Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 48 informacji. Wszystkie poniżej.

Droga w Krępicach jak nowa »
Tekst opublikowany 2008-08-31, opracowanie red.
Nareszcie rozpoczął się remont drogi powiatowej w Krępicach. Dotychczas kierowcy „katowali” swoje auta na nierównej nawierzchni. Teraz sytuacja ma się zmienić.

Jak to możliwe? »
Tekst opublikowany 2008-08-29, opracowanie red.
Nadal trwają poszukiwania mężczyzny, mieszkańca Lubiatowa, który w połowie lipca zaginął na terenie powiatu średzkiego. To wielka tragedia dla rodziny 32-latka.

Domoń w zawieszeniu »
Tekst opublikowany 2008-08-29, opracowanie as
Transfer wychowanka Odry Malczyce Sebastiana Domonia z Gwarka Zabrze do Legii Warszawa zawisł w próżni. Kluby mają jeszcze tylko dwa dni, żeby dojść do porozumienia.

Hala w Miękini – prace ruszają »
Tekst opublikowany 2008-08-28, opracowanie red.
Iluzoryczne – tak szanse na unijną dotację budowy hali w Miękini oceniają przedstawiciele gminy. Mimo to prace budowlane już ruszyły.

Bezpiecznie do szkoły »
Tekst opublikowany 2008-08-28, opracowanie red.
Koniec wakacji zbliża się niebłagalnie. Niedługo dzieci i młodzież po dwóch miesiącach przerwy będą uczęszczać drogami do szkół.

Jak Głomb film kręci - cisza na planie! »
Tekst opublikowany 2008-08-27, opracowanie Tomasz Jóźwiak
"Widziałeś ten czołg, jak z Czterech Pancernych". Co tam czołg, młody Stuhr to dopiero przystojniacha!". "A ja mam autograf od samego Menzla!".

Kajakarze "wymiatają" »
Tekst opublikowany 2008-08-27, opracowanie red.
Zawodnicy klubu kajakowego „Ster” Malczyce mają już za sobą starty w najważniejszych regatach sezonu 2008. Nasi zawodnicy ze wszystkich wracali z medalami!

Białorusin wpadł do rowu »
Tekst opublikowany 2008-08-27, opracowanie red.
Jadący autostradą A4 kierowca z Białorusi na wysokości Kostomłot nagle stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z trasy i wpadł do rowu.

Coraz lepsze drogi w powiecie »
Tekst opublikowany 2008-08-26, opracowanie red.
Zakończono budowę nowej drogi w Krępicach oraz na odcinku Miękinia – Mrozów. Łączny koszt inwestycji przekroczył milion złotych. Jak oceniają Państwo nową nawierzchnię?

Strażacy z Saterlandu w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2008-08-25, opracowanie red.
Za nami kolejna wizyta gości z Saterlandu – niemieckiej gminy, z którą Środa Śląska intensywnie współpracuje. Nasze władze pokazały gościom m.in. wrocławski Rynek.

Święto Wina – jakie atrakcje? »
Tekst opublikowany 2008-08-25, opracowanie red.
Wiemy już, że tegoroczne Święto Wina zostało włączone przez Marszałka Województwa do obchodów Dni Dolnego Śląska. Postanowiliśmy sprawdzić jakie atrakcje czekają nas w dniach 13 – 14 września.

Polonia Środa Śląska: dobry początek »
Tekst opublikowany 2008-08-25, opracowanie red.
Po dwóch pierwszych kolejkach wrocławskiego ligi okręgowej Polonia Środa Śląska zajmuje wysokie trzecie miejsce. Wszystko dzięki zwycięstwom nad zespołami Odry Wrocław i Polonii Jaszowice.

Zatrzymano pijaną matkę »
Tekst opublikowany 2008-08-24, opracowanie EM
W nocy na terenie gminy Miękinia zatrzymano kobietę, która opiekowała się dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu.

Leszek Kopeć na dożynkach w Osieku »
Tekst opublikowany 2008-08-23, opracowanie MW
W przyszłą niedzielę odbędą się dożynki gminne w Osieku. W programie m.in. wybory papierowej miss oraz muzyczny występ Leszka Kopcia.

W rocznicę stłumienia Praskiej Wiosny »
Tekst opublikowany 2008-08-23, opracowanie Mieczysław Piotrowski
Miałem wtedy dziesięć lat. Upalny sierpień 1968 roku. Pamiętam kolumny czołgów sunących na południe - pisze w naszym serwisie Mieczysław Piotrowski.

Nasi samorządowcy odwiedzili Hajnówek »
Tekst opublikowany 2008-08-22, opracowanie m.k.
Na zaproszenie przewodniczącego rady powiatu oraz starosty hajnowskiego delegacja naszego powiatu odwiedziła tamtejszy powiat. Wizyta partnerska trwała trzy dni, a jej tematem przewodnim było krzewienie idei rodziny zastępczej.

Koniec z przeciekającym dachem »
Tekst opublikowany 2008-08-22, opracowanie RFP
Rozpoczęły się prace budowlane w średzkim domu dziecka. Wreszcie, po ponad dwóch latach od oficjalnego otwarcia placówki, odnowy doczekał się przeciekający i zaniedbany przez wiele lat dach budynku.

Kierowca i rowerzysta na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2008-08-22, opracowanie EM
Wczoraj policjanci z komendy powiatowej w ramach działań prewencyjnych zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i rowerzystę.

Marszowice wzięły wszystko »
Tekst opublikowany 2008-08-21, opracowanie AS
W Marszowicach odbył się turniej o puchar przewodniczącego Rady Powiatu Średzkiego i starosty średzkiego. Trofeum zdobyli gospodarze, którzy odebrali także puchar za zwycięstwo w średzkiej klasie C.

Kierowco – przygotuj się na kontrole! »
Tekst opublikowany 2008-08-21, opracowanie red.
Czekają nas wzmożone kontrole na drogach. W dniach 21 – 24 sierpnia średzcy policjanci przeprowadzą dwie akcje prewencyjne, nazwane wymownie "Prędkość" i "Trzeźwość".

Skarżą się na głodowe pensje »
Tekst opublikowany 2008-08-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Trwa akcja protestacyjna w oddziale Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Środzie Śląskiej. Jeśli w tym miesiącu pracownicy nie otrzymają podwyżek, rozpoczną strajk włoski.

Odra Malczyce: są pieniądze na remont »
Tekst opublikowany 2008-08-20, opracowanie red.
Klub sportowy Odra Malczyce dostał 20 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Chodzi o remont szatni na zapleczu stadionu Odry.

Zobacz, jak spędzają wakacje »
Tekst opublikowany 2008-08-20, opracowanie Magda Wieteska
Od 4 sierpnia trwają wakacje w domu kultury w Kostomłotach. Dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, komputerowych i sportowych. Niezwykłym wzięciem cieszy się strategiczna gra figurkami wzorowana na "Władcy Pierścieni".

Pojechali na pomoc  »
Tekst opublikowany 2008-08-19, opracowanie red.
Dolnośląscy strażacy pomagali mieszkańcom powiatu Strzeleckiego, ofiarom wielkiego huraganu. W akcji brali udział m.in. strażacy ze Środy Śląskiej – zapytaliśmy ich o przebieg akcji.

Droga do wiedzy »
Tekst opublikowany 2008-08-19, opracowanie EM
Ponad 65 tysięcy zł. wydał Ośrodek Pomocy Społecznej w Malczycach na realizację programu "Uczeń na wsi". Przez cały rok urzędnicy pomagali osobom niepełnosprawnym zdobyć dodatkowe wykształcenie.

Działają zamiast czekać »
Tekst opublikowany 2008-08-19, opracowanie EM
Drogi powiatowe na terenie gminy Miękinia wymagają remontów. Władze gminy postanowiły nie czekać dłużej – rozpoczęte remonty mają zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i odpowiedni standard życia.

Policja: to był pracowity weekend »
Tekst opublikowany 2008-08-18, opracowanie red.
Gwałtowne burze, jakie w miniony weekend nawiedziły cały Dolny Śląsk, sprawiły, że warunki na drogach naszego powiatu znacznie się pogorszyły. Efekt? Aż dziesięć zanotowanych zdarzeń drogowych.

Są etaty dla policjantów »
Tekst opublikowany 2008-08-17, opracowanie EM
Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej dysponuje wolnymi miejscami pracy.

Dzisiaj święto kościelne »
Tekst opublikowany 2008-08-15, opracowanie ech
Dzisiaj 15 sierpnia, dla katolików ważne święto religijne - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, nazywane również Świętem Matki Boskiej Zielnej, nierozłącznie związane z dożynkami. Jest to dzień wolny od pracy.

W Kostomłotach przełamiesz niemoc »
Tekst opublikowany 2008-08-15, opracowanie red.
Do końca roku potrwają warsztaty organizowane przez gminę Kostomłoty. Zajęcia kierowane są do osób, które chciałyby zwiększyć swoje kompetencje i szanse zawodowe. Całość finansuje Unia Europejska.

Remonty świetlic »
Tekst opublikowany 2008-08-14, opracowanie red.
Trwają wakacje, a więc okres, w którym najczęściej prowadzone są remonty wszelkich placówek oświatowych. Takich, jak np. świetlice wiejskie, które w naszej gminie zyskują nowe oblicze.

Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj! »
Tekst opublikowany 2008-08-14, opracowanie red.
Średzka policja dołączyła do ogólnopolskiej kampanii społecznej, mającej na celu zachowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Nasi funkcjonariusze baczniej przyglądać się będą choćby przejazdowi w Szczepanowie.

Co zniechęca krwiodawców? »
Tekst opublikowany 2008-08-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Niektóre firmy w Środzie Ślaskiej piętnują pracowników oddających dobrowolnie krew. Osoby zgłaszające się do punktu krwiodawstwa muszą w ten dzień brać bezpłatny urlop.

W piątek obchody wojskowego święta »
Tekst opublikowany 2008-08-13, opracowanie EM
Główne uroczystości związane z przypadającym 15 sierpnia Dniem Wojska polskiego odbędą się pod pomnikiem Żołnierzom Polskim.

Policja bada przyczyny pożaru w Rotomie »
Tekst opublikowany 2008-08-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Kamera przemysłowa zarejestrowała moment wybuchu pożaru w firmie Rotomie na początku lipca. Obraz przegląda policja, która próbuje wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

Droga nr 94: czekamy na remont »
Tekst opublikowany 2008-08-12, opracowanie Red.
Za kilka tygodni powinien zacząć się remont drogi krajowej nr 94 na odcinku od Wilczkowa do Środy Śląskiej. Kolejny odcinek - do Wrocławia - wciąż czeka na swego wykonawcę.

O dwóch takich co ukradli... motorower »
Tekst opublikowany 2008-08-11, opracowanie BS
Średzcy policjanci odzyskali skradziony przez dwóch chłopców motorower marki Simson.

DSW wspiera „poprawkowych” maturzystów »
Tekst opublikowany 2008-08-11, opracowanie dsw
Dolnośląska Szkoła Wyższa przygotowała konsultacje z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, WOS- u oraz fizyki i historii dla tegorocznych maturzystów, którzy zdają w sierpniu egzamin poprawkowy.

Pijani wpadli w poślizg »
Tekst opublikowany 2008-08-10, opracowanie EM
Dzisiaj około godziny 4.40. na drodze A4 volkswagen passat wpadł do rowu. Kierowca i pasażer byli nietrzeźwi.

Kombajnem w płot sąsiada »
Tekst opublikowany 2008-08-08, opracowanie KPP Środa Śląska
Średzcy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jadąc kombajnem uszkodził płot sąsiada, a następnie odjechał spokojnie do domu.

Potrzebował na wino »
Tekst opublikowany 2008-08-08, opracowanie KPP Środa Śląska
5 sierpnia średzcy policjanci zatrzymali 40-latka, który włamał się do magazynu, skąd ukradł mienie wartości 470 złotych.

Dożynki 2008 »
Tekst opublikowany 2008-08-07, opracowanie SP Środa Śląska
Starostwo Powiatowe w Środzie Śl. oraz Gmina Udanin rozpoczęły przygotowania do Dożynek Powiatowo- Gminnych, które odbędą się 7 września br. na placu sportowym w Udaninie.

Biblioteka zaprasza najmłodszych czytelników »
Tekst opublikowany 2008-08-06, opracowanie EM
Do końca sierpnia Dział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej organizuje wakacyjne zajęcia.

Tuż przed sezonem »
Tekst opublikowany 2008-08-05, opracowanie Red.
Za niewiele ponad tydzień na boiska powrócą drużyny grające w niższych ligach piłkarskich. Jako pierwszy rozgrywki rozpocznie nasz jedyny przedstawiciel w klasie okręgowej – Polonia Środa Śl. Później zaczną grać kolejne ligi.

Średzkie muzeum – prezentujemy niepokazywane eksponaty! »
Tekst opublikowany 2008-08-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Karabin maszynowy PPSz, setki butelek wykopanych podczas prac archeologicznych i drewniany fragment kanalizacji z 1285 roku – to tylko, niektóre przedmioty zalegające w magazynie muzeum w Środzie Śląskiej.

800 lat Siemidrożyc »
Tekst opublikowany 2008-08-03, opracowanie MW
Z okazji 800-lecia istnienia wsi Siemidrożyce 24 sierpnia odbędzie się piknik połączony z turniejem wsi.

W Warszawie chwalą Domonia »
Tekst opublikowany 2008-08-01, opracowanie red.
Skontaktowaliśmy się z Piotrem Strejlauem - trenerem młodzieżowej drużyny Legii Warszawa. Poprosiliśmy o ocenę przebywającego na testach Sebastiana Domonia, wychowanka Odry Malczyce.

Słońce zgaśnie...częściowo »
Tekst opublikowany 2008-08-01, opracowanie Ewa Chojna
Dzisiaj będziemy świadkami częściowego zaćmienia słońca. Rozpocznie się kilka minut po godzinie 10, punkt kulminacyjny przewidziany jest na 12.21, a koniec zaćmienia na 14.38.

Dzisiaj
Środa 12 maja 2021
Imieniny
Dominika, Imeldy, Pankracego

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl