Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 57 informacji. Wszystkie poniżej.

Nareszcie wakacje »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie Izabela Kozyra
W piątek, 22 czerwca, w dolnośląskich szkołach zakończył się rok szkolny. Odświętne stroje, kwiaty w rękach i powszechny uśmiech na buzi – oto widok, jaki przeważał na ulicach Środy Śląskiej.

Niebawem proces »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie MAT
Jeszcze w wakacje rozpocznie sie proces przeciwko Eugeniuszowi L., którego średzka prokuratura podejrzewa o obrzydliwe czyny względem małych dziewczynek.

Krajobraz jak po bitwie »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie Izabela Kozyra
Zaczęło się zupełnie niewinnie od ciepłego, letniego deszczyku, który z czasem, wzbierając na sile, przekształcił się w potworną ulewę z gradobiciem.

Oskarżona o morderstwo »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie red.
Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu rozpoczął się proces Beaty Z., średzianki, którą prokuratura oskarża o zamordowanie mężczyzny. Do tragedii doszło podczas ubiegłorocznych wakacji.

Kluczem w samochód »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie red.
Patrolując nocą teren ul. Wrocławskiej funkcjonariusze Straży Miejskiej usłyszeli odgłosy uderzeń o karoserię samochodową dochodzące z Pl. Wolności.

Stara rzeźnia straszy »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie red.
Niepozornie wyglądający z zewnątrz budynek, znajdujący się przy ulicy Spółdzielczej kryje w sobie przestrzeń przypominającą krajobraz po wielkiej wojnie.

Dla Kogo Place Zabaw? »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie Izabela Kozyra
O sytuacji średzkich placów zabaw pisaliśmy już wielokrotnie. Niestety! Ich stan nadal pozostawia wiele do życzenia.

Nauka gry na keyboardzie »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie MAT
W Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach od września 2006 r. kilkoro dzieci uczy się grać na syntezatorze (keyboardzie).

Jest praca w Komornikach »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie red.
Międzynarodowa firma I. B. Manufacurers – producent szczotek przemysłowych, służących do mechanicznego oczyszczania miast zatrudni kierownika magazynu, technika - operatora oraz kierowcę kat. B.

Hufiec pomoże »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie MAT
"Jeśli myślisz o przyszłości - przyjdź do nas! Masz problemy w nauce, chcesz zdobywać zawód - pomożemy Ci" - takim hasłem średzki Środowiskowy Hufiec Pracy zachęca młodzież do rekrutacji na rok szkolny 2007/2008.

Miłość ważniejsza od drzew »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie MAT
Niektórzy mieszkańcy Środy Śląskiej są zdenerwowani faktem, że rodzinny dom dziecka Fundacji Polsat stanie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Tymczasem okazuje się, że po prostu nie było innego wyjścia.

Wakacje czas zacząć! »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Dziś w całej Polsce uczniowie uroczyście zakończyli rok szkolny. W naszym powiecie wakacje rozpoczęło ponad 800 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Powódź w Środzie? »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Po naszej wczorajszej publikacji na temat zalanej ulicy Mostowej posypały się zdjęcia naszych czytelników, dokumentujące inne rejony zalanego miasta.

Zero tolerancji »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Marcin Torz
Uwaga bezmyślni i niekulturalni posiadacze psów. Jeśli zostaniecie przyłapani na spuszczaniu psa ze smyczy lub na tym, że po swoim ulubieńcu nie sprzątacie, to straż miejska może wam wlepić nawet dwustuzłotowy mandat!

Rabuś i łasuch »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie MAT
Nawet 10 lat spędzi za kratkami złodziej, który dwukrotnie włamał się do sklepów w Środzie Śląskiej. 31-letni mężczyzna nakradł towaru na prawie 10 tysięcy złotych.

Noc Kupały »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
22 czerwca, na dziedzińcu Muzeum Regionalnego, o godzinie 20.00 rozpocznie się Noc Kupały – impreza uwielbiana nie tylko przez miłośników dawnych zwyczajów i zabaw.

Mostowa pod wodą »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
Wystarczył dzień intensywnych opadów, aby ulica Mostowa w Środie Śląskiej zamieniła się w wielkie bajoro. Brodzący w wodzie mieszkańcy zapewne przeklinali miejskie służby, które nie potrafiły zadbać o odpowiednie przygotowanie kanalizacji.

Przychodzą tłumy »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie MAT
Już dawno średzkie muzeum regionalne nie przeżywało takiego oblężenia. Wszystko za sprawą bardzo ciekawej wystawy poświęconej generałowi Andersowi i jego armii.

Są pieniądze na kulturę »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie red.
Ponad 20 tysięcy złotych odtrzymał z Ministerstwa Kultury GOK w Malczycach na realizację cyklu koncertów i warsztatów muzycznych w gminie.

Zezłomował malucha »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie MAT
Wspaniałym synem okazał się 22-latek z Miękini. Pożyczył od swojej matki fiata 126p, po czym sprzedał go na złomie.

Kradli, kradli i wpadli »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie MAT
Trzech młokosów wpadło w ręce policji. Okazuje się, że przez ostatnie miesiące regularnie kradli przeróżne rzeczy, które później oddawali na złom.

Średzkie Euro 2012 – cudu nie będzie? »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie Marcin Torz
Musimy ostudzić emocje związane z pobytem którejś z reprezentacji podczas Euro 2012. Niestety. Środa Śląska nie ma odpowiedniej bazy hotelowej. I mieć nie będzie, chyba że zdarzy się cud.

Agrolandis dla szpitala »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Średzki szpital wzbogacił się w nowy sprzęt - firma Agrolandis zakupiła klimatyzator wewnętrzny niezbędny do wyposażenia pomieszczenia na niebezpieczne odpady medyczne.

Naraził dzieci »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie MAT
Pijany kierowca chciał przewozić autobusem 15 uczniów ze szkoły podstawowej! Na szczęście czujni nauczyciele zawiadomili policję i dzięki temu zażegnano niebezpieczeństwo.

Deszcz utwardził ścieżkę »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie MAT
Wiele kontrowersji wzbudziło nowe podłoże wyspane na ścieżki w parkach miejskich. Średzianie skarżyli się na to, że od chodzenia brudzą się buty i ciężko prowadzi się wózki.

Jedność europejska w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
1 czerwca Komisja Środowiska, Rolnictwa oraz Spraw Lokalowych i Regionalnych Zgromadzenia Parlamentarnego przyznała Środzie Śląskiej Dyplom Europejski.

Co ze Średzkim Skarbem? »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
W nietypowym miejscu, bo w Muzeum Regionalnym w Środzie Śl. 15 czerwca spotkali się członkowie Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Już niebawem zabawa na całego »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie MAT
Niezwykle ciekawie zapowiadają się Dni Malczyc. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji będzie co niemiara. Wśród gwiazd imprezy zobaczymy Tercet Egzotyczny oraz zespół Boler.

Chcemy pożądnych imprez! »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie Marcin Torz
Ostatnie Dni Środy wzbudziły wiele kontrowersji. Wiele osób było oburzonych organizacją i poziomem imprezy. Razem z naszymi Czytelnikami podpowiadamy władzom miasta jak zorganizować udaną imprezę.

Ulga za złotówkę »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie Marcin Torz
Niby drobna inwestycja, ale jaka potrzebna. Na skrzyżowaniu ul Legnickiej i św. Andrzeja wybudowano miejską toaletę.

Dostali sztandar! »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie MAT
Z wielką pompą przeprowadzono obchody Powiatowego Dnia Strażaka oraz 60-lecia Ochotniczej Straży pożarnej w Malczycach. Oprócz podniosłych chwil był też czas na zabawę.

Niebezpiecznie na cmentarzu? »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie MAT
Jeden z Czytelników wysłał nam zdjęcia i list, w którym zarzucił zarządcy cmentarza komunalnego złe wykonywanie swoich obowiązków.

Zostawił na śmierć »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie MAT
Mieszkaniec Wróblowic zostawił swojego psa w mieszkaniu, a sam pojechał w najlepsze na urlop. Zwierzak uniknął śmierci dzięki czujności i opiece sąsiadów.

Wielka kupa wstydu »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie MAT
Średzkie piaskownice czeka likwidacja. Nie ma już piaskownicy na Kajakach, ostatnio przyszedł czas na tą przy ulicy Mostowej. Rodzice i dzieci są oburzeni. A urzędnicy tłumaczą, że piach jest wylęgarnią zarazków.

Był zachłanny i wpadł »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
Prawie 10 tysięcy złotych - tyle wyniosła wartość rzeczy skradzionych przez 31-letniego mieszkańca Środy Śląskiej, który włamał się do domu handlowego i kiosku.

Powiat w koalicji »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
21 maja starosta powiatu średzkiego Sebastian Burdzy wraz z kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej Katarzyną Misiuną wzięli udział w konferencji na temat rodzicielstwa zastępczego.

Czy Środa zyska na Euro? »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie MAT
Niedawno poruszaliśmy temat profitów, jakie może uzyskać Środa Śląska przy okazji organizacji rozgrywania meczów Euro 2012 we Wrocławiu. Postanowiliśmy o zdanie zapytać mieszkańców miasta.

Lekcja z duchem »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie Violetta Leńska
W maju uczniowie Szkoły Podstawowej w Udaninie wybrali się do Jastrzębiej Góry. Wycieczka miała cel przyrodniczo - krajoznawczy.

Darowizna od Rokity »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie red.
Odział Pediatryczny i Neonatologiczny średzkiego szpitala wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny.

Ale było gorąco! »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
No to posmakowaliśmy prawdziwego lata jeszcze wiosną. Kilka ostatnich dni było bardzo upalnych. Średzianie różnie radzili sobie z gorącem.

Ubłocili ławkę »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie MAT
Dwóch nastolatków postanowiło odpocząć na jednej z ławek w parku. Ubłocone buciory położyli na miejscu, gdzie normalni ludzie siadają.

Atak kawki »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Przy ulicy Mostowej doszło do rzadkiego wydarzenia. Kawka w obronie pisklęcia, które wypadło z gniazda, atakowała przechodniów!

Znana data procesu »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie MAT
13 czerwca rozpocznie się proces Beaty Z., oskarżonej o zamordowanie mężczyzny. Dziewczyna ciągle nie przyznaje się do winy.

Wyróżnienie dla szkoły »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie MAT
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej spotkało wielkie wyróżnienie. Szkolny sztandar został udekorowany Honorową Odznaką Sybiracką.

Dbaj o pluszaka »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie MAT
Uczniowie podstawówki w Lutyni mieli szansę zadbać o zdrowie swoich... pluszaków! A jeśli miś czy inna maskotka była chora, to lekarz wypisał receptę!

Dni Środy czy średzkie dno? »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie MW
Dni Środy Śląskiej z roku na rok są coraz gorsze. Dziwne, że niby tak się miasto rozwija, a porządnej imprezy władza nie potrafi zorganizować – powiedział nam bardzo oburzony Zygmunt Czarniecki.

Szachowe Grand Prix »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie MAT
Marian Kaczmarek – pierwsze miejsce, Edmund Pluta – drugie i Łukasz Wojciechowski – trzecia pozycja. Tak wyglądało podium po ostatnich zawodach w ramach Grand Prix Malczyc.

Koncerty w deszczu »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Izabela Kozyra
Mimo niesprzyjającej aury średzanie i w tym roku nie zawiedli i starali się świetnie bawić na imprezach z okazji Dni Środy Śląskiej. Wieczorem na pl. Wolności były już prawdziwe tłumy.

Peterek odchodzi? »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie (pod)
Średzka Polonia przegrała swoje dwa ostatnie spotkania. W niektórych mediach pojawiły się głosy, że w po sezonie trener Zygmunt Peterek opuści Środę Śląską i zajmie się szkoleniem zespołu Ślęzy Wrocław.

Nowa rynna »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie MAT
Po naszej interwencji urzędnicy miejscy zgodnie z obietnicą wymienili rynnę z domu przy ulicy św. Andrzeja. Zapraszamy czytelników do dalszych wspólnych akcji.

Fundacja Polsat w naszym powiecie »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie powiat/red.
Władze powiatu średzkiego nawiązały stałą współpracę z Fundacją Polsat. Już niedługo ruszy pilotażowy program "Rodzina - Dom budowany miłością".

Euro 2012 dla Środy Śląskiej! »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie Marcin Torz
Środa Śląska ma ogromną szansę przyjąć jedną z reprezentacji piłkarskich. Podczas wielkich turniejów międzynarodowych nigdy bowiem zespoły narodowe nie stacjonują w wielkich miastach, gdzie grają mecze.

Brzydkie kaczątko »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie MAT
Nareszcie obskurny budynek "PSS Społem" przy ulicy Legnickiej jest remontowany! Pod koniec roku ma już być odnowiony.

Powiat Średzki – stąd jestem »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie red.
O nowe materiały promocyjne powiększyły się zasoby średzkiego starostwa. Przygotowano dwa wzory koszulek – z motywami skarbu średzkiego oraz mapy powiatu.

Z książką na walizkach »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie MAT
Gminna Biblioteka Publiczna w Malczycach bierze udział w akcji "Z książką na walizkach". Wszystko to w ramach Czwartych Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.

Atrakcje dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie MAT
Niezwykle ciekawie zapowiadają się imprezy z okazji Dnia Dziecka. Nasi najmłodsi z pewnością będą bardzo zadowoleni.

Pijany nożownik »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie MAT
W Gościsławiu pijany 63 latek zaatakował nożem policjantów! Tragedia była bardzo blisko. Na szczęście funkcjonariusze obezwładnili bandytę.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl