Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Jaką mamy Straż Miejską? »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie red
Średzki magistrat ogłosił nabór na strażników miejskich. Każdy, kto chce zarabiać na ochronie porządku publicznego może złożyć swoje dokumenty w Urzędzie Miasta. W serwisie prezentujemy wymagania dla kandydatów, zachęcamy do dyskusji na temat naszej Straży Miejskiej.

Żuraw góruje nad Środą »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie BT
Od kilku dni nad Środą góruje żuraw, który ma zadanie pomóc robotnikom w rozbudowie marketu na ul. Legnickiej. Konstrukcję postawiono na początku tygodnia.

Podwyżka burmistrza – szczegóły sesji »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie BS
Jak już informowaliśmy, podczas środowej sesji Rady Miasta przegłosowano wniosek o podwyżkę dla burmistrza Bogusława Krasuckiego. Dziś ujawniamy szczegóły tego wydarzenia.

Jest podwyżka dla burmistrza »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie red.
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przegłosowano wniosek o podwyżkę dla burmistrza Bogusława Krasuckiego.

Wyłudzali kredyty »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie red.
Dwoje mieszkańców Środy Śląskiej zostało zatrzymanych w sprawie wyłudzenia kredytów w jednym z wrocławskich banków. Średzianie podejrzani są o wyłudzenie 350 tysięcy zł.

Znów za szybko »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie red.
Wczoraj, około godziny 9 nad ranem doszło do kolejnego groźnego zdarzenia na autostradzie A4. Rozpędzony ford mondeo wypadł z drogi i dachował.

Dni Miasta - jakie są, jakich chcemy? »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie red.
- To miasto to kompletne dno - pisze jeden z naszych Czytelników. - Imprezy kulturalne robione są beznadziejnie, albo wcale - dodaje. Na kilka dni przed rozpoczęciem Dni Miasta postanowiliśmy przeanalizować program imprezy - liczymy również na Państwa opinie w tej sprawie.

PKS nadal szpeci »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie BT
Większość mieszkańców Środy Śląskiej cieszyła się ze zburzenia starego dworca PKS. Mówiło się, że swym wyglądem szpeci on miasto. Jak dziś wygląda miejsce budowy? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Pijak jechał maluchem »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie red.
25 maja, o godzinie 21.00 na terenie gminy Malczyce średzcy policjanci zatrzymali kierowcę fiata 126p, który swój pojazd prowadził mając...3,46 promila alkoholu w organizmie. To jeden z ostatnich niechlubnych rekordów w naszym regionie.

Więcej Psich Pakietów! »
Tekst opublikowany 2008-05-26, opracowanie BT
Jakiś czas temu pisaliśmy o Psich Pakietach, które - zamiast służyć właścicielom czworonogów - wykorzystywane są jako kosze na śmieci. Postanowiliśmy wrócić do sprawy, kontrolując stan, w jakim Psie Pakiety znajdują się obecnie.

Szansa dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie EM
Gmina Malczyce organizuje prace społecznie użyteczne. Może z nich skorzystać dziesięć osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

Uważaj na drinka! »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie red.
"Pilnuj Drinka" - tak nazywa się najnowsza inicjatywa Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, w którą włączyli się również średzcy policjanci.

Uwaga zakochani! »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie red.
Szykuje się gratka dla zakochanych (i nie tylko!) mieszkańców naszego miasta. Średzki Dom Kultury zaprasza na pierwszą, romantyczną Noc Filmową w kinie "Kard". Zobaczymy łącznie trzy filmy, na które bilet kosztuje jedyne 20zł.

Ile gazu w gazie? »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie red.
- Od niedawna jeżdżę autem na gaz i mam ciekawe obserwacje, gdy porównuję gaz z Orlenu i gaz z Pawtransu - pisze jeden z naszych Czytelników. - Obserwacje te potwierdził również mój znajomy, postanowiłem więc zrobić test.

Imprezy na Dzień Dziecka w gminie Malczyce »
Tekst opublikowany 2008-05-23, opracowanie EM
Na najmłodszych mieszkańców gminy Malczyce w dniu ich święta czeka wiele atrakcji.

Dzień działacza kultury »
Tekst opublikowany 2008-05-21, opracowanie BT
Wczoraj, w sali teatralnej średzkiego Domu Kultury odbyła się impreza z okazji Dnia Działacza Kultury. Oprócz części oficjalnej, obecni na spotkaniu oglądać i słuchać mogli m.in. przebranego za Marylin Monroe aktora Krzysztofa Rogalewicza.

Będzie dofinansowanie »
Tekst opublikowany 2008-05-21, opracowanie red.
W marcu zarząd Powiatu Średzkiego ogłosił konkurs, w ramach którego instytucje publiczne mogły się starać o dofinansowanie. Dziś prezentujemy projekty, które otrzymają wsparcie starostwa.

Jestem tylko pionkiem »
Tekst opublikowany 2008-05-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Stanisław Jędrzycki ze Środy Śląskiej na 900 pojedynków w warcabach wygrał ponad pięćset. Za komuny jeździł z klubem sportowym do Czechosłowacji, Rosji i na Litwę. Dziś utrzymuje się z tego, co znajdzie na śmietniku.

Uważaj jak parkujesz! »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie red.
Już dziś policja rozpoczyna akcję wzmożonych kontroli średzkich kierowców. Problem jest spory - w ubiegłym roku przyłapaliśmy na wykroczeniu samego burmistrza!

Nagana albo poprawczak »
Tekst opublikowany 2008-05-17, opracowanie bom
Dwoje nieletnich złodziei odpowie przed sądem rodzinnym za kradzieże narzędzi budowlanych z garażów w Środzie Śląskiej.

Rewizje bezpieki i skarb »
Tekst opublikowany 2008-05-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Uczestnikom konferencji naukowej w rocznicę odkrycia Skarbu Średzkiego pokazano niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia i dokumenty.

Czekają na rodziców »
Tekst opublikowany 2008-05-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Dom dziecka w Środzie Śląskiej rozesłał zaproszenia do rodziców na Dzień Rodziny, który odbędzie się w placówce 24 maja. Nie wiadomo jeszcze ilu rodziców skorzysta z zaproszenia.

W Miękini będzie hala »
Tekst opublikowany 2008-05-16, opracowanie Ewa Mastalska
Gmina Miękinia uzyskała w tym roku 1,5 miliona złotych na budowę hali widowiskowo – sportowej. Łącznie inwestycja kosztować będzie 6 milionów, budowa zakończyć się ma za dwa lata.

Może być czyściej »
Tekst opublikowany 2008-05-16, opracowanie BT
Bardzo często w swoich komentarzach poruszają Państwo kwestię walających się śmieci w naszym mieście. Postanowiliśmy sprawdzić temat, wybierając się na krótką foto – wycieczkę po Środzie.

Pasy jak nowe »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie BT
We wtorek na średzkim rynku zakończyło się malowanie pasów na przejściu dla pieszych i na parkingu niedaleko pomnika Rolanda. Tymczasem odświeżenia wymaga właściwie większość ulic w Środzie Śląskiej.

Wioska, ale...internetowa »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie Ewa Mastalska
Coraz większą popularnością cieszy się wioska internetowa, otwarta 9 maja w Brzezince (gmina Miękinia). Nastolatki zapewniły nas, że oprócz czystej zabawy, wykorzystują Internet również w celach naukowych.

Łatwopalne ściany baraków »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie bom
10 maja w samo południe zapaliła się ściana baraku przy ulicy Lipowej.

Małżeńskie porachunki »
Tekst opublikowany 2008-05-14, opracowanie BT
Kilka dni temu, około godziny drugiej w nocy średzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o zranieniu nożem mężczyzny w jednym z mieszkań przy ulicy Wrocławskiej. Poszkodowany twierdził, że skaleczył się sam. Jak się jednak okazało – kłamał.

Średniowiecznie w Zakrzowie »
Tekst opublikowany 2008-05-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Do czego służy dymarka? Jak się strzela z hakownicy? Na tego rodzaju pytania mogli sobie odpowiedzieć uczestnicy imprezy, która w miniony weekend odbyła się w Zakrzowie.

Dzień Strażaka na średzkim rynku »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie BT
Niedzielne południe minęło mieszkańcom Środy Śląskiej w atmosferze świętowania Dnia Strażaka. Impreza się udała, choć nie obyło się bez drobnych wpadek.

Bezmyślne zabawy »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie red.
Jeden z naszych Czytelników przesłał nam zdjęcia - jak sam pisze - "słodkiej dziecięcej zabawy" oraz jej skutków. Fotografie publikujemy ku przestrodze.

Taniec jest ich pasją »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie Marek Mazur
Od trzech lat w Wiejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Osieku odbywają się regularnie kursy tańca towarzyskiego, które skupiają dzieci i młodzież z najbliższej okolicy.

Kolejny śmiertelny wypadek »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie KS
Trwa czarna seria śmiertelnych wypadków w naszym regionie. Nie żyje mężczyzna, mieszkaniec Udanina, który 10 maja jechał w okolicy Wichrowa mercedesem. Samochód wypadł na łuku z drogi, uderzył w drzewo i dachował.

Kolejny zniszczony przystanek »
Tekst opublikowany 2008-05-11, opracowanie BT
Wielokrotnie pisaliśmy o zniszczonych przystankach głównie w miejscu postoju busów. Mimo to po raz kolejny wandale zniszczyli wiatę w Komornikach.

W ochronie niechronionych »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie red.
Średzcy policjanci planują kolejną akcję, tym razem mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa tzw. osób "niechronionych". Właśnie w ten sposób policjanci definiują pieszych, zmuszonych poruszać się po najbardziej niebezpiecznych drogach naszego powiatu.

Ciężki stan potrąconego chłopca »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie red.
Potrącony kilka dni temu w Komornikach 10-latek nadal znajduje się w stanie ciężkim. Jego rodzina twierdzi, że chłopiec nie wybiegł pod koła motoroweru, tylko stał przy drodze.

Nowe osiedlówki »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie
Przed czasem zakończyła się przebudowa średzkich ulic osiedlowych - Flamandzkiej, Piastów Śląskich, Kopernika i Księżycowej.

Będzie więcej ścieków »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie red.
Z początkiem maja gmina rozpoczęła budowę kanalizacji sanitarnej w Rakoszycach i kulinie. Chodzi o "dociążenie" rakoszyckiej oczyszczalni ścieków, tak aby zmniejszyć koszt jej eksploatacji.

Po pijanemu zdewastował grób »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie red.
Najpierw wszczął awanturę, potem uciekł na cmentarz, gdzie zdewastował jeden z grobów – tak ubiegłą noc spędził młody mieszkaniec naszego miasta. Dziś, oprócz kaca, czekać go będą konsekwencje.

Spalony warsztat »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie BOM
Do groźnego pożaru doszło dziś w Żurawińcu w gminie Miękinia. Doszczętnie spłonął warsztat lakierniczy przy ulicy Głównej. Właściciel budynku stracił około 100 tysięcy zł.

Odzyskali skradzioną budę »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie bom
Wczoraj oficer dyżurny policji w Środzie Śląskiej przyjął zgłoszenie o nietypowej kradzieży. Mieszkanka Kostomłotów zgłosiła kradzież psiej budy.

Będziemy mieli fabrykę? »
Tekst opublikowany 2008-05-06, opracowanie red.
Bardzo możliwe, że do 2011 roku powstanie w Środzie Śląskiej fabryka koncernu PSA, zajmującego się produkcją peugeotów i citroenów. Nasz region znalazł się w kręgu zainteresowania przedstawicieli francuskiej firmy.

Śmierć na wydziale napełniania butli »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie bom
W sobotę, 3 maja, około godziny 19.20 w pomieszczeniach socjalnych zakładu Messer w Środzie Śląskiej znaleziono nieprzytomnego pracownika zewnętrznej firmy ochroniarskiej.

Absolutorium dla wójta  »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie MW
29 kwietnia odbyła się sesja rady gminy w Malczycach. Jej głównym tematem było udzielenie absolutorium wójtowi.

Imprezy plenerowe w gminie Malczyce »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie MW
Z początkiem czerwca rozpocznie się świętowanie w gminie Malczyce. Integracyjny Dzień Dziecka, zawody wędkarskie, przegląd piosenki żeglarskiej i regaty kajakowe to tylko niektóre z imprez.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl