Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 52 informacji. Wszystkie poniżej.

Wilkszyn z nowymi drogami »
Tekst opublikowany 2008-07-31, opracowanie Red.
200 tysięcy zł. kosztowała budowa dróg na ulicy Wiśniowej i Krótkiej w Wilkszynie (gmina Miękinia).

Nowatorskie technologie w Mrozowie »
Tekst opublikowany 2008-07-31, opracowanie red.
Geowłóknina – tak nazywa się substancja, którą pokryta zostanie remontowany odcinek drogi między Mrozowem a Miękinią. Nowa technologia ma podnieść trwałość nawierzchni drogowej.

Podejrzane substancje »
Tekst opublikowany 2008-07-31, opracowanie red.
Informacja jednego z naszych czytelników, dotycząca działki w okolicach stawu w Środzie Śląskiej wywołała wiele emocji. Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia dokumentujące sposób, w jaki niszczone jest środowisko w tym rejonie.

Paliła się pszenica  »
Tekst opublikowany 2008-07-30, opracowanie FS
Ponad 9 hektarów pszenicy spłonęło w Ujeździe Górnym. Gdyby nie błyskawiczna akcja straży pożarnej, straty byłyby znacznie większe.

Pomóż niepełnosprawnym »
Tekst opublikowany 2008-07-30, opracowanie red.
Czy średzkie instytucje i urzędy są przyjazne dla osób niepełnosprawnych? Na to pytanie odpowiedzieć można wypełniając ankietę, przygotowaną przez Polskie Towarzystwo Turystyczne.

Co się dzieje w szkołach? »
Tekst opublikowany 2008-07-29, opracowanie red.
Jak zwykle w wakacje, miejsce uczniów zajęli w szkołach pracownicy firm budowlanych. W gminie Miękinia remontowane są trzy placówki oświatowe. Łączna wartość wykonywanych prac przekracza 880 tysięcy zł.

Postawią zegary astronomiczne »
Tekst opublikowany 2008-07-29, opracowanie red.
Okrągły 1 200 000 zł kosztować będą remonty planowane na drogach gminy Miękinia. Chodzi o wymianę latarni oraz instalację specjalnych, astronomicznych zegarów.

Zasypał drzewa »
Tekst opublikowany 2008-07-29, opracowanie red.
Środa Śląska, tereny przy stawie „Na Działkowej”. Piękny las, urokliwa uliczka i...ciężarówka, a za nią drzewa przysypane na wysokość nawet czterech metrów.

Czekają na sygnał »
Tekst opublikowany 2008-07-25, opracowanie red.
W sobotę mija tydzień od czasu zaginięcia Radosława Liberskiego, mieszkańca Lubiatowa. W ostatnich dniach mężczyzny szukali policjanci ze Środy Śląskiej, Wrocławia i Warszawy. Bez żadnego skutku.

Ścieki do rury »
Tekst opublikowany 2008-07-25, opracowanie Red.
Do końca roku w Malczycach i Chomiąży powstanie ponad 10 km kanalizacji sanitarnej. Nieczystości zamiast trafiać do nieszczelnych szamb, będą odprowadzane do miejscowej oczyszczalni ścieków. Zyskają i mieszkańcy i środowisko.

Strażacy: tym razem zabawa »
Tekst opublikowany 2008-07-24, opracowanie Katarzyna Stec
Wycieczka do parku rozrywki, spływ kajakowy oraz rejs kutrem rybackim po Morzu Północnym – m.in. takie atrakcje przygotowała niemiecka gmina Saterland dla młodzieży z Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu średzkiego.

Są chodniki, będą drogi »
Tekst opublikowany 2008-07-24, opracowanie Red.
Zakończył się pierwszy etap przebudowy chodników w Prężycach i Lenartowicach (gmina Miękinia). Inwestycja kosztowała 420 tysięcy zł. Władze gminy już teraz planują kolejne inwestycje – w tym remonty dróg.

Krew i gadżety »
Tekst opublikowany 2008-07-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziewięć czekolad, dzień wolny od pracy i zwrot kosztów dojazdu – tyle otrzymuje dziś honorowy krwiodawca. - Apeluje się o krew, ale niczym nie zachęca – mówi Jan Gozdecki, prezes klubu „Kropelka życia” ze Środy Śląskiej.

Muszą gotować wodę »
Tekst opublikowany 2008-07-23, opracowanie red.
Trwa gruntowna dezynfekcja wodociągów w Lutyni i Mrozowie. W związku z tym, przez około 30 dni mieszkańcy kilku miejscowości naszego powiatu będą musieli gotować wodę nawet przed myciem zębów.

Tak walczyli strażacy »
Tekst opublikowany 2008-07-23, opracowanie Red.
Na stronach gminy Kostomłoty pojawiły się zdjęcia z czerwcowych zawodów strażackich. Najlepszą ekipą okazała się reprezentacja OSP z Lusiny. Tuż za nią uplasowali się gospodarze imprezy.

Sześciu pijanych kierowców autobusów w jednym dniu »
Tekst opublikowany 2008-07-23, opracowanie MW
Wynik poniedziałkowej kontroli busów na dolnośląskich drogach to ponad 250 mandatów za przekroczenie prędkości.

Pomóżmy go znaleźć »
Tekst opublikowany 2008-07-23, opracowanie red.
Trwają poszukiwania Radosława Liberskiego, który w minioną sobotę zaginął w okolicy swojej rodzinnej miejscowości. Wczoraj w akcji wziął udział sprowadzony z Warszawy śmigłowiec, zaopatrzony w kamerę termowizyjną.

Dachował w Kobylnikach – unikalne zdjęcia »
Tekst opublikowany 2008-07-22, opracowanie MW
Prezentujemy Państwu zdjęcia z wypadku, do którego doszło w piątek w Kobylnikach – jadący toyotą pijany kierowca dachował. Nasz czytelnik był na miejscu tuż po zdarzeniu.

Wakacyjne atrakcje w gminie »
Tekst opublikowany 2008-07-22, opracowanie EM
Latem na terenie gminy Miękinia nie sposób się nudzić. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą znaleźć okazje do ciekawego spędzenia czasu.

Co się z nim stało? »
Tekst opublikowany 2008-07-22, opracowanie red.
Średzka policja poszukuje 32-latka, mieszkańca Lubiatowa, który w sobotę zaginął na terenie gminy Środa Śląska. Ostatni raz widziano mężczyznę, gdy wybierał się pomóc swemu ojcu przy samochodzie. Wczoraj szukano zaginionego przy wykorzystaniu śmigłowca.

Torturowali go w piwnicy »
Tekst opublikowany 2008-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Siedem lat w więzieniu spędzi 33-latek, który siał postrach w Środzie Śląskiej. Mężczyzna uprowadził i torturował w piwnicy Norberta Ch. Wcześniej wielokrotnie groził policjantom i mieszkańcom.
Zdjęć: 5  

Specyficzna promocja Tarnowskich »
Tekst opublikowany 2008-07-21, opracowanie MW
Za bilet z Wrocławia do Środy Śląskiej trzeba zapłacić pełną sumę, bez zniżek. Jeśli jednak pojedziemy tym samym busem dalej - do Lubina - będziemy mogli kupić tańszy bilet studencki. Dlaczego?

Nie patrzył na prędkościomierz »
Tekst opublikowany 2008-07-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Andrzej S., który spowodował śmiertelny wypadek w Komornikach, był już dwukrotnie karany za jazdę po pijaku. Na przesłuchaniu powiedział, że w dniu tragedii jeździł "na wyczucie".
Zdjęć: 1  

Szykują rewolucję »
Tekst opublikowany 2008-07-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Tysiąc złotych grzywny za przekroczenie prędkości, po 500 złotych za jazdę bez świateł mijania. Tak może być jeszcze w tym roku.

Kompletuje drużynę rugby »
Tekst opublikowany 2008-07-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Rugby to emocjonująca gra, podczas której podnosi się poziom adrenaliny. Mimo to młodzież ze Środy Śląskiej wybiera inne rodzaje sportu.

Pędzą "szemrane" auta »
Tekst opublikowany 2008-07-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Masz nowego passata, golfa po liftingu lub "wypasione" audi? Lepiej postaraj się o dobre zabezpieczenie - marki tych wozów najczęściej padają łupem samochodowych złodziei.

Sprawdź oczy za 5 zł. »
Tekst opublikowany 2008-07-18, opracowanie EM
5 sierpnia Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Malczycach będzie prowadzić akcję badania wzroku dla dzieci i dorosłych. Pacjenci zapłacą za tę usługę tylko 5 zł.

Rapier pod pizzerią »
Tekst opublikowany 2008-07-17, opracowanie BOM
Rapier z szesnastego wieku znaleziono pod pizzerią - w piwnicy przylegającej do Biedronki w Środzie Śląskiej. Podczas budowy robotnicy znaleźli również belki konstrukcyjne dawnego domu.

Będzie autobus dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2008-07-17, opracowanie red.
Dobra informacja dla mieszkańców gminy Udanin – władzom udało się zdobyć dofinansowanie na zakup nowego autobusu, przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom Dziecka czeka na remont »
Tekst opublikowany 2008-07-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Jeśli w ciągu 21 dni nie znajdzie się firma, która wyremontuje dach domu dziecka w Środzie Śląskiej, prace mogą zostać przesunięte o kilka miesięcy. – Czas gra na naszą niekorzyść – mówi Piotr Szafarowicz, dyrektor placówki.

Uprzejmość kosztuje... »
Tekst opublikowany 2008-07-16, opracowanie BOM
Wszyscy ci, którzy jadąc autobusem do Środy Śląskiej poproszą kierowców o zatrzymanie się poza przystankiem, zobaczą specjalny komunikat – kierowca za taką uprzejmość może zapłacić nawet 3 tysiące kary.

Rozbili się o mur – nowe fakty »
Tekst opublikowany 2008-07-15, opracowanie red.
33-letni mieszkaniec Przedmościa zginął w wypadku samochodowym w Komornikach. Prezentujemy nowe fakty i zdjęcia z miejsca wypadku.

W Malczycach odbyły się półkolonie »
Tekst opublikowany 2008-07-15, opracowanie red.
Szkoła Podstawowa w Malczycach zorganizowała półkolonie. Była to jedyna taka inicjatywa na terenie powiatu średzkiego.

Dom własnością powiatu »
Tekst opublikowany 2008-07-11, opracowanie (ers)
Podpisano umowę darowizny, na mocy której Powiat Średzki stał się właścicielem domu przeznaczonego na funkcjonowanie wielodzietnej, zawodowej, niespokrewnionej z podopiecznym rodziny zastępczej.

Nie jedź na tylnym kole »
Tekst opublikowany 2008-07-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Policjanci ze Środy Śląskiej zapowiadają częstsze kontrole motocyklistów. Chodzi o zdecydowane reakcje na jazdę na tylnym kole i przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

Na wypadek ptasiej grypy »
Tekst opublikowany 2008-07-11, opracowanie Jacek Bomersbach
We wtorek 15 lipca kierowcy mogą mieć kłopot z przejechaniem ulicy Malczyckiej w Rusku. Powód? Służby weterynaryjne organizują ćwiczenia na wypadek ataku ptasiej grypy.

Policjanci i maskotki »
Tekst opublikowany 2008-07-10, opracowanie red.
Kilkadziesiąt maskotek przetrzymują na komisariacie średzcy policjanci. To efekt szeroko zakrojonej akcji, która zakończy się 19 lipca.

Czas festynów »
Tekst opublikowany 2008-07-10, opracowanie red.
Można się na nich dobrze bawić, można również krytykować ich specyficzny klimat. Mowa o wakacyjnych festynach, organizowanych masowo w małych miejscowościach naszego regionu. Prezentujemy Państwu lipcowe atrakcje tego typu. Zaprasza Średzki Dom Kultury.

Są pieniądze na współpracę »
Tekst opublikowany 2008-07-10, opracowanie red.
"Poszerzanie dialogu między narodami" - to jeden z celów, na jakie idą pieniądze w ramach unijnego projektu Town Twinnig. Gmina Środa Śląska otrzymała właśnie dofinansowanie z tej puli. Pieniądze przeznaczone zostaną na współpracę z niemiecką gminą Saterland.

Wpadł na drzewo »
Tekst opublikowany 2008-07-09, opracowanie red.
Wczoraj, około godziny 15.00 w Źródłach doszło do poważnego w skutkach wypadku. Kierowca forda zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W serwisie prezentujemy zdjęcia wykonane przez naszego Czytelnika.

Pitbull do adopcji »
Tekst opublikowany 2008-07-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Do wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt trafia coraz więcej pittbuli, amstaffów czy bulterierów. W Polsce powstała fundacja zajmująca się adopcją psów obronnych ze schronisk.

Kulisy akcji »
Tekst opublikowany 2008-07-07, opracowanie red.
Jak już informowaliśmy, w akcji gaszenia budynków firmy Rotom w Komornikach brało udział ponad 30 wozów strażackich z całego regionu. Kto dowodził akcją? Z jakimi problemami borykali się strażacy tej feralnej nocy? Odsłaniamy kulisy akcji z 3 lipca.

Co z pracownikami Rotomu? »
Tekst opublikowany 2008-07-07, opracowanie red.
Nasz region nadal żyje pożarem, do którego doszło 3 lipca w Komornikach. Spaliła się hala firmy Rotom, zajmującej się produkcją palet drewnianych. Jak dziś wygląda sytuacja pracowników zakładu? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do przedstawicieli Rotomu.

Co robi Straż Miejska? »
Tekst opublikowany 2008-07-07, opracowanie BOM
Przestawiamy Państwu krótki raport z pracy średzkiej Straży Miejskiej. Funkcjonariusze najczęściej muszą sobie radzić z różnego rodzaju wandalami, czasem zdarzają się jednak bardziej oryginalne interwencje.

Czego pragną plażowicze z Kajaków »
Tekst opublikowany 2008-07-05, opracowanie Jacek Bomersbach
Młodzież ze Środy Śląskiej narzeka na brak basenu i brudną wodę na tymczasowym kąpielisku. Skarżą się na ratownika, który karze im czytać na głos regulamin kąpieliska, kiedy złamią jakiś zakaz.

Szpada pod chodnikiem »
Tekst opublikowany 2008-07-04, opracowanie bom
Szpada pruska znaleziona kilkanaście lat temu przez jednego z robotników podczas remontu chodnika w Środzie Śląskiej. Pochodzi prawdopodobnie z osiemnastego wieku z czasów bitwy pod Lutynią.

Wielki pożar - są zdjęcia i film »
Tekst opublikowany 2008-07-04, opracowanie red.
Całą noc trwała akcja gaśnicza w Komornikach, gdzie w ogniu stanęła hala firmy Rotom. Tylko u nas zobaczą Państwo unikalne zdjęcia i filmy z tego dramatycznego wydarzenia.

Ciężki dzień średzkich strażaków »
Tekst opublikowany 2008-07-03, opracowanie red.
Aż dziewięć interwencji zanotowała wczoraj straż pożarna ze Środy Śląskiej. Fala upałów pociągnęła za sobą plagę pożarów – dziś prezentujemy raport i zdjęcia z gorącego 2 lipca.

Na Kajaki wraca muzyka »
Tekst opublikowany 2008-07-02, opracowanie red.
Średzki Dom Kultury wraca do tradycji organizowana imprez muzycznych na Kajakach. Już w najbliższy piątek na średzkim akwenie będzie można nie tylko popływać, ale również się pobawić.

Orlik 2012 - będą boiska »
Tekst opublikowany 2008-07-01, opracowanie red.
W ramach rządowego projektu Orlik 2012 gmina Miękinia ma zamiar wybudować w Lutyni kompleks sportowy.

Nowa droga w Rusku »
Tekst opublikowany 2008-07-01, opracowanie EM
Gmina Malczyce pozyskała środki finansowe na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych o nawierzchni asfaltowej w Rusku.

Będzie festyn w Mazurowicach  »
Tekst opublikowany 2008-07-01, opracowanie EM
Od kilku lat odbywają się Dni Mazurowic przygotowywane przez radę sołecką i Komitet Organizacyjny. Kolejna edycja tej imprezy jest przewidziana na 19 i 20 lipca.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl