Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 55 informacji. Wszystkie poniżej.

Nowi kierownicy »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie red.
W związku ze zmianami organizacyjnymi w średzkim starostwie, przybliżamy sylwetki nowych kierowników. Osoby te zapytaliśmy o trzy rzeczy: dotychczasowe doświadczenie zawodowe, plany na najbliższy czas oraz pozaurzędowe zainteresowania.

Przepadek lub nawiązka »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie (tom)
Urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości chcą konfiskaty pojazdów za jazdę „po kielichu”. W resorcie właśnie trwają prace nad zmianą przepisów w kodeksie karnym.

Fundamenty już są »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie red.
Zgodnie z planem postępują prace przy budowie domu dla rodziny zastępczej finansowanego przez Fundacje Polsat i Przyjaciółka.

Bestialsko zamordowani »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie Grzegorz Borowski
Ziemia kryje w sobie wiele tajemnic przeszłości. Są one odkrywane przez archeologów w trakcie planowych badań archeologicznych, czasem przypadkowo (także przez osoby postronne) podczas różnych prac ziemnych.

Bielański pałac ma nowego właściciela »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie red.
Zabytkowy Pałac przy ul. Leśnej 1 w Środzie Śląskiej, a właściwie cały podworski zespół pałacowo - parkowy nie miał dotychczas szczęścia do swoich ostatnich właścicieli.

Tak się nie parkuje »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie red.
Ulica Św. Andrzeja. Dwa samochody (z lewej strony) łamią przepisy. Jeden dostał już mandat (za wycieraczką), drugi jeszcze nie. To zdjęcia jednego z naszych czytelników.

Powiat sprzedaje drogi gminie »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Władze powiatowe Środy Śląskiej wyceniły część swoich dróg na 11 milionów złotych. Pieniądze miałaby wyłożyć gmina. Ta oczywiście nie chce płacić. Zresztą i tak transakcja byłaby niezgodna z prawem.

Raport z placu budowy »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Okres wakacji to dla jednych czas odpoczynku dla drugich zaś wytężonej pracy. Na brak zajęcia nie mogą narzekać firmy realizujące zamierzenia inwestycyjne średzkiej gminy.

Palikot sponsoruje średzką bibliotekę »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej za pośrednictwem otrzymała dar z fundacji Moniki i Janusza Palikotów.

Psi problem »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie Marcin Torz
Straż miejska walczy z właścicielami psów, którzy nie pilnują swoich pociech. Jednak, jak przyznaje sam komendant Gustaw Dobosz, czasami nawet kilka kar pieniężnych nie daje spodziewanego rezultatu.

Wskazanie kierunków »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie E.M.
Niedługo rozpoczną się prace nad stworzeniem Strategii Rozwoju Gminy Miękinia. Będzie to dokument zarządzania operacyjnego pozwalający na szczegółowe opracowanie dalszych planów.

Przygotowania do dożynek »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie red.
W Starostwie Powiatowym w Środzie Śl. oraz gminie Kostomłoty trwają przygotowania do Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się 26 sierpnia w Piotrowicach.

Przygarnij pieska »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie E.M.
Niedawno przy drodze między Miękinią a Mrozowem znaleziono dwa dorosłe psy (suka i pies) i pięcioro szczeniaków (suczki).

Zbadają nawóz »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie MAT
Po skargach mieszkańców Księgienic i innych pobliskich miejscowości urzędnicy z Miękini nakazali zbadać zawartość silosa.

Czas na relaks! »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Marcin Torz
Niektórzy jadą do ciepłych krajów, inni na południe Europy. Większość jednak wybiera polskie morze. Są i tacy, którzy nie jadą nigdzie.

Nauczmy się parkować! »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie MAT
To już przechodzi ludzkie pojęcie. Kierowcy notorycznie parkują tam, gdzie nie wolno. Nic sobie nie robią ze znaków i kodeksu drogowego. Na szczęście mandaty, które dostają, może ich w końcu czegoś nauczą.

Izba Muzealna otwarta »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie red.
Podczas VI Pikniku nad Odrą otwarto Izbę Muzealną i Ekomuzeum w Malczycach. W placówce można podziwiać bardzo ciekawe eksponaty. Tutaj też można poznać historię Malczyc.

A czas ucieka »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie Izabela Kozyra
Już od miesiąca zepsuta rynna budynku przy ulicy Świdnickiej czeka na naprawę. Początkowo była tylko lekko wgnieciona, w tej chwili odłamany kawał rury leży na ziemi, stając się niebezpiecznym obiektem zainteresowań dzieci.

Drogi powiatowe na własnosć gminy »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
Radni Rady Powiatu w Środzie Śl. zdecydowali o przekazaniu Gminie Środa Śląska dróg powiatowych, o których przejęcie Burmistrz Środy Śląskiej wystąpił w listopadzie 2006.

Boją się hałasu i spalin »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie MAT
Budowany obok placu Wolności parking ma odciążyć rynek, gdzie teraz kierowcy zostawiają swoje samochody. Tymczasem mieszkańcy kamienic, które stoją obok budowy parkingu są bardzo źli.

Wyprawa do Aquaparku »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie Izabela Kozyra
Tegoroczne wakacje zbliżają się powoli do półmetka. Przez ostatnie tygodnie wielu młodych średzian skorzystało z zajęć przygotowanych przez średzki Dom Kultury.

Grają na gitarze »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie M.K.
W malczyckim ośrodku kultury przez całe wakacje odbywają się nieodpłatne warsztaty gitarowe, finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Żar z nieba, muzyka ze sceny »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie Izabela Kozyra
W niedzielę podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez średzki Dom Kultury pogoda nareszcie dopisała. Tylko czy żar lejący się z nieba był sprzymierzeńcem czy wrogiem tegorocznego Pikniku?

Zamykać, czy nie? »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie Marcin Torz
Wraca temat zamknięcia rynku dla samochodów. We wrześniu Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej organizuje otwartą debatę, której głównym tematem mają być pomysły na rewitalizacje pl. Wolności.

Harleyowcy w Środzie »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie MAT
Ryk silników był tak ogromny, że drżały ściany budynków na średzkim rynku. Nic dziwnego, bo na placu Wolności pojawiło się kilka ogromnych harleyów.

Zalanej Mostowej ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie ika
Kolejny artykuł, opublikowany na naszych łamach, wzbudził reakcje władz miasta. Otrzymaliśmy oficjalny list w sprawie podtopień, do których doszło niedawno na ulicy Mostowej.

Groźne wypalanie »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Izabela Kozyra
Czas wakacji, to nie tylko czas wypoczynku. Dla wielu rolników i działkowców jest to czas żniw, wypalania słomy czy chwastów. Niestety niegroźne z pozoru wypalanie może spowodować niekontrolowany rozwój pożaru i jego gwałtowne przeniesienie w inne miejsce.

Wystawa Twórczości Plastycznej Dzieci »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Ika
Tylko do końca lipca chętni średzanie mogą obejrzeć wystawę wieńczącą IX Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci. Już po raz dziewiąty Dom Kultury w Środzie Śląskiej zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży.

Deszczowe wakacje »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie Ika
Po kilku zaledwie słonecznych dniach, pogoda sprawiła wszystkim niemiłą niespodziankę. Tegoroczne wakacje przebiegają deszczowo. Nie tak zapewne większość uczniów wyobrażała sobie swoje wakacje.

Uwaga, piątek trzynastego! »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie (bach)
Nie dość, że 13 dzień miesiąca, to jeszcze piątek. To połączenie przyprawia jedną czwartą Polaków o dreszcze. Odwracamy głowę, gdy przez ulicę przebiega nam czarny kot.

Bernardyn na drodze »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie Marcin Torz
Ogromny bernardyn przez kilka godzinn wałęsał sie po centrum Środy Śląskiej. Wprowadził zamęt na drodze i strach wśród najmłodszych. W końcu strażnicy miejscy złapali psa i zaprowadzili do weterynarza.

Bajkowanie w bibliotece »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie Izabela Kozyra
Za nami już trzy tygodnie wakacji. Niestety, ku smutkowi dzieci, pogoda nam nie dopisuje. Tym uczniom, którzy nie mają pomysłu na wakacje w mieście, Biblioteka Publiczna służy pomocą.

Piknik Rodzinny »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie red.
Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Pikniku Rodzinnym - plenerowej imprezie, która odbędzie się 15 lipca na Stadionie Miejskim w Środzie Śląskiej. Start już od godziny 15.00.

Na koniec szkoły  »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie ika
W Średzkim Domu Kultury odbył się koncert uczniów Ogniska Muzycznego, kończący rok szkolny. Na zorganizowanym koncercie swoje popisowe numery zaprezentowali wyróżnieni uczniowie z poszczególnych zajęć instrumentalnych.

Karuzela czeka »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie E.M.
W pierwszej dekadzie czerwca w Wojnowicach, Lenartowiczach, Prężycach i Brzezince Średzkiej powstały place zabaw dla dzieci.

Takich koszulek nie ma nikt »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie red.
Średzkie starostwo powiększyło asortyment koszulek promujących powiat. Od niedawna można je nabyć w dwóch dodatkowych kolorach: czarnym i stalowo - niebieskim.

Moje serce bije dla Polonii »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie Marcin Torz
Dla kibiców Polonii Środa Śląska mamy świetną wiadomość! Daniel Liberek, najpopularniejszy piłkarz powiatu, będzie grał w średzkim zespole. Udało nam się przeprowdzić wywiad z Danielem.

Przed wielkim wyzwaniem »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie AS
Awans na kilka kolejek przed końcem rozgrywek, jedna porażka i dwa remisy w sezonie, stosunek bramek 125 – 25. Takim osiągnięciem może pochwalić się zwycięzca IV grupy B klasy – Zieloni SkładBud Rakoszyce.

Ludzie dobrej woli  »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie Izabela Kozyra
W Cesarzowicach odbył się wakacyjny festyn na rzecz PCK zorganizowany przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej i Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

Rzeźnia budzi emocje »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o starej rzeźni w Środzie. Jeden z naszych czytelników bez problemu dostał się na teren zdewastowanego obiektu. Otrzymaliśmy w tej sprawie list z Urzędu Miasta.

Koniec koszmaru miasta? »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie Marcin Torz
Nareszcie! Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku dworzec PKS zostanie zrównany z ziemią. Firma, która zakupiła obiekt kilka lat temu, kończy projekt nowych obieków, które mają powtsać w tym miejscu.

Zabierz książkę na wakacje »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie Izabela Kozyra
Na tegoroczne wakacje pracownicy Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej przygotowali szereg ciekawych zajęć dla dzieci, a także ciekawe propozycje czytelnicze dla dorosłych.

Taaaka ryba! »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie MAT
Zakończyły się powiatowe zawody wędkarskie w Wilczkowie. W kategorii "Największa ryba" zwyciężył Edmund Przwięda, łowiąc leszcza o wadze 86 dkg.

Zburzą komórki »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Marcin Torz
Urząd Gminy w Środzie Śląskiej chce zrównać z ziemią przydomowe komórki w okolicach ulic Białoskórniczej i Świdnickiej. Na miejscu mają powstać tereny zielone lub parkingi.

Wschodzące gwiazdy? »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Izabela Kozyra
W przerwie próby udało nam się porozmawiać z zespołem Onomatopeja i ich instruktorką, Małgorzatą Pietraś. Cztery radosne dziewczyny przywitały nas serdecznym uśmiechem.

Z Karczyc do Alzacji »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie MW
Dzieci ze szkoły podstawowej w Karczycach, w ramach wymiany z gminą Sierentz wyjechały na obóz językowy do Alzacji.

Pogrom w liceach profilowanych »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie MAT
Wyniki matur w średzkich szkołach średnich są bardzo zróźnicowane. O ile w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika zdali wszyscy, to w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa nie zdała nawet połowa...

Sporna Mostowa »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie Izabela Kozyra
Po ostatniej ulewie i pod topieniach piwnic w domach przy ulicy Mostowej, mieszkańcy tej ulicy głośno mówią o źle zrobionej kanalizacji.

Czarnobyl w Środzie »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie MAT
- Coś w rodzaju Czarnobyla. Smutne, lecz prawdziwe oblicze - pisze nasz czytelnik Rafał Hołyst, autor wstrząsających zdjęć byłego zakładu przetwórstwa mięsnego w Środzie Śląskiej.

Dni Malczyc »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie Izabela Kozyra
W dniach 23 - 24 czerwca po raz dziewiąty Malczyce obchodziły swoje święto. W tym roku organizatorzy przygotowali dla bardzo dużo przeróżnych atrakcji.

Noc Kupały w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie Izabela Kozyra
22 czerwca, na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w niezwykłej atmosferze odbyła się Noc Kupały. W pięknie zainscenizowanym dziedzińcu, przy świecach i winie średzianie obchodzili noc magicznych rytuałów.

Palisz, nie jedź  »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie (tom)
Posłowie chcą całkowitego zakazu palenia papierosów podczas jazdy samochodem i w miejscach publicznych. Projekt ustawy już na starcie wzbudza wiele kontrowersji wśród palaczy.

Wakacje w mieście »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Izabela Kozyra
Już po raz kolejny w miesiącach letnich, od czerwca do końca września, trwa wakacyjna akcja Policji "Bezpieczne wakacje".

Śmierdząca sprawa »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Marcin Torz
Od pewnego czasu w betonowym silosie przy drodze pomiędzy Gąsiorowem a Księginicami gromadzi się – jak to określił jeden z Czytelników – czarną, śmierdzącą maź.

Święto z nowym sołtysem »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Izabela Kozyra
W niedzielę, 1 lipca, już po raz piąty obchodzone było Święto Bukówka. Pierwszy raz z nowym sołtysem, Piotrem Seredyńskim.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl