzić swe siły w "Biegu Jesieni"

W huku armat »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie E.M.
Czas cofnął się w Lutyni o 250 lat. Dzięki wysiłkowi wielu osób przypomniano wydarzenia, które w połowie XVIII wielu zmieniły losy Śląska i Europy. Podwrocławska wieś znalazła się wówczas w centrum międzynarodowych zawirowań.

Na wnuczka, na zięcia, na kolegę... »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Coraz częściej spotykamy się z przestępstwami, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku. Związana z tym wiekiem bezradność i ufność czyni z ludzi starszych łatwy cel dla oszustów.

Jestem głodny »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Badania wskazują, że co trzeci uczeń szkoły podstawowej i gimnazjalnej potrzebuje dodatkowego posiłku w czasie nauki. Ponad połowa z nich do szkoły przychodzi bez drugiego śniadania.

Historii rowu ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie MAT
Otrzymaliśmy kolejne głosy w sprawie kontrowersyjnego remontu, który wykonany został w Młynówku przez gminę Środa Śląska. Dla naszego serwisu wypowiadają się starosta średzki i zastępca burmistrza Krasuckiego.

Bus i autobus »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie MAT
Środki unijne dla niepełnosprawnych uczniów oraz dwa busy przystosowane dla ich potrzeb załatwia właśnie gmina Malczyce.

Z nami do kina za darmo! »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie ika
Już w najbliższą sobotę średzkie kino Kadr wyświetli najnowszy film z Johnem Travoltą - "Gang dzikich wieprzy". Mamy dla Państwa dwie wejściówki na ten seans!

Gdzie jest generał? »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie MAT
Zadanie wydawało się proste. Polscy partyzanci musieli zabić niemieckiego generała. Niemcy mieli go przetransportować żywego do bunkra...

Szloch i jęki »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie Izabela Kozyra
"Furmanką, pod konwojem, przewieziono nas do miasta Dubna i wpakowano do już przeładowanego wagonu bydlęcego. Na samo wspomnienie, jeszcze dzisiaj słyszę nasz i innych ludzi płacz, szloch i jęki".

Ster to duma Malczyc »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie MAT
Na akwenie w Wilczkowie odbyły się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Zarządu Powiatu Średzkiego. W tym roku regaty miały wyjątkowy charakter, ponieważ klub obchodził XX –lecie swojego istnienia.

Strażacy nie zawsze mogą »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Marcin Torz
- Nad moją kuchnią było ogromne gniazdo os – opowiada pani Jadwiga Hołyst z ulicy Wrocławskiej. – Zadzwoniłam po ratunek do straży pożarnej, ale oni odesłali mnie do prywatnej firmy, która za usunięcie gniazda chciała pieniądze.

Ma być hala »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie MAT
Pełnowymiarowa hala sportowa powstanie w najbliższym czasie przy ul. Szkolnej. Udało nam się dowiedzieć, że hala ma być bardzo nowoczesna i będzie spełniać potrzeby nawet najwybredniejszych uczniów.

Już nikt się nie potnie »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie MAT
Wiata przy przystanku busów koło dworca PKS jest już naprawiona. Zgodnie z daną nam obietnicą firma "Tarnowscy" wymieniła zniszczoną i niebezpieczną blachę.

Lisy do szczepień »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie red.
Na początku października rozpocznie się na terenie naszego województwa akcja szczepienia wolno żyjących lisów. Ostrożność będziemy musieli zachować przez ok. dwa tygodnie.

Gminne pieniądze utopione w rowie? »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Marcin Torz
Od jednego ze średzkich urzędników dowiedzieliśmy się, że burmistrz Bogusław Krasucki wydał gminne pieniądze na remont rowu melioracyjnego Młynówka.

„Postrach Ulic” trafił do dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie MAT
Pies rasy bernardyn, który wprowadził pewnego dnia lipca nie lada zamieszanie na średzkich ulicach, trafił do schroniska w Krotoszynie. Stamtąd zabrali go dobrzy ludzie, którzy zapewnili mu dom i odpowiednie warunki.

Na izbę trafia się za nic »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie MAT
Niedawno na wrocławskiej izbie wytrzeźwień zmarł młody mężczyzna. Miał 4 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednie przyczyny zgonu ustala prokuratura.

Brakuje rozrywki »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie MAT
Oto lista życzeń mieszkańców Środy Śląskiej. Basen, siłownia, nowe mieszkania, lepsze filmy w kinie, fajny lokal, a także... więcej radości.

Pijaństwo ląduje w rowie »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie red.
16 września, godzina 22.00, okolice Brzeziny w gminie Miękinia. To już czwarte tego typu zdarzenie w tym miejscu. Tym razem powodem było zwykłe pijaństwo.

Pijany złodziej  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie MW
12 września policja zatrzymała pijanego chłopaka, który jechał kradzionym autem do swojej dziewczyny. Podróż zakończyła się w rowie.

Zgubiony przez dymek »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Magda Wieteska
Na trasie Środa Śląska - Wrocław zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Zdradziło go dziwne zachowanie, a zgubił go papieros.

Po Święcie Wina »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Izabela Kozyra
Zakończyła się trzecia edycja Średzkiego Święta Wina. Impreza trwała przez cały weekend, zakończyła się wczoraj ok. godziny 22.00. Czekamy na Państwa opinie i wrażenia!

Konkurs po raz siódmy »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Tradycyjnie 1 września rozpoczął się konkurs fotograficzny adresowany do lokalnych fotografików amatorów.

Inauguracja CIG »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Już niedługo średzcy przedsiębiorcy otrzymają szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji na temat wszelkich unijnych dotacji. Wszystko dzięki Centrum Informacji Gospodarczej.

Koleją na nowych zasadach »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy taryfowe w pociągach spółki PKP Przewozy Regionalne. Większości pasażerów zmiany ułatwią życie. Stracą ci, którzy będą chcieli zwrócić w kasie bilet miesięczny.

Motocyklowy orszak »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Na ślub jednego z miłośników motorów w Miękinie przyjechało około stu motocyklistów z niemal całego kraju.

Bielany zdobyte »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie AS
Zieloni SkładBud Rakoszyce wygrali w Bielanach Wrocławskich z Polonią Black Point 2:1. Dzięki temu zwycięstwu awansowali w tabeli na 4. miejsce.

Tylko po lekcjach »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie MAT
- Nie mogę normalnie potrenować, bo albo nie ma miejsca, albo w ogóle sala jest zarezerowana przez jakąś dużą firmę i wtedy wstęp wzbroniony - denerwuje się pan Krzysztof, średzianin.

Raport z placu budowy »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Okres wakacji sprzyjał realizacji zamierzeń inwestycyjnych średzkiej gminy. Przedstawiamy raport o tym, nad jakimi zadaniami pracują obecnie wyłonione przez magistrat firmy.

Załóż rodzinę zastępczą »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Średzkie Starostwo zaprasza chętne rodziny oraz osoby na drugą edycję bezpłatnego szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych.

Nietoperz na chirurgii »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie Ika
Nietypowego gościa miał niedawno oddział chirurgiczny szpitala w Środzie Śląskiej. Do pomieszczeń placówki wleciał...nietoperz.

Wieczornica »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie Ika
Już 17 września o godz. 16.30 przy Skwerze Zesłańców Sybiru w Środzie Śląskiej odbędzie się Wieczornica z okazji Dnia Sybiraka.

Lepiej z zabezpieczeniem »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie MAT
Nie chcesz dostać wysokiego mandatu i przede wszystkim bezpiecznie jechać samochodem? Zapnij pasy - średzka policja uważnie przygląda się pasażerom i kierowcom.

Jest szansa na awans! »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie MAT
Poloniści zremisowali z faworytem Ślęzą Wrocław 2-2 i pokonali 4-2 Strzeliniaknę Strzelin. Dzięki temu zespół jest na czwartej pozycji w lidze okręgowej! Dobra gra Polonii wyostrzyła apetyty kibiców, którzy bardzo liczą na awans do czwartej ligi.

Aktor chory, zmiana planów »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie Ika
Ze względu na chorobę aktora, zamiast "Świętoszka", 14 września (piątek) o godzinie 19.30 na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej obejrzymy spektakl "Lekcja" wg Jonesco.

Dzieciaki z dodatkami »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie Ika
Za nami pierwsze dni nowego roku szkolnego i spore wydatki na wyprawki szkolne dla dzieci, na które często rodzice zmuszeni są nawet wziąć kredyty.

Picie w wiacie »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie Ika
- Kiedy tylko ją naprawimy, od razu ktoś ją niszczy. W innych miastach aż takiego problemu nie ma - mówi Władysława Tarnowska, właścicielka firmy przewozowej "Tarnowscy".

Sopot w Domu Kultury »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie
Sopockiemu Festiwalowi Top Trendy poświęcona jest wystawa fotograficzna, którą od jutra będziemy mogli oglądać w średzkim Domu Kultury.

Gliniarze na zebrach »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MAT
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w pierwszych dniach nowego roku szkolnego - oto cel policyjnej akcji, prowadzonej pod nazwą "Bezpieczna Droga do Szkoły"

Antykorupcyjna policja sprawdza średzki Ratusz »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MAT
W 2004 roku gmina sprzedała budynek w Ciechowie Zbigniewowi Ciomborowi i Mirosławowi Piotrowskiemu. Za 25 tysięcy złotych, bez przetargu. Sprawą zainteresował się policyjny wydział do walki z korupcją.

Koszmar z happy endem »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Marcin Torz
Wojewódzki konserwator zabytków zgodził się na projekt firmy Inter-Es. Już nic nie stoi na przeszkodzie, aby szpecący budynek dworca PKS zrównać z ziemią, a na jego miejscu postawić dwa nowe i nowoczesne obiekty!

Zostań strażakiem »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Ika
Jeśli od dawna marzyła Ci się praca strażaka, teraz możesz spełnić swoje marzenie. Tylko do 28 września nabór przeprowadza Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Kolejny średzki skarb? »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Izabela Kozyra
W trakcie prac wykopaliskowych prowadzonych na terenach przy ulicy Białoskórniczej archeolodzy odnaleźli mapkę prowadzącą do tajemniczego skarbu.

Po ulewach: wstyd i kpina »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Ika
- To wstyd i kpina – mówi 70-letnia pani Halina – tyle czasu już minęło, a przejście dalej nie zrobione. Przecież tędy nie da się zejść – dodaje zdenerwowana. O czym mowa?

Anielski śpiew »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Ika
Wielkie wrażenie - tak w skrócie opisać można emocje, jakie towarzyszyły mieszkańcom Środy Śląskiej podczas koncertu ukraińskiego chóru "Odrodzenie" z Drohobycza.

O mały włos! »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie MAT
Niewiele brakowało, aby rowerzysta ze Środy Śląskiej zginął pod kołami samochodu. Na ulicy Wrocławskiej mężczyznę potrącił samochód osobowy.

Z nami na Shreka »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie Ika
Po wakacyjnej przerwie ruszyło do pracy Kino Kadr serwując nam już 22 września wspaniałą zabawę przy komedii "Shrek trzeci". Seanse rozpoczną się o godzinie 14.30 i 16.30.

Rolnicze plony w Domu Kultury »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie Ika
Przepiękne i smakowicie wyglądające bochny chleba, a także złożone z czterech zbóż, pełne kwiatów i darów ziemi wieńce są bohaterami wystawy w Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Będzie lało! »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
Do godziny 18.00 potrwają dziś intensywne opady deszczu w naszym regionie - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu. Czy znów czekają nas podtopienia?

Szkoły po liftingu »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
W czasie wakacji w szkołach tylko pozornie nic się nie dzieje - najczęściej przeprowadzane są niezbędne remonty, o których podsumowanie poprosiliśmy Krzysztofa Perygę, dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.

IRA na Dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
9 września w Sobótce odbędą się tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, podczas których posłuchać będziemy mogli koncertów takich wykonawców jak Zorba czy Kapela Pieczarków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Tragiczna śmierć »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie MAT
Powiatowy Lekarz Weterynarii Andrzej Waczyński nie żyje. Z wiarygodnych źródeł wiemy, że w poniedziałek zastrzelił się w swoim garażu. Sprawę bada średzka prokuratura.

Tęcza górą! »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Marcin Torz
Drużyna Tęczy Kwietna wygrała prestiżowy turniej o Puchar Starosty Średzkiego. Trzeba przyznać, że jak na bardzo trudne warunki mecze pełne były emocji.

Uczta dla ucha »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Izabela Kozyra
W niedzielę, 26 sierpnia, na Stadionie Miejskim w Środzie Śląskiej odbył się jubileuszowy koncert grupy BANK, której członkowie wywodzą się z Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Dążymy do doskonałości »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Marcin Torz
Bardzo chcemy awansować. Każdy mecz gramy o trzy punkty. Ale zespół musi się zgrać, niektórzy piłkarze dojrzeć. Wywiad ze Sławomirem Samcem, trenerem Polonii Środa Śląska.

Nawet starsi są za »
Tekst opublikowany 2007-08-30, opracowanie MAT
Mieszkańcy Malczyc, z którymi rozmawialiśmy, chcą dyskoteki! Być może już niebawem zostanie otwarta. Gminny Ośrodek Kultury chce wynająć salę kinową na działalność rozrywkową.

Pijana matka »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie MAT
To się w głowie nie mieści! Kompletnie pijana matka "opiekowała" się swoimi dziećmi. To cud, że nic im się nie stało.

Kontrowersyjny wieniec »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie Izabela Kozyra
Po dożynkach gminnych w Rakoszycach na naszym portalu rozgorzała dyskusja na temat wyników tegorocznego konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. W tej samej sprawie zgłosił się do nas sołtys wsi Bukówek, Piotr Seredyński.

Kurator za morderstwo »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Michał Zając z Sobótki chciał zjeść kolację w jednym z angielskich lokali. W przejściu niechcący potrącił młodego mężczyznę, który był z kolegami. Niestety, nie zdążył nic zamówić, bo został przez nich skatowany. Zmarł po 3 dniach w szpitalu w Oxfordzie.

Śmierć na izbie  »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie Marcin Torz
27-letni Robert Baka z Malczyc zginął na wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Trafił na nią, mimo że potwornie krwawił i mimo że miał aż 4 promile alkoholu we krwi. Prokuratura już prowadzi śledztwo z artykułu 155 kodeksu karnego (nieumyślne spowodowanie śmierci). Robert Baka zostawił żonę Katarzynę i małego synka Oskarka.

Kolonia na pół, ale zabawa na całego »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Izabela Kozyra
Mimo że wakacje nieubłaganie zbliżają się ku końcowi, w świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej od 22 do 31 sierpnia trwają półkolonie.

Nadchodzi Święto Wina »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Izabela Kozyra
Już po raz trzeci, w dniach 15 - 16 września w Środzie Śląskiej odbędzie się Święto Wina. Organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy liczne atrakcje.

Szaleje z rozpaczy »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie MAT
Kiedy podeszliśmy do kojca, jego radość była ogromna. Cieszył się, skakał. Mimo, że jeszcze odczuwa skutki wypadku, nie dawał po sobie tego poznać. W momencie, gdy musieliśmy odejść, wył z rozpaczy...

Radosne chwile »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie Izabela Kozyra
Śmiech, radosne okrzyki i wesołe piosenki. To wszystko towarzyszyło przedstawieniu "Pinokio", które 14 sierpnia gościło na deskach sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Dożynki pełne Kasy »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie Izabela Kozyra
19 sierpnia, tym razem w Rakoszycach, odbyły się Dożynki Gminne zainicjowane Mszą Świętą w kościele p.w. Jana Nepomucena. Mszę koncelebrował Metropolita Wrocławski Arcybiskup Marian Gołębiewski.

Zasłużony dla Gminy Środa Śląska »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Tegoroczne dożynki gminne w Rakoszycach stały się okazją do uhonorowania Medalem "Zasłużony dla Gminy Środa Śląska" Juliana Honca.

Program dożynek w Piotrowicach »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Korowód dożynkowy, występy kapel ludowych, zabawa taneczna, pokaz zabytkowych wozów strażackich, przejażdżki końmi - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy powiatowo-gminnych dożynek, które odbędą się 26 sierpnia w Piotrowicach.

Kolizja biegłych »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie MAT
Przed Sądem Rejonowym w Środzie Śląskiej rozpoczął się proces Eugeniusza L. oskarżanego o pedofilię. Rozprawa została jednak odroczona. Przed sądem nie stawili się biegli, którzy mieli ocenić kilka faktów dotyczących oskarżonego.

Kamienica zamiast placu zabaw »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Izabela Kozyra
Róg Świdnickiej i Kościuszki w Środzie Śląskiej. Do niedawna jeszcze na tym terenie znajdował się plac zabaw dla okolicznych dzieci. W chwili obecnej teren jest rozkopany i ogrodzony.

Kolejna ulewa »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Izabela Kozyra
Niedawno doszło w naszym regionie do kolejnej burzliwej i tragicznej w skutkach ulewy. Tym razem ponownie najbardziej ucierpieli mieszkańcy Ogrodnicy.

A to spryciarz »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie MAT
- Kilka dni temu skradziono mi samochód - poinformował średzkich policjantów pewien mężczyzna z Wrocławia. Jak się okazało - kłamał.

Zwycięstwo na inaugurację »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarze Zielonych Rakoszyce wygrali z Polarem Wrocław 1:0. Zwycięstwo mogło być okazalsze, ale rzutu karnego na początku drugiej połowy nie wykorzystał Marcin Plich.

Nagrobek w trawie  »
Tekst opublikowany 2007-08-17, opracowanie Marcin Torz
Przy trasie Chomiąża - Rzeczyca, zaraz przy jezdni, Magdalena Flisowska znalazła... płytę nagrobną! Doskonale widoczne są na niej dane zmarłego.

Wstydliwa strona miasta »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Marcin Torz
Podwórka przy pl. Wolności wyglądają jak śmietniska. Butelki po alkoholu, kubki, puste paczki papierosów. Do tego dochodzą ,,zwykłe” domowe śmieci, które niektórzy mieszkańcy zamiast do kosza wyrzucają na podwórka. Najgorsze jest to, że brudasy są bezkarni i niczym się nie przejmują.

Zgubiły go ślady krwi »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie MAT
Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego na terenie Malczyc.

Śmierć z wycieńczenia »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Magda Wieteska
Danuta S. i jej brat Marek S. spędzali wakacje na Krecie. 21 lipca wraz z przewodnikiem i grupą udali się na autokarową wycieczkę do wąwozu Samaria, oddalonego od hotelu o 170 km. Jednak do wąwozu nie weszli. Sześć dni błąkali się po skalistych górach, przekonani, że odnajdą przewodnika i resztę grupy. Pomoc nadeszła dopiero wtedy, gdy oboje już nie żyli.

Podtopień ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie Izabela Kozyra
Po ostatnich podtopieniach niedawno doszło do kolejnej, burzliwej i tragicznej w skutkach ulewy. Tym razem ponownie najbardziej ucierpieli mieszkańcy Ogrodnicy.

Kolorowe wakacje »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie MW
Uczniowie z gminy Kostomłoty uczestniczyli podczas wakacji w półkoloniach. Ich program był zróżnicowany i bardzo ciekawy. Dzieci były na górskich wędrówkach, wypoczywały na basenach oraz odwiedziły wrocławskie ZOO.

I po placu... »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie red.
Parę miesięcy temu plac zabaw, wybudowany dla mieszkańców tzw. "baraków" w okolicyach ul. Kolejowej uroczyście otwierali włodarze miasta. Dziś plac nie nadaje się już do niczego.

Dym nad Środą »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Ika
Niedzielne letnie popołudnie. Środa Śląska tętni życiem. Uliczki pełne ludzi. Niestety nikogo nie interesuje źródło dymu unoszącego się nad terenem targowiska.

Miejsce dla każdego »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Działający w gminie Miękinia Samorządowy Ośrodek Kultury ma nowego dyrektora. Funkcję tą objęła Violetta Kita, pełna pomysłów plastyczka pracująca przez ostatnie lata w Publicznym Gimnazjum w Miękini.

Zbliża się zakończenie terminu wymiany dowodów osobistych »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Termin wymiany starych dowodów osobistych mija 31 grudnia. Od nowego roku książeczkowe dowody tracą ważność. W niektórych wypadkach wymieniający zwolnieni będą z jakichkolwiek opłat.

Dla drzew czy dla ludzi? »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Nasz czytelnik przesłał nam zdjęcie wyjątkowo kuriozalnego pomysłu na zwiększenie liczby zieleni w mieście. Sposób sadzenia drzewek przy ulicy Ogrody Zamkowe woła o pomstę do nieba.

Dziewczyny lubią brąz »
Tekst opublikowany 2007-08-08, opracowanie Ewa Mastalska
Zespół taneczny Feniks z Miękini zdobył w lipcu Brązową Jodłę podczas odbywającego się w Kielcach 34 Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Było to wielkie osiągnięcie działającej od dwóch lat grupy.

Święto Policji »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
2 sierpnia w średzkim Domu Kultury obchodzono Święto Policji. W części oficjalnej uroczystości uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej i Komendy Wojewódzkiej oraz zaproszeni goście.

Dożynki czas zacząć »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie Izabela Kozyra
Obchody tegorocznego Święta Rolników rozpoczną się już 19 sierpnia o godzinie 13.00 Mszą Świętą w kościele p.w. Jana Nepomucena w Rakoszycach.

Sukces Biesiadnych »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie Izabela Kozyra
Średzka Kapela Podwórkowa „Biesiadni” odniosła kolejny sukces i zdobyła pierwsze miejsce podczas XIII Międzynarodowego Abstynenckiego Festiwalu Muzycznego, który odbył się w połowie lipca w Leśnej.

Palikot dla Biblioteki »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
W związku z obchodami Dnia Bibliotekarza, od 8 maja polski biznesmen Janusz Palikot wraz z małżonką Moniką przekazali do ponad siedmiuset bibliotek, aż 20 tysięcy książek.

Jubileusz średzkiej supergrupy Bank »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie R.P.
26 sierpnia na stadionie miejskim odbędzie się impreza z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia średzkiego zespołu Bank.

Nowatorskie, ale zgodne z prawem »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie Mariusz Wojewódka
W związku z publikacją, która ukazała się 25 lipca na łamach naszego serwisu Zarząd Powiatu Średzkiego wyjaśnia intencje i podstawy prawne dotyczące propozycji przekazania niektórych dróg powiatowych na własność Gminy Środa Śląska.

K.A.S.A gwiazdą Dożynek Gminnych »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie red.
19 sierpnia w Rakoszycach, podczas obchodów Gminnego Świeta Plonów posłuchać będzie można Krzysztofa Kasowskiego vel K.A.S.A, wykonującego m.in. takie przeboje jak "Maczo", "Każdy lubi boogie" czy "Takie numery".

Wakacje na sportowo »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie red.
Średzki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował program imprez dla dzieci i młodzieży spędzających sierpień w swoich domach. Poniżej publikujemy harmonogram imprez.

Szczęśliwy finał »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie Izabela Kozyra
Jak poinformowali nas mieszkańcy budynku przy ulicy Świdnickiej, po naszej interwencji, nowa rynna od strony ulicy Białoskórniczej została jeszcze tego samego dnia zainstalowana.

Dziś 63 rocznica Powstania Warszawskiego »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (bach)
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00. Mimo wcześniejszych planów walki zbroje rozpoczęły się już przed "godziną W".

Nowi kierownicy »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie red.
W związku ze zmianami organizacyjnymi w średzkim starostwie, przybliżamy sylwetki nowych kierowników. Osoby te zapytaliśmy o trzy rzeczy: dotychczasowe doświadczenie zawodowe, plany na najbliższy czas oraz pozaurzędowe zainteresowania.

Przepadek lub nawiązka »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie (tom)
Urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości chcą konfiskaty pojazdów za jazdę „po kielichu”. W resorcie właśnie trwają prace nad zmianą przepisów w kodeksie karnym.

Fundamenty już są »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie red.
Zgodnie z planem postępują prace przy budowie domu dla rodziny zastępczej finansowanego przez Fundacje Polsat i Przyjaciółka.

Bestialsko zamordowani »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie Grzegorz Borowski
Ziemia kryje w sobie wiele tajemnic przeszłości. Są one odkrywane przez archeologów w trakcie planowych badań archeologicznych, czasem przypadkowo (także przez osoby postronne) podczas różnych prac ziemnych.

Bielański pałac ma nowego właściciela »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie red.
Zabytkowy Pałac przy ul. Leśnej 1 w Środzie Śląskiej, a właściwie cały podworski zespół pałacowo - parkowy nie miał dotychczas szczęścia do swoich ostatnich właścicieli.

Tak się nie parkuje »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie red.
Ulica Św. Andrzeja. Dwa samochody (z lewej strony) łamią przepisy. Jeden dostał już mandat (za wycieraczką), drugi jeszcze nie. To zdjęcia jednego z naszych czytelników.

Powiat sprzedaje drogi gminie »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Władze powiatowe Środy Śląskiej wyceniły część swoich dróg na 11 milionów złotych. Pieniądze miałaby wyłożyć gmina. Ta oczywiście nie chce płacić. Zresztą i tak transakcja byłaby niezgodna z prawem.

Raport z placu budowy »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Okres wakacji to dla jednych czas odpoczynku dla drugich zaś wytężonej pracy. Na brak zajęcia nie mogą narzekać firmy realizujące zamierzenia inwestycyjne średzkiej gminy.

Palikot sponsoruje średzką bibliotekę »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej za pośrednictwem otrzymała dar z fundacji Moniki i Janusza Palikotów.

Psi problem »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie Marcin Torz
Straż miejska walczy z właścicielami psów, którzy nie pilnują swoich pociech. Jednak, jak przyznaje sam komendant Gustaw Dobosz, czasami nawet kilka kar pieniężnych nie daje spodziewanego rezultatu.

Wskazanie kierunków »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie E.M.
Niedługo rozpoczną się prace nad stworzeniem Strategii Rozwoju Gminy Miękinia. Będzie to dokument zarządzania operacyjnego pozwalający na szczegółowe opracowanie dalszych planów.

Przygotowania do dożynek »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie red.
W Starostwie Powiatowym w Środzie Śl. oraz gminie Kostomłoty trwają przygotowania do Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się 26 sierpnia w Piotrowicach.

Przygarnij pieska »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie E.M.
Niedawno przy drodze między Miękinią a Mrozowem znaleziono dwa dorosłe psy (suka i pies) i pięcioro szczeniaków (suczki).

Zbadają nawóz »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie MAT
Po skargach mieszkańców Księgienic i innych pobliskich miejscowości urzędnicy z Miękini nakazali zbadać zawartość silosa.

Czas na relaks! »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Marcin Torz
Niektórzy jadą do ciepłych krajów, inni na południe Europy. Większość jednak wybiera polskie morze. Są i tacy, którzy nie jadą nigdzie.

Nauczmy się parkować! »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie MAT
To już przechodzi ludzkie pojęcie. Kierowcy notorycznie parkują tam, gdzie nie wolno. Nic sobie nie robią ze znaków i kodeksu drogowego. Na szczęście mandaty, które dostają, może ich w końcu czegoś nauczą.

Izba Muzealna otwarta »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie red.
Podczas VI Pikniku nad Odrą otwarto Izbę Muzealną i Ekomuzeum w Malczycach. W placówce można podziwiać bardzo ciekawe eksponaty. Tutaj też można poznać historię Malczyc.

A czas ucieka »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie Izabela Kozyra
Już od miesiąca zepsuta rynna budynku przy ulicy Świdnickiej czeka na naprawę. Początkowo była tylko lekko wgnieciona, w tej chwili odłamany kawał rury leży na ziemi, stając się niebezpiecznym obiektem zainteresowań dzieci.

Drogi powiatowe na własnosć gminy »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
Radni Rady Powiatu w Środzie Śl. zdecydowali o przekazaniu Gminie Środa Śląska dróg powiatowych, o których przejęcie Burmistrz Środy Śląskiej wystąpił w listopadzie 2006.

Boją się hałasu i spalin »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie MAT
Budowany obok placu Wolności parking ma odciążyć rynek, gdzie teraz kierowcy zostawiają swoje samochody. Tymczasem mieszkańcy kamienic, które stoją obok budowy parkingu są bardzo źli.

Wyprawa do Aquaparku »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie Izabela Kozyra
Tegoroczne wakacje zbliżają się powoli do półmetka. Przez ostatnie tygodnie wielu młodych średzian skorzystało z zajęć przygotowanych przez średzki Dom Kultury.

Grają na gitarze »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie M.K.
W malczyckim ośrodku kultury przez całe wakacje odbywają się nieodpłatne warsztaty gitarowe, finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Żar z nieba, muzyka ze sceny »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie Izabela Kozyra
W niedzielę podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez średzki Dom Kultury pogoda nareszcie dopisała. Tylko czy żar lejący się z nieba był sprzymierzeńcem czy wrogiem tegorocznego Pikniku?

Zamykać, czy nie? »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie Marcin Torz
Wraca temat zamknięcia rynku dla samochodów. We wrześniu Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej organizuje otwartą debatę, której głównym tematem mają być pomysły na rewitalizacje pl. Wolności.

Harleyowcy w Środzie »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie MAT
Ryk silników był tak ogromny, że drżały ściany budynków na średzkim rynku. Nic dziwnego, bo na placu Wolności pojawiło się kilka ogromnych harleyów.

Zalanej Mostowej ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie ika
Kolejny artykuł, opublikowany na naszych łamach, wzbudził reakcje władz miasta. Otrzymaliśmy oficjalny list w sprawie podtopień, do których doszło niedawno na ulicy Mostowej.

Groźne wypalanie »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Izabela Kozyra
Czas wakacji, to nie tylko czas wypoczynku. Dla wielu rolników i działkowców jest to czas żniw, wypalania słomy czy chwastów. Niestety niegroźne z pozoru wypalanie może spowodować niekontrolowany rozwój pożaru i jego gwałtowne przeniesienie w inne miejsce.

Wystawa Twórczości Plastycznej Dzieci »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Ika
Tylko do końca lipca chętni średzanie mogą obejrzeć wystawę wieńczącą IX Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci. Już po raz dziewiąty Dom Kultury w Środzie Śląskiej zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży.

Deszczowe wakacje »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Ika
Po kilku zaledwie słonecznych dniach, pogoda sprawiła wszystkim niemiłą niespodziankę. Tegoroczne wakacje przebiegają deszczowo. Nie tak zapewne większość uczniów wyobrażała sobie swoje wakacje.

Uwaga, piątek trzynastego! »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie (bach)
Nie dość, że 13 dzień miesiąca, to jeszcze piątek. To połączenie przyprawia jedną czwartą Polaków o dreszcze. Odwracamy głowę, gdy przez ulicę przebiega nam czarny kot.

Bernardyn na drodze »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie Marcin Torz
Ogromny bernardyn przez kilka godzinn wałęsał sie po centrum Środy Śląskiej. Wprowadził zamęt na drodze i strach wśród najmłodszych. W końcu strażnicy miejscy złapali psa i zaprowadzili do weterynarza.

Bajkowanie w bibliotece »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie Izabela Kozyra
Za nami już trzy tygodnie wakacji. Niestety, ku smutkowi dzieci, pogoda nam nie dopisuje. Tym uczniom, którzy nie mają pomysłu na wakacje w mieście, Biblioteka Publiczna służy pomocą.

Piknik Rodzinny »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie red.
Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Pikniku Rodzinnym - plenerowej imprezie, która odbędzie się 15 lipca na Stadionie Miejskim w Środzie Śląskiej. Start już od godziny 15.00.

Na koniec szkoły  »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie ika
W Średzkim Domu Kultury odbył się koncert uczniów Ogniska Muzycznego, kończący rok szkolny. Na zorganizowanym koncercie swoje popisowe numery zaprezentowali wyróżnieni uczniowie z poszczególnych zajęć instrumentalnych.

Karuzela czeka »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie E.M.
W pierwszej dekadzie czerwca w Wojnowicach, Lenartowiczach, Prężycach i Brzezince Średzkiej powstały place zabaw dla dzieci.

Takich koszulek nie ma nikt »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie red.
Średzkie starostwo powiększyło asortyment koszulek promujących powiat. Od niedawna można je nabyć w dwóch dodatkowych kolorach: czarnym i stalowo - niebieskim.

Moje serce bije dla Polonii »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie Marcin Torz
Dla kibiców Polonii Środa Śląska mamy świetną wiadomość! Daniel Liberek, najpopularniejszy piłkarz powiatu, będzie grał w średzkim zespole. Udało nam się przeprowdzić wywiad z Danielem.

Przed wielkim wyzwaniem »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie AS
Awans na kilka kolejek przed końcem rozgrywek, jedna porażka i dwa remisy w sezonie, stosunek bramek 125 – 25. Takim osiągnięciem może pochwalić się zwycięzca IV grupy B klasy – Zieloni SkładBud Rakoszyce.

Ludzie dobrej woli  »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie Izabela Kozyra
W Cesarzowicach odbył się wakacyjny festyn na rzecz PCK zorganizowany przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej i Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

Rzeźnia budzi emocje »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o starej rzeźni w Środzie. Jeden z naszych czytelników bez problemu dostał się na teren zdewastowanego obiektu. Otrzymaliśmy w tej sprawie list z Urzędu Miasta.

Koniec koszmaru miasta? »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie Marcin Torz
Nareszcie! Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku dworzec PKS zostanie zrównany z ziemią. Firma, która zakupiła obiekt kilka lat temu, kończy projekt nowych obieków, które mają powtsać w tym miejscu.

Zabierz książkę na wakacje »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie Izabela Kozyra
Na tegoroczne wakacje pracownicy Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej przygotowali szereg ciekawych zajęć dla dzieci, a także ciekawe propozycje czytelnicze dla dorosłych.

Taaaka ryba! »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie MAT
Zakończyły się powiatowe zawody wędkarskie w Wilczkowie. W kategorii "Największa ryba" zwyciężył Edmund Przwięda, łowiąc leszcza o wadze 86 dkg.

Zburzą komórki »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Marcin Torz
Urząd Gminy w Środzie Śląskiej chce zrównać z ziemią przydomowe komórki w okolicach ulic Białoskórniczej i Świdnickiej. Na miejscu mają powstać tereny zielone lub parkingi.

Wschodzące gwiazdy? »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Izabela Kozyra
W przerwie próby udało nam się porozmawiać z zespołem Onomatopeja i ich instruktorką, Małgorzatą Pietraś. Cztery radosne dziewczyny przywitały nas serdecznym uśmiechem.

Z Karczyc do Alzacji »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie MW
Dzieci ze szkoły podstawowej w Karczycach, w ramach wymiany z gminą Sierentz wyjechały na obóz językowy do Alzacji.

Pogrom w liceach profilowanych »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie MAT
Wyniki matur w średzkich szkołach średnich są bardzo zróźnicowane. O ile w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika zdali wszyscy, to w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa nie zdała nawet połowa...

Sporna Mostowa »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie Izabela Kozyra
Po ostatniej ulewie i pod topieniach piwnic w domach przy ulicy Mostowej, mieszkańcy tej ulicy głośno mówią o źle zrobionej kanalizacji.

Czarnobyl w Środzie »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie MAT
- Coś w rodzaju Czarnobyla. Smutne, lecz prawdziwe oblicze - pisze nasz czytelnik Rafał Hołyst, autor wstrząsających zdjęć byłego zakładu przetwórstwa mięsnego w Środzie Śląskiej.

Dni Malczyc »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie Izabela Kozyra
W dniach 23 - 24 czerwca po raz dziewiąty Malczyce obchodziły swoje święto. W tym roku organizatorzy przygotowali dla bardzo dużo przeróżnych atrakcji.

Noc Kupały w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie Izabela Kozyra
22 czerwca, na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w niezwykłej atmosferze odbyła się Noc Kupały. W pięknie zainscenizowanym dziedzińcu, przy świecach i winie średzianie obchodzili noc magicznych rytuałów.

Palisz, nie jedź  »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie (tom)
Posłowie chcą całkowitego zakazu palenia papierosów podczas jazdy samochodem i w miejscach publicznych. Projekt ustawy już na starcie wzbudza wiele kontrowersji wśród palaczy.

Wakacje w mieście »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Izabela Kozyra
Już po raz kolejny w miesiącach letnich, od czerwca do końca września, trwa wakacyjna akcja Policji "Bezpieczne wakacje".

Śmierdząca sprawa »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Marcin Torz
Od pewnego czasu w betonowym silosie przy drodze pomiędzy Gąsiorowem a Księginicami gromadzi się – jak to określił jeden z Czytelników – czarną, śmierdzącą maź.

Święto z nowym sołtysem »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Izabela Kozyra
W niedzielę, 1 lipca, już po raz piąty obchodzone było Święto Bukówka. Pierwszy raz z nowym sołtysem, Piotrem Seredyńskim.

Nareszcie wakacje »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie Izabela Kozyra
W piątek, 22 czerwca, w dolnośląskich szkołach zakończył się rok szkolny. Odświętne stroje, kwiaty w rękach i powszechny uśmiech na buzi – oto widok, jaki przeważał na ulicach Środy Śląskiej.

Niebawem proces »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie MAT
Jeszcze w wakacje rozpocznie sie proces przeciwko Eugeniuszowi L., którego średzka prokuratura podejrzewa o obrzydliwe czyny względem małych dziewczynek.

Krajobraz jak po bitwie »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie Izabela Kozyra
Zaczęło się zupełnie niewinnie od ciepłego, letniego deszczyku, który z czasem, wzbierając na sile, przekształcił się w potworną ulewę z gradobiciem.

Oskarżona o morderstwo »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie red.
Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu rozpoczął się proces Beaty Z., średzianki, którą prokuratura oskarża o zamordowanie mężczyzny. Do tragedii doszło podczas ubiegłorocznych wakacji.

Kluczem w samochód »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie red.
Patrolując nocą teren ul. Wrocławskiej funkcjonariusze Straży Miejskiej usłyszeli odgłosy uderzeń o karoserię samochodową dochodzące z Pl. Wolności.

Stara rzeźnia straszy »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie red.
Niepozornie wyglądający z zewnątrz budynek, znajdujący się przy ulicy Spółdzielczej kryje w sobie przestrzeń przypominającą krajobraz po wielkiej wojnie.

Dla Kogo Place Zabaw? »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie Izabela Kozyra
O sytuacji średzkich placów zabaw pisaliśmy już wielokrotnie. Niestety! Ich stan nadal pozostawia wiele do życzenia.

Nauka gry na keyboardzie »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie MAT
W Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach od września 2006 r. kilkoro dzieci uczy się grać na syntezatorze (keyboardzie).

Jest praca w Komornikach »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie red.
Międzynarodowa firma I. B. Manufacurers – producent szczotek przemysłowych, służących do mechanicznego oczyszczania miast zatrudni kierownika magazynu, technika - operatora oraz kierowcę kat. B.

Hufiec pomoże »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie MAT
"Jeśli myślisz o przyszłości - przyjdź do nas! Masz problemy w nauce, chcesz zdobywać zawód - pomożemy Ci" - takim hasłem średzki Środowiskowy Hufiec Pracy zachęca młodzież do rekrutacji na rok szkolny 2007/2008.

Miłość ważniejsza od drzew »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie MAT
Niektórzy mieszkańcy Środy Śląskiej są zdenerwowani faktem, że rodzinny dom dziecka Fundacji Polsat stanie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Tymczasem okazuje się, że po prostu nie było innego wyjścia.

Wakacje czas zacząć! »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Dziś w całej Polsce uczniowie uroczyście zakończyli rok szkolny. W naszym powiecie wakacje rozpoczęło ponad 800 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Powódź w Środzie? »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Po naszej wczorajszej publikacji na temat zalanej ulicy Mostowej posypały się zdjęcia naszych czytelników, dokumentujące inne rejony zalanego miasta.

Zero tolerancji »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Marcin Torz
Uwaga bezmyślni i niekulturalni posiadacze psów. Jeśli zostaniecie przyłapani na spuszczaniu psa ze smyczy lub na tym, że po swoim ulubieńcu nie sprzątacie, to straż miejska może wam wlepić nawet dwustuzłotowy mandat!

Rabuś i łasuch »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie MAT
Nawet 10 lat spędzi za kratkami złodziej, który dwukrotnie włamał się do sklepów w Środzie Śląskiej. 31-letni mężczyzna nakradł towaru na prawie 10 tysięcy złotych.

Noc Kupały »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
22 czerwca, na dziedzińcu Muzeum Regionalnego, o godzinie 20.00 rozpocznie się Noc Kupały – impreza uwielbiana nie tylko przez miłośników dawnych zwyczajów i zabaw.

Mostowa pod wodą »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
Wystarczył dzień intensywnych opadów, aby ulica Mostowa w Środie Śląskiej zamieniła się w wielkie bajoro. Brodzący w wodzie mieszkańcy zapewne przeklinali miejskie służby, które nie potrafiły zadbać o odpowiednie przygotowanie kanalizacji.

Przychodzą tłumy »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie MAT
Już dawno średzkie muzeum regionalne nie przeżywało takiego oblężenia. Wszystko za sprawą bardzo ciekawej wystawy poświęconej generałowi Andersowi i jego armii.

Są pieniądze na kulturę »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie red.
Ponad 20 tysięcy złotych odtrzymał z Ministerstwa Kultury GOK w Malczycach na realizację cyklu koncertów i warsztatów muzycznych w gminie.

Zezłomował malucha »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie MAT
Wspaniałym synem okazał się 22-latek z Miękini. Pożyczył od swojej matki fiata 126p, po czym sprzedał go na złomie.

Kradli, kradli i wpadli »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie MAT
Trzech młokosów wpadło w ręce policji. Okazuje się, że przez ostatnie miesiące regularnie kradli przeróżne rzeczy, które później oddawali na złom.

Średzkie Euro 2012 – cudu nie będzie? »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie Marcin Torz
Musimy ostudzić emocje związane z pobytem którejś z reprezentacji podczas Euro 2012. Niestety. Środa Śląska nie ma odpowiedniej bazy hotelowej. I mieć nie będzie, chyba że zdarzy się cud.

Agrolandis dla szpitala »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Średzki szpital wzbogacił się w nowy sprzęt - firma Agrolandis zakupiła klimatyzator wewnętrzny niezbędny do wyposażenia pomieszczenia na niebezpieczne odpady medyczne.

Naraził dzieci »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie MAT
Pijany kierowca chciał przewozić autobusem 15 uczniów ze szkoły podstawowej! Na szczęście czujni nauczyciele zawiadomili policję i dzięki temu zażegnano niebezpieczeństwo.

Deszcz utwardził ścieżkę »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie MAT
Wiele kontrowersji wzbudziło nowe podłoże wyspane na ścieżki w parkach miejskich. Średzianie skarżyli się na to, że od chodzenia brudzą się buty i ciężko prowadzi się wózki.

Jedność europejska w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
1 czerwca Komisja Środowiska, Rolnictwa oraz Spraw Lokalowych i Regionalnych Zgromadzenia Parlamentarnego przyznała Środzie Śląskiej Dyplom Europejski.

Co ze Średzkim Skarbem? »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
W nietypowym miejscu, bo w Muzeum Regionalnym w Środzie Śl. 15 czerwca spotkali się członkowie Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Już niebawem zabawa na całego »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie MAT
Niezwykle ciekawie zapowiadają się Dni Malczyc. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji będzie co niemiara. Wśród gwiazd imprezy zobaczymy Tercet Egzotyczny oraz zespół Boler.

Chcemy pożądnych imprez! »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie Marcin Torz
Ostatnie Dni Środy wzbudziły wiele kontrowersji. Wiele osób było oburzonych organizacją i poziomem imprezy. Razem z naszymi Czytelnikami podpowiadamy władzom miasta jak zorganizować udaną imprezę.

Ulga za złotówkę »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie Marcin Torz
Niby drobna inwestycja, ale jaka potrzebna. Na skrzyżowaniu ul Legnickiej i św. Andrzeja wybudowano miejską toaletę.

Dostali sztandar! »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie MAT
Z wielką pompą przeprowadzono obchody Powiatowego Dnia Strażaka oraz 60-lecia Ochotniczej Straży pożarnej w Malczycach. Oprócz podniosłych chwil był też czas na zabawę.

Niebezpiecznie na cmentarzu? »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie MAT
Jeden z Czytelników wysłał nam zdjęcia i list, w którym zarzucił zarządcy cmentarza komunalnego złe wykonywanie swoich obowiązków.

Zostawił na śmierć »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie MAT
Mieszkaniec Wróblowic zostawił swojego psa w mieszkaniu, a sam pojechał w najlepsze na urlop. Zwierzak uniknął śmierci dzięki czujności i opiece sąsiadów.

Wielka kupa wstydu »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie MAT
Średzkie piaskownice czeka likwidacja. Nie ma już piaskownicy na Kajakach, ostatnio przyszedł czas na tą przy ulicy Mostowej. Rodzice i dzieci są oburzeni. A urzędnicy tłumaczą, że piach jest wylęgarnią zarazków.

Był zachłanny i wpadł »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
Prawie 10 tysięcy złotych - tyle wyniosła wartość rzeczy skradzionych przez 31-letniego mieszkańca Środy Śląskiej, który włamał się do domu handlowego i kiosku.

Powiat w koalicji »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
21 maja starosta powiatu średzkiego Sebastian Burdzy wraz z kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej Katarzyną Misiuną wzięli udział w konferencji na temat rodzicielstwa zastępczego.

Czy Środa zyska na Euro? »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie MAT
Niedawno poruszaliśmy temat profitów, jakie może uzyskać Środa Śląska przy okazji organizacji rozgrywania meczów Euro 2012 we Wrocławiu. Postanowiliśmy o zdanie zapytać mieszkańców miasta.

Lekcja z duchem »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie Violetta Leńska
W maju uczniowie Szkoły Podstawowej w Udaninie wybrali się do Jastrzębiej Góry. Wycieczka miała cel przyrodniczo - krajoznawczy.

Darowizna od Rokity »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie red.
Odział Pediatryczny i Neonatologiczny średzkiego szpitala wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny.

Ale było gorąco! »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
No to posmakowaliśmy prawdziwego lata jeszcze wiosną. Kilka ostatnich dni było bardzo upalnych. Średzianie różnie radzili sobie z gorącem.

Ubłocili ławkę »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie MAT
Dwóch nastolatków postanowiło odpocząć na jednej z ławek w parku. Ubłocone buciory położyli na miejscu, gdzie normalni ludzie siadają.

Atak kawki »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Przy ulicy Mostowej doszło do rzadkiego wydarzenia. Kawka w obronie pisklęcia, które wypadło z gniazda, atakowała przechodniów!

Znana data procesu »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie MAT
13 czerwca rozpocznie się proces Beaty Z., oskarżonej o zamordowanie mężczyzny. Dziewczyna ciągle nie przyznaje się do winy.

Wyróżnienie dla szkoły »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie MAT
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej spotkało wielkie wyróżnienie. Szkolny sztandar został udekorowany Honorową Odznaką Sybiracką.

Dbaj o pluszaka »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie MAT
Uczniowie podstawówki w Lutyni mieli szansę zadbać o zdrowie swoich... pluszaków! A jeśli miś czy inna maskotka była chora, to lekarz wypisał receptę!

Dni Środy czy średzkie dno? »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie MW
Dni Środy Śląskiej z roku na rok są coraz gorsze. Dziwne, że niby tak się miasto rozwija, a porządnej imprezy władza nie potrafi zorganizować – powiedział nam bardzo oburzony Zygmunt Czarniecki.

Szachowe Grand Prix »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie MAT
Marian Kaczmarek – pierwsze miejsce, Edmund Pluta – drugie i Łukasz Wojciechowski – trzecia pozycja. Tak wyglądało podium po ostatnich zawodach w ramach Grand Prix Malczyc.

Koncerty w deszczu »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Izabela Kozyra
Mimo niesprzyjającej aury średzanie i w tym roku nie zawiedli i starali się świetnie bawić na imprezach z okazji Dni Środy Śląskiej. Wieczorem na pl. Wolności były już prawdziwe tłumy.

Peterek odchodzi? »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie (pod)
Średzka Polonia przegrała swoje dwa ostatnie spotkania. W niektórych mediach pojawiły się głosy, że w po sezonie trener Zygmunt Peterek opuści Środę Śląską i zajmie się szkoleniem zespołu Ślęzy Wrocław.

Nowa rynna »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie MAT
Po naszej interwencji urzędnicy miejscy zgodnie z obietnicą wymienili rynnę z domu przy ulicy św. Andrzeja. Zapraszamy czytelników do dalszych wspólnych akcji.

Fundacja Polsat w naszym powiecie »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie powiat/red.
Władze powiatu średzkiego nawiązały stałą współpracę z Fundacją Polsat. Już niedługo ruszy pilotażowy program "Rodzina - Dom budowany miłością".

Euro 2012 dla Środy Śląskiej! »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie Marcin Torz
Środa Śląska ma ogromną szansę przyjąć jedną z reprezentacji piłkarskich. Podczas wielkich turniejów międzynarodowych nigdy bowiem zespoły narodowe nie stacjonują w wielkich miastach, gdzie grają mecze.

Brzydkie kaczątko »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie MAT
Nareszcie obskurny budynek "PSS Społem" przy ulicy Legnickiej jest remontowany! Pod koniec roku ma już być odnowiony.

Powiat Średzki – stąd jestem »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie red.
O nowe materiały promocyjne powiększyły się zasoby średzkiego starostwa. Przygotowano dwa wzory koszulek – z motywami skarbu średzkiego oraz mapy powiatu.

Z książką na walizkach »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie MAT
Gminna Biblioteka Publiczna w Malczycach bierze udział w akcji "Z książką na walizkach". Wszystko to w ramach Czwartych Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.

Atrakcje dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie MAT
Niezwykle ciekawie zapowiadają się imprezy z okazji Dnia Dziecka. Nasi najmłodsi z pewnością będą bardzo zadowoleni.

Pijany nożownik »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie MAT
W Gościsławiu pijany 63 latek zaatakował nożem policjantów! Tragedia była bardzo blisko. Na szczęście funkcjonariusze obezwładnili bandytę.

Dzieci z alkoholem »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie MAT
Właściciel sklepu we Wrocisławicach nic sobie nie robi z obowiązującego prawa i ustawy o wychowaniu w trzeźwości. W najlepsze sprzedawał alkohol nieletnim.

Bezpieczny wypoczynek »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie MAT
Zbliża się sezon urlopowy. Aby wakacje były udane i spełniały nasze oczekiwania, powinniśmy wiedzieć kilka istotnych rzeczy- naszym czytelnikom pomaga Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Chciał przekupić policjantów »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie red.
Ponad 3,5 promila alkoholu we krwi miał zatrzymany w Miękini kierowca. Chcąc uniknąć odpowiedzialności pijany wyciągnął z kieszeni 150 zł.

Pierwsze wyniki kontroli »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie MAT
Policja ma już pierwsze wyniki kontroli drogowych przeprowadzanych w kwietniu w powiecie średzkim. Akcja potrwa do końca czerwca.

Na szlaku dziejów »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie Ewa Mastalska
250 lat temu na polach pod Lutynią rozegrała się bitwa decydująca o losach Śląska na blisko dwa wieki. Dzisiejsi mieszkańcy chcą wykorzystać pamięć o tych wydarzeniach do nowoczesnej promocji wsi.

Adam Nowak zaprasza »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie MAT/red
Nasi czytelnicy bardzo różnie komentują program tegorocznych Dni Środy Śląskiej, podczas których największą gwiazdą będzie zespół Raz Dwa Trzy. Nam udało się skontaktować z wokalistą grupy.

Palił śmieci »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie red.
Mężczyzna z Bukówka postanowił pozbyć się śmieci, rozpalając nimi ognisko. Pomysł nie spodobał się okolicznym mieszkańcom, narzekającym na intensywny dym i przykry zapach.

Konkurs rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie MAT
Wielki sukces Stowarzyszenia Sympatyków Malczyc i Okolic. Ich projekt "Odra – dziedzictwo przyrody i historii" został wyróżniony w konkursie "Działaj lokalnie V".

Areszt przedłużony »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie red.
Sąd Okręgowy we Wrocławiu przedłużył na kolejne miesiące areszt dla Beaty Z., która oskarżona jest o zamordowanie mężczyzny.

Pszczoły atakują! »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie red.
Kto wie, jakby się skończyło przebywanie w sąsiedztwie pszczół mieszkańców ul. Świdnickiej, gdyby nie strażacy.

Zmiany na placach »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie Marcin Torz
Średzkie place zabaw przechodzą rewolucję. Część się likwiduje, inne naprawia, a jeszcze inne dopiero mają powstać. Tymczasem przy ulicy Mostowej dzieci nie mają już piaskownicy.

Pijana dróżniczka »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie red.
O mały włos a doszłoby do ogromnej tragedii! Dróżniczka na średzkim dworcu PKP pracowała kompletnie pijana.

Dni Malczyc »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie red.
Już dzisiaj informujemy, że 23 i 24 czerwca odbędą się uroczyste obchody Dni Malczyc. Udało nam się dowiedzieć, że atrakcji nie zabraknie.

Sukces młodzików »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie (pod)
Zespół Dolnośląskiego TKKF zajął pierwsze miejsce w swojej grupie w półfinałowych rozgrywkach Danone Cup rozgrywanych w Tychach.

Na Korwina wlepiają mandaty »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie MAT
Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę, że na ulicy Korwina kierowcy parkują samochody niezgodnie z zasadami.

Na czas naprawy »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie MAT
Henryk Chrzanowski z ul. św. Andrzeja 1 jest wściekły. Na kamienicy, w której mieszka zainstalowano nową rynnę. Ale ta ledwo się trzyma!

Nie Corrida - Święto Pracy »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie red.
Niedawno opublikowaliśmy na naszych łamach zdjęcie zrobione przez jednego z czytelników. Fotografia wywieszonej czerwonej flagi wzbudziła na tyle dużo kontrowersji, iż w sprawie postanowił napisać do nas sam autor pomysłu.

Problemy ze spacerami w parku »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie MAT
Pani Krystyna, jak wielu innych mieszkańców Środy Śl., skarży się na niedawno wysypane ścieżki w parku miejskim.

Sprawdzą poczytalność podejrzanego »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie MAT
Sąd wydał nakaz aresztowania na kolejne trzy miesiące dla Eugeniusza L. z Jarząbkowic, podejrzanego o pedofilię.

Myślę i liczę »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie LeV
W maju, w oddziale zamiejscowym SP Udanin w Ujeździe Górnym, odbył się szkolny konkurs atematyczny "Myślę i liczę".

Ognisko przy zamku »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie MAT
Już niebawem rusza kolejny "Rajd rowerowy". Tym razem na trasie Środa Śląska – Wojnowice. Zapowiada się świetnie.

Parking na jesień »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie MAT
Do końca października ma powstać nowy parking przy ulicy Kilińskiego. Dzięki niemu z samochodów odciążony zostanie pl. Wolności.

Droga do sukcesu »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie (pod)
Wychowanek średzkiej Polonii, Kamil Liberek po kilkuletnim pobycie w legnickiej Miedzi, obecnie występuje w zespole Arki Nowa Sól.

Zwycięska kontra »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie (pod)
Piłkarze średzkiej Polonii odbili sobie przegraną przed własną publicznością z niżej notowanym Energetykiem Siechnice 0:1. W minioną niedzielę w takim samym stosunku pokonali w Wołowie miejscowy MKP.

Świat z pokładu kajaka »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie e-red.
IV Spływ Kajakowy Szlakiem Odry odbędzie się w dniach 15 - 17 czerwca. Do przepłynięcia będzie odcinek rzeki Malczyce – Golkowice, podzielony na trzy etapy. W sumie uczestniczy przepłyną siedemdziesiąt cztery kilometry.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów radzi »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie red.
Zbliża się sezon urlopowy. Aby wakacje były udane i spełniały nasze oczekiwania powinniśmy wiedzieć kilka istotnych rzeczy.

Sukces młodzików »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie (pod)
Zespół Dolnośląskiego TKKF zajął pierwsze miejsce w swojej grupie w półfinałowych rozgrywkach Danone Cup rozgrywanych w Tychach.

Bezpieczne miasta »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie Marcin Torz
Podstawowym zadaniem policji jest ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dlatego też opracowano rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej".

Aktywna gmina »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie E.M.
Nowe władze gminy Miękinia radykalnie zmieniły dotychczasową politykę w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych.

Policja nie reaguje? »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przesłał kolejne zdjęcie ilustrujące skandaliczny sposób parkowania w okolicach przychodni. Sytuację zignorował przejeżdżający radiowóz.

Dni Środy Śląskiej »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie red.
Tegoroczne Dni Środy Śląskiej odbędą się w dniach 1 - 3 czerwca. Gwiazdą będzie zespół Raz Dwa Trzy, w naszym serwisie prezentujemy pełny program imprezy.

Wiszący wstyd »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie MAT
Gdyby ta ulica nazywała się "Pochyła" lub "Zwisająca", to jeszcze można by urzędnikom pogratulować oryginalnego pomysłu.

Raport z placu budowy »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
Trwają prace budowlane na terenie gminy. Obok dużych prac wykończeniowych w Hali w Rakoszycach przebudowie poddawane są chodniki i nawierzchnia dróg.

Noc w Muzeum »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
Już w najbliższy weekend rozpocznie się Europejska Noc Muzeów. Po raz pierwszy będzie w niej uczestniczyć Muzeum Regionalne w Środzie Śl.

Barierka już jest »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
Jeszcze dwa dni temu sygnalizowaliśmy skandaliczny stan zabezpieczenia barierki zniszczonej w wyniku wypadku. Dziś z satysfakcją oglądać możemy wyremontowane miejsce zdarzenia.

Absolutorium i plany »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie Ewa Mastalska
27 kwietnia radni, podczas IX sesji Rady Gminy Miękinia, udzielili absolutorium wójtowi Janowi Marianowi Grzegorczynowi.

Policja kontroluje »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie MAT
W 41 miejscach na drogach średzkiego powiatu policja kontroluje przejeżdżających kierowców. Akcja potrwa do 30 czerwca.

Rocznica tuż, tuż... »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie e-red.
Lutynia to miejscowość znana z powodu słynnej bitwy prusko-austriackiej, rozegranej na okolicznych polach 5 grudnia 1757 r.

Po wandalach nie ma śladu »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
Niedawno alarmowaliśmy o zniszczonych przez wandali ławkach niedaleko ulic Kolejowej i Malczyckiej - zdjęcia "krajobrazu po bitwie" wykonał czytelnik Gustav. Po naszej publikacji ławki odnowiono i pomalowano.

Nowy rodzaj zabezpieczeń? »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie red.
Jakiś czas temu pisaliśmy o skutkach tajemniczego wypadku, do którego doszło na wiadukcie przy skrzyżowaniu ulic Malczycka - Kolejowa – Żytnia. Dziś możemy oglądać "naprawioną" barierkę w miejscu zdarzenia.

Na finał do Paryża »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie AS
Praca plastyczna "Chodź Bezpiecznie – Żyj Słonecznie" Justyny Jamrozik z klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Kostomłotach zwyciężyła w konkursie plastycznym w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły".

Weekend pełen sukcesów »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie e-red.
21-22 kwietnia upłynął pod znakiem szczecińskiego 28 Rajdu Magnolii będącego trzecią rundą Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów – najbardziej prestiżową rundą w całym cyklu.

Praca jest, ale jaka płaca? »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie red.
Szukasz pracy? Masz szansę ją znaleźć. W Środzie Śląskiej jest małe bezrobocie, a ofert pracy mnóstwo. Zdarzają się nawet dość intratne propozycje.

Wygrali rowery »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie red.
Tradycyjnie rowerami odjechali zwycięzcy Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się 18 kwietnia br. w średzkiej komendzie.

Zwyciężył ksiądz-poeta »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie AS
Gimnazjum w Kostomłotach ma już, na razie nieoficjalnie, swojego patrona. W głosowaniu uczniów i społeczności lokalnej zdecydowanie zwyciężył ks. Jan Twardowski.

Zjazd byłych nauczycieli »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie (PK1)
Dzięki życzliwości lokalnych władz 18 kwietnia br. w sali konferencyjnej średzkiego starostwa odbył się zjazd Dolnośląskiej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Polonia dołuje »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie red.
Kolejna porażka Polonii Środa Śląska. Tym razem nasi zawodnicy przegrali na własnym stadionie z niżej notowanym Energetykiem Siechnice 0:1. Polonia plasuje się obecnie w środku wrocławskiej okręgówki.

Wojna na śmieci »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie MAT
Pod kubły na śmieci należące do Calisty przez kilka miesięcy były podrzucane odpadki. Winą za to obarczano właścicielkę lokalu...

Dzieci nadal są zagrożone »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie Marcin Torz
Średzccy urzędnicy najwyraźniej są ślepi! Po naszym artykule ("Podwórka grozy") postanowili zabezpieczyć groźne miejsca. Jednak odstawili prowizorkę! Bardzo drogą prowizorkę.

8 maja – pod pomnikiem i w muzeum »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie red.
Okolicznościowymi wystąpieniami kombatantów i młodzieży szkolnej oraz złożeniem wieńców pod pomnikiem "Żołnierzom Polskim" w Środzie Śl. uczczono 62 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

Stracą klientów »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie Marcin Torz
Przedsiębiorcy z rynku są przerażeni planami zamknięcia placu Wolności dla samochodów. Są pewni, że w przypadku wyrzucenia aut z rynku po prostu zbankrutują.

Konary reaktywowały drużynę piłkarską »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie red.
3 maja w Konarach swój pierwszy mecz rozegrała reaktywowana po wielu latach, drużyna piłkarska.

Nikt nie zawiódł »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie e-red.
Załamanie pogody nie zniechęciło ani wędkarzy, ani ryb. Tych pierwszych było czterdziestu pięciu (w tym pięciu juniorów), tych drugich – w wędkarskich siatkach – także sporo.

Znak absurdu »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie MAT
Na pl. Wolności nie można parkować samochodu dłużej niż 15 minut. Tak nakazują znaki drogowe. Tylko, że nikt tego zakazu nie przestrzega!

Sołtysi potrafią »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie e-red.
Turniej siatkówki o puchar Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini Zbigniewa Bilińskiego rozegrano w miejscowym Zespole Szkół.

Będą Zasłużeni dla Powiatu Średzkiego »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie red.
Podczas uroczystej sesji powiatu, zorganizowanej w ramach obchodów święta 3 maja, podjęto inicjatywę nadawania drogą uchwały rady tytułu Zasłużony dla Powiatu Średzkiego.

Zniszczone ławki »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie MAT
Naszemu czytelnikowi udało się sfotografować zniszczone przez wandali ławki niedaleko ulic Kolejowej i Malczyckiej. Rozmawialiśmy o tym akcie wandalizmu z okolicznymi mieszkańcami.

Anders od jutra »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie red.
Już jutro, 8 maja o godz. 11.00 w Muzeum Regionalnym w Środzie Śl. otwarta zostanie wystawa "Generał Anders i Jego Żołnierze".

EFS w Urzędzie Pracy »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie ers
O sześć miesięcy wydłużono realizację programów "Kompas" i "Reaktywacja". Oba programy współfinansowane są ze środków UE, całość realizuje Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śl.

Wsparcie dla sportowców »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie E.M.
Urząd Gminy Miękinia rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację w 2007 r. zadań publicznych w obszarze upowszechniania kultury fizycznej i sportu, turystyki i rekreacji dzieci oraz młodzieży.

Kierowca parkujący »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie cdee
Jednemu z naszych czytelników udało się zrobić arcyciekawe zdjęcie samochodu, który dosłownie "władował się" przechodniom na chodnik. Kierowcy gratulujemy. Czytelnikowi dziękujemy.

Komuna czy corrida? »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie red.
Jeden ze średzian wywiesił 2 maja (święto Flagi) czerwony sztandar Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Zdjęcie nadesłał nam nasz niezawodny Czytelnik Gustav.

Przerabiał olej »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie MAT
60 tysięcy litrów oleju opałowego i 300 litrów stężonego kwasu siarkowego trzymał w swoim gospodarstwie 54-letni mieszkaniec Komornik. Został aresztowany, a sprawę bada prokuratura.

Dawne wieże ciśnień »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie red.
Pozostałość malczyckiej infrastruktury przynależnej do kolei, wieże ciśnień - pomnik niemieckich budowniczych, wykonane z charakterystycznym kunsztem i precyzją.

Sezon wiosenny w klasie C rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie red.
W kwietniu odbyły się turnieje eliminacyjne piłkarskich drużyn Klasy C o puchar Starosty Średzkiego w dwóch rejonach - w Krynicznie i Kwietnie.

Rośnie zaufanie do rzeczników »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie ers
Z roku na rok rośnie liczba spraw prowadzonych przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Środzie Śl. Sprawozdanie z jego działalności było jednym z tematów marcowej sesji rady powiatu.

Już jutro międzykulturowy turniej »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie red.
Koszykarskiee emocje czekają na uczestników i kibiców Turnieju Koszykówki "Przyjaźni Mongolsko - Polskiej", który rozpocznie się już jutro i potrwa do niedzieli.

Rynek to nie sypialnia »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie MAT
Środa Śląska, godzina 18. Dla niektórych średzki rynek pełni rolę swego rodzaju sypialni. Prezentujemy zdjęcia z interwencji średzkiej Straży Miejskiej.

Akt oskarżenia już jest »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie MAT
Najwyższy z możliwych wymiar kary – takiego wyroku będzie żądać średzka prokuratura dla Beaty Z.. Przypomnijmy, że dziewczyna jest oskarżona o zamordowanie stróża.

Zostań strażnikiem! »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie MAT
Średzka straż miejska potrzebuje posiłków. Poszukiwane są trzy osoby, które poradzą sobie z pracą w służbie miastu.

Będzie najazd  »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie ers
W ostatni weekend kwietnia odbędzie się międzynarodowa impreza "Dni Mongolskie w Powiecie Średzkim".

Świadkowie poszukiwani »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Nasz czytelnik, za naszym pośrednictwem poszukuje jakichkolwiek świadków wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 12 kwietnia około godziny 22 - 23. Doszło wówczas do zderzenia ciężarówki i VW Busa.

Daru życia nigdy za dużo »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie e-red.
Punkt krwiodawstwa w Środzie Śl. zlikwidowano pięć lat temu. Kiedy pracował, rocznie zdawano tam ponad tysiąc litrów bezcennego lekarstwa. Teraz bywa ich dwieście dwadzieścia, do dwustu pięćdziesięciu...

Intensywna reaktywacja »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie e-red.
W malczyckim Domu Kultury od kilku miesięcy spotyka się duża, blisko trzydziestoosobowa, grupa dziewcząt, zawzięcie trenujących dynamiczny taniec.

Zakochani są wśród nas »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie MAT
Tym razem przedstawiamy zakochane pary ze Środy Śląskiej. Po rynku chodzi ich bardzo dużo, trzy z nich zgodziły się na zrobienie zdjęć i krótkie rozmowy.

Olej na olej »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Średzcy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o składowanie substancji toksycznych i łatwopalnych oraz przerabianie oleju opałowego na olej napędowy bez wymagań jakościowych.

Pomoc dla zabytku  »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie E.M.
Rada gminy przyznała 30 tys. zł dotacji na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w obiekcie zabytkowym parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Mrozowie.

Zagrają Crackersi »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie e-red.
Ciekawie zapowiada się kalendarz imprez kulturalnych, jakie dla mieszkańców miasta, gminy i powiatu Dom Kultury w Środzie Śl. zaplanował na pierwszą dekadę maja.

Dotacja dla Steru »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie e-red.
Prezydium Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS przyznało 9,3 tys. zł brutto na remont hangaru kajakowego w ramach zadania: przygotowanie organizacyjne i techniczne obiektów sportowych do zawodów centralnych.

Futurystyczna książnica »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie e-red.
Biblioteka Publiczna w Środzie Śl. organizuje konkurs plastyczny "Moja Biblioteka w przyszłości". Jak sugeruje tytuł, chodzi o przedstawienie biblioteki przyszłości.

Dawny magazyn PKP »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
Miejsce, które zasadniczo nie zmieniało swojego przeznaczenia przez szereg lat. Jedyne co pominięto w eksploatacji tego budynku, to jego remonty.

Wypowiedzą się biegli »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie MAT
W sprawie "pedofila z Jarząbkowic" pojawiły się nowe fakty. Okazało się, że mężczyzna był leczony psychiatrycznie. O sprawie pisaliśmy w marcu.

Zniesione bariery »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie E.M.
Przed końcem kwietnia powinna zostać uruchomiona winda dla niepełnosprawnych w ośrodku zdrowia w Pisarzowicach. Żaden z mieszkańców gminy nie powinien mieć już trudności z dotarciem do gabinetu lekarskiego.

Broń sprzed wieków  »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie MAT
Jaką broń mieli myśliwi kilka wieków temu? W jaki sposób polowano i na jakie zwierzęta? O tym wszystkim dowiedzą się Państwo odwiedzając wystawę w Muzeum Regionalnym pt. "Pójdziemy na łów".

Światowy i pierwszy »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie e-red.
Włączony w program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpiecznej", Pierwszy Światowy Tydzień Bezpieczeństwa na Drodze odbędzie się 23 - 28 kwietnia.

Kościuszkowcy w GOK-u »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie e-red.
W dniach 30 marca – 1 kwietnia, z okazji święta Hufca ZHP im Tadeusza Kościuszki w Środzie Śl., w Domu Kultury w Malczycach odbył się biwak, w którym wzięły udział dwie drużyny harcerskie.

Powrót do domu »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie MAT
Pani Asia urodziła się w Środzie Śląskiej. Los chciał, aby wyjechała do Niemiec. Tam jednak poznała swego ukochanego: Eckharda.

Pogoda w sam raz na spacer »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie Marcin Torz
Robi się coraz cieplej! Nic dziwnego zatem, że po Środzie Śląskiej spaceruje wiele osób. Wśród nich uwagę przyciągają mamy ze swoimi pociechami.

O Bogu, ludziach i ojczyźnie »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie e-red.
Pisze o tym, co widzi, komentuje bieżące wydarzenia, zmiany zachodzące zarówno w życiu ludzi jak i przyrody. Sporo miejsca zajmuje w jej twórczości miłość do ojczyzny i tematyka religijna...

Baśniowy tydzień »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie e-red.
Konkursem czytelniczym "Życie i twórczość Andersena" zainaugurowała Biblioteka Publiczna w Środzie Śl. "Baśniowy tydzień z Andersenem" – rozwinięcie międzynarodowej "Nocy z Andersenem".

Zły autostopowicz »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie Marcin Torz
Pod koniec ubiegłego roku doszło do okropnego wydarzenia. Młody chłopak bestialsko pobił mężczyznę, którego wcześniej "złapał na stopa". Teraz ogląda świat za kratek więzienia.

Podwórka grozy »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie Marcin Torz
Stan średzkich placów zabaw woła o pomstę do nieba! Niektóre są strasznie zaniedbane, brudne i śmierdzące. A na innych z części konstrukcji wystają niebezpieczne śruby. Tragedia wisi w powietrzu!

Wielki brat na Średzkim rynku? »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie Marcin Torz
Mieszkańcy Środy Śląskiej chcą monitoringu na rynku. Chce go także Urząd Miejski, ale brakuje mu na to pieniędzy. Jednak dzięki nam magistrat może teraz liczyć na pomoc finansową przedsiębiorców z pl. Wolności!

Czy chcemy monitoringu w mieście?  »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie MAT
Monitoring, czyli kamery zamocowane na starym mieście, poprawią bezpieczeństwo mieszkańców Środy Śląskiej. Dzięki kamerom skończą się włamania w biały dzień.

Kajaki wieczorem »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie red.
Otrzymaliśmy dwa piękne zdjęcia średzkich Kajaków, wykonane wieczorem przez Karolinę Płechę. Fotografie prezentujemy w naszym serwisie, jednocześnie zachęcamy do nadsyłania własnych zdjęć naszego miasta!

Udany start »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie Piotr Podyma
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze średzkiej Polonii. Podopieczni Zygmunta Peterka w czterech spotkaniach zdobyli 10 punktów.

Niech żyje bal! »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie red.
Średzki Bal Sportu - udało się! Mnóstwo ludzi, świetna zabawa, gorąca atmosfera. Było po prostu wspaniale. A kto nie był, niech żałuje...

A ja mu nie podaruję... »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie e-red.
Nie jest łatwo na schodach do biedronki. Tu jednak, mimo wszystko, jest wiosennie. To za sprawą reklamówek w radosnym żółtym kolorze. Im siaty bardziej wypchane, tym bardziej żółć intensywna...

Warto było czekać »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Przyszła wiosna, lód się stopił... – chciałoby się powiedzieć. Lodu za wiele tej zimy nie było, jednak wiosna nie zawiodła.

Wstyd dla miasta »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie Marcin Torz
Pijacy. W Środzie Śląskiej są bardzo widoczni, zwłaszcza w centrum. Rynek i okolice, to ich ulubione miejsce "relaksu". Trzeba to sobie jasno powiedzieć: oni przynoszą Środzie wstyd!

Siedem uchwał na VII sesji Rady Powiatu »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Działalność PZOZ-u w Środzie Śl. oraz NZOZ-u Średzkie Centrum Medyczne Sp. z o. o. była głównym tematem sesji rady powiatu w dniu 29 marca.

Uczniowie na scenie »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie AS
28 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył się II Międzyszkolny Przegląd Form Teatralnych "Antrakt" organizowany przez szkołę podstawową w Kostomłotach.

Wagary na sportowo »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie AS
Na sportowo tegoroczną wiosnę powitali uczniowie i nauczyciele z terenu gminy. W Kostomłotach odbyły się mistrzostwa w mini piłce nożnej chłopców, które były częścią akcji "Rusz się Człowieku".

Rolnicy myślą o ekologii  »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie red.
W piątek, 23 marca zakończyło się dwudniowe szkolenie zatytułowane "Tworzenie gospodarstw ekologicznych oraz produkcja metodami organicznymi".

Sprawa Beaty Z. »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie red.
Niebawem prokurator Karolina Stocka sporządzi akt oskarżenia przeciwko Beacie Z. młodej dziewczynie grozi 16 lat więzienia. Najbardziej znana kryminalna sprawa ze Środy Śląskiej już niebawem znajdzie swój finał w sądzie.

Dawny dom kultury »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie Łukasz Dołowacki
Stylowy pałacyk, jeden z obiektów, który mógłby stanowić chlubę gminy. Szkoda, że nie było mu to dane.

Cysterna przyspieszyła »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Nieczęsto policja, straż miejska, urzędnicy i telewizja goszczą jednocześnie w zabudowaniach po byłych PGR.

Znowu wśród najlepszych »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie e-red.
Wcale nie tak powoli i bardzo konsekwentnie rośnie w siłę malczycki Automobilklub Dolny Śląsk. "Babskie ściganie" po raz trzeci. 4 marca w Malczycach po raz kolejny gościli rajdowcy-amatorzy.

Tajemniczy wypadek »
Tekst opublikowany 2007-04-12, opracowanie red.
Nasz Czytelnik Andrzej H. w niedzielę wielkanocną zobaczył przerażający widok. Barierki wiaduktu przy skrzyżowaniu ulic Malczycka - Kolejowa – Żytnia były bardzo powyginane. W wodzie widać było części karoserii...

Finał ALTS »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie red.
W Miękini zakończyły się spotkania drużynowe w ramach kolejnej edycji Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. Rozgrywane w jesienno-zimowe piątki zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. W lidze uczestniczyło jedenaście zespołów.

Młodzi i skuteczni »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie e-red.
Nie tracą zapału i chęci do pracy uczniowie średzkich szkół ponadgimnazjalnych skupieni w Młodzieżowej Radzie Powiatu.

Czy chcemy, aby z rynku zniknęły samochody? »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie red.
Uważam, że to bardzo ciekawy pomysł. Wreszcie coś w Środzie zacznie się dziać! Jak na razie, to trochę tutaj nudno...

Dar uczniów z IV c »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie LeV
Uczniowie z klasy czwartej ze szkoły Podstawowej w Udaninie postanowili, iż w Wielkim Poście w sposób szczególny pomogą innym.

Miłośnicy usatysfakcjonowani »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie e-red.
W niedzielę 25 marca na największą w bieżącym roku bitwę paintbollową "Malczytrix" przyjechało do Malczyc 150 uczestników.

Zamkną rynek »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Rynek ma być zamknięty dla samochodów! Dzięki temu powstaną ogródki piwne i kawiarnie na świeżym powietrzu, a po pl. Wolności będzie można spokojnie spacerować. Niestety, dopiero za około 3 lata.

Tradycja wśród najmłodszych »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie E.M.
25 marca w urzędzie gminy odbył się Dzień Promocji Publicznego Przedszkola w Miękini. W jego programie znalazł się spektakl oparty na tradycjach wielkanocnych oraz świąteczny kiermasz.

Od śmierci, przez ból, do miłości »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie e-red.
Dużo o śmierci, ale też sporo o miłości, z tym, że często nieszczęśliwej. Tak najogólniej można scharakteryzować wybór wierszy, które w poniedziałek 19 marca można było usłyszeć w średzkiej Bibliotece Publicznej.

Chcą żyć zdrowo »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Szkoła Podstawowa w Miękini po raz szósty zorganizowała Powiatowy Konkurs "Żyjmy Zdrowo-z Ekologią na Ty". Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawował Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

Wszystkiego dobrego! »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Wszystkim naszym czytelnikom radosnych i udanych Świąt Wielkanocnych życzy cała redakcja portalu. Już po świętach spotykamy się ponownie, aby nadal informować o tym, co najciekawsze w naszym powiecie. Wszystkiego dobrego!

Przez wentylator »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie MAT
Kolejne włamanie w Środzie Śląskiej. Karty startowe do telefonów komórkowych, latarki i inne przedmioty zostały skradzione z komisu przy ulicy Legnickiej.

Msza i konkursy »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie MAT
Uroczyście obchodzona Niedziela Palmowa w gminie Kostomłoty to już tradycja. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się już po raz dziewiąty. Dodatkowo gimnazjaliści przygotowali przedstawienie z okazji II rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Gimnazjaliści z Kostomłotów nie uciekają na wagary »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie AS
Na 21 marca uczniowie czekają z utęsknieniem. Bo to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również tzw. dzień wagarowicza.

Ryś w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
Dwie komedie i dramat zaprezentuje w kwietniu kino Kadr w Środzie Śląskiej. Zobaczymy filmy, które w ostatnim czasie odnosiły różnego rodzaju sukcesy - głównie frekwencyjne.

Ruszyli się i pograli »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
23 marca w sali gimnastycznej przy ul. Wrocławskiej 12, pod patronatem PZU Życie S.A. odbył się szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej „Rusz się człowieku!”, zorganizowany przez Liceum Profilowane w Środzie Śl.

Więcej światła!  »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie red.
To zdjęcie wykonał nasz czytelnik ze Środy Śl. w niedzielę, 1 kwietnia (całkowicie serio!), podczas przedpołudniowego spaceru. Świecące w niebo w biały dzień halogeny zauważył na budynku PCPR.

Olej opałowy niczym napędowy »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
Średzcy policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę podejrzanego o składowanie substancji toksycznych i łatwopalnych w sposób zagrażający życiu i zdrowiu.

Miejsca dla dzieci »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
W tym roku rozpocznie się realizacji programu wójta gminy Miękinia w sprawie organizacji placów zabaw dla dzieci.

Szanujmy swoje zdrowie »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Środzie Śl. zaprasza kobiety na bezpłatne badania wykonywane w Poradni Ginekologicznej.

Środa – oaza spokoju? »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie MAT
Morderstwa? Nie ma. Kradzieże? Są, ale na małą skalę. Tak samo włamania. W Środzie Śląskiej nawet zwykłe bójki to rzadkość. I mieszkańcy są z tego powodu bardzo zadowoleni. Jednak do ideału trochę brakuje.

Czytelnicy widzą. Chuligańskie ślady »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
O pozostałościach po średzkim Dworcu PKS, czekających na tchnięcie w nie nowego życia, pisaliśmy ostatnio.

Pisarzowice bez barier »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
W tym szybie niedługo zostanie zamontowana winda. Ułatwi ona osobom niepełnosprawnym dostęp do Ośrodka Zdrowia w Pisarzowicach.

Środki z ministerstwa dla muzeum »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło konkurs dotacyjny Mecenat 2007. Listę rozpatrzonych pozytywnie wniosków otwiera Powiat Średzki z projektem "Poprawa stanu bazy, infrastruktury technicznej i wyposażenia Muzeum Regionalnego w Środzie Śl"

Pierwsi "chętni" – nietrzeźwi »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie red.
Ustawa, na mocy której działają tzw. sądy 24-godzinne weszła w życie w poniedziałek 12 marca. Jej realizacja ma się przyczynić się do przeciwdziałania bezkarności sprawców przestępstw drobnych, ale uciążliwych.

Straż miejska wzmocniona »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie red.
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, podobnie jak ochrona średzkiego Muzeum Regionalnego przez grupę specjalnie w tym celu przeszkolonych strażników miejskich.

Włamanie do sklepu rybnego »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
Nieustalony sprawca, wybił szybę w witrynie sklepu, po czym ukradł konserwy rybne, ryby wędzone, kawę, herbatę i inne artykuły spożywcze, na łączną kwotę około 1 tys. zł.

Wirujący świat »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
Zespół taneczny z Miękini przyciąga coraz więcej uczennic szkoły podstawowej i gimnazjum. Poznają one chętnie elementy tańca klasycznego, hip-hopu, a nawet baletu.

Dnia jednego w GOK-u... »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
Już po raz czwarty, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Dom Kultury w Malczycach zorganizował rozrywkową imprezę dla pań pn. "Babiniec".

Sport w obiektywie »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
Rozpoczął się 19 marca i potrwa do 18 maja – Konkurs fotograficzny "Najciekawsze zdjęcie sportowe".

Popieraj swojego sołtysa »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie red.
Hasła typu: „popieraj swoją policję”, czy „popieraj swój polmos” znamy z dowcipnych nalepek na tyłach samochodów. Mieszkańcy Mrozowa – całkiem serio – postanowili wesprzeć... swojego sołtysa-elekta.

Nie warto przepłacać »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie red.
Członkostwo Polski w UE, otwarcie się zachodnich rynków pracy, nieograniczone możliwości podróżowania, pociągają za sobą zwiększenie mobilności obywateli polskich...

Dwa dni dla papieża »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie red.
Uroczystość z okazji kolejnej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II odbędzie się w poniedziałek 2 kwietnia, o godz. 18.00 w średzkim Domu Kultury.

II światowa – średzkie epizody »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie e-red.
O ile przed chorobami i mrozem, można się było czasem obronić, o tyle przed kulami nazistów – nie. Pozostali tu na zawsze...

Piłeś? Nie jedź! »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie Marcin Torz
Pijaczki i rzezimieszki! Strzeżcie się! Teraz za wasze przewinienia bardzo szybko dostaniecie wyroki. Być może nawet wylądujcie za kratkami. Ekspresowo!

Konkurs "Kolorowa Wielkanoc" »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie Marcin Torz
Dom Kultury w Środzie Śląskiej, zaprasza do udziału w corocznym konkursie wielkanocnym "Kolorowa Wielkanoc", którego celem jest kultywowanie tradycji związanych z obrzędami wielkanocnymi oraz rozbudzanie i pogłębianie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży.

Dwa oblicza miasta »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie Marcin Torz
Środa Śląska to bardzo ładne miasto. Piękne zabytki, odnowione kamienice. Generalnie: cud-miód. Ale... No właśnie. Za parę spraw włodarze miejscy powinni się czerwienić ze wstydu!

Turniej dla wszystkich »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie red.
Jest szansa, że po przerwie, turnieje szachowe ponownie zagoszczą w Środzie Śl.

Wójt przeprosił, Trybunał uspokoił »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie red.
W związku z niezłożeniem na czas oświadczeń w całym kraju mandat utraciło 765 samorządowców: 74 wójtów, 57 burmistrzów, 6 prezydentów miast z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, która nie złożyła w terminie oświadczenia o działalności gospodarczej męża.

Mężczyźni pamiętali »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie BOM
Miłym zbiegiem okoliczności sesja Rady Gminy Malczyce zbiegła się z Międzynarodowym Dniem Kobiet.

Zabiła, czy nie? »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie MAT
Prokuratura Rejonowa w Środzie Śląskiej kończy sporządzać akt oskarżenia przeciwko Beacie Z., którą podejrzewa się o zamordowanie starszego mężczyzny.

Do księgarni po... kasę »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
Było ich czterech. Mieli od 9 do 13 lat. Była niedziela, 11 marca, dochodziła godzina 20. Rzecz działa się przy księgarni na parterze bloku na ul. Białoskórniczej...

Brakuje mieszkań »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie Marcin Torz
Chcesz kupić mieszkanie w Środzie? Nic z tego! Mieszkań na sprzedaż prawie nie ma. Nieoficjalnie wiemy, ze około 200 osób czeka w kolejce na lokum.

ul. Spółdzielcza »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
Jest Spółdzielcza ulicą odwiedzaną przez wielu średzian. Od dawna, w związku z lokalizacją przy niej ogródków działkowych, od niedawna – dodatkowo – w związku z powstawaniem na jej końcu osiedla mieszkaniowego.

Drzwi otwarte w Poradni »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Środzie Śl. serdecznie zaprasza zainteresowane osoby na dzień "Drzwi Otwartych", który odbędzie się 27 marca w godzinach 12:00 - 16:00.

Przedsiębiorcy się szkolą »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
Dzięki współpracy z Polską Fundacją Przedsiębiorczości 21 marca br. w sali konferencyjnej średzkiego starostwa odbyło się szkolenie dla małych i średnich firm.

Hałaśliwa autostrada »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
Na hałas nie do zniesienia skarżą się mieszkańcy Kostomłotów, miejscowości położonej tuż przy świeżo wyremontowanej autostradzie A4 Wrocław-Krzywa.

Polak potrafi »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
Jak się okazuje, brak parkingów jest bolączka nie tylko Środy Śl. Ten niedostatek odczuwają np. także pobliskie Malczyce.

Książki czekają na właścicieli »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie red.
Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zaprasza do zakupu książek wydanych przez Urząd Miejski w Środzie Śląskiej.

Baśniowy Tydzień z Andersenem »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie red.
W dniach od 26 do 30 marca 2007 r. Dział Dziecięcy BP w Środzie Śląskiej organizuje "Baśniowy Tydzień z Andersenem".

Pełnoprawni czytelnicy »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie LeV
"My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą".

Konwent powiatów »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
11 i 12 kwietnia starostowie oraz geodeci z Dolnego Śląska spotkają się w Środzie Śl. na konferencji "Realizacja zadań wykonywanych przez Starostów z zakresu geodezji i kartografii".

Szansa dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
Gmina Miękinia wystąpiła z wnioskiem do Powiatowego Urzędu Pracy w Środzie Śląskiej o uruchomienie na terenie gminy prac społecznie użytecznych.

Słup wisi na włosku »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
Średzka energetyka ociąga się z wymianą uszkodzonego słupa wysokiego napięcia, który podczas silnego wiatru może runąć.

Co nam się podoba w Środzie Śląskiej? »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Środa Śląska to bardzo ładne miasto. Mamy piękny rynek, zabytki...Brakuje nam jednak dyskoteki z prawdziwego zdarzenia. Jest kilka pubów, ale my chcielibyśmy potańczyć.

Wrocław tysiąca znaków »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Pytania zaczęły się pojawiać spontanicznie: co im się śni, co "widzą", kiedy nic nie widzą, co pamiętają z czasów zanim stracili wzrok?

Regionalne spotkania z poezją i prozą »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej ma przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu "Regionalne spotkania z poezją i prozą"

Dzień Przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Już dziś - 15 marca, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości organizuje "Dzień Przedsiębiorczości". Po raz pierwszy wezmą w nim udział uczniowie ZSP w Środzie Śl.

Święto Wina 2007 »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Dwie edycje Święta Wina ma już Środa Śląska za sobą. Wydawać by się mogło, że o kolejnej nikt jeszcze nie myśli. Trudno o bardziej mylny wniosek.

Grand Prix 2007 »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Już w najbliższą niedzielę, 18 marca, w malczyckim Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się trzeci turniej szachowy w ramach Grand Prix Malczyc 2007.

Pomoc dla dolnośląskich przedsiębiorców  »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Już kilkumiesieczną działalnością może pochwalić się Punkt Obsługi Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego "Dolny Śląsk" prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śl.

Pijany nastolatek zatrzymany za próbę kradzieży »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
1,3 promila alkoholu miał w organizmie 13-letni chłopiec zatrzymany podczas próby kradzieży pieniędzy w księgarni w Środzie Śląskiej.

Budżet i most »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie Ewa Mastalska
23 lutego br. radni gminy Miękinia przyjęli budżet na rok 2007. Dużo uwagi poświęcono także planowanej budowie przeprawy mostowej na Odrze.

Z myślą o pacjentach »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
Spełniając ustawowy wymóg 1 marca br. w średzkim szpitalu rozpoczął działalność Rzecznik Praw Pacjenta. Średzki Rzecznik Praw Pacjenta będzie przyjmował w czwartek i piątek od godz. 12.00 do 14.00.

Dyskutuj bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie Administrator
Cieszymy się, że popularność naszego serwisu stale rośnie. Aby zapewnić naszym czytelnikom jak największy luksus prowadzenia dyskusji zdecydowaliśmy się wprowadzić opcję rejestracji w serwisie.

Co dalej z dworcem? »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
Dla jednych relikt przeszłości i pomnik późnego socrealizmu, dla innych architektoniczna ciekawostka. Dla wszystkich chyba – obraz nędzy i rozpaczy. Dosłownie i w przenośni.

Niebezpieczne wymuszenie »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
W godzinach popołudniowych, w sobotę 3 marca, na drodze nr 5, między Kostomłotami, a Osiekiem, doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Kanalizacja na Mostowej i Wiejskiej »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
Zakończyły się juz prace przy budowie kanalizacji ulic Mostowej i Wiejskiej. Zadanie obejmowało wykonanie ponad 1 km kanału sanitarnego oraz 847 m kanału deszczowego i trzech separatorów kanalizacji deszczowej.

Pomysłowi i zgodni »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
Akcja poboru krwi oraz przygotowania do wyjazdu do Sejmu RP to najważniejsze i najbliższe działania Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego. IX sesja rady odbyła się 6 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Środzie Śl.

Sprawnie dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie (PUP)
28 lutego br. rozpoczęły się szkolenia dla pracowników jednostek samorządowych powiatu średzkiego obsługujących osoby niepełnosprawne.

ul. Spokojna »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie e-red.
Spokojna odchodzi w prawo od ul. Górnej, mniej więcej na wysokości połączenia budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego z halą sportową.

Dawny zsyp portowy »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
To miejsce dość ciekawe, wyłączone z ruchu z racji zmian w samej przyrodzie. Brak regulacji rzeki Odry sprawił, że stała się mniej żeglowna.

Zginęli w Lublinie »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
Dwie osoby zostały ranne, a dwie zginęły na miejscu w wypadku, do jakiego doszło 19 lutego na 127 km autostrady A-4.

Zadowoleni sportowcy i młodzież »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie red.
Już po raz dwunasty w gminie Środa Śl. gościli dolnośląscy olimpijczycy. Na corocznym spotkaniu po latach, zorganizowanym przez OSiR, pojawili się sportowcy, trenerzy oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Szpital – tak, czy nie? »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie red.
Nieoficjalnie siedemnaście dolnośląskich szpitali czeka likwidacja w ciągu dwóch lat. Oficjalnie mówi się o restrukturyzacji, a dokładniej przyłączaniu szpitali – mniejszych do większych.

Pedofil trafił za kratki »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie Marcin Torz
Dziewczynki z Jarząbkowic wreszcie mogą spać spokojnie. Mężczyzna oskarżony przez średzką prokuraturę o pedofilię trafił za kratki.

Bez chipsów w sklepiku »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie AS
W marcu uczniowie gimnazjum w Kostomłotach nie będą mogli kupić w szkolnym sklepiku chipsów czy coca coli. Szkoła na miesiąc przystąpiła do programu "Trzymaj formę", promującego zdrowy styl życia, a zwłaszcza odżywiania się.

Od teorii do praktyki »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie e-red.
Z zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym uczniowie Zespołu Szkół w Lutyni mogli się zapoznać dzięki Biuru podróży Geoda.

Tragiczny wypadek na drodze nr 94 »
Tekst opublikowany 2007-03-03, opracowanie red.
W sobotę rano, na drodze nr 94 między Wrocławiem a Środą Śląską, w pobliżu miejscowości Źródła doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na prostym odcinku drogi czołowo zderzyły się osobowy ford eskort z fordem transitem.

Wręczono kolejny medal »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
Na sesji średzkiej Rady Miejskiej 28 lutego, lokalne honorowe odznaczenie otrzymała mieszkanka Środy Śl. Mirosława Mróz.

Raport otwarcia »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
Zgodnie z zapowiedzią, na lutowej sesji rady powiatu, starosta powiatu Sebastian Burdzy przedstawił "raport otwarcia" zawierający listę zadań do zrealizowania podczas kadencji 2006-2010.

Śmierć w płomieniach »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie e-red.
Makabrycznego odkrycia dokonali strażacy 27 lutego, podczas akcji gaśniczej w jednym z budynków w Krępicach. Po wejściu do wnętrza natknęli się na spaloną wersalkę i leżące na niej, również spalone, zwłoki mężczyzny.

Wizyta starosty wołowskiego »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
23 lutego w średzkim starostwie gościł starosta Powiatu Wołowskiego Maciej Nejman. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie starostów naszego powiatu, złożone podczas niedawnego spotkania w Wołowie.

Średzki e-urząd? »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
Przyszły rok obliguje wszystkie jednostki administracji do wprowadzenia nowoczesnych informatycznych rozwiązań zapewniających szybką i sprawną obsługę klientów oraz bezpieczeństwo systemu.

Stowarzyszenie dla Powiatu z nowymi władzami »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
Wyborowi nowych władz Stowarzyszenia dla Powiatu było poświęcone VI Walne Zgromadzenie członków, które odbyło się 27 lutego br. w sali konferencyjnej średzkiego starostwa.

Święto Wina na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Prócz poniemieckich widokówek, czy współczesnych pozycji książkowych, w obiegu pojawiają się nowe przedmioty, mogące stanowiące obiekt zainteresowania kolekcjonerów średzkich pamiątek.

Dwa przedszkola - dwa spojrzenia »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
III Przegląd Zespołów Jasełkowych w kategorii przedszkola, odbył się w średzkim Domu Kultury w środę 14 lutego.

Śnieg, grad? »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Nie wiem czy to jeszcze śnieg,czy może już wiosenny grad, takie cudo spadło z nieba wczoraj około 16 w Środzie Śl. - pisze jeden z naszych czytelników, przysyłając zdjęcia.

Szeroko pojęta pomoc »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
Do 1 marca trwa tzw. Tydzień Ofiar Przestępstw. Sąd Rejonowy w Środzie Śl. przygotował w związku z tym ofertę adresowaną właśnie do tych osób.

Działaj lokalnie! »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
2 marca 2007 r. o godz. 10.00 w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbędą się warsztaty pisania wniosków w ramach Lokalnego Konkursu Grantowego - Działaj Lokalnie.

Nie ma planu likwidacji powiatu »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
9 lutego poseł Aleksandra Natali-Świat spotkała się z władzami i mieszkańcami powiatu średzkiego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

Nudy nie stwierdzono »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie e-red.
Po zimowej labie pozostały wspomnienia. Szczególnie dużo będą ich mieli uczestnicy ferii w malczyckim GOK-u.

Niewidzialna mapa Wrocławia »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie e-red.
Wzrok nie jest niezbędny aby "widzieć" świat...Przekonuje o tym wystawa prac zatytułowana "Niewidzialna mapa Wrocławia", którą od 23 lutego można oglądać w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.

Walne zebrania OSP »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie LeV
Z początkiem roku kalendarzowego, w miejscowościach należących do gminy Udanin rozpoczęły się walne zebrania jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W Lusinie spotkanie strażackie odbyło się 9 lutego.

Nauczyciele – wygrali w ładnym stylu »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
W sobotę 17 lutego w sali sportowej ZSP w Środzie Śl. rozegrano rundę finałową IV Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej, organizowanej przez średzkie ognisko TKKF Bakałarz.

Absolutnej tragedii nie ma »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie e-red.
Młodzi ludzie chcą mieć możliwość anonimowego przekazywania personelowi szkoły informacji o zagrożeniach. Od nauczycieli oczekują większej aktywności na przerwach i zdecydowanych reakcji na agresywne zachowania...

Kończy się pobór rocznika 1988 »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie
Powoli kończy sie tegoroczny pobór do wojska. Wczoraj przed Powiatową Komisja Lekarską oraz Powiatową Komisją Poborową stanęła ostatnia grupa poborowych z gminy Malczyce.

Ważne dla krwiodawców »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Kropelka Życia" w Środzie Śl., zapraszają krwiodawców i osoby chcące nimi zostać, do oddania krwi.

Prace społecznie użyteczne »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Już wkrótce rozpocznie pracę grupa osób - podopiecznych średzkiego GOPS-u - w ramach tzw. prac społecznie użytecznych.

Kiedyś o tym powiem »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie e-red.
Znawcy tematu od razu zauważą wpływy japońskiej mangi. To jednak zdecydowanie in plus. Manga była na początku, lecz z czasem twórczość Urszuli Łapot wyszła znacznie dalej.

Kanalizacja na Mostowej i Wiejskiej »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie e-red.
Zakończyły się juz prace przy budowie kanalizacji ulic Mostowej i Wiejskiej. Zadanie obejmowało wykonanie ponad 1 km. kanału sanitarnego oraz 847 m kanału deszczowego i trzech separatorów kanalizacji deszczowej.

Malczyce wybrały. Wynik 60:16 »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie e-red.
W niedzielę 4 lutego członkowie Izby Rolniczej gminy Malczyce wybrali swojego przedstawiciela do Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu.

IV mistrzostwa i IV miejsce »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Po raz drugi z rzędu radni z powiatu strzelińskiego zostali Mistrzami Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Pierwsza drużyna naszego powiatu zajęła miejsce czwarte, ulegając w małym finale w rzutach karnych reprezentacji Bolesławca.

Chciałbym poprzeczkę podnosić wysoko... »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie e-red.
"We współpracy głównie z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie zaprezentujemy ekspozycję - mówiąc najogólniej - broni". Rozmowa z dyrektorem Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej Grzegorzem Borowskim.

Chcieli zabić za telefon »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
M.in. za kradzież rozbójniczą odpowiedzą dwaj mieszkańcy Ciechowa (lat 20 i 21). W późnych godzinach wieczornych, 9 lutego, w rodzinnej miejscowości zainteresowali się miejscowym nastolatkiem.

Babskie Gadanie »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Zgodnie z kilkuletnią tradycją średzki Dom Kultury uczci marcowe Święto Kobiet programem rozrywkowym pn. "Babskie Gadanie". Atrakcją wieczoru będzie recital Artura Gotza - aktora związanego z Piwnicą pod Baranami.

Wybraliśmy nowych soltysów »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Od 29 stycznia do 12 lutego przeprowadzono zebrania wiejskie w celu wyboru nowych organów solectw. Wybory sołtysów i rad sołeckich związane były z upływem ich kadencji.

Powraca jak James Bond »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Do Środy Śl. zawitał w ramach przepustki z zakładu karnego, gdzie odsiadywał wyrok za rozbój. 38-letni średzianin (dobrze znany nie tylko miejscowej policji) pierwsze kroki skierował na jedną z budów w podśredzkich Komornikach.

Nadzieja na poprawę sytuacji »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie e-red.
6 lutego br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śl. odbyła się konferencja pod patronatem starosty średzkiego, poświęcona produkcji ekologicznej.

Podwójny zarobek, podwójna strata »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji 6 lutego zatrzymali sprzedawcę ze sklepu spożywczego w Malczycach, który sprzedał alkohol osobie niepełnoletniej.

Jaki los czeka wójta? »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Przepisy odnośnie składania oświadczeń majątkowych przez samorządowców narobiły sporo zamieszania w całym kraju. W związku z niezłożeniem oświadczenia majątkowego w terminie, stanowisko może stracić wójt gminy Malczyce Czesław Dudziński.

Dla rozwoju powiatu »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Po dwóch miesiącach wakatu obsadzone zostało stanowisko podinspektora ds. pozyskiwania funduszy unijnych w średzkim starostwie.

Młodzież szuka środków »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
We współpracy z podinspektorem ds. pozyskiwania funduszy unijnych średzkiego starostwa Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego opracowała projekt "Młodym okiem i lekkim piórem"

Naprawić służbę zdrowia »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
13 lutego br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Środzie Śl. odbyło się spotkanie z senatorem PO Władysławem Sidorowiczem – przewodniczącym senackiej Komisji Zdrowia.

Niepełnosprawni w służbie publicznej »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Niepełnosprawni w służbie publicznej Do końca marca można składać wnioski do realizowanego przez Oddział Dolnośląski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programu "Osoby niepełnosprawne w służbie publicznej".

Walentynkowy prezent za 80 tys. zł »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
To była szybka akcja. Jeden list z prośbą, jeden telefon starosty średzkiego i od 14 lutego br. Odział Neonatologiczny średzkiego szpitala może pochwalić się nowym inkubatorem.

Deszczowy polonez dla Rolanda »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
W deszczu tegoroczni maturzyści zatańczyli dzisiaj poloneza na średzkim rynku. Już od trzech lat w ten sposób średzka młodzież kończy czas beztroski i rozpoczyna intensywne przygotowania do egzaminu dojrzałości.

"Bombowa" szesnastka »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie e-red.
Nastolatka wykorzystała fakt, że w domu jest sama. Zgodnie z tym, czego uczą szpiegowskie filmy, mówiła przez ściereczkę i nieco grubszym głosem...

Trzy w jednym  »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie AS
W ostatnią sobotę stycznia w Osieku odbyła się impreza, która była połączeniem Dania Babci i Dziadka, opłatka i jasełek. Przy okazji dzieci i młodzież zostali "pasowani na tancerzy".

Biały chaos. Wspominamy zimę »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie e-red.
Na gminie Udanin z użycia zostają wyłączone dwie ciężkie maszyny od zimowego utrzymania dróg. Jedna ląduje w rowie, z drugiej spada piaskarka, w trzeciej nawala chłodnica.

Akademia Opery i Baletu »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie e-red.
Dom Kultury w Środzie Śl. proponuje przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w kulturze poprzez szeroko pojętą edukację muzyczną.

Uwaga na czary-mary »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Obiecują ci wygraną w postaci czeku lub samochodu, mimo że nie brałeś udziału w żadnym konkursie? Proponują biżuterię i przysyłają kluczyki do auta, które już jest prawie nasze, w zamian oczekując drobnej opłaty "manipulacyjnej"? Uważaj.

Od dyrektora, sądu i rodziny »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Cztery skargi na Monikę Międzyrzecką, kierowniczkę średzkiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, m.in. od dyrektora PCPR w Wałbrzychu, Sądu Rejonowego w Środzie Śl. i rodziny zastępczej, wpłynęły ostatnio do średzkiego starostwa.

Polonez po raz trzeci »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śl. już jutro, 15 lutego br. tegoroczni maturzyści zatańczą poloneza na średzkim rynku.

IV Mistrzostwa i IV miejsce dla powiatu średzkiego »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Po raz drugi z rzędu radni z powiatu strzelińskiego zostali Mistrzami Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej.

Półwiecze chóru św. Andrzeja »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
Swoją śpiewaczą działalność w służbie Bogu i ludziom zaczęli 44 lata temu, w wieku XX i z powodzeniem kontynuują w XXI.

Czekają jak na swoich »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie AS
Wolontariusze z gimnazjum w Kostomłotach wraz z opiekunami Lillą Staworowską i Anetą Lisiecką od kilku lat w okresie bożonarodzeniowym odwiedzają Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez siostry Albertynki w Mrozowie.

Żacy o Puchar Przeglądu »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
W niedzielę 28 stycznia w Lutyni odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Turnieju o Puchar Przeglądu Sportowego w kategorii żaka, dla zawodniczek i zawodników urodzonych w roku 1996 i młodszych.

Kontrowersyjna przebudowa drogi 94? »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie AS
Biorąc pod uwagę rozwiązania proponowane przez wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, można się tylko cieszyć, że droga od koncepcji do jej realizacji jest dość długa.

Trzy książki i medal »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
W miły sposób postanowiono uhonorować Mirosławę Mróz, plastyczkę-amatorkę ze Środy Śl. Na sesji Rady Miejskiej 31 stycznia, średzcy radni podjęli uchwałę o przyznaniu pani Mirosławie najwyższego samorządowego wyróżnienia: Medalu "Zasłużony dla Gminy Środa Śląska".

Tegoroczny - jeden z ostatnich »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
Od 5 do 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Środzie Śl. trwa pobór do wojska. Przed Powiatową Komisją Lekarską oraz Powiatową Komisją Poborową - pobór przebiega dwuetapowo - staje rocznik 1988 oraz osoby ze starszego rocznika, jeżeli z różnych przyczyn nie uczyniły tego wcześniej.

Są patroni i drużyny »
Tekst opublikowany 2007-02-10, opracowanie red.
Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Andrzeja Łosia oraz Przewodniczącego Sejmiku Leona Kieresa 10 i 11 lutego br. w Środzie Śl. odbędą się IV Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce.

Jubileusz Średzkiej Wody »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
Mimo licznych zmian i różnorodności form działania "Średzka Woda" od dwudziestu lat powierzone zadania stara się realizować profesjonalnie i efektywnie.

Ulica Spacerowa »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie
Teoretycznie spacerować tu można, szczególnie od czasu, kiedy nawierzchnię ulicy pokryto betonowymi płytami.

Polskie drogi - śmiech przez łzy »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie http://www.sroda.wfp.pl/galeria.php?id=112
To nie żart - tak właśnie potrafią wyglądać polskie drogi. Współczujemy i życzymy powodzenia tym, którzy muszą zmagać się z tego rodzaju drogowymi absurdami. Zapraszamy również do naszej galerii i do nadsyłania własnych zdjęć.

Mieszkańcy przeciw agresji »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie e-red.
5 stycznia w KP Policji w Środzie Śl. odbyła się odprawa roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu generała Andrzeja Matejuka.

Zmień tryb życia  »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie e-red.
Gdy nie śpisz od dwóch tygodni lub od dłuższego czasu zdarza ci się nie przesypiać średnio trzech nocy w tygodniu, masz poważny problem.

Sezon 2007 rozpoczęty! »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie red.
28 stycznia, w iście zimowej scenerii, malczycki Automobilklub "Dolny Śląsk" z zapasem nowych sił rozpoczął nowy sezon KJS "Zimowe rajdowanie".

Żegnając Salvadora Dali »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie e-red.
Dzieła Salvadora Dali, jednego z najpopularniejszych twórców XX w., są jeszcze w Środzie Śl. Ponad dwieście jego prac można oglądać w salach Muzeum Regionalnego już tylko do niedzieli, 11 bm.

Halo, tu złodziej... »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie red.
Policjanci z Lubina zatrzymali dziewiętnastolatka, podejrzanego o rozboje, kradzieże i włamania m.in. na terenie Środy Śląskiej. Zatrzymany wykazywał się specyficznym poczuciem humoru.

Najwięcej zgonów na Miękini »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie e-red.
Koniec i początek roku to, jak wiadomo, czas podsumowań porównań, zestawień. Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądał rok 2006 pod względem liczby urodzin, zgonów i ślubów, zarejestrowanych przez ostatnie dwanaście miesięcy w USC naszego powiatu.

Ścienna gazetka Eriki Steinbach »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie Grzegorz Borkowski
Polak przechodzący przez tę część ekspozycji ze zdziwieniem stwierdza, że wypędzenia jego nacji, to właściwie problem, jak każdy inny, tym bardziej, że znalazł się niejako na tym samym poziomie, co kwestia wysiedleń ludności niemieckiej...

Informacje i zapytania »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie e-red.
Jak informuje policja, w ostatnim czasie uległy zmianie godziny funkcjonowania policyjnego telefonu zaufania.

Kolejny inwestor w Komornikach »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Już wkrótce na terenach aktywności gospodarczej między Środą Śląską a Komornikami powstanie nowy zakład spółki Rotom Polska produkujący palety drewniane. Powstanie tu również centralny magazyn produktów logistycznych na Polskę i Europę Wschodnią.

Pobór 2007 »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Dla mężczyzn urodzonych w 1988 roku z Gminy Miękinia pobór zostanie przeprowadzony w dniach 12-15 lutego. Dotyczy to mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i pobyt czasowy trwający ponad 2 miesiące.

Nieletni, ale uparci »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie e-red.
Rzecz działa się w Błoniach i z powodzeniem można by na tej podstawie nakręcić amatorski, offowy, film drogi.

A po obradach tort »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie e-red.
Jeśli brać pod uwagę teorię szczęśliwej siódemki, to za podwójnie szczęśliwy można by uznać pierwszy rok działalności Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego.

Kino dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
Przedstawiamy repertuar nowego cyklu filmów dla najmłodszych - Animowane Kino "Kadr". Co drugą sobotę o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich miłośników filmów dla najmłodszych do Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Ferie w Środzie »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
Średzki Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci do skorzystania z oferty placówki w ramach Zimowych Ferii z Domem Kultury. W serwisie podajemy szczegółowy program.

Skarbnik poszukiwany »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
Wójt Gminy Malczyce poszukuje kandydata na stanowisko Skarbnika Gminy. Prezentujemy wymagania, jakie stawiane będą potencjalnym kandydatom.

Kolejny nieuczciwy allegrowicz »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
220 złotych zapłaciła za cyfrowy aparat fotograficzny mieszkanka Środy Śląskiej, która następnie nie doczekała się wylicytowanej przesyłki.

Jak czytaliśmy? »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
W roku 2006 r. Bibliotekę Publiczną w Środzie Śl. odwiedziło ogółem 21855 osób (w samej Środzie 16781). Najbardziej aktywnych czytelników powiada obecnie Ciechów.

Komórka z ręki do ręki »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
Od Annasza do Kajfasza – tak w skrócie można określić poszukiwania telefonu komórkowego, skradzionego w Malczycach. Trzynastoletni mieszkaniec Malczyc ukradł komórkę o dwa lata starszemu mieszkańcowi tej samej miejscowości.

Uczniowie w wieży więziennej »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
W ramach realizacji ścieżki czytelniczo-medialnej, biblioteka szkolna z SP Udanin wraz z nauczycielami przedmiotów artystycznych, zaprosiła wyróżniających się i aktywnych artystycznie uczniów do Muzeum Regionalnego w Środzie Śl.

Plac Solny »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie e-red.
Dzisiejszy pl. Solny ma bardzo długi rodowód historyczny. Przed rokiem 1332 znajdowały się tam jatki.

Do paki za 130 paczek »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
Oczywiście błędem byłoby sądzić, że chłopcy, robiąc próbę przed XV Wielkim Finałem, chcieli coś do skarbonki dorzucić. Wręcz przeciwnie. Na szczęście i tym razem policja zrobiła swoje.

Brudas – prosto z mostu »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie e-red.
Co można zrobić prosto z mostu? Można komuś np. nawtykać. Można także, co widać na załączonym obrazku, prosto z mostu wyrzucić worek śmieci.

Zima w Środzie »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Za nami pierwszy prawdziwie zimowy tydzień. Mimo, że mróz pojawił się ze sporym opóźnieniem, to wszyscy tak czy inaczej poczuliśmy się zaskoczeni. Czy podobną niespodziankę przeżyli drogowcy? Zapraszamy do naszej galerii.

Rozśmieszy kabaret Hrabi »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Na scenie średzkiego Domu Kultury 11 lutego z programem "Hrabi Dracua" wystąpią kabaretowi wyjadacze z kabaretu Hrabi.

Sportowe podsumowanie roku »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Nabiera tempa Powiatowy Plebiscyt organizowany pod patronatem Starosty Średzkiego. Mieszkańcy naszego regionu mogą wybierać sportowca, trenera, działacza oraz sponsora sportowego roku 2006 w naszym powiecie.

Warto powalczyć o pieniądze z Unii »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie e-red.
Teresa Olkiewicz objęła stanowisko wójta gminy Udanin po Stanisławie Krzyszczuku, który włodarzem gminy był przez 16 lat. Dziś opowiada na naszych łamach o swych priorytetach, problemach i zamierzeniach.

Wystarczy przekręcić klucz »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie e-red.
Jak się uchronić przed złodziejem, sekciarzem, czy innym domokrążcą? Ano, wystarczy po prostu, zaraz po wejściu do domu czy mieszkania, zamykać drzwi na klucz.

Kolejny młody chuligan »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali 14-letniego chłopca, który włamał się do sklepu, a następnie podpalił go powodując straty w wysokości blisko stu tysięcy złotych.

Zasypany powiat »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Wystarczyły dwie noce intensywnych opadów śniegu, aby komunikacja w naszym regionie stała się prawdziwym wyzwaniem. Zasypane drogi, spóźnione autobusy, wypadki i wielkie korki - tak wita nas kolejny dzień tegorocznej zimy.

Tir blokuje »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Fatalnie wygląda sytuacja na autostradzie A4 z Wrocławia do Legnicy. Na wysokości Kostomłotów przewrócił sie TIR, a co za tym idzie - utworzył się wielki korek.

Koszmar siedmiolatka »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Gdy rodzice dyskutowali z wójtem, ośmioletnia Monika Pielichowska myślała tylko o jednym: Nie chcę dojeżdżać z Dębic do Malczyc. Będę musiała wstawać przed szóstą.

Przyszła zima »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie red.
Wszyscy ci, którzy liczyli na wyjątkowo łagodną zimę tego roku, dzisiejszego ranka przeżyli rozczarowanie. Czy drogowcy stanęli na wysokości zadania? Zapraszamy do dzielenia się informacjami z Państwa regionów.

Huragan nie oszczędził mieszkańców »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie Z. Pilch
Urząd Gminy Miękinia po otrzymaniu komunikatu meteorologicznego o silnym wietrze (mogącym osiągnąć nawet 125 km/h), potraktował ten sygnał bardzo poważnie. O niebezpieczeństwie poinformowano mieszkańców gminy.

Likwidacja według PiS »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie e-red.
Jednym z dziesięciu dolnośląskich powiatów zagrożonych w przyszłości likwidacją miałby być – zdaniem parlamentarzystów PiS – powiat średzki.

Bombowa akcja 16-latki »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Informując o podłożonym ładunku wybuchowym dziewczyna chciała zrobić na złość swojej matce, z którą się wcześniej pokłóciła.

Kilkadziesiąt tysięcy usterek »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie e-red.
Zerwane linie energetyczne, powalone drzewa, pozrywane dachy – tak lub podobnie rozpoczynały się chyba wszystkie serwisy informacyjne w radio i telewizji od późnych godzin wieczornych w czwartek 18 stycznia.

Tylko broni żal... »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Do policyjnego aresztu trafił na początku grudnia dwudziestotrzyletni mieszkaniec gminy Miękinia. W miejscu zamieszkania złożyli mu wizytę funkcjonariusze KWP we Wrocławiu i KPP w Środzie Śl.

Krajobraz po wichurze »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
Powiat Średzki w minionym tygoniu był jednym z najbardziej narażonych na wichury regionów. Prezentujemy nadesłane przez czytelnika zdjęcia obrazujące część skutków wichury.

Z pomocą radcy prawnego »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie e-red.
Nie chciałbym tylko, żeby wśród radnych i pracowników Urzędu panowała moralność Kalego, kiedy najpierw samemu łamie się prawo naruszając nasze uchwały o wychowaniu w trzeźwości, a teraz szuka się dziury w całym...

Młodzieżowa rocznica »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
Dużo ciepłych słów oraz życzeń otrzymali radni Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego na sesji z okazji I rocznicy powstania Rady. Uroczysta sesja odbyła się 18 stycznia br. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej.

Malczyce: potrzebne będą wybory? »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Radio Wrocław
W 8 miejscowościach na Dolnym Śląsku konieczne będą wybory uzupełniające. 3 burmistrzów i 5 wójtów nie złożyło w terminie swoich oświadczeń majątkowych.

Wiało w regionie »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie Radio Wrocław
Porywisty wiatr przekraczający 120 km/h mocno dał się we znaki mieszkańcom Dolnego Śląska. W wielu miastach i wsiach w regionie nie ma prądu.

Co dalej z wyrobiskiem? »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie e-red.
Bezpośrednio po wizji lokalnej wydałem zakaz wwożenia na teren nowych materiałów i wstrzymałem rekultywację do czasu uporządkowania terenu...

Co w Kadrze? »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie red.
Prezentujemy repertuar średzkiego kina Kard na drugą połowę stycznia. Zobaczyć będziemy mogli dwa filmy mieszczące się w popularnym komediowym gatunku.

Nyska czeka »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie red.
Dzięki darczyńcom, wolontariuszom, pracownikom wielu instytucji (w tym Domu Kultury), wspaniałej średzkiej publiczności oraz występującym zespołom konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbogacilo się o 7 137 zł.

Patrzę z optymizmem »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie e-red.
Prezentujemy sylwetki nowych Starostów Powiatu Średzkiego. Nowe władze zapytaliśmy też o plany i działania na najbliższy czas.

Będzie wiało! »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Radio Wrocław
Dziś pojawi się na Dolnym Śląsku ekstremalnie silny wiatr. Na terenach zabudowanych do 90 km/h w porywach nawet 125 kilometrów. Ale już w szczytowych partiach Sudetów do 180 km/h!

Pierwszy Bal Sportowy »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie red.
Z inicjatywy Tkkf "Bakałarz" w Środzie Śl. oraz pod patronatem Starosty Powiatu Średzkiego Sebastiana Burdzy, 24 lutego br. w hotelu "Hellon" odbędzie się I Bal Sportowy.

W ramach Spartakiady »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie e-red.
Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Michała Krajewskiego, będący jedną z imprez cyklu XXX Wrocławskiej Spartakiady Rekreacyjnej TKKF, odbył się w sobotę 6 stycznia w sali sportowej Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Środzie Śl.

Jeszcze o budżecie »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie e-red.
- Jestem wdzięczny kolegom z Klubu Razem dla Ziemi Średzkiej za troskę o bezpieczeństwo budżetu, a szczególnie o bezpieczeństwo burmistrza w kwestii naruszenia ustawy o finansach publicznych...

Zbiorowy medal "chóralny" »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie e-red.
Na wniosek burmistrza Rada Miejska poddała pod głosowanie uchwałę o przyznaniu kolejnego medalu Zasłużony dla gminy Środa Śląska.

Okradani przez cwaniaków? »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
Czytelnik pisze: proszę poruszcie sprawy wspólnot mieszkaniowych i mieszkań czynszowych a w szczególności rozliczenia za prąd, śmieci, wodę i ścieki. Nie interesuje ich utrzymanie budynków, bo są najemcami, lokatorami.

Wkrótce początek rozgrywek ligowych »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
OSiR przyjmuje zapisy do udziału w rozgrywkach Średzkiej ligi tenisa stołowego oraz Gminnej ligi unihokeja.

WOŚP - ile zebrano w powiecie? »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
Tak jak w całej Polsce, również w powiecie średzkim 14 stycznia br. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nowe witraże w ZSP »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie e-red
Zgodnie z planem, 20 grudnia, zakończył się montaż odnowionych okien witrażowych w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śl.

Przygotowania do mistrzostw »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
W średzkim starostwie rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Imprezę zaplanowano na 10 i 11 lutego br.

Orkiestra zagrała w Malczycach »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
Z okazji XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej, na świeżym powietrzu, centrum Malczyc zorganizowano Wielkie Granie. Od rana do wieczora harcerze kwestowali na ulicach.

Młodzi rozrabiają »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
Dwie podobne interwencje w przeciągu trzech dni podejmować musieli średzcy policjanci. Co łączyło obie sprawy? Bardzo niski wiek sprawców...

Ulica Sokola »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie http://www.sroda.wfp.pl/artykul.php?id=123
Sokola jest jedną z dwóch okrężnych ulic osiedla za kościołem p.w. NMP na zachodnich obrzeżach miasta. Spośród wielu jej podobnych nie wyróżnia się właściwe niczym szczególnym.

Dwa razy pełne TAK »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie e-red
Na własną prośbę ze stanowiska sekretarza gminy Malczyce odwołano, z dniem 31 grudnia, pełniącą tę funkcję Małgorzatę Dyrdę.

Nietypowa mapa »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie e-red
Powstała we Wrocławiu. Do niedawna można ją było oglądać we wrocławskiej galerii BWA Awangarda. Pierwszą w Polsce niewidzialną mapę - bo o niej mowa - już niedługo będzie można zobaczyć także w salach Muzeum Regionalnego w Środzie Śl.

Wizyta wojewody »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
Nieoficjalny charakter miała środowa wizyta Wojewody Dolnośląskiego Krzysztofa Grzelczyka w naszym mieście.

Napaść w biały dzień »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie e-red
Najpierw, na noc, do izby wytrzeźwień, a następnie (na trzy miesiące) do aresztu, trafił dwudziestolatek podejrzany o pobicie trzykrotnie od siebie starszego mężczyzny.

Oj, będzie się działo... »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie e-red
XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w tę niedzielę, 14 stycznia. Hitem tegorocznej aukcji będzie - jeden z pierwszych (i ostatnich) - legendarny bus made in Poland...

Drogowcy w pełnej gotowości »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie e-red
Pierwszy, niegroźny "atak" zimy mamy za sobą. O przygotowanie do przyjęcia zimy prawdziwej, gdyby ta rzeczywiście miała nadejść, zapytaliśmy w Wydziale Dróg Starostwa Powiatowego w Środzie Śl.

Nowy rok bez rehabilitacji? »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie e-red
Negocjacje z wrocławskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia prowadził 14 grudnia Andrzej Ciepluch, kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malczycach.

Komputerów coraz więcej »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie AS
Cztery stanowiska komputerowe, skaner i drukarka w jednym urządzeniu oraz programy multimedialne, m.in. słowniki, encyklopedie i atlasy – o taki sprzęt wzbogaciło się Gimnazjum w Kostomłotach.

Pożyteczna konferencja »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie e-red.
Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śl. zorganizował 5 stycznia konferencję poświeconą możliwościom pozyskiwania środków zewnętrznych przez podmioty gospodarcze działające na terenie Powiatu Średzkiego.

Rada jest na NIE »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie e-red.
Podczas sesji Rady Miejskiej 28 grudnia radni podjęli uchwałę negatywnie opiniującą wniosek o wyrażenie zgody na otwarcie salonu gier losowych na ul. Legnickiej, w lokalu po byłym Plusie.

PiS zlikwiduje powiaty? »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie PAP-2
Duże poruszenie spowodował opublikowany w poniedziałkowym Słowie Polskim artykuł dotyczący zamiaru likwidacji części powiatów – "słabych, zacofanych i wyludnionych".

Podstawówka z Kostomłotów ma windę »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie AS
Poruszający się na wózku 12-letni Mateusz może już dostać się na piętro Szkoły Podstawowej w Kostomłotach. A to dzięki windzie, która 3 stycznia została oddana do użytku.

Alarm był, bomby nie było »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie e-red.
Na miejscu zdarzenia, oprócz policji i straży pożarnej, obecne było pogotowie ratunkowe, gazowe, wodno-kanalizacyjne. Wszyscy oprócz czasu stracili sporo pieniędzy.

Powiatowy Przegląd Form Teatralnych »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie Violetta Leńska
Dobrze wypadła reprezentacja gminy w I Powiatowym Przeglądzie Form Teatralnych - "Jasełka Bożonarodzeniowe" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Mieczkowie.

Kosztowny podpalacz »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie red.
Średzcy policjanci zatrzymali 18 - latka, który podpalił stodołę, powodując straty w wysokości 75 000 złotych.

Śpiewali rycerze i damy dworu »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie red.
To była ciekawa i fascynująca podróż. Przez ponad tydzień uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Lutyni wraz z panią Arlettą Zięzio wędrowali śladami historii państwa polskiego. Na ten czas ich klasa zamieniła się w zamek królewski...

Poznaniak ponad prawem? »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie e-red.
Czy można łamać przepisy, tak zwyczajnie, na żywca i w biały dzień? Okazuje się, że czasami można.

Sylwestrowy Turniej Tenisa Stołowego »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
Rozegrany w sylwestrową sobotę Turniej Tenisa Stołowego zgromadził 36 zawodników z całego powiatu. Finał zawodów zakończył się sporą niespodzianką.

Udany Transfer Jana Klaty »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie artykul.php?id=120
Reżyser zgromadził wokół siebie zespół, z którym stworzył dzieło niesamowite. Szaleńczym pomysłem było zaangażowanie osób, które autentycznie przeżyły wypędzenia. Dużą rolę odegrało tu średzkie Muzeum Regionalne...

Akcja Zima trwa »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie e-red.
Każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu.

Z pola walki »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie Ewa Mastalska
Wydarzenia stanu wojennego na Dolnym Śląsku są dość dobrze znane, ale nadal na odkrycie czekają nowe fakty i dokumenty. Prezentujemy listę średzkich internowanych.

Gracjan Płaczek najlepszy »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
Zakończyły się rozgrywki ubiegłorocznej edycji Szachowego Grand Prix Malczyc. Ostatni turniej wygrał Łukasz Wojciechowski, przed Grzegorzem Grabowskim i Gracjanem Płaczkiem.

Nowy wóz bojowy w Lusinie »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie Violetta Leńska
Jeszcze w grudniu w Lusinie odbyło się oficjalne przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył powiatowy kapelan strażaków.

Semant? Nigdy więcej »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie e-red.
W kilku przypadkach skutecznym sposobem na "semantów" było zastosowanie przekonywującej perswazji. Biorąc jednak pod uwagę, że panowie skutecznie zniknęli z widoku publicznego, mogli to zrobić tylko nieliczni...

Wręczono foto-nagrody »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie e-red.
W średzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Obrazy codzienne i nie", połączone z ekspozycją najciekawszych prac.

Wykop zadowalający »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie e-red.
Zakończono pierwszy etap badań archeologicznych u zbiegu ul. Śląskiej z pl. Wolności. Jak się dowiedzieliśmy zostaną one wznowione wiosną.

Ulica Słowackiego »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie e-red.
O roli, jaką Juliusz Słowacki odegrał w historii Polski i polskiej literatury nikomu przypominać nie trzeba. W Środzie Śl. poeta sprawuje patronat nad spokojną ulicą położoną niedaleko centrum, w sąsiedztwie średzkiego gimnazjum.

Dzięki uczennicom i wolontariuszom »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie e-red.
Paczki dla stu rodzin najbardziej potrzebujących i wielodzietnych przygotował Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śl.

Gminna liga koszykówki »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie e-red.
W naszym serwisie prezentujemy terminaż i zestaw par trzeciej i czwartek kolejki gminnej ligi koszykówki średzkiego OSiRu. Pierwsze spotkania rozegrane zostaną już 9 stycznia.

Aula odzyskuje blask »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie e-red.
W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na ul. Wrocławskiej w Środzie Śl. rozpoczął się długooczekiwany montaż nowych okien z odrestaurowanymi witrażami.

Sylwester spokojny »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
Około 200 - 250 osób bawiło się w sylwestrową noc na średzkim rynku. Nowy rok witaliśmy spokojnie - był szampan, były petardy, policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zgłoszeń.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl