Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 50 informacji. Wszystkie poniżej.

Podpalacz na wolności »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie ika
Były strażak z Kostomłotów przyznał się do ośmiu podpaleń, w tym trzech kontenerów i wraku mercedesa. Na swoim koncie ma również spaloną szopę. I wciąż przebywa na wolności.

Mikołaj gromi w szachach »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie MAT
- Inauguracyjny turniej z serii grand prix 2008 zaliczam do udanych - mówi Grzegorz Grabowski, organizator. Podczas zawodów znakomicie zaprezentował się junior Mikołaj Cichański.

Pączki, pączki, pączki... »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie ech
Dziś tłusty czwartek, ostatni czwartek karnawału i zarazem dzień jedzeniowej rozpusty. Na naszych stołach zagoszczą pączki i faworki. Dawnie tłusty czwartek był pierwszym dniem tak zwanego tłustego tygodnia. Przez kilka dni dozwolone było wszelkie obżarstwo.

Jolanta Klimkiewicz dyrektorem domu kultury »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie MAT
Sprawdziły się prognozy naszych Internautów. Jolanta Klimkiewkicz wygrała konkurs na dyrektora Domu Kultury w Środzie Śląskiej. Dlaczego komisja wybrała byłą dyrektorkę powiatowego urzędu pracy?

Mamy najlepszych piłkarzy! »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie MAT
Podopieczni Rafaela Gadzały sprawili nie lada sensację wygrywając turniej piłkarski w ramach XXXI Donośląskiej Spartakiady. Tym samym zawodnicy Pagel Komorniki zostali najlepszymi piłkarzami halowymi w całym województwie!

Śmierć na rusztowaniu »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie ika
Tragicznie skończyła się dla mieszkańca Głoski (gmina Miękinia) próba naprawienia przewodu kominowego.

Policja poszukuje świadków tragicznego wypadku »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie MAT
Jeśli ktoś widział tragiczny wypadek, w którym zginęły dwie osoby, niech koniecznie skontaktuje się ze średzką policją!

Rodzinny dramat w Komornikach »
Tekst opublikowany 2008-01-29, opracowanie MAT, ika
Znamy szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj pod Środą Śląską, na wysokości Komornik. W wyniku zderzenia citroena, suzuki i audi zginęły dwie osoby. Cztery inne osoby zostały ranne, w tym dwójka małych dzieci.

Rachunek spóźniony, odsetki naliczone »
Tekst opublikowany 2008-01-29, opracowanie MAT
Część mieszkańców Środy Śląskiej dostało rachunki za prąd w sobotę, 19 stycznia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na tych samych rachunkach termin wpłaty upływał... dzień wcześniej.

Amatorzy profesjonalnie »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie Izabela Kozyra
W poniedziałek zakończyła się kolejna edycja Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej. Uhonorowano i nagrodzono najlepszych artystów amatorów.

Zderzenie tirów »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie ika
Blisko sześć godzin trwała akcja ratownicza strażaków usuwających skutki zderzenia dwóch tirów.

Cichy zabójca »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie Izabela Kozyra
W sezonie grzewczym, czyli w okresie od października do kwietnia, w Polsce dochodzi do ponad kilkudziesięciu przypadków zaczadzeń. Jakiś czas temu również w Środzie Śląśkiej doszło do takiej tragedii. Czy można było jej uniknąć?

Duża kasa dla urzędników »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie MAT
Prawie pół miliona złotych zapisano w budżecie na nagrody dla średzkich urzędników z ratusza. W Wołowie i Brzegu Dolnym taka suma jest jedynie marzeniem.

Radio o zarobkach burmistrza »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie MAT
Po serii naszych artykułów Polskie Radio Wrocław zainteresowało się zarobkami burmistrza Bogusława Krasuckiego oraz nagrodami dla pracowników ratusza. Dzisiaj można posłuchać reportażu o tym na falach rozgłośni.

Pijak potrącił dziecko!  »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie MAT
Pijany kierowca potrącił samochodem 7-letniego chłopca. Następnie uciekł z miejsca wypadku. Prawdopodobnie grozi mu kilkanaście lat więzienia.

Boją się wyrzucenia na bruk »
Tekst opublikowany 2008-01-24, opracowanie Marcin Torz
Mieszkańcy budynków w Mazurowicach są przerażeni. Na mocy niejasnej dla nich tranzakcji domy, w których mieszkania wynajmują, zostały za ich plecami sprzedane. Nowy właściciel zażyczył sobie, aby kilkadziesiąt osób się wyprowadziło.

Lipowa nie spełnia kryteriów »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie MAT
Wiemy, dlaczego burmistrz nie wpisał remontu ulicy Lipowej do budżetu na 2008 rok. Wszystko dlatego, że ulica ta nie spełnia wymogów, które pozwalają na współfinansowanie inwestycji ze środków unijnych.

Dworzec PKS: gruz wywieziony »
Tekst opublikowany 2008-01-22, opracowanie MAT
Nie ma już śladu po pozostałościach średzkiego dworca PKS. Niedawno robotnicy wywieźli gruz. Niebawem rozpoczną się prace budowlane.

Dzień Dziwaka  »
Tekst opublikowany 2008-01-22, opracowanie MAT
11 stycznia 2008 roku w szkole podstawowej i gimnazjum w Lutyni został ogłoszony Dniem Dziwaka.

Siekierą w sklep »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie MAT
Średzcy policjanci zatrzymali w Proszkowie pięciu sprawców włamania do tamtejszego sklepu. Złodzieje ukradli alkohol, papierosy i artykuły spożywcze o łącznej wartości 2 tysięcy zł. Do sklepu dostali się za pomocą...siekiery.

Ośmiu pijanych kierowców złapanych »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie MAT
Pomimo licznych apeli i przytaczanych przez media tragicznych przykładów, wciąż mamy do czynienia z kierującymi, którzy prowadzą samochód lub rower znajdując się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Kto zostanie dyrektorem? »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie MAT
Znamy nazwiska kandydatów na stanowisko dyrektora Domu Kultury. Jest ich pięciu, w tym dwie kobiety i trzech mężczyzn. Przypomnijmy, że dotychczasowa dyrektor DK, Elżbieta Sołtys (na zdjęciu), przeszła na emeryturę.

Wajda kontra Rajczakowska »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie Marcin Torz
Rozpoczęła prace komisja rewizyjna, która bada sprawę skargi Janiny Wajdy na Genowefę Rajczakowską, kierowniczkę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej. Kobiety zostały dziś przesłuchane przez radnych.

Śmierć w fiacie »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie Ika
Tragiczny w skutkach okazał się dla kierowcy małego fiata wypadek, który miał miejsce pod Cesarzowicami.

Świadkowie potwierdzają zarzuty  »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie MAT
Kolejny dzień pracy komisji rewizyjnej w sprawie mobbingu w GOPSie. Dzisiaj radni przesłuchiwali świadków. Przybyli obecni i byli pracownicy średzkiego GOPSu.

Kradzież w remizie - marny finał »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie Ika
Sprawa kradzieży sprzętu ratowniczego w remizie strażackiej w Rakoszycach znalazła swój finał. Niestety nie jest on taki, jakiego oczekiwano.

Nissanem w drzewo »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie Ika
Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do jakiego doszło wczoraj nad ranem w Jarosławiu.

Zebraliśmy ponad 8 tysięcy »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie Izabela Kozyra
Znamy już wstępne wyniki orkiestrowej kwesty na terenie Środy Śląskiej. Dzięki wspólnej akcji i ofiarności mieszkańców naszego powiatu, Środa Śląska zebrała ponad 8 tysięcy złotych.

Wybierz najlepszych »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie MAT
Nabiera tempa Powiatowy Plebiscyt pn. „Sportowe Podsumowanie roku 2007” organizowany przez średzkie starostwo we współpracy z gminami powiatu

Orkiestrowe granie »
Tekst opublikowany 2008-01-15, opracowanie Izabela Kozyra
Pokazem fire show w wykonaniu Marcina Popiuka i koncertem czeskiego zespołu „Benjaming Band” zakończył się XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Środzie Śląskiej.

O mobbingu w Polskim Radiu Wrocław »
Tekst opublikowany 2008-01-15, opracowanie MAT
Dzisiaj na falach Polskiego Radia Wrocław można było usłyszeć krótki reportaż o mobbingu w średzkim GOPSie.

Lipowa nadal jak bagno »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie MAT
W budżecie gminy na ten rok nie przewidziano wydatków związanych z remontem ulicy Lipowej. Co ciekawe, w budżetach na dwa ubiegłe lata remont Lipowej był planowany, nie został jednak wykonany.

WOŚP w domu kultury »
Tekst opublikowany 2008-01-12, opracowanie MW
Loteria fantowa, koncerty muzyczne, aukcja. To wszystko już jutro w średzkim domu kultury w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koniec martwego okresu »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie MAT
Piłkarze Polonii Środa Śląska rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Zmian kadrowych na razie nie ma żadnych, ale w klubie nie wyklucza się transferów.

Gmina szuka dyrektora »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie MAT
Elżbieta Sołtys, dotychczasowa dyrekotrka Domu Kultury w Środzie Śląskiej przeszła na emeryturę. Gmina, której placówka podlega szuka nowego dyrektora.

Film z Festung Breslau! »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie MAT
Na portalu Youtube.com znaleźliśmy film, który przedstawia Wrocław na chwilę przed zmasowaną radziecką ofensywą w 1945 roku.

Austin w Środzie? »
Tekst opublikowany 2008-01-10, opracowanie MAT
W czwartkowe popołudnie przez plac Wolności przejechała najprawdziwsza...londyńska taksówka. To prawdopodobnie legendarny Austin FX4.

Seniorzy się przebiorą »
Tekst opublikowany 2008-01-10, opracowanie MAT
Malczyccy seniorzy - jak co roku – organizują karnawałowy bal przebierańców. Do tańca przygrywał będzie zespół Odrzanie.

Pod ciemną gwiazdą »
Tekst opublikowany 2008-01-09, opracowanie Izabela Kozyra
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie – te słowa idealnie pasują do sytuacji, jaka panuje na przystankach autobusowych w Środzie Śląskiej.

Dwa lata Zachodu »
Tekst opublikowany 2008-01-09, opracowanie MAT
Zachód Środa Śląska to drugi, po Polonii, zespół piłkarski w naszym mieście. 12 stycznia drużyna świętować będzie swoje drugie urodziny.

Kluczyły po niebie »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie MAT
Udało nam się zrobić zdjęcie lecącego klucza ptaków. Czy o tej porze roku to normalne?

Budżet został przyjęty »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie Marcin Torz
Na ostatniej w 2007 roku, grudniowej sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej odbyła się debata nad projektem budżetu Gminy Środa Śląska na 2008 rok. Atmosfera była napięta. Budżet ostatecznie przyjęto.

Złodziej butli i narzędzi »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie bom
Od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież ośmiu sztuk butli acetylenowych, spawarki i narzędzi tokarskich.

Jechali za szybko »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie MAT
Niedostosowanie prędkości do panujących warunków - to zdaniem policji było bezpośrednią przyczyną tragedii, w której zginęło dwóch młodych mieszkańców Środy Śląskiej. O sprawie wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach.

Mobbing w średzkim GOPSie? »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie red.
Janina Wajda, wieloletnia pracownica Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej wysłała do rady gminy skargę na swoją kierowniczkę Genowefę Rajczakowską.

4 osoby zatrute tlenkiem węgla »
Tekst opublikowany 2008-01-05, opracowanie MAT
Cztery osoby trafiły do szpitala po tym, jak zatruły się tlenkiem węgla. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci mają prysznic »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie MAT
Inwestycja w komendzie średzkiej policji. Pojawiły się prysznice, łazienka, a nawet szatnia. Odnowiono także dwa pokoje.

Brat i siostra kradli miedź »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie MAT
Brat i siostra (oboje po 50) postanowili "dorobić sobie" i zaplanowali skok na transformator. Ich łupem padły miedziane elementy o wartości 17 tysięcy złotych.

Ten film to unikat! »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie red.
Zaskakująco dobra jakość, pełny kolor i przede wszystkim niezapomniane panoramy przedwojennego Wrocławia – to wszystko znaleźć można na umieszczonym serwisie YouTube filmie, nakręconym w roku 1939.

To była dobra runda »
Tekst opublikowany 2008-01-02, opracowanie MAT
Jeśli chcemy awansować, to nie możemy sobie pozwalać na wpadki takie, jak np. remis z Sokołem Wielka Lipa - powiedział nam Łukasz Gunstuł, bramkarz Polonii Środa Śląska

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl