Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 58 informacji. Wszystkie poniżej.

Kierowca z promilami  »
Tekst opublikowany 2007-09-29, opracowanie Ewa Mastalska
27 września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji zatrzymali mężczyznę w wieku 35 lat kierującego w stanie nietrzeźwym VW Passatem.

Na disco trzeba do Wrocka »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie MAT
Młodzi mieszkańcy Środy Śląskiej chcą dyskoteki w mieście. Jednak ich marzenia raczej nie zostaną spełnione. Ustaliliśmy, że nikt nie ma ochoty na prowadzenie takiego lokalu.

Rada z pomysłami »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Długie i burzliwe było posiedzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego zorganizowane 26 września w sali konferencyjnej średzkiego Starostwa Powiatowego.

Biegiem przez jesień »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Średzki OSiR zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Polska Biega", która odbędzie się już jutro, 30 września na stadionie przy ulicy Konstytucji 3 maja. Tym razem będzie można sprawdzić swe siły w "Biegu Jesieni"

W huku armat »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie E.M.
Czas cofnął się w Lutyni o 250 lat. Dzięki wysiłkowi wielu osób przypomniano wydarzenia, które w połowie XVIII wielu zmieniły losy Śląska i Europy. Podwrocławska wieś znalazła się wówczas w centrum międzynarodowych zawirowań.

Na wnuczka, na zięcia, na kolegę... »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Coraz częściej spotykamy się z przestępstwami, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku. Związana z tym wiekiem bezradność i ufność czyni z ludzi starszych łatwy cel dla oszustów.

Jestem głodny »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Badania wskazują, że co trzeci uczeń szkoły podstawowej i gimnazjalnej potrzebuje dodatkowego posiłku w czasie nauki. Ponad połowa z nich do szkoły przychodzi bez drugiego śniadania.

Historii rowu ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie MAT
Otrzymaliśmy kolejne głosy w sprawie kontrowersyjnego remontu, który wykonany został w Młynówku przez gminę Środa Śląska. Dla naszego serwisu wypowiadają się starosta średzki i zastępca burmistrza Krasuckiego.

Bus i autobus »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie MAT
Środki unijne dla niepełnosprawnych uczniów oraz dwa busy przystosowane dla ich potrzeb załatwia właśnie gmina Malczyce.

Z nami do kina za darmo! »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie ika
Już w najbliższą sobotę średzkie kino Kadr wyświetli najnowszy film z Johnem Travoltą - "Gang dzikich wieprzy". Mamy dla Państwa dwie wejściówki na ten seans!

Gdzie jest generał? »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie MAT
Zadanie wydawało się proste. Polscy partyzanci musieli zabić niemieckiego generała. Niemcy mieli go przetransportować żywego do bunkra...

Szloch i jęki »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie Izabela Kozyra
"Furmanką, pod konwojem, przewieziono nas do miasta Dubna i wpakowano do już przeładowanego wagonu bydlęcego. Na samo wspomnienie, jeszcze dzisiaj słyszę nasz i innych ludzi płacz, szloch i jęki".

Ster to duma Malczyc »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie MAT
Na akwenie w Wilczkowie odbyły się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Zarządu Powiatu Średzkiego. W tym roku regaty miały wyjątkowy charakter, ponieważ klub obchodził XX –lecie swojego istnienia.

Strażacy nie zawsze mogą »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Marcin Torz
- Nad moją kuchnią było ogromne gniazdo os – opowiada pani Jadwiga Hołyst z ulicy Wrocławskiej. – Zadzwoniłam po ratunek do straży pożarnej, ale oni odesłali mnie do prywatnej firmy, która za usunięcie gniazda chciała pieniądze.

Ma być hala »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie MAT
Pełnowymiarowa hala sportowa powstanie w najbliższym czasie przy ul. Szkolnej. Udało nam się dowiedzieć, że hala ma być bardzo nowoczesna i będzie spełniać potrzeby nawet najwybredniejszych uczniów.

Już nikt się nie potnie »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie MAT
Wiata przy przystanku busów koło dworca PKS jest już naprawiona. Zgodnie z daną nam obietnicą firma "Tarnowscy" wymieniła zniszczoną i niebezpieczną blachę.

Lisy do szczepień »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie red.
Na początku października rozpocznie się na terenie naszego województwa akcja szczepienia wolno żyjących lisów. Ostrożność będziemy musieli zachować przez ok. dwa tygodnie.

Gminne pieniądze utopione w rowie? »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Marcin Torz
Od jednego ze średzkich urzędników dowiedzieliśmy się, że burmistrz Bogusław Krasucki wydał gminne pieniądze na remont rowu melioracyjnego Młynówka.

„Postrach Ulic” trafił do dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie MAT
Pies rasy bernardyn, który wprowadził pewnego dnia lipca nie lada zamieszanie na średzkich ulicach, trafił do schroniska w Krotoszynie. Stamtąd zabrali go dobrzy ludzie, którzy zapewnili mu dom i odpowiednie warunki.

Na izbę trafia się za nic »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie MAT
Niedawno na wrocławskiej izbie wytrzeźwień zmarł młody mężczyzna. Miał 4 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednie przyczyny zgonu ustala prokuratura.

Brakuje rozrywki »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie MAT
Oto lista życzeń mieszkańców Środy Śląskiej. Basen, siłownia, nowe mieszkania, lepsze filmy w kinie, fajny lokal, a także... więcej radości.

Pijaństwo ląduje w rowie »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie red.
16 września, godzina 22.00, okolice Brzeziny w gminie Miękinia. To już czwarte tego typu zdarzenie w tym miejscu. Tym razem powodem było zwykłe pijaństwo.

Pijany złodziej  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie MW
12 września policja zatrzymała pijanego chłopaka, który jechał kradzionym autem do swojej dziewczyny. Podróż zakończyła się w rowie.

Zgubiony przez dymek »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Magda Wieteska
Na trasie Środa Śląska - Wrocław zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Zdradziło go dziwne zachowanie, a zgubił go papieros.

Po Święcie Wina »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Izabela Kozyra
Zakończyła się trzecia edycja Średzkiego Święta Wina. Impreza trwała przez cały weekend, zakończyła się wczoraj ok. godziny 22.00. Czekamy na Państwa opinie i wrażenia!

Konkurs po raz siódmy »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Tradycyjnie 1 września rozpoczął się konkurs fotograficzny adresowany do lokalnych fotografików amatorów.

Inauguracja CIG »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Już niedługo średzcy przedsiębiorcy otrzymają szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji na temat wszelkich unijnych dotacji. Wszystko dzięki Centrum Informacji Gospodarczej.

Koleją na nowych zasadach »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy taryfowe w pociągach spółki PKP Przewozy Regionalne. Większości pasażerów zmiany ułatwią życie. Stracą ci, którzy będą chcieli zwrócić w kasie bilet miesięczny.

Motocyklowy orszak »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Na ślub jednego z miłośników motorów w Miękinie przyjechało około stu motocyklistów z niemal całego kraju.

Bielany zdobyte »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie AS
Zieloni SkładBud Rakoszyce wygrali w Bielanach Wrocławskich z Polonią Black Point 2:1. Dzięki temu zwycięstwu awansowali w tabeli na 4. miejsce.

Tylko po lekcjach »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie MAT
- Nie mogę normalnie potrenować, bo albo nie ma miejsca, albo w ogóle sala jest zarezerowana przez jakąś dużą firmę i wtedy wstęp wzbroniony - denerwuje się pan Krzysztof, średzianin.

Raport z placu budowy »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Okres wakacji sprzyjał realizacji zamierzeń inwestycyjnych średzkiej gminy. Przedstawiamy raport o tym, nad jakimi zadaniami pracują obecnie wyłonione przez magistrat firmy.

Załóż rodzinę zastępczą »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Średzkie Starostwo zaprasza chętne rodziny oraz osoby na drugą edycję bezpłatnego szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych.

Nietoperz na chirurgii »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie Ika
Nietypowego gościa miał niedawno oddział chirurgiczny szpitala w Środzie Śląskiej. Do pomieszczeń placówki wleciał...nietoperz.

Wieczornica »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie Ika
Już 17 września o godz. 16.30 przy Skwerze Zesłańców Sybiru w Środzie Śląskiej odbędzie się Wieczornica z okazji Dnia Sybiraka.

Lepiej z zabezpieczeniem »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie MAT
Nie chcesz dostać wysokiego mandatu i przede wszystkim bezpiecznie jechać samochodem? Zapnij pasy - średzka policja uważnie przygląda się pasażerom i kierowcom.

Jest szansa na awans! »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie MAT
Poloniści zremisowali z faworytem Ślęzą Wrocław 2-2 i pokonali 4-2 Strzeliniaknę Strzelin. Dzięki temu zespół jest na czwartej pozycji w lidze okręgowej! Dobra gra Polonii wyostrzyła apetyty kibiców, którzy bardzo liczą na awans do czwartej ligi.

Aktor chory, zmiana planów »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie Ika
Ze względu na chorobę aktora, zamiast "Świętoszka", 14 września (piątek) o godzinie 19.30 na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej obejrzymy spektakl "Lekcja" wg Jonesco.

Dzieciaki z dodatkami »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie Ika
Za nami pierwsze dni nowego roku szkolnego i spore wydatki na wyprawki szkolne dla dzieci, na które często rodzice zmuszeni są nawet wziąć kredyty.

Picie w wiacie »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie Ika
- Kiedy tylko ją naprawimy, od razu ktoś ją niszczy. W innych miastach aż takiego problemu nie ma - mówi Władysława Tarnowska, właścicielka firmy przewozowej "Tarnowscy".

Sopot w Domu Kultury »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie
Sopockiemu Festiwalowi Top Trendy poświęcona jest wystawa fotograficzna, którą od jutra będziemy mogli oglądać w średzkim Domu Kultury.

Gliniarze na zebrach »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MAT
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w pierwszych dniach nowego roku szkolnego - oto cel policyjnej akcji, prowadzonej pod nazwą "Bezpieczna Droga do Szkoły"

Antykorupcyjna policja sprawdza średzki Ratusz »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie MAT
W 2004 roku gmina sprzedała budynek w Ciechowie Zbigniewowi Ciomborowi i Mirosławowi Piotrowskiemu. Za 25 tysięcy złotych, bez przetargu. Sprawą zainteresował się policyjny wydział do walki z korupcją.

Koszmar z happy endem »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Marcin Torz
Wojewódzki konserwator zabytków zgodził się na projekt firmy Inter-Es. Już nic nie stoi na przeszkodzie, aby szpecący budynek dworca PKS zrównać z ziemią, a na jego miejscu postawić dwa nowe i nowoczesne obiekty!

Zostań strażakiem »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Ika
Jeśli od dawna marzyła Ci się praca strażaka, teraz możesz spełnić swoje marzenie. Tylko do 28 września nabór przeprowadza Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Kolejny średzki skarb? »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Izabela Kozyra
W trakcie prac wykopaliskowych prowadzonych na terenach przy ulicy Białoskórniczej archeolodzy odnaleźli mapkę prowadzącą do tajemniczego skarbu.

Po ulewach: wstyd i kpina »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Ika
- To wstyd i kpina – mówi 70-letnia pani Halina – tyle czasu już minęło, a przejście dalej nie zrobione. Przecież tędy nie da się zejść – dodaje zdenerwowana. O czym mowa?

Anielski śpiew »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Ika
Wielkie wrażenie - tak w skrócie opisać można emocje, jakie towarzyszyły mieszkańcom Środy Śląskiej podczas koncertu ukraińskiego chóru "Odrodzenie" z Drohobycza.

O mały włos! »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie MAT
Niewiele brakowało, aby rowerzysta ze Środy Śląskiej zginął pod kołami samochodu. Na ulicy Wrocławskiej mężczyznę potrącił samochód osobowy.

Z nami na Shreka »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie Ika
Po wakacyjnej przerwie ruszyło do pracy Kino Kadr serwując nam już 22 września wspaniałą zabawę przy komedii "Shrek trzeci". Seanse rozpoczną się o godzinie 14.30 i 16.30.

Rolnicze plony w Domu Kultury »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie Ika
Przepiękne i smakowicie wyglądające bochny chleba, a także złożone z czterech zbóż, pełne kwiatów i darów ziemi wieńce są bohaterami wystawy w Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Będzie lało! »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
Do godziny 18.00 potrwają dziś intensywne opady deszczu w naszym regionie - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu. Czy znów czekają nas podtopienia?

Szkoły po liftingu »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
W czasie wakacji w szkołach tylko pozornie nic się nie dzieje - najczęściej przeprowadzane są niezbędne remonty, o których podsumowanie poprosiliśmy Krzysztofa Perygę, dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.

IRA na Dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
9 września w Sobótce odbędą się tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, podczas których posłuchać będziemy mogli koncertów takich wykonawców jak Zorba czy Kapela Pieczarków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Tragiczna śmierć »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie MAT
Powiatowy Lekarz Weterynarii Andrzej Waczyński nie żyje. Z wiarygodnych źródeł wiemy, że w poniedziałek zastrzelił się w swoim garażu. Sprawę bada średzka prokuratura.

Tęcza górą! »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Marcin Torz
Drużyna Tęczy Kwietna wygrała prestiżowy turniej o Puchar Starosty Średzkiego. Trzeba przyznać, że jak na bardzo trudne warunki mecze pełne były emocji.

Uczta dla ucha »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Izabela Kozyra
W niedzielę, 26 sierpnia, na Stadionie Miejskim w Środzie Śląskiej odbył się jubileuszowy koncert grupy BANK, której członkowie wywodzą się z Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Dążymy do doskonałości »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Marcin Torz
Bardzo chcemy awansować. Każdy mecz gramy o trzy punkty. Ale zespół musi się zgrać, niektórzy piłkarze dojrzeć. Wywiad ze Sławomirem Samcem, trenerem Polonii Środa Śląska.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl