Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Napadli na Em-Pol »
Tekst opublikowany 2008-06-30, opracowanie red.
Ponad cztery godziny spędził zamknięty w toalecie ochroniarz siedziby firmy Em-Pol w Źródłach, którego napadło i obezwładniło trzech zamaskowanych mężczyzn. Sprawców jak dotąd nie zidentyfikowano.

Szansa dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2008-06-30, opracowanie MW
Najwięcej osób korzystających z pomocy GOPS w Kostomłotach to ludzie długotrwale pozostający bez pracy, którzy przyzwyczaili się do takiego trybu życia, w konsekwencji czego bardzo trudno im wyjść z bezrobocia. Projekt „Przezwyciężyć niemoc” ma im w tym pomóc.

Podziękowanie dla sponsorów »
Tekst opublikowany 2008-06-28, opracowanie EM
Organizatorzy X Dni Malczyc i VII Pikniku nad Odrą dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do prawidłowego przebiegu imprez.

Po jubileuszowych Dniach Malczyc »
Tekst opublikowany 2008-06-27, opracowanie EM
W dniach 20-22 czerwca odbyły się jubileuszowe X Dni Malczyc. Weekendowa impreza została w tym roku połączona z Piknikiem nad Odrą zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i Okolic.

Wpadł i poszedł? »
Tekst opublikowany 2008-06-26, opracowanie red.
22 czerwca kierujący nissanem wpadł do rowu w Ujeździe Górnym. Gdy na miejscu pojawiła się straż pożarna i policja, nikogo w samochodzie nie było.

Walczyli rugbyści »
Tekst opublikowany 2008-06-26, opracowanie red.
22 czerwca odbył się w Środzie Śląskiej XV Turniej ligi Rugby 7. Na miejskim stadionie zaprezentowały się łącznie cztery zespoły. Dziś prezentujemy Państwu wyniki i zdjęcia z imprezy.

Kajaki otwarte »
Tekst opublikowany 2008-06-25, opracowanie red.
- Odpowiednie opinie i pozwolenia na otwarcie kąpieliska na Kajakach mieliśmy już 16 czerwca - mówi Mariusz Kozak, szef średzkiego OSiRu. Dzień później w akwenie można się było kąpać.

Czy sny o potędze są szkodliwe? »
Tekst opublikowany 2008-06-25, opracowanie Sławomir Najnigier
Weźmy takie polskie sny o potędze. Zakopane organizatorem zimowej olimpiady. Wrocław – siedzibą EIT i organizatorem Wystawy Expo. Czasami przypominają sny o politycznej potędze II Rzeczpospolitej, o Polsce mocarstwowej, od morza do morza.

Burzowy poniedziałek »
Tekst opublikowany 2008-06-24, opracowanie BT
Poniedziałkowy poranek dał się we znaki mieszkańcom Środy Śląskiej. Chwilę po godzinie 7.00 rano, kiedy większość z nas wybierała się do pracy, zaczął padać deszcz, który momentalnie przerodził się w prawdziwe oberwanie chmury.

Było ślisko, był wypadek »
Tekst opublikowany 2008-06-24, opracowanie red.
Wczoraj nad ranem - kiedy nad całym Dolnym Śląskiej przetaczały się deszcze i burze - na terenie gminy Kostomłoty doszło do wypadku. Na prawidłowo jadącą mazdę wpadł rozpędzony citroen.

Pijany pracownik budowy »
Tekst opublikowany 2008-06-23, opracowanie BT
W piątek przed Sądem Rejonowym w Środzie Śląskiej toczyła się sprawa mężczyzny, który na budowie w miejscu starego PKS-u w Środzie Śląskiej pracował wózkiem widłowym pod wpływem alkoholu.

Nieśmiertelne "Noce i dnie" »
Tekst opublikowany 2008-06-23, opracowanie BOM
W sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej wystąpili najzdolniejsi uczniowie ogniska muzycznego. Do koncertu przygotowywało ich pięciu pedagogów. Hitem był motyw przewodni z filmu "Noce i dnie" Waldemara Kazaneckiego.

Rugby w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2008-06-20, opracowanie red.
22 czerwca, na stadionie miejskim w Środzie Śląskiej zobaczyć będzie można zawody rugby. - Staram się promować tę dyscyplinę w Środzie Śląskiej - mówi organizator Maciej Abel.

Znów wypadek motoroweru! »
Tekst opublikowany 2008-06-19, opracowanie red.
We wtorek, w Rakoszycach doszło do kolejnego groźnego wypadku z udziałem nieletniego. Poruszający się motorowerem 14-latek wpadł na jadącego prawidłowo fiata. Do szpitala trafił zarówno kierujący motorowerem, jak i jego 15-letnia pasażerka.

Uwaga na łabędzie! »
Tekst opublikowany 2008-06-18, opracowanie red.
- Chciałabym ostrzec mieszkańców Środy Śląskiej, aby uważali na dzikie łabędzie na Kajakach - pisze do nas jedna z Czytelniczek. Jak się okazuje - ptaki zachowują się agresywnie, są sporym zagrożeniem dla dzieci.

Wspomnienia z czasu wojny »
Tekst opublikowany 2008-06-18, opracowanie red.
- Podczas wojny z całą rodziną biegłam do lasu, aby schować się we wcześniej wykopanym dole. To był najlepszy sposób na schronienie się przed atakami z powietrza i lądu - wspomina Stanisława Janicka - mieszkanka Osieka, która wczoraj obchodziła 103 urodziny.

Ze Środy na Madagaskar »
Tekst opublikowany 2008-06-17, opracowanie red.
Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego wzięła udział w programie "Adopcja na odległość". Zebrane przez Radę pieniądze trafią do młodych ludzi na Madagaskarze. Łącznie udało się zebrać...niecałe 350zł.

Pokażmy swoje posesje! »
Tekst opublikowany 2008-06-17, opracowanie red.
Masz zadbany ogród, dopieszczony balkon? Możesz wygrać nawet 800zł! Wystarczy wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta. Możesz również opublikować zdjęcie własnej posesji na naszych łamach.

Uczeń zna się na pożarach  »
Tekst opublikowany 2008-06-16, opracowanie Bom
Jaka jest temperatura zapłonu papieru? Czy piana z gaśnicy przewodzi prąd elektryczny? Ile tlenu jest w powietrzu? Na te pytania musieli odpowiedzieć uczniowie podczas turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”.

Kajaki nadal nieczynne »
Tekst opublikowany 2008-06-16, opracowanie red./MW
W niedzielę 15 czerwca miało nastąpić otwarcie kąpieliska na Kajakach. Tymczasem w akwenie nadal nie można się kąpać. Przyczyna? Brak opinii Wodnego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Wuefista śpiewał z Villas »
Tekst opublikowany 2008-06-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Paweł Wenderski dwukrotnie wygrywał „Szansę na sukces". W międzyczasie śpiewał zarówno na weselach, jak i w duecie z wielkimi gwiazdami - w tym z Wiolettą Villas.

Poseł w Starostwie i ... na boisku »
Tekst opublikowany 2008-06-12, opracowanie red.
5 czerwca nasz powiat odwiedził Michał Jaros, poseł na Sejm RP. Tematem przewodnim roboczej wizyty posła było omówienie przygotowań Dolnego Śląska oraz całej Polski do organizacji Mistrzostw w 2012 r.

Śmierć przez zmiany w ruchu »
Tekst opublikowany 2008-06-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Dlaczego na torach pod Malczycami zginęła emerytowana pracownica kolei? Zdaniem PKP kobieta nie spodziewała się, że pociąg nadjedzie po torze, którym szła.

Pijany jeździł quadem »
Tekst opublikowany 2008-06-12, opracowanie bom
Od 1 do 10 czerwca policjanci w Środzie Śląskiej zatrzymali, aż dziesięciu nietrzeźwych kierujących. Najmłodszy miał 16 i jeździł po ulicy quadem.

Wagarowicze na dworcach »
Tekst opublikowany 2008-06-12, opracowanie bom
Policjanci i strażnicy miejscy ze Środy Śląskiej kontrolują dworce PKP i PKS, park miejski, rejony jeziorka (kajaki) i inne miejsca, w których przesiadują wagarowicze.

Impreza w Rakoszycach - są wyjaśnienia »
Tekst opublikowany 2008-06-11, opracowanie red.
Kilka dni temu pisaliśmy o imprezie, jaką średzcy radni zorganizowali w nowej remizie w Rakoszycach. Do sprawy postanowiła ustosunkować się dyrektorka Domu Kultury, Jolanta Klimkiewicz. Jej list publikujemy na naszych łamach.

Czy obok nowej Biedronki upadną warzywniaki? »
Tekst opublikowany 2008-06-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Na terenie starego dworca autobusowego ruszyła budowa pawilonu handlowego. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to nowa Biedronka. Prace mają zakończyć się we wrześniu.

Będzie sądzony ponownie »
Tekst opublikowany 2008-06-09, opracowanie red.
Do ponownego rozpatrzenia skierował Sąd Okręgowy we Wrocławiu sprawę Tomasza G., oskarżonego o pedofilię - dowiedział się serwis Sroda24.net.

Piłkarskie emocje w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2008-06-09, opracowanie red.
- Graliśmy odważną, otwartą piłkę - mówi o wczorajszym meczu reprezentacji Polski trener Polonii Środa Śląska, Mirosław Samiec. - Niestety różnicę klas było widać bardzo wyraźnie - dodaje.

Wielkie piłkarskie święto »
Tekst opublikowany 2008-06-08, opracowanie tom
Tysiące Polaków wyjeżdża z kraju. Skąd my to znamy? Ale tym razem nie za chlebem, ale po to, by obejrzeć 22 facetów biegających za jedną piłką.

Przeciw przemocy »
Tekst opublikowany 2008-06-06, opracowanie Katarzyna Stec
Wczoraj, 5 czerwca, w samo południe na terenie Zespołu Szkół w Ciechowie blisko trzysta czerwonych balonów pofrunęło w niebo. Był to gest odcięcia się od stosowania agresji i przemocy. Całą imprezę połączono z obchodami Dnia Dziecka.

Po pijaku w TIRa »
Tekst opublikowany 2008-06-06, opracowanie red.
Wczoraj pisaliśmy, że od początku tygodnia średzka policja łapie przynajmniej jednego pijanego kierowcę dziennie. Do podobnego zdarzenia doszło również dzisiaj nad ranem - tym razem pijany kierowca spowodował groźny wypadek.

Pijany początek miesiąca »
Tekst opublikowany 2008-06-05, opracowanie red.
Jeden nietrzeźwy kierowca dziennie - tak przedstawiają się statystyki czerwca w naszym regionie. Czy jest jakakolwiek nadzieja na rozwiązanie tego problemu?

Zginęła pod kołami pociągu »
Tekst opublikowany 2008-06-05, opracowanie red.
Dzisiaj, około godziny 7 rano, na szlaku kolejowym Wrocław - Legnica jadący pociąg potrącił kobietę. 63-letnia mieszkanka Malczyc zginęła na miejscu.

Skandal w Rakoszycach? »
Tekst opublikowany 2008-06-04, opracowanie red.
Podczas niedzielnego Dnia Dziecka w Rakoszycach nie zorganizowano żadnej imprezy dla dzieci. Dobrze bawili się jednak gminni urzędnicy, którzy razem z gośćmi z Niemiec urządzili zamkniętą dla mieszkańców imprezę.

Nowa nawierzchnia »
Tekst opublikowany 2008-06-03, opracowanie red.
Zakończyła się dwudniowa modernizacja drogi biegnącej od dworca PKP w Szczepanowie w stronę Środy Śląskiej. Wedle wykonawcy, nawierzchnia ma teraz być cichsza i bardziej bezpieczna. Czy tak faktycznie będzie - ocenią sami kierowcy.

Bezpłatne badania dzieci  »
Tekst opublikowany 2008-06-03, opracowanie red.
7 czerwca na średzkim rynku lekarze z Centrum Diagnostyki Obrazkowej Medix przeprowadzą ultrasonograficzne badania dzieci w wieku od 9 miesięcy do 3 lat. Badania prowadzone będą w specjalnym ambulansie medycznym.

Średzcy listonosze strajkują »
Tekst opublikowany 2008-06-03, opracowanie Magda wieteska
Trwa strajk pocztowców na Dolnym Śląsku. W Środzie Śląskiej 27 listonoszy przystąpiło do protestu - będą trudności z odbiorem listów, paczek i prenumeraty.

Takie były dni miasta »
Tekst opublikowany 2008-06-02, opracowanie BT
Żakinada, koncerty średzkich zespołów, imprezy dla dzieci, w końcu występ Eweliny Flinty na Rynku - tak w skrócie opisać można tegoroczne Dni Środy Śląskiej. Zapraszamy do naszej fotorelacji z imprezy, zachęcamy do dzielenia się wrażeniami!

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl