Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Nawet starsi są za »
Tekst opublikowany 2007-08-30, opracowanie MAT
Mieszkańcy Malczyc, z którymi rozmawialiśmy, chcą dyskoteki! Być może już niebawem zostanie otwarta. Gminny Ośrodek Kultury chce wynająć salę kinową na działalność rozrywkową.

Pijana matka »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie MAT
To się w głowie nie mieści! Kompletnie pijana matka "opiekowała" się swoimi dziećmi. To cud, że nic im się nie stało.

Kontrowersyjny wieniec »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie Izabela Kozyra
Po dożynkach gminnych w Rakoszycach na naszym portalu rozgorzała dyskusja na temat wyników tegorocznego konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. W tej samej sprawie zgłosił się do nas sołtys wsi Bukówek, Piotr Seredyński.

Kurator za morderstwo »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Michał Zając z Sobótki chciał zjeść kolację w jednym z angielskich lokali. W przejściu niechcący potrącił młodego mężczyznę, który był z kolegami. Niestety, nie zdążył nic zamówić, bo został przez nich skatowany. Zmarł po 3 dniach w szpitalu w Oxfordzie.

Śmierć na izbie  »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie Marcin Torz
27-letni Robert Baka z Malczyc zginął na wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Trafił na nią, mimo że potwornie krwawił i mimo że miał aż 4 promile alkoholu we krwi. Prokuratura już prowadzi śledztwo z artykułu 155 kodeksu karnego (nieumyślne spowodowanie śmierci). Robert Baka zostawił żonę Katarzynę i małego synka Oskarka.

Kolonia na pół, ale zabawa na całego »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Izabela Kozyra
Mimo że wakacje nieubłaganie zbliżają się ku końcowi, w świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej od 22 do 31 sierpnia trwają półkolonie.

Nadchodzi Święto Wina »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Izabela Kozyra
Już po raz trzeci, w dniach 15 - 16 września w Środzie Śląskiej odbędzie się Święto Wina. Organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy liczne atrakcje.

Szaleje z rozpaczy »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie MAT
Kiedy podeszliśmy do kojca, jego radość była ogromna. Cieszył się, skakał. Mimo, że jeszcze odczuwa skutki wypadku, nie dawał po sobie tego poznać. W momencie, gdy musieliśmy odejść, wył z rozpaczy...

Radosne chwile »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie Izabela Kozyra
Śmiech, radosne okrzyki i wesołe piosenki. To wszystko towarzyszyło przedstawieniu "Pinokio", które 14 sierpnia gościło na deskach sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Dożynki pełne Kasy »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie Izabela Kozyra
19 sierpnia, tym razem w Rakoszycach, odbyły się Dożynki Gminne zainicjowane Mszą Świętą w kościele p.w. Jana Nepomucena. Mszę koncelebrował Metropolita Wrocławski Arcybiskup Marian Gołębiewski.

Zasłużony dla Gminy Środa Śląska »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Tegoroczne dożynki gminne w Rakoszycach stały się okazją do uhonorowania Medalem "Zasłużony dla Gminy Środa Śląska" Juliana Honca.

Program dożynek w Piotrowicach »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Korowód dożynkowy, występy kapel ludowych, zabawa taneczna, pokaz zabytkowych wozów strażackich, przejażdżki końmi - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy powiatowo-gminnych dożynek, które odbędą się 26 sierpnia w Piotrowicach.

Kolizja biegłych »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie MAT
Przed Sądem Rejonowym w Środzie Śląskiej rozpoczął się proces Eugeniusza L. oskarżanego o pedofilię. Rozprawa została jednak odroczona. Przed sądem nie stawili się biegli, którzy mieli ocenić kilka faktów dotyczących oskarżonego.

Kamienica zamiast placu zabaw »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Izabela Kozyra
Róg Świdnickiej i Kościuszki w Środzie Śląskiej. Do niedawna jeszcze na tym terenie znajdował się plac zabaw dla okolicznych dzieci. W chwili obecnej teren jest rozkopany i ogrodzony.

Kolejna ulewa »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Izabela Kozyra
Niedawno doszło w naszym regionie do kolejnej burzliwej i tragicznej w skutkach ulewy. Tym razem ponownie najbardziej ucierpieli mieszkańcy Ogrodnicy.

A to spryciarz »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie MAT
- Kilka dni temu skradziono mi samochód - poinformował średzkich policjantów pewien mężczyzna z Wrocławia. Jak się okazało - kłamał.

Zwycięstwo na inaugurację »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie red.
W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarze Zielonych Rakoszyce wygrali z Polarem Wrocław 1:0. Zwycięstwo mogło być okazalsze, ale rzutu karnego na początku drugiej połowy nie wykorzystał Marcin Plich.

Nagrobek w trawie  »
Tekst opublikowany 2007-08-17, opracowanie Marcin Torz
Przy trasie Chomiąża - Rzeczyca, zaraz przy jezdni, Magdalena Flisowska znalazła... płytę nagrobną! Doskonale widoczne są na niej dane zmarłego.

Wstydliwa strona miasta »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Marcin Torz
Podwórka przy pl. Wolności wyglądają jak śmietniska. Butelki po alkoholu, kubki, puste paczki papierosów. Do tego dochodzą ,,zwykłe” domowe śmieci, które niektórzy mieszkańcy zamiast do kosza wyrzucają na podwórka. Najgorsze jest to, że brudasy są bezkarni i niczym się nie przejmują.

Zgubiły go ślady krwi »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie MAT
Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego na terenie Malczyc.

Śmierć z wycieńczenia »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Magda Wieteska
Danuta S. i jej brat Marek S. spędzali wakacje na Krecie. 21 lipca wraz z przewodnikiem i grupą udali się na autokarową wycieczkę do wąwozu Samaria, oddalonego od hotelu o 170 km. Jednak do wąwozu nie weszli. Sześć dni błąkali się po skalistych górach, przekonani, że odnajdą przewodnika i resztę grupy. Pomoc nadeszła dopiero wtedy, gdy oboje już nie żyli.

Podtopień ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie Izabela Kozyra
Po ostatnich podtopieniach niedawno doszło do kolejnej, burzliwej i tragicznej w skutkach ulewy. Tym razem ponownie najbardziej ucierpieli mieszkańcy Ogrodnicy.

Kolorowe wakacje »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie MW
Uczniowie z gminy Kostomłoty uczestniczyli podczas wakacji w półkoloniach. Ich program był zróżnicowany i bardzo ciekawy. Dzieci były na górskich wędrówkach, wypoczywały na basenach oraz odwiedziły wrocławskie ZOO.

I po placu... »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie red.
Parę miesięcy temu plac zabaw, wybudowany dla mieszkańców tzw. "baraków" w okolicyach ul. Kolejowej uroczyście otwierali włodarze miasta. Dziś plac nie nadaje się już do niczego.

Dym nad Środą »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie Ika
Niedzielne letnie popołudnie. Środa Śląska tętni życiem. Uliczki pełne ludzi. Niestety nikogo nie interesuje źródło dymu unoszącego się nad terenem targowiska.

Miejsce dla każdego »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Działający w gminie Miękinia Samorządowy Ośrodek Kultury ma nowego dyrektora. Funkcję tą objęła Violetta Kita, pełna pomysłów plastyczka pracująca przez ostatnie lata w Publicznym Gimnazjum w Miękini.

Zbliża się zakończenie terminu wymiany dowodów osobistych »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Termin wymiany starych dowodów osobistych mija 31 grudnia. Od nowego roku książeczkowe dowody tracą ważność. W niektórych wypadkach wymieniający zwolnieni będą z jakichkolwiek opłat.

Dla drzew czy dla ludzi? »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Nasz czytelnik przesłał nam zdjęcie wyjątkowo kuriozalnego pomysłu na zwiększenie liczby zieleni w mieście. Sposób sadzenia drzewek przy ulicy Ogrody Zamkowe woła o pomstę do nieba.

Dziewczyny lubią brąz »
Tekst opublikowany 2007-08-08, opracowanie Ewa Mastalska
Zespół taneczny Feniks z Miękini zdobył w lipcu Brązową Jodłę podczas odbywającego się w Kielcach 34 Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Było to wielkie osiągnięcie działającej od dwóch lat grupy.

Święto Policji »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
2 sierpnia w średzkim Domu Kultury obchodzono Święto Policji. W części oficjalnej uroczystości uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej i Komendy Wojewódzkiej oraz zaproszeni goście.

Dożynki czas zacząć »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie Izabela Kozyra
Obchody tegorocznego Święta Rolników rozpoczną się już 19 sierpnia o godzinie 13.00 Mszą Świętą w kościele p.w. Jana Nepomucena w Rakoszycach.

Sukces Biesiadnych »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie Izabela Kozyra
Średzka Kapela Podwórkowa „Biesiadni” odniosła kolejny sukces i zdobyła pierwsze miejsce podczas XIII Międzynarodowego Abstynenckiego Festiwalu Muzycznego, który odbył się w połowie lipca w Leśnej.

Palikot dla Biblioteki »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
W związku z obchodami Dnia Bibliotekarza, od 8 maja polski biznesmen Janusz Palikot wraz z małżonką Moniką przekazali do ponad siedmiuset bibliotek, aż 20 tysięcy książek.

Jubileusz średzkiej supergrupy Bank »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie R.P.
26 sierpnia na stadionie miejskim odbędzie się impreza z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia średzkiego zespołu Bank.

Nowatorskie, ale zgodne z prawem »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie Mariusz Wojewódka
W związku z publikacją, która ukazała się 25 lipca na łamach naszego serwisu Zarząd Powiatu Średzkiego wyjaśnia intencje i podstawy prawne dotyczące propozycji przekazania niektórych dróg powiatowych na własność Gminy Środa Śląska.

K.A.S.A gwiazdą Dożynek Gminnych »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie red.
19 sierpnia w Rakoszycach, podczas obchodów Gminnego Świeta Plonów posłuchać będzie można Krzysztofa Kasowskiego vel K.A.S.A, wykonującego m.in. takie przeboje jak "Maczo", "Każdy lubi boogie" czy "Takie numery".

Wakacje na sportowo »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie red.
Średzki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował program imprez dla dzieci i młodzieży spędzających sierpień w swoich domach. Poniżej publikujemy harmonogram imprez.

Szczęśliwy finał »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie Izabela Kozyra
Jak poinformowali nas mieszkańcy budynku przy ulicy Świdnickiej, po naszej interwencji, nowa rynna od strony ulicy Białoskórniczej została jeszcze tego samego dnia zainstalowana.

Dziś 63 rocznica Powstania Warszawskiego »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (bach)
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00. Mimo wcześniejszych planów walki zbroje rozpoczęły się już przed "godziną W".

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl