Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 46 informacji. Wszystkie poniżej.

Juniorzy Polonii mają nowe stroje »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie MAT
Firma HTM Polska zakupiła młodym piłkarzom komplet strojów sportowych

Władza bawi się w Szczepanowie? »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie MAT
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że średzka elita ma bawić się na balu w Szczepanowie. Imprezę organizuje radny Kazimierz Grabowiecki. Wolnych miejsc już nie ma.

Ostatnie pożegnanie Adama i Marka »
Tekst opublikowany 2007-12-29, opracowanie MAT
Dzisiaj zostali pochowani dwaj średzianie, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Adama i Marka żegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy, których poruszyła ta straszna tragedia.

Szach-mat i w nowy rok »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie MAT
Łukasz Wojciechowski okazał się zdecydowanie najlepszym szachistą w 2007 roku. W Malczycach odbył się ostatni turniej w tym roku. Ale już w styczniu inauguracja kolejnego grand prix!

Policja: ranni żyją! »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie MAT
Policja nie potwierdza śmierci żadnego z trójki pasażerów, którzy w wyniku niedzielnego wypadku na ulicy Legnickiej we Wrocławiu w ciężkim stanie trafili do szpitala.

Tragiczna śmierć dwóch młodych średzian »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MAT
W nocy doszło do tragicznego wypadku na ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Dwie osoby nie żyją, a trzy walczą o życie w szpitalu.

Bubel jest już gminy »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MAT
Pochyły parking przy ulicy Kilińskiego został odebrany. W ratuszu zapewniają, że wszelkie usterki zostały naprawione. Jednak prawda jest nieco inna. Oto na co Bogusław Krasucki wydał milion złotych.

Żegnaj stary, witaj nowy »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie ika
Występem Małgorzaty Pietraś w programie artystycznym „Śpiewaj, kochaj, żyj” średzki Dom Kultury podsumuje swoją działalność za rok 2007.

Dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie MW
W dalszym ciągu ustalane są przyczyny tragicznego wypadku przy TGG. Na miejscu zginęły dwie osoby, trzy zostały ranne.

Za pierwszego męczennika »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Ukamieniowali go za gorliwe głoszenie ewangelii. W drugi dzień Bożego Narodzenia na znak pamięci o św. Szczepanie sypie się w kościołach owsem.

Bez TIR-ów w święta »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Jeszcze dziś obowiązuje całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po drogach. Za złamanie przepisu grozi tysiąc złotych mandatu.

Na świąteczny spacer! »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Lekarze radzą: w drugi dzień Świąt koniecznie idźmy na spacer. Żołądek nie lubi obciążeń, których miał aż nadto przez trzy dni świętowania.

Kiedy narodził się Chrystus? »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie (tom)
Dzisiaj pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej święta te upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa, które poprzedzone są czterotygodniowym okresem oczekiwania, zwanego Adwentem.

Będzie centrum walki z nadwagą »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Marcin Torz
Janusz Borowy ze Środy Śląskiej szefuje dolnośląskiemu Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej. W tym roku minęła 50 rocznica istnienia organizacji. Postanowiliśmy zapytać prezesa TKKF o tegoroczne sukcesy i plany na przyszłość.

Kilka cennych rad  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie (tom)
Jesteśmy w trakcie gorącego okresu przedświątecznego. Bieganina po supermarketach, kupowanie karpia, choinki, świątecznych prezentów może skutecznie wyrwać nas z ostrożności i skupienia.

Wybierzmy wpadkę roku! »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie MAT
Rok 2007 zbliża się ku końcowi. Obfitował w wiele wydarzeń, które poruszyły średzką opinię. Przypominamy Państwu najbardziej kontrowersyjne wpadki i przypadki związane ze średzką władzą.

Strażak podpalacz »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Ika
Prawdziwą plagą stały się płonące kontenery na terenie Kostomłot. W przeciągu kilu miesięcy strażacy mieli aż kilkanaście wezwań.

Będą mrozy, rura pęknie »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Marcin Torz
W kamienicy przy ulicy Kilińskiego, na skutek prac przy parkingu odsłonięta została rura od wody. - Jeśli tak będzie sterczeć, to przy minusowej temperaturze na pewno pęknie - martwi się Jolanta Szymonik.

Bitwa w muzeum »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Izabela Kozyra
5 grudnia, dokładnie w 250 rocznicę Bitwy Lutyńskiej, w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej, otwarta została nowa czasowa wystawa poświęcona właśnie temu wydarzeniu.

Rada zlikwidowała zakład »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie MAT
Na sesji 29 listopada Rada Gminy podjęła uchwałę o likwidacji Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malczycach.

Stop aktom wandalizmu »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie Izabela Kozyra
Średzcy działkowicze są zgodni. Fala dewastacji i kradzieży na działkach stale rośnie. Można śmiało powiedzieć, że dla członków Rodzinnego Ogrodu Działowego „XX-Lecie” stało się to wręcz problemem.

Trzymajcie kciuki za awans! »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie Marcin Torz
- Zespół walczy o awans, mimo że wiele osób nie dawało nam na to żadnych szans – mówi w wywiadzie z serwisem Sroda24.net Daniel Liberek, zawodnik Polonii Środa Śląska. Poprosiliśmy piłkarza o podsumowanie rundy jesiennej.

Z potrzeby serca »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie ika
Uśmiechnięte, otwarte i gotowe pomóc każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. O kim mowa? O dziewczynach ze szkolnego kółka PCK.

Tragedia na budowie »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Izabela Kozyra
Z powodu opieszałości średzkiej policji mieszkanka Środy Śląskiej zmuszona została szukać pomocy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wszystko z powodu wypadku, w wyniku którego jej syn niemal stracił wzrok.

Przedświąteczna gorączka »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie ika
Za nami już Kiermasz Adwentowy, który w sobotę zagościł na średzkim Rynku Miejskim. Tego dnia każdy, kto jeszcze nie miał zrobionych świątecznych sprawunków, w miłej atmosferze mógł nadrobić zaległości.

Pismo w sprawie groszy »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie red.
- Ze śmiechu prawie nie zszedłem z tego świata - pisze do nas czytelnik Gustav, który otrzymał pismo z prośbą o zapłatę zaległych...30 groszy abonamentu RTV.

Szok w Jarząbkowicach »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Marcin Torz
Eugeniusz L., oskarżony przez średzką prokuraturę o molestowanie seksualne kilkuletnich dziewczynek wyszedł na wolność! Wrócił do swoich rodzinnych Jarząbkowic, gdzie - zdaniem śledczych – dopuszczał się pedofilii.

Środa Śląska zmiotła rywali »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie Marcin Torz
Uczniowie Środowiskowego Hufca Pracy ze Środy Śląskiej przy współpracy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Ślaskiej zajęli pierwsze miejsce w finałach IX edycji Konkursu Wiedzy o Policji pod nazwą "Razem Bezpieczniej".

Szukali pijanych »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie MAT
W ostatnim czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej nie próżnowali. W ramach działań mających na celu ograniczanie zagrożeń powodowanych przez kierowców, wyruszyli na kontrole.

Honory dla strażaka »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie ika
- Jestem wzruszony. Gdyby ta ceremonia trwała dłużej, nie wiem, czy dałbym radę – mówił Mieczysław Kobylański tuż po uroczystym zakończeniu wieloletniej służby w PSP Środzie Śląskiej.

Kiosk z gruzowiskiem w tle »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MAT
Przedstawiamy kolejny kiosk ze Srody Śląskiej. Po tym w ratuszu i starostwie, odwiedziliśmy kiosk pani Józefy Staśko.

Co w miejscu dworca? »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie MAT
Kończą się już prace nad usuwaniem gigantycznego gruzowiska, które pozostało po rozbiórce średzkiej paskudy, czyli dworca PKS.

Winny złodziej »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MAT
W środku dnia bezczelny złodziej włamał się do piwnicy swojego sąsiada i ukradł jego cenne zbiory „markowego” wina.

Zmieńmy tę statystykę! »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie ika
W Środzie Śląskiej w tym roku aż dwie osoby zmarły na AIDS, cztery kolejne zostały zdiagnozowane. Pod tym względem w całym Dolnym Śląsku plasujemy się na czwartym miejscu - po Wrocławiu, Zgorzelcu i Głogowie.

W bibliotece książki mówią »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie ika
W średzkiej Bibliotece Publicznej ruszył kącik multimedialny posiadający w swojej ofercie książki mówione, multimedia, słuchowiska dla dzieci, a także filmy.

Teraz zabawa, niebawem ciężka praca »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie Marcin Torz
Zakończyła się runda jesienna w okręgówce. Polonia jest na wysokim, trzecim miejscu. Piłkarze i trener zapowiadają walkę o awans. Jednak aby tak się stało, niezbędna jest pomoc działaczy.

Policjo, do roboty! »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie Marcin Torz
Banda nieznanych wandali po raz kolejny zniszczyła wiatę przystankową koło dworca PKS. Czy policja i straż miejska nie potrafią rozprawić się z kilkoma chuliganami, którzy niszczą nie swoją własność?

Skażona średzka woda? »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie MAT
Przez kilka dni mieszkańcy Środy Śląskiej byli bardzo zaniepokojeni stanem wody w kranach. - Jest bardzo chlorowana. Czy mamy jakąś epidemię w mieście? - zadzwonił do nas jeden z Czytelników.

Dziewczyna sukcesu  »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie ika
Znają ją z pewnością wszyscy mieszkańcy Środy Śląskiej. Od dłuższego czasu występuje w zespole „Onomatopeja” przy średzkim Domu Kultury. W ubiegłą niedzielę, w dwójkowej „Szansie na sukces” zdobyła wyróżnienie.

Nauczycielka tańczyła z mopem »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie MAT
Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Lutyni odbył się bal andrzejkowy pod hasłem "Dajemy Radość i Serce". Zabawa była wspaniała!

Patologiczne dzieci »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie MAT
Dwóch piętnastolatków oraz szesnastolatek napadali, bili i okradali swoich kolegów tylko po to, aby wyłudzić od nich pieniądze. Łącznie udało im się w ten sposób "uzbierać" około 130zł.

Najpierw ordery, a później... »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie MAT
Sala konferencyjna MPK we Wrocławiu pękała w szwach. Mnóstwo znakomitych gości przyjechała na uroczystość podsumowującą 30-lecie Spartagiad Rekreacyjnych. Nie zabrakło przedstawicieli Środy Śląskiej.

Kiosk na dwa i pół miliona »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie MAT
- Najwięcej jest stałych klientów. Ale do mojego kiosku przychodzi w sumie bardzo dużo osób - opowiada Adam Malczewski, właściciel kiosku w ratuszu. Oprócz gazet w kiosku jest przede wszystkim kolektura Lotto.

Darmowa ulga i obrzydzenie »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie MAT
Średzianie już nie muszą płacić złotówki, za skorzystanie z miejskiego szaletu. Teraz jego drzwi stoją przed mieszkańcami Środy otworem.

Biblioteka miejska przebacza »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie ika
Zwlekasz z oddaniem wypożyczonej książki do biblioteki? Obawiasz się kary pieniężnej? Teraz nie musisz. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej wyciąga rękę do zapominalskich czytelników.

Czerwony kiosk, obok starostwa »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie MAT
Na naszej stronie internetowej niektórzy Czytelnicy domagali się opisania kiosku koło starostwa powiatowego. Prezentujemy miejsce pracy pani Teresy Zegar.

Dzisiaj
Środa 12 maja 2021
Imieniny
Dominika, Imeldy, Pankracego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl