Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 40 informacji. Wszystkie poniżej.

Dzieciaki mają prawdziwy dom »
Tekst opublikowany 2008-04-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Ewa Brzezińska, która od 25 lat pracuje jako pracownik socjalny, będzie wychowywać piątkę dzieci w otwartym właśnie domu dla rodziny zastępczej.

Zarząd powiatu bez absolutorium »
Tekst opublikowany 2008-04-30, opracowanie red.
Mimo, że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła wykonanie ubiegłorocznego budżetu przez władze powiatu średzkiego, podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu zarząd nie otrzymał absolutorium.

Kolejny wypadek, gdzie są progi? »
Tekst opublikowany 2008-04-29, opracowanie red.
Wczoraj, po godzinie 17.00 jadący motorowerem 15-latek potrącił w Komornikach 10-letniego chłopca. - Już dawno prosiłem burmistrza o zamontowanie tu progów zwalniających - mówi naszemu serwisowi sołtys Komornik, Rafael Gadzała.

Niebezpieczna akcja »
Tekst opublikowany 2008-04-28, opracowanie red.
Wczoraj po południu, w jednej z hal byłego POMu w Kostomłotach wybuchł pożar. Ogniem zajął się skład folii, zagrożone były również składowane w magazynie obok butle gazowe. W akcji brało udział aż 13 jednostek strażackich.

Potrącił matkę z dzieckiem »
Tekst opublikowany 2008-04-28, opracowanie red.
W sobotę, w Ciechowie, jadący subaru mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą, wypadł z drogi i uderzył w idącą chodnikiem matkę z rocznym dzieckiem. Do zdarzenia doszło około godziny 13.00.

Biją Polonię »
Tekst opublikowany 2008-04-28, opracowanie Kamil Skrzypek
Polonia Środa Śląska w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzyła się z występującym w czwartej lidze zespołem Motobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Niestety nasi zawodnicy przegrali z kretesem aż 0:4.

Akcja PIT »
Tekst opublikowany 2008-04-25, opracowanie red.
Zbliża się termin składania rozliczeń podatkowych. PITy oddawać można tylko do 30 kwietnia, dla spóźnialskich otwarte zostaną dodatkowe punkty na terenie powiatu.

Średzka skandalistka? »
Tekst opublikowany 2008-04-24, opracowanie ika
Poetka i publicystka Agnieszka Wolny - Hamkało często określana jest mianem skandalistki. Czy tak jest w istocie? Postanowiliśmy porozmawiać z artystką.

20 lat temu odkryto Skarb »
Tekst opublikowany 2008-04-24, opracowanie ika
Już 16 maja na dziedzińcu Muzeum Regionalnego będziemy świętować dwudziestą rocznicę odkrycia Skarbu Średzkiego. Obchody zaplanowano na dwa dni.

Będą kolejne kontrole »
Tekst opublikowany 2008-04-24, opracowanie red.
Niedzielna akcja "Droga" pokazała, jak wielkim zagrożeniem są w naszym powiecie przekraczający prędkość kierowcy. Średzcy funkcjonariusze zapowiadają kolejne wzmożone kontrole.

Wojtek wywalczył srebro »
Tekst opublikowany 2008-04-23, opracowanie ika
Mieszkaniec Środy Śląskiej, Wojtek Franków zdobył w Grecji drugie miejsce w zawodach European Para-Cycling Cup Aegean Talos Cup.

Czarna seria Zielonych trwa »
Tekst opublikowany 2008-04-23, opracowanie AS
Zieloni Rakoszyce przegrali na własnym boisku 1:2 z Piastem Żerniki Wrocław. Licząc z meczami z rundy jesiennej, była to już piąta porażka z rzędu beniaminka wrocławskiej klasy A.

Dziwne praktyki przewoźnika »
Tekst opublikowany 2008-04-22, opracowanie ika
O praktykach prowadzonych przez jedną z firm transportowych na terenie Środy Śląskiej wiele można powiedzieć. Niestety w większości są to rzeczy sporne.

Smok odleciał »
Tekst opublikowany 2008-04-22, opracowanie ika
Niedawno odbyło się oficjalne zakończenie projektu SMOK realizowanego przez ostatni rok w Szkole Podstawowej w Lutyni. Dał on uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju i wyrównywania edukacyjnych szans.

Jeździmy za szybko! »
Tekst opublikowany 2008-04-22, opracowanie red.
17 kontroli i 16 mandatów za zbyt szybką jazdę - to bilans akcji "Droga", prowadzonej w naszym powiecie w niedzielę. Co więcej, fotoradar przyłapał na zbyt dużej prędkości aż 62 kierowców. Wszyscy oni spodziewać się mogą mandatów.

Ponad 150 uczestników wielkiej bitwy »
Tekst opublikowany 2008-04-21, opracowanie ika.
W niedzielę, 13 kwietnia na bitwę "Odessa nie zna litości- kompania braci" przyjechało do Malczyc około 150 fanów painballa. Zawodnicy od wczesnych godzin rannych zjeżdżali się, aby wziąć udział w największej imprezie sezonu.

Zobacz stare fotografie w średzkim muzeum »
Tekst opublikowany 2008-04-21, opracowanie red.
W piątek otwarto nową, niezwykłą wystawę czasową "Czar dawnej fotografii". Autorami wystawy są Magda Bogucka i Ryszard Żłobiński. Zdjęcia oglądać można w średzkim Mueum Regionalnym.

Był wypadek, policja reaguje »
Tekst opublikowany 2008-04-18, opracowanie red.
Dwa dni temu doszło do tragicznego wypadku między Cesarzowicami a Piersnem – zginęły trzy osoby. Przyczyną była najprawdopodobniej zbyt duża prędkość. Średzka policja w niedzielę planuje przeprowadzić specjalną akcję, kontrolując poruszające się w naszym regionie samochody.

Nieletni sprawcą kradzieży w Miękini  »
Tekst opublikowany 2008-04-16, opracowanie ika
Średzcy policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Miękinia. Chłopak pod koniec marca skradł jednemu z mieszkańców tej samej gminy odtwarzacz multimedialny.

Dziennikarz z predyspozycjami »
Tekst opublikowany 2008-04-16, opracowanie ika
Po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie z cyklu "Znani - nieznani mieszkańcy regionu średzkiego". Tym razem bohaterem spotkania był Andrzej Bułat, dziennikarz.

Średzki zespół w Second Life! »
Tekst opublikowany 2008-04-16, opracowanie red.
Już jutro, 17 kwietnia odbędzie się uroczyste otwarcie cyfrowej wersji Wrocławia w popularnym serwisie społecznościowym Second Life. Na wirtualnej imprezie wystąpi średzka grupa Bank!

Ofiary spoza regionu »
Tekst opublikowany 2008-04-16, opracowanie red.
Mieszkaniec Brzegu oraz dwie mieszkanki Świdnicy - to ofiary wczorajszego wypadku, do którego doszło na odcinku drogi między Piersnem a Cesarzowicami.

Pomagamy stanąć na nogi »
Tekst opublikowany 2008-04-15, opracowanie Ewa Mastalska
Pokazujemy ludziom, że warto przełamać bierność i zaprzestać życia z dnia na dzień - mówi w rozmowie z nami Monika Międzyrzecka, Kierownik GOPS w Miękini.

Działaj lokalnie! »
Tekst opublikowany 2008-04-14, opracowanie red.
Już jutro, 15 kwietnia w średzkim Domu Kultury odbędzie się szkolenie dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych dotyczące pisania projektów w ramach programu Działaj Lokalnie.

Marzą mi się Hawaje »
Tekst opublikowany 2008-04-11, opracowanie Izabela Kozyra
Gosia Pauka na co dzień występuje w średzkim zespole "Onomatopeja", w zeszłym roku dostała wyróżnienie w programie "Szansa na sukces". Uczy się, śpiewa, pisze teksty i tworzy muzykę.

Poszukiwacze skarbów w Środzie Ślaskiej »
Tekst opublikowany 2008-04-10, opracowanie red.
Mamy dla Państwa wejściówki na zbliżające się filmy w kinie Kadr. Wybrać się na pewno warto - czekają nas bowiem projekcje zarówno familijne, komediowe, jak i sensacyjne.

Będzie czyściej? »
Tekst opublikowany 2008-04-10, opracowanie red.
W ramach akcji "Posprzątaj po swoim psie" na terenie miasta zainstalowano niedawno kilka specjalnych psich pakietów. Póki co jednak pojemniki służą mieszkańcom Środy Śląskiej za...kosze na śmieci.

Lekkomyślni dekarze »
Tekst opublikowany 2008-04-09, opracowanie Ika
Kolejny przykład niefrasobliwości średzkich dekarzy. W samym centrum Środy Śląskiej, naprzeciwko Urzędu Miasta, na dachu jednego z budynków mężczyźni pracują bez zabezpieczeń.

Śmierć na miejscu - znamy szczegóły »
Tekst opublikowany 2008-04-08, opracowanie ika
Znamy już szczegóły i okoliczności śmierci 26-letniego Macieja Sz., mieszkańca Środy Śląskiej. Mężczyzna w nocy z 4 na 5 kwietnia spadł z 30-metrowej wieży na Zamku Grodziec. Poniósł śmierć na miejscu.

Lombard w Malczycach »
Tekst opublikowany 2008-04-08, opracowanie Izabela Kozyra
W czerwcu odbędą się Dziesiąte już Dni Malczyc. W tym roku organizatorzy przygotowali nie lada atrakcje, a same obchody potrwają aż trzy dni. Tego nie można przegapić.

Rodzinny dom prawie gotów »
Tekst opublikowany 2008-04-08, opracowanie red.
Powoli dobiega końca budowa domu jednorodzinnego w ramach projektu "Dom budowany miłością". Prezentujemy zdjęcia wnętrza budynku.

Zostały tylko zgliszcza »
Tekst opublikowany 2008-04-07, opracowanie Izabela Kozyra
W piątek, 4 kwietnia po godzinie 5 rano na obiekcie byłego PGR-u w Piersnie doszło do groźnego pożaru stolarni. Istniało zagrożenie, że ogień przeniesie się na stojące obok dwa budynki mieszkalne.

Przyszła wiosna... »
Tekst opublikowany 2008-04-03, opracowanie Ika
Niestety. Nie tylko piękna, słoneczna pogoda i budzące się do życia rośliny są zwiastunem nadchodzącej wiosny. W parku znajdującym się przy ulicy Malczyckiej pojawiły się już pierwsze połamane ławki.

W regionie internet za darmo »
Tekst opublikowany 2008-04-03, opracowanie red
Już od 15 kwietnia zarówno w Środzie Śląskiej, jak i w kilku okolicznych miejscowościach będzie można skorzystać z zupełnie darmowego dostępu do internetu. Co więcej, w naszym mieście powstanie również specjalny projekt e-biblioteki.

Powiat średzki w ćwierćfinale! »
Tekst opublikowany 2008-04-02, opracowanie MAT
Do ćwierćfinału miedzynarodowych mistrzostw Polski radnych w halowej piłce nożnej dotarła drużyna powiatu średzkiego.

Po wypadku - więcej szczegółów »
Tekst opublikowany 2008-04-02, opracowanie ika
Wracamy do sprawy makabrycznego wypadku, do którego doszło 24 marca na drodze nr 94. Młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Przeżył, ale lekarze zmuszeni byli amputować mu nogę.

Nie udało się odwołać starosty »
Tekst opublikowany 2008-04-01, opracowanie MAT
We wczorajszym tajnym głosowaniu 9 radnych było za odwołaniem starosty średzkiego Sebastiana Burdzego, jego zastępcy Mariusza Wojewódki i całego zarządu.

Fałszywa świętość w Domu Kultury »
Tekst opublikowany 2008-04-01, opracowanie ika
W ramach Światowego Dnia Teatru do średzkiego Domu Kultury zaproszony został wrocławski teatr Arka z przedstawieniem "Świętoszek" Moliera. Artyści po raz kolejny zaskoczyli nas niebanalnym potraktowaniem tematu.

Siedem hektarów azbestu »
Tekst opublikowany 2008-04-01, opracowanie MW
W gminie Kostomłoty ponad 7 hektarów dachów pokrytych jest azbestem. Tylko specjalistyczne firmy mogą zdejmować go i utylizować.

Pomoc dla młodych rolników »
Tekst opublikowany 2008-04-01, opracowanie MW
Jesteś młodym rolnikiem? Skorzystaj z pomocy finansowej w ramach programu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Dzisiaj
Środa 12 maja 2021
Imieniny
Dominika, Imeldy, Pankracego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl