Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 66 informacji. Wszystkie poniżej.

Święto Wina na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Prócz poniemieckich widokówek, czy współczesnych pozycji książkowych, w obiegu pojawiają się nowe przedmioty, mogące stanowiące obiekt zainteresowania kolekcjonerów średzkich pamiątek.

Dwa przedszkola - dwa spojrzenia »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
III Przegląd Zespołów Jasełkowych w kategorii przedszkola, odbył się w średzkim Domu Kultury w środę 14 lutego.

Śnieg, grad? »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Nie wiem czy to jeszcze śnieg,czy może już wiosenny grad, takie cudo spadło z nieba wczoraj około 16 w Środzie Śl. - pisze jeden z naszych czytelników, przysyłając zdjęcia.

Szeroko pojęta pomoc »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
Do 1 marca trwa tzw. Tydzień Ofiar Przestępstw. Sąd Rejonowy w Środzie Śl. przygotował w związku z tym ofertę adresowaną właśnie do tych osób.

Działaj lokalnie! »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
2 marca 2007 r. o godz. 10.00 w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbędą się warsztaty pisania wniosków w ramach Lokalnego Konkursu Grantowego - Działaj Lokalnie.

Nie ma planu likwidacji powiatu »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
9 lutego poseł Aleksandra Natali-Świat spotkała się z władzami i mieszkańcami powiatu średzkiego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

Nudy nie stwierdzono »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie e-red.
Po zimowej labie pozostały wspomnienia. Szczególnie dużo będą ich mieli uczestnicy ferii w malczyckim GOK-u.

Niewidzialna mapa Wrocławia »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie e-red.
Wzrok nie jest niezbędny aby "widzieć" świat...Przekonuje o tym wystawa prac zatytułowana "Niewidzialna mapa Wrocławia", którą od 23 lutego można oglądać w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.

Walne zebrania OSP »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie LeV
Z początkiem roku kalendarzowego, w miejscowościach należących do gminy Udanin rozpoczęły się walne zebrania jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W Lusinie spotkanie strażackie odbyło się 9 lutego.

Nauczyciele – wygrali w ładnym stylu »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
W sobotę 17 lutego w sali sportowej ZSP w Środzie Śl. rozegrano rundę finałową IV Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej, organizowanej przez średzkie ognisko TKKF Bakałarz.

Absolutnej tragedii nie ma »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie e-red.
Młodzi ludzie chcą mieć możliwość anonimowego przekazywania personelowi szkoły informacji o zagrożeniach. Od nauczycieli oczekują większej aktywności na przerwach i zdecydowanych reakcji na agresywne zachowania...

Kończy się pobór rocznika 1988 »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie
Powoli kończy sie tegoroczny pobór do wojska. Wczoraj przed Powiatową Komisja Lekarską oraz Powiatową Komisją Poborową stanęła ostatnia grupa poborowych z gminy Malczyce.

Ważne dla krwiodawców »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Kropelka Życia" w Środzie Śl., zapraszają krwiodawców i osoby chcące nimi zostać, do oddania krwi.

Prace społecznie użyteczne »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Już wkrótce rozpocznie pracę grupa osób - podopiecznych średzkiego GOPS-u - w ramach tzw. prac społecznie użytecznych.

Kiedyś o tym powiem »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie e-red.
Znawcy tematu od razu zauważą wpływy japońskiej mangi. To jednak zdecydowanie in plus. Manga była na początku, lecz z czasem twórczość Urszuli Łapot wyszła znacznie dalej.

Kanalizacja na Mostowej i Wiejskiej »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie e-red.
Zakończyły się juz prace przy budowie kanalizacji ulic Mostowej i Wiejskiej. Zadanie obejmowało wykonanie ponad 1 km. kanału sanitarnego oraz 847 m kanału deszczowego i trzech separatorów kanalizacji deszczowej.

Malczyce wybrały. Wynik 60:16 »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie e-red.
W niedzielę 4 lutego członkowie Izby Rolniczej gminy Malczyce wybrali swojego przedstawiciela do Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu.

IV mistrzostwa i IV miejsce »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Po raz drugi z rzędu radni z powiatu strzelińskiego zostali Mistrzami Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Pierwsza drużyna naszego powiatu zajęła miejsce czwarte, ulegając w małym finale w rzutach karnych reprezentacji Bolesławca.

Chciałbym poprzeczkę podnosić wysoko... »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie e-red.
"We współpracy głównie z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie zaprezentujemy ekspozycję - mówiąc najogólniej - broni". Rozmowa z dyrektorem Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej Grzegorzem Borowskim.

Chcieli zabić za telefon »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
M.in. za kradzież rozbójniczą odpowiedzą dwaj mieszkańcy Ciechowa (lat 20 i 21). W późnych godzinach wieczornych, 9 lutego, w rodzinnej miejscowości zainteresowali się miejscowym nastolatkiem.

Babskie Gadanie »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Zgodnie z kilkuletnią tradycją średzki Dom Kultury uczci marcowe Święto Kobiet programem rozrywkowym pn. "Babskie Gadanie". Atrakcją wieczoru będzie recital Artura Gotza - aktora związanego z Piwnicą pod Baranami.

Wybraliśmy nowych soltysów »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Od 29 stycznia do 12 lutego przeprowadzono zebrania wiejskie w celu wyboru nowych organów solectw. Wybory sołtysów i rad sołeckich związane były z upływem ich kadencji.

Powraca jak James Bond »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Do Środy Śl. zawitał w ramach przepustki z zakładu karnego, gdzie odsiadywał wyrok za rozbój. 38-letni średzianin (dobrze znany nie tylko miejscowej policji) pierwsze kroki skierował na jedną z budów w podśredzkich Komornikach.

Nadzieja na poprawę sytuacji »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie e-red.
6 lutego br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śl. odbyła się konferencja pod patronatem starosty średzkiego, poświęcona produkcji ekologicznej.

Podwójny zarobek, podwójna strata »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji 6 lutego zatrzymali sprzedawcę ze sklepu spożywczego w Malczycach, który sprzedał alkohol osobie niepełnoletniej.

Jaki los czeka wójta? »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Przepisy odnośnie składania oświadczeń majątkowych przez samorządowców narobiły sporo zamieszania w całym kraju. W związku z niezłożeniem oświadczenia majątkowego w terminie, stanowisko może stracić wójt gminy Malczyce Czesław Dudziński.

Dla rozwoju powiatu »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Po dwóch miesiącach wakatu obsadzone zostało stanowisko podinspektora ds. pozyskiwania funduszy unijnych w średzkim starostwie.

Młodzież szuka środków »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
We współpracy z podinspektorem ds. pozyskiwania funduszy unijnych średzkiego starostwa Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego opracowała projekt "Młodym okiem i lekkim piórem"

Naprawić służbę zdrowia »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
13 lutego br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Środzie Śl. odbyło się spotkanie z senatorem PO Władysławem Sidorowiczem – przewodniczącym senackiej Komisji Zdrowia.

Niepełnosprawni w służbie publicznej »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Niepełnosprawni w służbie publicznej Do końca marca można składać wnioski do realizowanego przez Oddział Dolnośląski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programu "Osoby niepełnosprawne w służbie publicznej".

Walentynkowy prezent za 80 tys. zł »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
To była szybka akcja. Jeden list z prośbą, jeden telefon starosty średzkiego i od 14 lutego br. Odział Neonatologiczny średzkiego szpitala może pochwalić się nowym inkubatorem.

Deszczowy polonez dla Rolanda »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
W deszczu tegoroczni maturzyści zatańczyli dzisiaj poloneza na średzkim rynku. Już od trzech lat w ten sposób średzka młodzież kończy czas beztroski i rozpoczyna intensywne przygotowania do egzaminu dojrzałości.

"Bombowa" szesnastka »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie e-red.
Nastolatka wykorzystała fakt, że w domu jest sama. Zgodnie z tym, czego uczą szpiegowskie filmy, mówiła przez ściereczkę i nieco grubszym głosem...

Trzy w jednym  »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie AS
W ostatnią sobotę stycznia w Osieku odbyła się impreza, która była połączeniem Dania Babci i Dziadka, opłatka i jasełek. Przy okazji dzieci i młodzież zostali "pasowani na tancerzy".

Biały chaos. Wspominamy zimę »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie e-red.
Na gminie Udanin z użycia zostają wyłączone dwie ciężkie maszyny od zimowego utrzymania dróg. Jedna ląduje w rowie, z drugiej spada piaskarka, w trzeciej nawala chłodnica.

Akademia Opery i Baletu »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie e-red.
Dom Kultury w Środzie Śl. proponuje przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w kulturze poprzez szeroko pojętą edukację muzyczną.

Uwaga na czary-mary »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Obiecują ci wygraną w postaci czeku lub samochodu, mimo że nie brałeś udziału w żadnym konkursie? Proponują biżuterię i przysyłają kluczyki do auta, które już jest prawie nasze, w zamian oczekując drobnej opłaty "manipulacyjnej"? Uważaj.

Od dyrektora, sądu i rodziny »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Cztery skargi na Monikę Międzyrzecką, kierowniczkę średzkiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, m.in. od dyrektora PCPR w Wałbrzychu, Sądu Rejonowego w Środzie Śl. i rodziny zastępczej, wpłynęły ostatnio do średzkiego starostwa.

Polonez po raz trzeci »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śl. już jutro, 15 lutego br. tegoroczni maturzyści zatańczą poloneza na średzkim rynku.

IV Mistrzostwa i IV miejsce dla powiatu średzkiego »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie e-red.
Po raz drugi z rzędu radni z powiatu strzelińskiego zostali Mistrzami Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej.

Półwiecze chóru św. Andrzeja »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
Swoją śpiewaczą działalność w służbie Bogu i ludziom zaczęli 44 lata temu, w wieku XX i z powodzeniem kontynuują w XXI.

Czekają jak na swoich »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie AS
Wolontariusze z gimnazjum w Kostomłotach wraz z opiekunami Lillą Staworowską i Anetą Lisiecką od kilku lat w okresie bożonarodzeniowym odwiedzają Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez siostry Albertynki w Mrozowie.

Żacy o Puchar Przeglądu »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
W niedzielę 28 stycznia w Lutyni odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Turnieju o Puchar Przeglądu Sportowego w kategorii żaka, dla zawodniczek i zawodników urodzonych w roku 1996 i młodszych.

Kontrowersyjna przebudowa drogi 94? »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie AS
Biorąc pod uwagę rozwiązania proponowane przez wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, można się tylko cieszyć, że droga od koncepcji do jej realizacji jest dość długa.

Trzy książki i medal »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
W miły sposób postanowiono uhonorować Mirosławę Mróz, plastyczkę-amatorkę ze Środy Śl. Na sesji Rady Miejskiej 31 stycznia, średzcy radni podjęli uchwałę o przyznaniu pani Mirosławie najwyższego samorządowego wyróżnienia: Medalu "Zasłużony dla Gminy Środa Śląska".

Tegoroczny - jeden z ostatnich »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
Od 5 do 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Środzie Śl. trwa pobór do wojska. Przed Powiatową Komisją Lekarską oraz Powiatową Komisją Poborową - pobór przebiega dwuetapowo - staje rocznik 1988 oraz osoby ze starszego rocznika, jeżeli z różnych przyczyn nie uczyniły tego wcześniej.

Są patroni i drużyny »
Tekst opublikowany 2007-02-10, opracowanie red.
Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Andrzeja Łosia oraz Przewodniczącego Sejmiku Leona Kieresa 10 i 11 lutego br. w Środzie Śl. odbędą się IV Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce.

Jubileusz Średzkiej Wody »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
Mimo licznych zmian i różnorodności form działania "Średzka Woda" od dwudziestu lat powierzone zadania stara się realizować profesjonalnie i efektywnie.

Ulica Spacerowa »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie
Teoretycznie spacerować tu można, szczególnie od czasu, kiedy nawierzchnię ulicy pokryto betonowymi płytami.

Polskie drogi - śmiech przez łzy »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie http://www.sroda.wfp.pl/galeria.php?id=112
To nie żart - tak właśnie potrafią wyglądać polskie drogi. Współczujemy i życzymy powodzenia tym, którzy muszą zmagać się z tego rodzaju drogowymi absurdami. Zapraszamy również do naszej galerii i do nadsyłania własnych zdjęć.

Mieszkańcy przeciw agresji »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie e-red.
5 stycznia w KP Policji w Środzie Śl. odbyła się odprawa roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu generała Andrzeja Matejuka.

Zmień tryb życia  »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie e-red.
Gdy nie śpisz od dwóch tygodni lub od dłuższego czasu zdarza ci się nie przesypiać średnio trzech nocy w tygodniu, masz poważny problem.

Sezon 2007 rozpoczęty! »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie red.
28 stycznia, w iście zimowej scenerii, malczycki Automobilklub "Dolny Śląsk" z zapasem nowych sił rozpoczął nowy sezon KJS "Zimowe rajdowanie".

Żegnając Salvadora Dali »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie e-red.
Dzieła Salvadora Dali, jednego z najpopularniejszych twórców XX w., są jeszcze w Środzie Śl. Ponad dwieście jego prac można oglądać w salach Muzeum Regionalnego już tylko do niedzieli, 11 bm.

Halo, tu złodziej... »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie red.
Policjanci z Lubina zatrzymali dziewiętnastolatka, podejrzanego o rozboje, kradzieże i włamania m.in. na terenie Środy Śląskiej. Zatrzymany wykazywał się specyficznym poczuciem humoru.

Najwięcej zgonów na Miękini »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie e-red.
Koniec i początek roku to, jak wiadomo, czas podsumowań porównań, zestawień. Postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądał rok 2006 pod względem liczby urodzin, zgonów i ślubów, zarejestrowanych przez ostatnie dwanaście miesięcy w USC naszego powiatu.

Ścienna gazetka Eriki Steinbach »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie Grzegorz Borkowski
Polak przechodzący przez tę część ekspozycji ze zdziwieniem stwierdza, że wypędzenia jego nacji, to właściwie problem, jak każdy inny, tym bardziej, że znalazł się niejako na tym samym poziomie, co kwestia wysiedleń ludności niemieckiej...

Informacje i zapytania »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie e-red.
Jak informuje policja, w ostatnim czasie uległy zmianie godziny funkcjonowania policyjnego telefonu zaufania.

Kolejny inwestor w Komornikach »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Już wkrótce na terenach aktywności gospodarczej między Środą Śląską a Komornikami powstanie nowy zakład spółki Rotom Polska produkujący palety drewniane. Powstanie tu również centralny magazyn produktów logistycznych na Polskę i Europę Wschodnią.

Pobór 2007 »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Dla mężczyzn urodzonych w 1988 roku z Gminy Miękinia pobór zostanie przeprowadzony w dniach 12-15 lutego. Dotyczy to mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i pobyt czasowy trwający ponad 2 miesiące.

Nieletni, ale uparci »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie e-red.
Rzecz działa się w Błoniach i z powodzeniem można by na tej podstawie nakręcić amatorski, offowy, film drogi.

A po obradach tort »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie e-red.
Jeśli brać pod uwagę teorię szczęśliwej siódemki, to za podwójnie szczęśliwy można by uznać pierwszy rok działalności Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego.

Kino dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
Przedstawiamy repertuar nowego cyklu filmów dla najmłodszych - Animowane Kino "Kadr". Co drugą sobotę o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich miłośników filmów dla najmłodszych do Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Ferie w Środzie »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
Średzki Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci do skorzystania z oferty placówki w ramach Zimowych Ferii z Domem Kultury. W serwisie podajemy szczegółowy program.

Skarbnik poszukiwany »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
Wójt Gminy Malczyce poszukuje kandydata na stanowisko Skarbnika Gminy. Prezentujemy wymagania, jakie stawiane będą potencjalnym kandydatom.

Kolejny nieuczciwy allegrowicz »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
220 złotych zapłaciła za cyfrowy aparat fotograficzny mieszkanka Środy Śląskiej, która następnie nie doczekała się wylicytowanej przesyłki.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl