Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 74 informacji. Wszystkie poniżej.

Jak czytaliśmy? »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
W roku 2006 r. Bibliotekę Publiczną w Środzie Śl. odwiedziło ogółem 21855 osób (w samej Środzie 16781). Najbardziej aktywnych czytelników powiada obecnie Ciechów.

Komórka z ręki do ręki »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
Od Annasza do Kajfasza – tak w skrócie można określić poszukiwania telefonu komórkowego, skradzionego w Malczycach. Trzynastoletni mieszkaniec Malczyc ukradł komórkę o dwa lata starszemu mieszkańcowi tej samej miejscowości.

Uczniowie w wieży więziennej »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
W ramach realizacji ścieżki czytelniczo-medialnej, biblioteka szkolna z SP Udanin wraz z nauczycielami przedmiotów artystycznych, zaprosiła wyróżniających się i aktywnych artystycznie uczniów do Muzeum Regionalnego w Środzie Śl.

Plac Solny »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie e-red.
Dzisiejszy pl. Solny ma bardzo długi rodowód historyczny. Przed rokiem 1332 znajdowały się tam jatki.

Do paki za 130 paczek »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
Oczywiście błędem byłoby sądzić, że chłopcy, robiąc próbę przed XV Wielkim Finałem, chcieli coś do skarbonki dorzucić. Wręcz przeciwnie. Na szczęście i tym razem policja zrobiła swoje.

Brudas – prosto z mostu »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie e-red.
Co można zrobić prosto z mostu? Można komuś np. nawtykać. Można także, co widać na załączonym obrazku, prosto z mostu wyrzucić worek śmieci.

Zima w Środzie »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Za nami pierwszy prawdziwie zimowy tydzień. Mimo, że mróz pojawił się ze sporym opóźnieniem, to wszyscy tak czy inaczej poczuliśmy się zaskoczeni. Czy podobną niespodziankę przeżyli drogowcy? Zapraszamy do naszej galerii.

Rozśmieszy kabaret Hrabi »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Na scenie średzkiego Domu Kultury 11 lutego z programem "Hrabi Dracua" wystąpią kabaretowi wyjadacze z kabaretu Hrabi.

Sportowe podsumowanie roku »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Nabiera tempa Powiatowy Plebiscyt organizowany pod patronatem Starosty Średzkiego. Mieszkańcy naszego regionu mogą wybierać sportowca, trenera, działacza oraz sponsora sportowego roku 2006 w naszym powiecie.

Warto powalczyć o pieniądze z Unii »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie e-red.
Teresa Olkiewicz objęła stanowisko wójta gminy Udanin po Stanisławie Krzyszczuku, który włodarzem gminy był przez 16 lat. Dziś opowiada na naszych łamach o swych priorytetach, problemach i zamierzeniach.

Wystarczy przekręcić klucz »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie e-red.
Jak się uchronić przed złodziejem, sekciarzem, czy innym domokrążcą? Ano, wystarczy po prostu, zaraz po wejściu do domu czy mieszkania, zamykać drzwi na klucz.

Kolejny młody chuligan »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali 14-letniego chłopca, który włamał się do sklepu, a następnie podpalił go powodując straty w wysokości blisko stu tysięcy złotych.

Zasypany powiat »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Wystarczyły dwie noce intensywnych opadów śniegu, aby komunikacja w naszym regionie stała się prawdziwym wyzwaniem. Zasypane drogi, spóźnione autobusy, wypadki i wielkie korki - tak wita nas kolejny dzień tegorocznej zimy.

Tir blokuje »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Fatalnie wygląda sytuacja na autostradzie A4 z Wrocławia do Legnicy. Na wysokości Kostomłotów przewrócił sie TIR, a co za tym idzie - utworzył się wielki korek.

Koszmar siedmiolatka »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Gdy rodzice dyskutowali z wójtem, ośmioletnia Monika Pielichowska myślała tylko o jednym: Nie chcę dojeżdżać z Dębic do Malczyc. Będę musiała wstawać przed szóstą.

Przyszła zima »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie red.
Wszyscy ci, którzy liczyli na wyjątkowo łagodną zimę tego roku, dzisiejszego ranka przeżyli rozczarowanie. Czy drogowcy stanęli na wysokości zadania? Zapraszamy do dzielenia się informacjami z Państwa regionów.

Huragan nie oszczędził mieszkańców »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie Z. Pilch
Urząd Gminy Miękinia po otrzymaniu komunikatu meteorologicznego o silnym wietrze (mogącym osiągnąć nawet 125 km/h), potraktował ten sygnał bardzo poważnie. O niebezpieczeństwie poinformowano mieszkańców gminy.

Likwidacja według PiS »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie e-red.
Jednym z dziesięciu dolnośląskich powiatów zagrożonych w przyszłości likwidacją miałby być – zdaniem parlamentarzystów PiS – powiat średzki.

Bombowa akcja 16-latki »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Informując o podłożonym ładunku wybuchowym dziewczyna chciała zrobić na złość swojej matce, z którą się wcześniej pokłóciła.

Kilkadziesiąt tysięcy usterek »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie e-red.
Zerwane linie energetyczne, powalone drzewa, pozrywane dachy – tak lub podobnie rozpoczynały się chyba wszystkie serwisy informacyjne w radio i telewizji od późnych godzin wieczornych w czwartek 18 stycznia.

Tylko broni żal... »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Do policyjnego aresztu trafił na początku grudnia dwudziestotrzyletni mieszkaniec gminy Miękinia. W miejscu zamieszkania złożyli mu wizytę funkcjonariusze KWP we Wrocławiu i KPP w Środzie Śl.

Krajobraz po wichurze »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
Powiat Średzki w minionym tygoniu był jednym z najbardziej narażonych na wichury regionów. Prezentujemy nadesłane przez czytelnika zdjęcia obrazujące część skutków wichury.

Z pomocą radcy prawnego »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie e-red.
Nie chciałbym tylko, żeby wśród radnych i pracowników Urzędu panowała moralność Kalego, kiedy najpierw samemu łamie się prawo naruszając nasze uchwały o wychowaniu w trzeźwości, a teraz szuka się dziury w całym...

Młodzieżowa rocznica »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
Dużo ciepłych słów oraz życzeń otrzymali radni Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego na sesji z okazji I rocznicy powstania Rady. Uroczysta sesja odbyła się 18 stycznia br. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej.

Malczyce: potrzebne będą wybory? »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Radio Wrocław
W 8 miejscowościach na Dolnym Śląsku konieczne będą wybory uzupełniające. 3 burmistrzów i 5 wójtów nie złożyło w terminie swoich oświadczeń majątkowych.

Wiało w regionie »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie Radio Wrocław
Porywisty wiatr przekraczający 120 km/h mocno dał się we znaki mieszkańcom Dolnego Śląska. W wielu miastach i wsiach w regionie nie ma prądu.

Co dalej z wyrobiskiem? »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie e-red.
Bezpośrednio po wizji lokalnej wydałem zakaz wwożenia na teren nowych materiałów i wstrzymałem rekultywację do czasu uporządkowania terenu...

Co w Kadrze? »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie red.
Prezentujemy repertuar średzkiego kina Kard na drugą połowę stycznia. Zobaczyć będziemy mogli dwa filmy mieszczące się w popularnym komediowym gatunku.

Nyska czeka »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie red.
Dzięki darczyńcom, wolontariuszom, pracownikom wielu instytucji (w tym Domu Kultury), wspaniałej średzkiej publiczności oraz występującym zespołom konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbogacilo się o 7 137 zł.

Patrzę z optymizmem »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie e-red.
Prezentujemy sylwetki nowych Starostów Powiatu Średzkiego. Nowe władze zapytaliśmy też o plany i działania na najbliższy czas.

Będzie wiało! »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Radio Wrocław
Dziś pojawi się na Dolnym Śląsku ekstremalnie silny wiatr. Na terenach zabudowanych do 90 km/h w porywach nawet 125 kilometrów. Ale już w szczytowych partiach Sudetów do 180 km/h!

Pierwszy Bal Sportowy »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie red.
Z inicjatywy Tkkf "Bakałarz" w Środzie Śl. oraz pod patronatem Starosty Powiatu Średzkiego Sebastiana Burdzy, 24 lutego br. w hotelu "Hellon" odbędzie się I Bal Sportowy.

W ramach Spartakiady »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie e-red.
Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Michała Krajewskiego, będący jedną z imprez cyklu XXX Wrocławskiej Spartakiady Rekreacyjnej TKKF, odbył się w sobotę 6 stycznia w sali sportowej Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Środzie Śl.

Jeszcze o budżecie »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie e-red.
- Jestem wdzięczny kolegom z Klubu Razem dla Ziemi Średzkiej za troskę o bezpieczeństwo budżetu, a szczególnie o bezpieczeństwo burmistrza w kwestii naruszenia ustawy o finansach publicznych...

Zbiorowy medal "chóralny" »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie e-red.
Na wniosek burmistrza Rada Miejska poddała pod głosowanie uchwałę o przyznaniu kolejnego medalu Zasłużony dla gminy Środa Śląska.

Okradani przez cwaniaków? »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
Czytelnik pisze: proszę poruszcie sprawy wspólnot mieszkaniowych i mieszkań czynszowych a w szczególności rozliczenia za prąd, śmieci, wodę i ścieki. Nie interesuje ich utrzymanie budynków, bo są najemcami, lokatorami.

Wkrótce początek rozgrywek ligowych »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
OSiR przyjmuje zapisy do udziału w rozgrywkach Średzkiej ligi tenisa stołowego oraz Gminnej ligi unihokeja.

WOŚP - ile zebrano w powiecie? »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
Tak jak w całej Polsce, również w powiecie średzkim 14 stycznia br. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nowe witraże w ZSP »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie e-red
Zgodnie z planem, 20 grudnia, zakończył się montaż odnowionych okien witrażowych w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śl.

Przygotowania do mistrzostw »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
W średzkim starostwie rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Imprezę zaplanowano na 10 i 11 lutego br.

Orkiestra zagrała w Malczycach »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
Z okazji XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej, na świeżym powietrzu, centrum Malczyc zorganizowano Wielkie Granie. Od rana do wieczora harcerze kwestowali na ulicach.

Młodzi rozrabiają »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
Dwie podobne interwencje w przeciągu trzech dni podejmować musieli średzcy policjanci. Co łączyło obie sprawy? Bardzo niski wiek sprawców...

Ulica Sokola »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie http://www.sroda.wfp.pl/artykul.php?id=123
Sokola jest jedną z dwóch okrężnych ulic osiedla za kościołem p.w. NMP na zachodnich obrzeżach miasta. Spośród wielu jej podobnych nie wyróżnia się właściwe niczym szczególnym.

Dwa razy pełne TAK »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie e-red
Na własną prośbę ze stanowiska sekretarza gminy Malczyce odwołano, z dniem 31 grudnia, pełniącą tę funkcję Małgorzatę Dyrdę.

Nietypowa mapa »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie e-red
Powstała we Wrocławiu. Do niedawna można ją było oglądać we wrocławskiej galerii BWA Awangarda. Pierwszą w Polsce niewidzialną mapę - bo o niej mowa - już niedługo będzie można zobaczyć także w salach Muzeum Regionalnego w Środzie Śl.

Wizyta wojewody »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
Nieoficjalny charakter miała środowa wizyta Wojewody Dolnośląskiego Krzysztofa Grzelczyka w naszym mieście.

Napaść w biały dzień »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie e-red
Najpierw, na noc, do izby wytrzeźwień, a następnie (na trzy miesiące) do aresztu, trafił dwudziestolatek podejrzany o pobicie trzykrotnie od siebie starszego mężczyzny.

Oj, będzie się działo... »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie e-red
XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w tę niedzielę, 14 stycznia. Hitem tegorocznej aukcji będzie - jeden z pierwszych (i ostatnich) - legendarny bus made in Poland...

Drogowcy w pełnej gotowości »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie e-red
Pierwszy, niegroźny "atak" zimy mamy za sobą. O przygotowanie do przyjęcia zimy prawdziwej, gdyby ta rzeczywiście miała nadejść, zapytaliśmy w Wydziale Dróg Starostwa Powiatowego w Środzie Śl.

Nowy rok bez rehabilitacji? »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie e-red
Negocjacje z wrocławskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia prowadził 14 grudnia Andrzej Ciepluch, kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malczycach.

Komputerów coraz więcej »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie AS
Cztery stanowiska komputerowe, skaner i drukarka w jednym urządzeniu oraz programy multimedialne, m.in. słowniki, encyklopedie i atlasy – o taki sprzęt wzbogaciło się Gimnazjum w Kostomłotach.

Pożyteczna konferencja »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie e-red.
Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śl. zorganizował 5 stycznia konferencję poświeconą możliwościom pozyskiwania środków zewnętrznych przez podmioty gospodarcze działające na terenie Powiatu Średzkiego.

Rada jest na NIE »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie e-red.
Podczas sesji Rady Miejskiej 28 grudnia radni podjęli uchwałę negatywnie opiniującą wniosek o wyrażenie zgody na otwarcie salonu gier losowych na ul. Legnickiej, w lokalu po byłym Plusie.

PiS zlikwiduje powiaty? »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie PAP-2
Duże poruszenie spowodował opublikowany w poniedziałkowym Słowie Polskim artykuł dotyczący zamiaru likwidacji części powiatów – "słabych, zacofanych i wyludnionych".

Podstawówka z Kostomłotów ma windę »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie AS
Poruszający się na wózku 12-letni Mateusz może już dostać się na piętro Szkoły Podstawowej w Kostomłotach. A to dzięki windzie, która 3 stycznia została oddana do użytku.

Alarm był, bomby nie było »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie e-red.
Na miejscu zdarzenia, oprócz policji i straży pożarnej, obecne było pogotowie ratunkowe, gazowe, wodno-kanalizacyjne. Wszyscy oprócz czasu stracili sporo pieniędzy.

Powiatowy Przegląd Form Teatralnych »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie Violetta Leńska
Dobrze wypadła reprezentacja gminy w I Powiatowym Przeglądzie Form Teatralnych - "Jasełka Bożonarodzeniowe" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Mieczkowie.

Kosztowny podpalacz »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie red.
Średzcy policjanci zatrzymali 18 - latka, który podpalił stodołę, powodując straty w wysokości 75 000 złotych.

Śpiewali rycerze i damy dworu »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie red.
To była ciekawa i fascynująca podróż. Przez ponad tydzień uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Lutyni wraz z panią Arlettą Zięzio wędrowali śladami historii państwa polskiego. Na ten czas ich klasa zamieniła się w zamek królewski...

Poznaniak ponad prawem? »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie e-red.
Czy można łamać przepisy, tak zwyczajnie, na żywca i w biały dzień? Okazuje się, że czasami można.

Sylwestrowy Turniej Tenisa Stołowego »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
Rozegrany w sylwestrową sobotę Turniej Tenisa Stołowego zgromadził 36 zawodników z całego powiatu. Finał zawodów zakończył się sporą niespodzianką.

Udany Transfer Jana Klaty »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie artykul.php?id=120
Reżyser zgromadził wokół siebie zespół, z którym stworzył dzieło niesamowite. Szaleńczym pomysłem było zaangażowanie osób, które autentycznie przeżyły wypędzenia. Dużą rolę odegrało tu średzkie Muzeum Regionalne...

Akcja Zima trwa »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie e-red.
Każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu.

Z pola walki »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie Ewa Mastalska
Wydarzenia stanu wojennego na Dolnym Śląsku są dość dobrze znane, ale nadal na odkrycie czekają nowe fakty i dokumenty. Prezentujemy listę średzkich internowanych.

Gracjan Płaczek najlepszy »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
Zakończyły się rozgrywki ubiegłorocznej edycji Szachowego Grand Prix Malczyc. Ostatni turniej wygrał Łukasz Wojciechowski, przed Grzegorzem Grabowskim i Gracjanem Płaczkiem.

Nowy wóz bojowy w Lusinie »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie Violetta Leńska
Jeszcze w grudniu w Lusinie odbyło się oficjalne przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył powiatowy kapelan strażaków.

Semant? Nigdy więcej »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie e-red.
W kilku przypadkach skutecznym sposobem na "semantów" było zastosowanie przekonywującej perswazji. Biorąc jednak pod uwagę, że panowie skutecznie zniknęli z widoku publicznego, mogli to zrobić tylko nieliczni...

Wręczono foto-nagrody »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie e-red.
W średzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Obrazy codzienne i nie", połączone z ekspozycją najciekawszych prac.

Wykop zadowalający »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie e-red.
Zakończono pierwszy etap badań archeologicznych u zbiegu ul. Śląskiej z pl. Wolności. Jak się dowiedzieliśmy zostaną one wznowione wiosną.

Ulica Słowackiego »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie e-red.
O roli, jaką Juliusz Słowacki odegrał w historii Polski i polskiej literatury nikomu przypominać nie trzeba. W Środzie Śl. poeta sprawuje patronat nad spokojną ulicą położoną niedaleko centrum, w sąsiedztwie średzkiego gimnazjum.

Dzięki uczennicom i wolontariuszom »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie e-red.
Paczki dla stu rodzin najbardziej potrzebujących i wielodzietnych przygotował Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śl.

Gminna liga koszykówki »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie e-red.
W naszym serwisie prezentujemy terminaż i zestaw par trzeciej i czwartek kolejki gminnej ligi koszykówki średzkiego OSiRu. Pierwsze spotkania rozegrane zostaną już 9 stycznia.

Aula odzyskuje blask »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie e-red.
W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na ul. Wrocławskiej w Środzie Śl. rozpoczął się długooczekiwany montaż nowych okien z odrestaurowanymi witrażami.

Sylwester spokojny »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
Około 200 - 250 osób bawiło się w sylwestrową noc na średzkim rynku. Nowy rok witaliśmy spokojnie - był szampan, były petardy, policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zgłoszeń.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl