Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 48 informacji. Wszystkie poniżej.

Skandalistka w bibliotece »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie ika
Już niedługo w średzkiej bilbiotece z czytelnikami spotka się Agnieszka Wolny-Hamkało, autorka pięciu tomików poetyckich, publicystka i krytyczka literacka określana mianem polskiej skandalistki.

Wicha: nie będę starostą  »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie Marcin Torz
10 radnych podpisało się pod wnioskiem o odwołanie starosty Sebastiana Burdzego. Wśród nich są radni PO, czyli partii, której w powiecie szefuje... Burdzy.

Wajda: decyzja radnych to skandal!  »
Tekst opublikowany 2008-02-27, opracowanie Marcin Torz
Większość radnych uznała, że skarga Janiny Wajdy, oskarżającej kierowniczkę średzkiego GOPSu o mobbing, jest bezzasadna. Głosujący uznali że nie mają uprawnień, aby decydować o całej sprawie. Kobiety zatrudnione w placówce są załamane.

Ułatwienia dla firm »
Tekst opublikowany 2008-02-27, opracowanie EM
Położona w pobliżu aglomeracji wrocławskiej gmina Miękinia cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców. Z myślą o nich powstał Park Przemysłowy Źródła-Błonie.

Śladami Radomskiego i Matusiaka »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie MAT
Piłkarz reprezentacji Polski juniorów, 18-letni Paweł Wojciechowski w rundzie wiosennej sezonu 2007/2008 będzie występował w zespole młodzieżowym holenderskiego pierwszoligowca S.C. Heerenveen.

Powiesił się na słupach »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie ika
Na słupach w Środzie Śląskiej pojawiły się kolejne fragmenty poezji. - Chodzimy nie szukając się, ale wiedząc, że chodzimy po to, żeby się znaleźć – taki tekst autor wlepki stworzył z powycinanych z gazet literek.

Bezpłatne kursy i szkolenia »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie MW
Chcesz nauczyć się obsługiwać komputer i internet? Wziąć udział w kursie języków obcych, kursie na opiekunkę dziecięcą albo brokera ubezpieczeniowego? Wszystkie te działania można zrealizować w Centrum Kształcenia na Odległość, które powstało w Kostomłotach.

Nowoczesna gmina »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie MW
Gmina Kostomłoty przystępuje do projektu „Nowoczesna Gmina”. Wizytówka miejscowości znajdzie się w ogólnopolskiej bazy internetowej.

Kontrola w GOPSie »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie MAT
Kierownik wydziału organizacyjnego Edwin Krasucki (brat burmistrza) wraz z dwoma pracownicami wczoraj i dzisiaj kontrolował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej.

Do Malczyc przypłynie statek? »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie MAT
Czy w Malczycach będzie rzucał kotwice niemiecki okręt? Wszystko zależy od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Makabryczne odkrycie »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie Ika
W Malczycach znaleziono w Odrze zwłoki kobiety. Policja przy pomocy straży pożarnej wydobyła topielca na brzeg rzeki.

Komisja: skarga jest zasadna »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie MAT
W środę będzie wiadomo, co dalej ze średzkim GOPSem. Na sesji rady gminy burmistrz Bogusław Krasucki podejmie decyzję w sprawie Genowefy Rajczakowskiej, którą jedna z pracownic oskarża o mobbing.

Nasz drogi aquapark »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie Magda Wieteska
16 lutego ruszył aquapark, na który wrocławianie czekali ponad dwa lata. Było na co - centrum robi naprawdę imponujące wrażenie. Tyle tylko, że nie każdy będzie miał okazję to sprawdzić. Powód? Ceny - chyba najwyższe w Polsce.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw »
Tekst opublikowany 2008-02-23, opracowanie MAT
Do końca lutego obchodzony jest "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Organizatorem tej inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuratorami i organizacjami pozarządowymi. Również Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej, jak co roku, niezależnie od realizowanych na bieżąco w tym zakresie działań, aktywnie włącza się w tą akcję.

Kolejny karambol na krajówce! »
Tekst opublikowany 2008-02-23, opracowanie MAT
Cztery samochody brały udział w karambolu na drodze 94, tuż za Wrocławiem. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

Sepsa niegroźna »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie ika
Znamy już wyniki badań laboratoryjnych. Okazało się, że mężczyzna, mieszkaniec Malczyc, przewieziony w ciężkim stanie na izbę przyjęć średzkiego pogotowia, był chory na mniej groźną sepsę bakeryjną.

Nowe latarnie - konieczność czy rozrzutność? »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie MAT
- Nie tak dawno temu w Księginicach zostały wymienione na nowe wszystkie stare istniejące dotąd latarnie - napisał do nas internauta Misiek.

Gmina nie płaciła za alkohol »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie MAT
Kilka dni temu opublikowaliśmy na naszych łamach tekst o szkoleniu, na które średzcy samorządowcy wyjechali do Polanicy. W tej sprawie zadzwonił do nas sołtys Środy Śląskiej, Leszek Sigel.

Koniec śmierdzącej sprawy? »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie MAT
Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał, że substancja zwożona do silosa nieopodal Księgienic to nie jest nawóz, tylko odpad. Gmina Miękinia nakazała właścicielowi usunąć maź.

Echa tragicznego wypadku »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie MAT
Prokuratura bada sprawę tragicznego wypadku pod Komornikami. Wciąż nie ma opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego, która miała wyjaśnić przyczyny katastrofy.

Urzędnicy w Polanicy »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie Marcin Torz
11 tysięcy złotych wydała gmina na dwudniowe szkolenie dla pracowników urzędu, radnych, sołtysów i członków rad sołeckich. W hotelu ,,Sana” w Polanicy Zdrój szkoliło się - zdaniem gminy - 65 osób.

Trzebnica wygrała turniej »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie MAT
Bardzo wysoki poziom, ogromne emocje i sportowa walka. Czasami do upadłego. Tak wyglądały V Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w halowej Piłce Nożnej, które rozegrano w ubiegły weekend w Środzie Śląskiej.

Telewizja Polska o średzkim GOPSie  »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie MAT
Po serii naszych artykułów o sytuacji w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej sprawą zainteresowała się Telewizja Polska.

Pamiętajmy o Sybirakach  »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie MAT
Wzruszenie i duma. Tymi słowami najlepiej scharakteryzować można obchody poświęcone wywózce Polaków na daleką Syberię.

Komisja milczy »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie Marcin Torz
Staraliśmy się skontaktować z radnymi, którzy zasiadają w komisji rozpatrującej sprawę domniemanego mobbingu w średzkim GOPSie. Przewodnicząca Anna Warpas odrzucała połączenia, a Stanisław Sendyka zabronił podawać do siebie numeru telefonu.

Jestem człowiekiem Krasuckiego »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie MAT
Jolanta Klimkiewicz, nowa dyrektorka średzkiego domu kultury, rozmawiała z nami o jej nowym stanowisku pracy. - Chcę kontynuować politykę poprzedniej dyrektorki i wprowadzić kilka nowych elementów - powiedziała nam Jolanta Klimkiewicz.

Średzianin pobity w Malczycach »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie MAT
W Malczycach dwóch bandytów skopało po całym ciele mężczyznę, 21-letniego mieszkańca Środy Śląskiej. Później ukradli mu telefon i torbę.

Więcej kontroli »
Tekst opublikowany 2008-02-17, opracowanie Ewa Mastalska
Na drogach powiatu średzkiego zdarza się coraz więcej wypadków. W najbliższym czasie policjanci zamierzają przeprowadzić tam dodatkowe kontrole.

Nowa klasa w liceum! »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie MAT
Klasa o profilu sportowym rusza od września w średzkim zespole szkół ponadgimnazjalnych. Już można pytać o szczegóły w starostwie.

Komisja wyda opinię do środy »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie MAT
Dziś przed komisją znowu zeznawała Janina Wajda. Odpierała zarzuty, które wcześniej pod jej adresem skierowała kierownik GOPSu Genowefa Rajczakowska.

Wniosek o odwołanie starosty »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie MAT
Do rady powiatu wpłynął wniosek o odwołanie starosty Sebastiana Burdzego. Pod wnioskiem podpisało się 10 radnych, w tym zrzeszeni w Platformie Obywatelskiej – partii, która desygnowała Burdzego na stanowisko szefa powiatu.

Potrafi przyłożyć! »
Tekst opublikowany 2008-02-14, opracowanie Marcin Torz
Marta Szymczak – z pozoru bardzo spokojna, wiecznie uśmiechnięta dziewczyna. Jednak, kiedy wychodzi na matę z pięknej kobiety, zamienia się w bezwzględna wojowniczkę.

Wandale niszczą skatepark »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie Marcin Torz
Skatepark na Kajakach za dnia służy amatorom deskorolki,a w nocy staje się miejscem pijackich balang. Deskorolkowcy chcą, aby policja częściej patrolowała ten teren, przede wszystkim w nocy.

Komisja przedłuża obrady »
Tekst opublikowany 2008-02-12, opracowanie Marcin Torz
Komisja rewizyjna nie zakończyła swojej pracy, mimo że powinna to zrobić... do końca ubiegłego roku. Radni postanowili przesłuchać jeszcze świadków, a także uzyskać opinię biegłego prawnika.

Nasza droga władza - czytaj całość »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie Marcin Torz
Burmistrz Środy Śląskiej otrzymuje z kasy urzędu więcej niż prezydent Lubina, Legnicy, a nawet... Krakowa i Poznania! Bogusław Krasucki jest na drugim miejscu naszej listy najlepiej zarabiających samorządowców na Dolnym Śląsku.

Po wojnie zbierali złom »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie Izabela Kozyra
W ubiegły czwartek, w średzkim Muzeum Regionalnym otwarta została nowa wystawa czasowa o intrygującym tytule "Powroty do...", poświęcona skomplikowanym losom żołnierzy AK, starających się odnaleźć w nowej Polsce.

Polonia jedzie na obóz »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie MAT
Piłkarze Polonii Środa Śląska wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Miejskiej Górki koło Rawicza. Z zespołem trenuje dwóch nowych zawodników.

Sami sobie pomagają »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie Marcin Torz
- To, że przetrwaliśmy długie i trudne czasy jest wynikiem rzetelnej pracy i zaangażowania - twierdzi Joanna Szremska, prezes Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Malczycach.

Zapłacisz za wypalanie »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie Ika
Wystarczyło zaledwie kilka słonecznych, cieplejszych dni, by na dobre zaczęło się wypalanie traw na łąkach i nieużytkach.

Za krótko w szpitalu »
Tekst opublikowany 2008-02-07, opracowanie ika
Średzka prokuratura umorzyła dochodzenia w sprawie chłopca, który w wakacje prawie stracił oko. Wypadek zdarzył się na niestrzeżonej budowie.

Tną drzewa »
Tekst opublikowany 2008-02-07, opracowanie MAT
Bezśnieżna i bezdeszczowa pogoda sprzyja wykonywaniu cięć pielęgnacyjnych drzew na terenie gminy. W tym roku dokonano już cięć pielęgnacyjnych w enklawie drzew znajdującej się w rejonie ul. Kolejowej (teren dawnego młyna).

Zabawa i piękne kobiety »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie MAT
Najpopularniejszy trener: Sławomir Samiec-Talar, zawodnik: Daniel Liberek, działacz: Janusz Borowy, sponsor: Agrolandis. Tak prezentuje się lista zwycięzców plebiscytu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej i naszą redakcję.

Kara za Quada »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie MAT
W związku z coraz liczniejszymi zgłoszeniami dotyczącymi niszczenia dróg leśnych przez kierujących pojazdami typu quad, średzka policja wspólnie ze Strażą Leśną zorganizowała działania pod kryptonimem "Quad".

Średzcy decydenci przy rakietach »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie MAT
9 lutego, pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Zbigniewa Sozańskiego odbędą się I. Samorządowe Mistrzostwa Powiatu Średzkiego w Tenisie Stołowym.

Stracili wszystko »
Tekst opublikowany 2008-02-05, opracowanie Izabela Kozyra
Żurawiniec w gminie Miękinia. Godziny popołudniowe. Ciszę i spokój przerywają nagle płomienie wydobywające się z jednego z okolicznych budynków.

Oliwka uratowała brata »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie MAT, ika
Od tragicznego wypadku, w którym zginęło dwoje mieszkańców Środy Śląskiej, minęło kilka dni. Jako pierwsi opublikowaliśmy zdjęcia z miejsca zdarzenia. Dziś przedstawiamy dramatyczne szczegóły akcji ratunkowej.

68 rocznica deportacji na Sybir »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie MAT
11 lutego odbędą się obchody 68 rocznicy I deportacji Polaków na Sybir. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 mszą św. w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

Kominem w dom »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie Ika
Prawdziwe chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z budynków w Piersnie. W sobotni wieczór, na skutek silnego wiatru 24-metrowy komin oparł się o ich budynek.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl