Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 44 informacji. Wszystkie poniżej.

Powiat w obiektywie »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie red.
Kilka dni temu prezentowaliśmy zdjęcia, które zwyciężyły w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego "Powiat średzki w obiektywnie", organizowanego przez średzkie Starostwo. Dziś prezentujemy Państwu kilkanaście pozostałych fotografii.

Ten parking to bubel! »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie Marcin Torz
Na pierwszy rzut oka wygląda wspaniale. Ale gdy przyjrzymy się dokładniej, wychodzi na jaw prawda. To zwykły bubel. O czym mowa? O nowym parkingu w mieście, wartym okrągły milion złotych.

Bokser w starostwie »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie red.
Określany "najlepszym polskim bokserem końca wieku" Wojciech Bartnik, odwiedził średzkie starostwo. Niezwykły gość, będący w latach 2002 - 2006 radnym miasta Oleśnica, spotkał się ze starostami oraz radnymi powiatu.

Wyburzą starą rzeźnię »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie MAT
Gdyby ktoś zorganizował konkurs na najbrzydszy średzki obiekt, stara rzeźnia na pewno znalazłaby się na podium. Swoim wyglądem jeszcze do niedawna ustępowała jedynie wyburzonemu dworcowi PKS.

Chłopcy utrzymali ogień »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie MAT
W wycieczce uczestniczyli członkowie SK LOP Zespołu Szkół w Lutyni – 34 osoby (klasa 5b SP i uczniowie z klas I – III Gimnazjum) oraz pani C. Malz i D. Palczyńska.

Ostały się tylko zgliszcza »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie MAT
Dworca PKS w Środzie Śląskiej już nie ma. Wystarczyło kilka dni, aby robotnicy zrównali go z ziemią. Średzianie już nie muszą się wstydzić potwora, który szpecił miasto.

30 tysięcy dla gimnazjum »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie MAT
Od 15 września Gimnazjum w Malczycach realizuje największy, skierowany na pomoc edukacyjną dla wsi program Rzeczpospolita Internetowa. Jego celem jest aktywizacja i integracja społeczności lokalnej poprzez realizację projektów wykorzystujących Internet.

Rebelia niemal zmiażdżona »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie Marcin Torz
Sukces oddziałów rządowych. Kontratak wojsk Polski i Unii Europejskiej prawie zmiótł z powierzchni ziemi dolnośląskich rebeliantów. Czy to koniec największej w ostatnich latach wojny domowej?

Nie daj szans złodziejom »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie Marcin Torz
Działkowcy właśnie sprzątają swoje ogródki przed zimą. Jednocześnie powinni zadbać o zabezpieczenie swoich altanek i ich wyposażenia. Muszą sobie zdawać sprawę, że dla złodziei sezon nigdy się nie kończy.

Kierowco! Nie parkuj w rynku! »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie MT
Parking miał odciążyć rynek. Kierowcy, zamiast parkować swoje auta jeden na drugim, mieli korzystać z nowowybudowanego parkingu przy ul. Kilińskiego. Nie korzystają.

Zobacz najlepsze zdjęcia regionu »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie red.
9 listopada w sali konferencyjnej średzkiego starostwa odbyło się posiedzenie jury konkursu fotograficznego "Powiat Średzki w obiektywie". W serwisie prezentujemy nagrodzone prace.

Kuzyn Batmana inwalidą »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie MAT
W ramach realizacji projektu „Edukacja Ekologiczna Gminy Miękinia” w Zespole Szkół w Lutyni odbyły się warsztaty związane tematycznie z biologią, życiem i różnorodnością nietoperzy.

Znaki już wskazują »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie red.
Kilka dni temu prezentowaliśmy zdjęcia jednego z naszych czytelników, który udokumentował wypadek na jednej ze średzkich ulic. Dziś po zdarzeniu nie ma już śladu.

Wciąż dajemy się oszukiwać »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Marcin Torz
Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami np. z prośbą o wodę, sprzedaż artykułów przemysłowych czy też działając różnymi innymi metodami. A my wciąż dajemy się oszukiwać.

30 lat pożarów »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Izabela Kozyra
W ciągu ponad 30 lat straż pożarna przechodziła liczne reorganizacje. W tym czasie funkcjonowała jako Zawodowe Straże Pożarne, potem przyszedł czas na Komendę Rejonową, współcześnie Komendę Powiatową Straży Pożarnej. On trwał.

Szklane oko nad wejściem »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Marcin Torz
W trzech średzkich szkołach zostaną niebawem zainstalowane kamery. Mają być zamontowane nad wejściami do placówek. Czy inwestycja podniesie poziom bezpieczeństwa?

Burmistrz nie dba o klejnoty? »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie Marcin Torz
Od początku przyszłego roku urząd gminy nie będzie już współfinansował Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. Dlaczego burmistrz Bogusław Krasucki nie chce dotować Skarbu Średzkiego, jedynej wizytówki miasta?

Ślęza ucieka reszcie »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie MAT
Gdyby Polonia wygrała z KP Brzeg Dolny, to do drugiej Pumy brakowałoby jedynie dwóch punktów, zespół z Pietrzykowic zremisował bowiem swój mecz. Niestety, Poloniści przegrali ostatnie spotkanie w rundzie.

Sąd uznał, że zabiła »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie MW
Na dziewięć lat więzienia skazał Sąd Okregowy we Wrocławiu średziankę Beatę Z. 16-letnia dziewczyna trafi za kratki za zamordowanie nocnego stróża podczas ubiegłorocznych wakacji.

Dom Kultury opanowany przez Tatarów »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie ika
- Tak naprawdę do tylko drobna część dużego projektu trwającego od października zeszłego roku – mówią o przedstawieniu organizatorki Małgorzata Motyka i Violetta Konowrocka – Kassjan.

Dziady w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie ika
- Swoją sztuką aktorzy mnie zupełnie zaskoczyli i rozbroili. Mam teraz mieszane uczucia i mętlik w głowie – mówi pełna wrażeń po przedstawieniu „Dziadów” pani Ewa.

Niezwykły ekshibicjonista »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie ika
Na niecodzienny pomysł wyrażenia siebie wpadł jeden z mieszkańców naszej Gminy. Czy i w tym przypadku mamy do czynienia z romantycznym kochankiem?

Wyborczy bałagan »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie ika
Podczas trwania ostatniej kampanii wyborczej zewsząd osaczani byliśmy plakatami i informacjami agitacyjnymi. Plakaty wyborcze atakowały nas właściwie na każdym kroku.

Pijaków brak »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie MAT
33 pojazdy skontrolowane, wlepionych 13 mandatów, jedna kolizja i żadnych złapanych pijaków za kierownicą - to statystki policyjne akcji "Prędkość".

Nie trafił w Żytnią »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie red.
Niedziela, 11 listopada. Kierowca samochodu, chcąc skręcić w ulicę Żytnią, stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w drogowskaz, następnie zaś staranował ogrodzenie jednej z posiadłości.

Ucz się języka nową metodą »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie red.
Od połowy listopada stu mieszkańców Środy Śląskiej będzie mogło skorzystać z dofinansowanych kursów językowych prowadzonych Metodą SITA w ramach akcji "Bliżej Europy".

Oblany egzamin z patriotyzmu »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie Marcin Torz
Wstyd! Średzka młodzież nie ma zielonego pojęcia o święcie Niepodległości. Przepytaliśmy kiludziesięciu młodych ludzi. Zadawaliśmy proste pytania o 11 listopada. Zaledwie garstka potrafiła cokolwiek powiedzieć.

Wypadek na trasie Wrocław- Środa Śląska »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie MW
Dziś po godzinie 8.00 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych na trasie Wrocław - Środa Śląska, w pobliżu miejscowości Błonie. Cztery osoby odwieziono do szpitala.

Wieś odcięta od świata »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie Marcin Torz
- Jadę do lekarza, do Środy. A raczej chcę jechać. Bo dotrzeć z Malczyc do Środy to nie lada sztuka - denerwuje się Wanda Czeszejko, którą spotkaliśmy przy wiacie w Malczycach.

Dziki zachód przy dworcu »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie MAT
Ile jeszcze czasu musi upłynąć, żeby średzka policja zaczęła bardziej zdecydowanie patrolowac okolice dworca PKS? Kolejny raz ktoś uszkodził stojąca tam wiatę.

Psycholog urzęduje w "rolniku" »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie red.
W Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Śl. rozpoczął działalność Punkt Konsultacyjny obsługiwany przez specjalistów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Środzie Śl.

Gmina będzie w sieci »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie Marcin Torz
Plan urzędu gminy jest taki, aby każda miejscowość w gminie miała kafejkę internetową, z której każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać za darmo. Jeszcze w tym roku mają powstać pierwsze tego typu kawiarenki.

Rynek ma być odciążony »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie MAT
Nareszcie. Przy ulicy Kilińskiego powstał parking dla samochodów. Ma on odciążyć rynek, gdzie kierowcy parkują samochody jeden na drugim.

Krasucki jest czysty »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie MAT
Nie potwierdziły się informacje, które ,,życzliwy" umieścił w donosie na burmistrza Bogusława Krasuckiego.

Masz na gaz? Kombinuj... »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie red.
W Środzie Śląskiej, na terenie jednej z orlenowskich stacji paliw zorganizowano parking dla ciężarówek i TIRów. "Odpoczywające" w weekendy pojazdy przeszkadzają jednak mieszkańcom posiadającym auta na gaz.

Tylko do pożarów »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie ika
- Ze strażą pożarną związany jestem od ponad 40 lat, bo mój ojciec był komendantem OSP w Rakoszycach. O takiej sytuacji słyszę pierwszy raz – mówi Jan Gnatowski, prezes OSP Rakoszyce.

Podpieranie ścian zostaw innym »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie ika
Szybkim krokiem zbliża się Sylwester i szalone, gorące dni karnawału, a z nimi zabawa. Już teraz zacznij swoje przygotowania i zapisz się na kurs tańca prowadzony w średzkim Domu Kultury.

Głodny złodziej? »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie MW
4 listopada 31-letni mężczyzna włamał się do mieszkania sąsiadki, skąd ukradł odtwarzacz DVD. Złodziej chcąc zatrzeć ślady, porozrzucał po kuchni jedzenie. Nie udało się - zdradziła go pozostawiona czapka.

Kradzież pod komendą »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie BOM
Niezwykły tupet miało małżeństwo ze Środy Śląskiej, które o szóstej rano kradło iglaki rosnące przy skwerze w pobliżu Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Burmistrz nie dostał mandatu »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie Marcin Torz
Udało nam się potwierdzić, że burmistrz Bogusław Krasucki nie dostał mandatu za zaparkowanie samochodu na przejściu dla pieszych.

Zero tolerancji »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie MAT
Pod koniec października w Średzkim gimnazjum im. Jana Pawła II spotkali się przedstawiciele szkoły, policji i straży miejskiej. Dyskutowano o realizacji rządowego programu poprawy stanu bezpieczeństwa w szkołach „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”.

Pies podjął trop »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie ks
Średzcy policjanci otrzymali dziś w nocy zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów w Malczycach. Do szukania sprawców zaangażowano specjalnie szkolonego psa, który podjął trop i wskazał kierunek ucieczki złodziei.

Wielki pociąg do historii »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie Marcin Torz
Pociąg do Historii odwiedził na kilka dni Malczyce. Niesamowita wystawa przyciągnęła prawdziwe tłumy mieszkańców, a także turystów nawet z odległych miejscowości. Eksponaty robiły piorunujące wrażenie na zwiedzających.

Płoną znicze w Środzie... »
Tekst opublikowany 2007-11-01, opracowanie MAT
Mnóstwo ludzi przyjechało na średzki cmentarz komunalny. W skupieniu i zadumie wspominali najbliższych. Ulica Cmentarna, jak i inne pobliskie jezdnie, była zapchana przez nieustannie jeżdżące samochody.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl