Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 48 informacji. Wszystkie poniżej.

Kontrola w GOPS: ujawniamy fragmenty! »
Tekst opublikowany 2008-03-31, opracowanie MAT
Przedstawiamy obszerne fragmenty z protokołu kontroli przeprowadzonej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Wynika z nich, że cześć zarzutów Janiny Wajdy jest zasadna, a część – nie.

PO ufa Burdzemu »
Tekst opublikowany 2008-03-31, opracowanie MAT
Członkowie Platformy Obywatelskiej z powiatu średzkiego udzielili 30 marca poparcia staroście Sebastianowi Burdzemu. Z członkostwa w partii zrezygnował przewodniczący rady powiatu - Zbigniew Biliński.

Karny z kapelusza, czyli jak przegrać wygrany mecz »
Tekst opublikowany 2008-03-30, opracowanie as
W zaległym meczu wrocławskiej klasy A rezerwy Wulkanu Wrocław wygrały z Zielonymi Rakoszyce 2:1. Do 80 minuty na boisku zanosiło się na sensację, ale wtedy sędzia odgwizdał kontrowersyjnego karnego.

Czekamy na Państwa! »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie red.
Zapraszamy na cotygodniowe, specjalne dyżury, podczas których mogą Państwo odwiedzić naszych dziennikarzy.

Gimnazjum z basenem w Środzie? »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie red.
Gmina Środa Śląska chce m.in. gruntownie przebudować system kanalizacji w regionie, wybudować gimnazjum z basenem w Środzie oraz postawić stołówkę w Szczepanowie. Czy uda się zdobyć na to pieniądze?

Skarb średzki znów w komplecie »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie ika
Przez kilka miesięcy część skarbu średzkiego gościła w Brukseli na międzynarodowej wystawie w ramach festiwalu Europalia. Z końcem lutego skarb powrócił do średzkiego muzeum.

Miasto chce porządku »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie red.
Jesienią na terenie miasta pojawią się specjalne pojemniki na psie odchody. Tak zwany psi pakiet instalowany będzie w miejskich parkach oraz na Kajakach. Miasto chce w ten sposób walczyć z nieodpowiedzialnymi właścicielami czworonogów.

Sporne boisko: riposta gminy »
Tekst opublikowany 2008-03-26, opracowanie MAT
Niedawno pisaliśmy o fatalnym stanie boiska na Kajakach. Artykuł wzbudził wiele emocji nie tylko wśród naszych czytelników - to tekstu postanowiła ustosunkować się gmina, która ujawnia faktyczny koszt budowy obiektu.

Na tropie kodów »
Tekst opublikowany 2008-03-26, opracowanie ika
Pisarz, autor książek dla dzieci i dla młodzieży. Ostatnio autor książki "Szyfr Jana Matejki", będącej polską parodią głośnej książki "Kodu Leonarda da Vinci". Dariusz Rekosz będzie bohaterem kolejnego spotkania w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej.

Młodzi chcieli zarobić »
Tekst opublikowany 2008-03-26, opracowanie ika
Nieznaną ilość niedopuszczonych do obrotu tabletek wprowadzili w lutym na rynek farmaceutyczny dwaj 14-latkowie. Sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego.

Kobiety o kobietach »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie Ika
Dowcipnie, zabawnie, czasem nastrojowo. Zupełnie poważnie, a czasem z przymrużeniem oka. Tak było podczas corocznej już imprezy „Babskie gadanie”.

Komu jeden procent?  »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie ers
Już od trzech lat istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W naszym powiecie są to m.in. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy dla Szpitala Powiatowego w Środzie Śląskiej oraz Stowarzyszenie dla Powiatu.

O włos od śmierci »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie ika
Wczoraj nad ranem, na 72 kilometrze drogi 94 doszło do kolejnego na tej drodze groźnego wypadku. Wracający saabem z Wrocławia młody mieszkaniec Środy Śląskiej wypadł nagle z drogi i wjechał w przydrożne drzewo.

Śnieżny lany poniedziałek »
Tekst opublikowany 2008-03-24, opracowanie red.
Dawno już nie mieliśmy takiego lanego poniedziałku – zamiast wiosennego ciepła, synoptycy zapowiadają wiatr, śnieg i przenikliwe zimno.

Tego Wam życzymy  »
Tekst opublikowany 2008-03-22, opracowanie MW
Zdrowych i spokojnych, wypełnionych ciepłem i radością Świąt Wielkiej Nocy, życzy wszystkim Czytelnikom zespół redakcyjny.

Ukradli trakcję »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie Ika
Jak pomysłowi są zbieracze złomu, przekonali się ostatnio kolejarze z Miękini. W nocy z 14 na 15 marca łupem zuchwałych złodziei stała się linia trakcyjna.

Chcesz schudnąć? Zrób to z Borowym! »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie MAT
Jeśli martwią Ciebie zbędne kilogramy i nie wiesz, jak je zrzucić, to uważnie przeczytaj ten artykuł. Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej wychodzi na przeciw chorobie cywilizacyjnej, czyli otyłości.

Dziś Wielki Piątek »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie Ewa Chojna
Przypadający dzisiaj, według wiary chrześcijańskiej Wielki Piątek jest jednym z dwóch dni w roku, kiedy kościół rzymskokatolicki nie sprawuje najświętszej eucharystii. Dla wiernych jest to dzień żałoby, powagi i skupienia.

Kto zabił świnie? »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie MAT
Makabra w Krępicach. Jakiś czas temu w Krępicach odkryto na polu ciała kilku zabitych świń. Obok leżały worki z wnętrznosciami zwierząt.

Starostowie decentralizują  »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie m.k.
19 marca br. w średzkim starostwie obradował powołany przez Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego Zespół Roboczy ds. Decentralizacji Państwa.

Czyżby powrót zimy? »
Tekst opublikowany 2008-03-20, opracowanie Ika
Kiedy średzianie zaczęli się cieszyć nareszcie piękną aurą i wiosennymi spacerami, pogoda spłatała nam figla. Od wczoraj znów mamy śnieg.

Kolejna kraksa na drodze 94 »
Tekst opublikowany 2008-03-20, opracowanie Izabela Kozyra
Dziś rano na drodze 94, w Błoniach, na wysokości zjazdu na Miękinię doszło do kolejnego wypadku na tej drodze.

Złodzieje nie świętują  »
Tekst opublikowany 2008-03-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Rozpoczynają się święta Wielkanocne. To okres wyjazdów i rodzinnych spotkań. Jak bezpiecznie spędzić te święta? Radzą dolnośląscy policjanci.

Rower ponad wszystko »
Tekst opublikowany 2008-03-19, opracowanie Izabela Kozyra
Ma już za sobą swój pierwszy zagraniczny występ. Jest jedną z niewielu w Polsce osób, które uprawiają parakolarstwo. W Środzie Śląskiej, gdzie mieszka, prowadzi usługi informatyczne. Pierwszym bohaterem naszego cyklu jest Wojtek Franków.

Przy wspólnym stole »
Tekst opublikowany 2008-03-19, opracowanie Ewa Mastalska
Położony tuż przy granicy Wrocławia Wilkszyn jest jedną z większych i dynamiczniejszych wsi gminy Miękinia. Miejscem integracji mieszkańców staje się świetlica i biblioteka.

Pierwszy taki sklep »
Tekst opublikowany 2008-03-18, opracowanie Ika
W sobotę od rana wielki ruch i duże kolejki w nowo otwartym sklepie firmowym Jerzego Szostaka. Uwagę przechodniów przyciągają piękne rogale i wypieki zwiastujące święta wielkanocne.

Dyrektor wyciągnął ciężkie działa »
Tekst opublikowany 2008-03-17, opracowanie Marcin Torz
Wrze w średzkim szpitalu. Dyrektor Andrzej Oćwieja tnie koszty, odpiera ataki przeciwników (którzy mieszają politykę ze służbą zdrowia) i zastanawia się, czy nie zainteresować pewnymi sprawami prokuratury.

Niewyjaśniona śmierć mężczyzny  »
Tekst opublikowany 2008-03-16, opracowanie IKA
Wczoraj około godziny 17, jedna z lokatorek kamienicy przy placu Wolności dokonała makabrycznego odkrycia. Na podwórzu znalazła zwłoki mężczyzny.

Śmierć znowu zebrała swoje żniwo  »
Tekst opublikowany 2008-03-15, opracowanie IKA
Kolejna osoba zginęła na tzw. ,,szerokim pasie" pod Komornikami. Wczoraj zderzyły się tam dwa samochody: fiat brava i passat. To już trzecia ofiara śmiertelna w ostatnich tygodniach.

Flinta i Paka dla średzian »
Tekst opublikowany 2008-03-14, opracowanie MAT
Znamy artystów, którzy wystąpią podczas zbliżających się Dni Środy Śląskiej. Prawie pewne jest, że główną gwiazdą będzie Ewelina Flinta. Przed nią wystąpi między innymi kabarett "Paka"

Skandalistka inaczej »
Tekst opublikowany 2008-03-14, opracowanie Izabela Kozyra
Sympatyczna, uśmiechnięta i bardzo otwarta. Okrzyknięta mianem skandalistki, Agnieszka Wolny-Hamkało w niczym skandalistki nie przypomina.

Leo psa by tam nie wyprowadził »
Tekst opublikowany 2008-03-14, opracowanie Marcin Torz
Boisko na Kajakach to zwykłe pastwisko! Nikt na nim nie chce grać, nikt ie chce trenować. Piłkarze i trenerzy Polonii nie mają wątpliwości. Na tym klepisku można złapać bardzo groźną kontuzję!

Ofiary przyszły do komend »
Tekst opublikowany 2008-03-12, opracowanie MAT
Akcja "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" miała na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa.

Liceum profilowane zostaje »
Tekst opublikowany 2008-03-11, opracowanie MAT
Radni zdecydowali, że liceum profilowane nie zostanie włączone do zespołu szkół. Rodzice i uczniowie nie kryją zadowolenia.

Wiosenne porządki »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie RFP
Do 15 marca potrwają prace remontowe w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Środzie Śląskiej przy ul. Kilińskiego 33.

Hipermarket: niebawem początek prac »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie MAT
Jeszcze w tym roku, na miejscu zrównanego z ziemią dworca PKS, powstanie hipermarket. Budowa rusza już niebawem.

Beata posiedzi 9 lat »
Tekst opublikowany 2008-03-09, opracowanie MAT
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał wyrok sadu okregowego w sprawie Beaty Z., która zamordowała stróża nocnego przy ulicy Targowej.

Policja działa w Ciechowie »
Tekst opublikowany 2008-03-08, opracowanie MAT
Od wczoraj policjanci starają się zapewnić porządek w Ciechowie. Ostatnimi czasy w wiosce często łamano prawo.

Strażnicy palą śmieci? »
Tekst opublikowany 2008-03-07, opracowanie MAT
Jeden z naszych Czytelników napisał na naszej stronie internetowej, że strażnicy miejscy wypalają śmieci obok swoich domów. Zapytaliśmy w komendzie, ile w tym prawdy.

Ładnie, choć brakuje dachu »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie MAT
- Oranżeria bardzo nam się podoba. Szkoda tylko, że nie ma dachu, to bardzo duży minus. No i przydałoby się coś zrobić z fontanną. Bo bardzo szpeci to miejsce - mówią Kasia i Marcin, średzianie.

Złapany na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie Ika
Po serii kolejnych aktów wandalizmu i kradzieży na działkach mieszczących się w Środzie Śląskiej, policji udało się złapać jednego ze sprawców.

Kolejne tytuły Fabryki Prasowej »
Tekst opublikowany 2008-03-04, opracowanie red.
Na przełomie stycznia i lutego we Wrocławiu pojawił się zerowy numer nowej gazety Wrocławskiej Fabryki Prasowej - "Tygodnika Wrocławskiego". Jest to siódmy tytuł tego wydawcy na Dolnym Śląsku.

Samobójstwo czy wypadek? »
Tekst opublikowany 2008-03-04, opracowanie Izabela Kozyra
Po naszej informacji na temat utonięcia pensjonariuszki Domu Opieki w Malczycach, na łamach naszego portalu rozgorzała dyskusja na temat tego ośrodka.

Groźne odpady »
Tekst opublikowany 2008-03-04, opracowanie Ika
Beczka z trującym trójchloroetylenem znalazła się na wysypisku śmieci w Wojszycach. Nie wiadomo, skąd rakotwórcza substancja znalazła się w tym miejscu.

Janina Wajda: Oddaję sprawę do sądu! »
Tekst opublikowany 2008-03-04, opracowanie MAT
- Czekam tylko na protokoły i opinię komisji rewizyjnej i jak tyle je dostanę, to natychmiast kieruję sprawę do sądu – mówi Janina Wajda.

Kino Carmen nie musi umierać »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie Marcin Torz
Tuż obok Handlowca stoi okazały, przedwojenny budynek. Jeszcze niedawno było tutaj kino, później przez krótki czas dyskoteka. Teraz obiekt stoi pusty i powoli niszczeje.

Masakra na "ósemce" »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie red.
Cztery osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło dziś po południu na drodze krajowej nr 8 niedaleko Pustkowa Wilczkowskiego.

Pijany rowerzysta »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie MW
Policja zatrzymała kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna dostał karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl