Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Autor kryminałów w Środzie Śląskiej »
Tekst opublikowany 2008-09-29, opracowanie Bom
Marek Krajewski – autor psychologicznych thrillerów i kryminałów podczas spotkania w Środzie Śląskiej opowiadał czytelnikom jak powstają scenariusze do jego książek.

Pożar w Chmielowie »
Tekst opublikowany 2008-09-29, opracowanie Magda Wieteska
W zeszłym tygodniu w ogniu stanął jeden z budynków w Chmielowie. Dach nad głową straciła rodzina z dziewięciorgiem dzieci. Prezentujemy relację mieszkańców domu.

Klucze sukcesu rozdane »
Tekst opublikowany 2008-09-29, opracowanie red.
27 września w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze r. odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego regionalnego wyróżnienia "Dolnośląski Klucz Sukcesu".

Basen: czy znajdą się pieniądze z Unii? »
Tekst opublikowany 2008-09-26, opracowanie red.
Na stronach Urzędu Marszałkowskiego pojawiły się wyniki preselekcji wniosków o unijne dofinansowanie infrastruktury edukacyjnej. Wśród projektów, które nie zostały wybrane, znalazł się plan budowy basenu w Środzie Śląskiej. Co na to władze gminy?

Polonia przegrywa w pucharze »
Tekst opublikowany 2008-09-25, opracowanie Kamil Skrzypek
W środę 24 września na boisku w Środzie Śląskiej rozegrano mecz 1/16 finału Pucharu Polski. Miejscowa Polonia grała z liderem trzeciej ligi - drużyną Motobi Kąty Wrocławskie.

Urząd Pracy rozdaje pieniądze »
Tekst opublikowany 2008-09-25, opracowanie red.
Jesteś bezrobotny? Masz ponad 45 lat i pomysł na biznes? Średzki Urząd Pracy może Ci pomóc, wręczając nawet 14 tysięcy zł. dotacji.

Muzyka nie gryzie »
Tekst opublikowany 2008-09-25, opracowanie aw
Wrocławscy Kameraliści Cantores Minores Wratislavienses wystąpią 25 września w Domu Kultury w Środzie Śląskiej. Będzie to koncert z cyklu „Muzyka klasyczna nie gryzie”.

Uwaga, kamera patrzy! »
Tekst opublikowany 2008-09-25, opracowanie Katarzyna Stec
Kamery na korytarzach i dookoła budynku - taki system bezpieczeństwa wprowadziły szkoły w Ciechowie. Monitorowane są najbardziej newralgiczne miejsca. To konieczność – mówi dyrektor Grażyna Waczyńska.

Będzie lądowisko dla helikopterów »
Tekst opublikowany 2008-09-24, opracowanie red.
Gdzie? Za Komornikami, przy drodze krajowej nr 94. W specjalnie oznakowanym miejscu lądować będą śmigłowce ratownictwa medycznego. Inwestycja jest jednym z elementów prac remontowych prowadzonych przez powiat.

Nowe oblicze szpitala »
Tekst opublikowany 2008-09-24, opracowanie red.
Trwają prace remontowe w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Środzie Śląskiej. Punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia będzie montaż zupełnie nowego aparatu rentgenowskiego.

Co z tym basenem? »
Tekst opublikowany 2008-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Burmistrz Bogusław Krasucki zadecydował uchylić decyzję dotyczącą budowy gimnazjum i basenu w Środzie Śląskiej. Czy plany inwestycyjne stanęły pod znakiem zapytania?

Upchani jak sardynki »
Tekst opublikowany 2008-09-22, opracowanie red.
Wraca sprawa średzkiej komunikacji publicznej. Nasz czytelnik relacjonuje fatalne warunki, w jakich musiał podróżować na trasie do Ciechowa. W małym busie było niemal 30 osób!

Znów wypadek motoroweru »
Tekst opublikowany 2008-09-22, opracowanie red.
W piątek 19 września w Ciechowie doszło do wypadku – kompletnie pijany motorowerzysta wpadł na prawidłowo jadącego opla.

W Ciechowie nowa woda »
Tekst opublikowany 2008-09-22, opracowanie red
Zmienia się dostawca wody w Ciechowie – mieszkańcy będą się teraz rozliczać ze spółką Średzka Woda, w kranach zaś pojawi się woda z ujęcia w Cesarzowicach. Póki co jednak nadal nie można jej spożywać.

Policjanci w Mieczkowie »
Tekst opublikowany 2008-09-19, opracowanie red.
Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych z Mieczkowa gościli w środę – 17 września - w swojej szkole policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Mieszkali w jamach i barakach »
Tekst opublikowany 2008-09-18, opracowanie Bom
Panował głód, dlatego jedli to, co wykopali z ziemi. Najgorsza była jednak śmierć bliskich – wspominają Sybiracy ze Środy Śląskiej, którzy 17 września obchodzili swoje święto.

Dym w Ciechowie »
Tekst opublikowany 2008-09-18, opracowanie KT
Kilka minut po godzinie dziewiątej, strażacy ze Środy Śląskiej otrzymali zgłoszenie o pożarze w magazynie Elektroporcelany Ciechów S.A.

Karambol w Wilczkowie »
Tekst opublikowany 2008-09-17, opracowanie EM
Po godzinie 7 na drodze krajowej nr 94 doszło do karambolu, który na kilka godzin zablokował ruch.

Podziel się Posiłkiem »
Tekst opublikowany 2008-09-16, opracowanie UG Środa Śląska
Każdy może się przyłączyć! Każdy, kto 26 i 27 września kupi produkty spożywcze i przekaże je wolontariuszom Banków Żywności, pomoże potrzebującym dzieciom w całym kraju.

Zakaz rozmów z dziennikarzami »
Tekst opublikowany 2008-09-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Niestety podczas święta wina nie udało nam się dowiedzieć ile miasto kosztowała impreza, ani ilu gości zaproszono. – Nic wam nie powiem – rzuciła dyrektorka Domu Kultury, którą zapytaliśmy o szczegóły.

Ciechów wściekły na władze i sanepid »
Tekst opublikowany 2008-09-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Komunikaty w sprawie czystości wody wywieszane w bramach wprowadziły w błąd mieszkańców Ciechowa. Niektórzy już straszą pozwami sądowymi. Prezentujemy nasz fotoreportaż.

Nasi w Afryce »
Tekst opublikowany 2008-09-12, opracowanie IP
Siedemdziesięciu żołnierzy 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa pomaga uchodźcom w Czadzie. Zobacz zdjęcia!

Okradał pracodawcę »
Tekst opublikowany 2008-09-11, opracowanie red.
16-latek odbywał praktyki w jednym ze średzkich zakładów. Jak się okazało, chłopak regularnie okradał swego pracodawcę.

BHP na dożynkach »
Tekst opublikowany 2008-09-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Na dożynkach w Udaninie zorganizowano wiele konkursów - m.in. na najładniejszy wieniec, stoisko i najsmaczniejsze ciasto. Rolnicy mogli też sprawdzić, czy znają przepisy BHP w swoim gospodarstwie.

Przedsionek piekła »
Tekst opublikowany 2008-09-10, opracowanie KT
Gehenna gwałconej dziewczyny trwała od lat. Zaczęła się w Pasikurowicach. - Wszyscy coś k... słyszeli, ale jak zwykle nikt nie widział – mówi jeden z mieszkańców.

Remontują budynki w regionie »
Tekst opublikowany 2008-09-10, opracowanie
Szkoła podstawowa w Szczepanowie doczekała się nowej elewacji. Wykonawcy prac zależało na tym, aby zdążyć z remontem na wiejskie dożynki.

Nie nadaje się do picia! »
Tekst opublikowany 2008-09-09, opracowanie red.
Ciąg dalszy problemów z wodą w Ciechowie. Na ulicach pojawiły się komunikaty, z których wynika, że woda w kranach nie nadaje zarówno do picia, jak i do higieny osobistej. Spółdzielnia mieszkaniowa nie wie, jak długo mieszkańcy zmuszeni będą kupować wodę pitną na własny rachunek.

Potrzebujesz pomocy? Przyjdź! »
Tekst opublikowany 2008-09-08, opracowanie red.
Psycholog, terapeuta uzależnień, policjant, doradca prawny - pomoc takich specjalistów oferuje Urząd Gminy Miękinia, który uruchomił właśnie cykl dyżurów. Pomoc możemy uzyskać osobiście bądź mailowo.

Pijackie grzybobranie »
Tekst opublikowany 2008-09-08, opracowanie red.
Średzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego ojca, który wraz ze swoją 5-letnią córką wsiadł do samochodu prowadzonego przez równie nietrzeźwego kierowcę.

Bezpieczny dojazd? »
Tekst opublikowany 2008-09-08, opracowanie red.
Na początku roku szkolnego średzcy policjanci postanowili sprawdzić w jakich warunkach nasza młodzież dojeżdża do szkół. Funkcjonariusze skontrolowali kilkadziesiąt autobusów i busów. Prezentujemy wyniki akcji.

Pietrzak na dożynkach »
Tekst opublikowany 2008-09-07, opracowanie Opr. MW
Już dziś na placu sportowym w Udaninie rozpoczną się powiatowo-gminne dożynki. Gwiazdą wieczoru będzie satyryk Jan Pietrzak.

Jak za starych lat »
Tekst opublikowany 2008-09-05, opracowanie red.
Dawniej były czyny społeczne, dziś mamy inicjatywy obywatelskie. Przykład? Mieszkańcy Jastrzębiec – niewielkiej wsi w naszej gminie – postanowili wspólnie posprzątać swoją miejscowość. Akcją zainteresowała się telewizja.

Drogie, ale trwałe »
Tekst opublikowany 2008-09-05, opracowanie red.
Ponad 40 tysięcy zł kosztować będą place zabaw, jakie pojawią się w kilku miejscach naszej gminy. Władze liczą, że konstrukcje wytrzymają wszelkie ataki nocnych wandali.

Mamy najzdolniejszych! »
Tekst opublikowany 2008-09-05, opracowanie red.
Okręgowa komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu opublikowała na swoich stronach wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Najlepsi okazali się uczniowie z naszego powiatu!

Wyniki lepsze niż gra »
Tekst opublikowany 2008-09-05, opracowanie as
Cztery zwycięstwa i drugie miejsce w tabeli. Polonia Środa Śląska bardzo dobrze rozpoczęła sezon, ale trener Dariusz Michaliszyn widzi dużo mankamentów w grze swoich podopiecznych.
Zdjęć: 1  

Niszczą miasto! »
Tekst opublikowany 2008-09-04, opracowanie red.
- W Środzie Śląskiej, przy ulicy Malczyckiej posadzono kilkanaście młodych Lip. Niestety od kilku tygodni niemalże każdej nocy banda wyrostków niszczy drzewa - pisze do nas jeden z czytelników.

Czas na wędkarstwo spinningowe! »
Tekst opublikowany 2008-09-04, opracowanie red.
Do zdecydowanie udanych można zaliczyć inaugurację I Powiatowych Zawodów Spinningowych. Rzecz działa się w niedzielę 24 sierpnia. Impreza jest swego rodzaju odpowiedzią na odbywające się w powiecie średzkim od wielu lat Powiatowe Zawody Spławikowe.

Szepty...  »
Tekst opublikowany 2008-09-04, opracowanie aw
„Czasami brakuje oddechu, by krzyczeć. Można tylko szeptać...” 4 września odbędzie się w Domu Kultury wernisaż wystawy Małgorzaty Boguckiej.

Ścieki w kranie »
Tekst opublikowany 2008-09-03, opracowanie red.
- Jestem mieszkańcem Ciechowa i już od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem opisania tego, co spotyka mieszkańców Ciechowa od kiedy tylko sięgam pamięcią - pisze jeden z naszych czytelników.

Bawiło się ponad tysiąc osób »
Tekst opublikowany 2008-09-02, opracowanie MW
Ostatniego dnia sierpnia odbyły się gminne dożynki w Osieku. Pogoda dopisała, a imprezę odwiedziło ponad tysiąc osób.

Przygotowania dożynkowe  »
Tekst opublikowany 2008-09-02, opracowanie FS
Od 1 września, rozpoczęto przygotowania do Dożynek Powiatowo- Gminnych, które odbędą się 7 września. na placu sportowym w Udaninie.

Polonia wygrywa w Smolcu »
Tekst opublikowany 2008-09-02, opracowanie Kamil Skrzypek
W sobotę Sokół Smolec gościł Polonie Środa Śląska. Mecz dwóch czołowych ekip "okręgówki" zgromadził kilkusetosobową widownię. Tylko u nas zobaczą Państwo zdjęcia z tego spotkania.

Najstarsza mieszkanka gminy nie żyje »
Tekst opublikowany 2008-09-01, opracowanie MW
Niedawno pisaliśmy o pani Stanisławie Janickiej, najstarszej mieszkance gminy Kostomłoty. Niestety, 24 sierpnia opuściła nas na zawsze.

Rolling Stones w Środzie Śląskiej! »
Tekst opublikowany 2008-09-01, opracowanie red.
We wrześniu zobaczymy w kinie Kadr kilka znakomitych filmów. Wśród nich słynny już muzyczny dokument Martina Scorsese "W blasku świateł", prezentujący legendę rock'n'rolla - The Rolling Stones.

Byli głodni, więc skradli kurczaki »
Tekst opublikowany 2008-09-01, opracowanie red.
Do nietypowego włamania doszło w niedzielę przed godziną 23 w Środzie Śląskiej. Z punktu gastronomicznego w naszym mieście dwóch mężczyzn skradło...kilka kurczaków.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl