Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 47 informacji. Wszystkie poniżej.

Wykorzystali „okazję” »
Tekst opublikowany 2008-10-31, opracowanie opr. KT
Średzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pieniędzy i telefonu komórkowego ze stacji paliw.

Ulice jak nowe »
Tekst opublikowany 2008-10-30, opracowanie Red.
Mieszkańcy ulic Działkowej, Traugutta i Dębowej w Środzie Śląskiej mogą się cieszyć nowymi ulicami. Zakończyły się bowiem remonty, których koszt przekroczył milion złotych.

Rusza budowa hali »
Tekst opublikowany 2008-10-30, opracowanie Ewa Mastalska
22 października wkopano kamień węgielny pod budowę hali sportowo – widowiskowej w Miękini. W tej uroczystości uczestniczyło wielu gości na czele z wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Tadeuszem Drabem.

Akcja „Znicz” »
Tekst opublikowany 2008-10-30, opracowanie Beata Sadowska
Rozpoczęły się przygotowania do prowadzonej przez policję akcji „Znicz 2008”. Na drogach i w okolicach cmentarzy będzie więcej patroli prewencyjnych i ruchu drogowego, które zadbają o nasze bezpieczeństwo.

Chciał sobie kupić prawo jazdy »
Tekst opublikowany 2008-10-30, opracowanie Beata Sadowska
Wrocławscy policjanci zatrzymali mieszkańca Środy Śląskiej, podejrzanego o wręczenie łapówki w zamian za "załatwienie" prawa jazdy. Mężczyzna nie miał nawet zamiaru uczestniczyć w kursie.

Miał apetyt na kucyka »
Tekst opublikowany 2008-10-30, opracowanie Beata Sadowska
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który starał się ukraść kucyka. Zatrzymany zamierzał zabić zwierze, aby zjeść jego mięso.

Wykłady czwartkowe »
Tekst opublikowany 2008-10-29, opracowanie BS
W czwartek, 23 października w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej ruszył cykl comiesięcznych wykładów dotyczących Ziemi Średzkiej. Będą one się odbywać do maja przyszłego roku.

Dlaczego nie ma lądowiska? »
Tekst opublikowany 2008-10-28, opracowanie red.
Niedawno informowaliśmy o lotnisku dla helikopterów, jakie powstać miało przy drodze krajowej nr 94 na odcinku między Komornikami a Źródłami. Tymczasem kończy się październik, a lotniska jak nie było, tak nie ma. Dlaczego?

Pilot, modelarz i znawca sztuki »
Tekst opublikowany 2008-10-27, opracowanie Jacek Bomersbach
W 1960 roku nad ogródkami działkowymi we Wrocławiu doszło do zderzenia dwóch szybowców. Pilot Stanisław Pasternak z Lutyni musiał natychmiast ewakuować się skacząc na spadochronie.

Bezpłatny przegląd auta »
Tekst opublikowany 2008-10-27, opracowanie MW
W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny powrót do domu” stacja w Ciechowie zaprasza na bezpłatny przegląd samochodów.

Farma wiatrowa w Lipnicy? »
Tekst opublikowany 2008-10-26, opracowanie KT
Firma Vent Energy Investments z Łodzi chce stawiać wiatraki na terenie powiatu średzkiego. W obszarze zainteresowania inwestora są miejscowości Kwietno, Chomiąża i Lipnica.

Szpital w Polonii  »
Tekst opublikowany 2008-10-24, opracowanie as
Jutro piłkarze Polonii Środa Śląska zmierzą się w meczu na szczycie klasy okręgowej z drugim w tabeli KP Brzeg Dolny. Stawką spotkania jest fotel lidera, ale w barwach gospodarzy nie wystąpi aż pięciu podstawowych graczy.

Wkrótce koniec remontu  »
Tekst opublikowany 2008-10-22, opracowanie MW
Być może już za miesiąc skończy się remont w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Środzie Śląskiej. Teraz prowadzone są prace na strychu.

Skatował za błahostkę »
Tekst opublikowany 2008-10-21, opracowanie Bom
25-latek z Jastrzębiec pobił do nieprzytomności i okradł nieznajomego mężczyznę, który przechodząc ulicą lekko go potrącił. Sąd aresztował Bogusława Z. na trzy miesiące.

Zjazd Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI »
Tekst opublikowany 2008-10-21, opracowanie red.
Blisko dwustu delegatów na I Walnym Zjeździe Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI wybrało swoje władze na 3-letnią kadencję.

Złodziej samochodu złapany »
Tekst opublikowany 2008-10-21, opracowanie Ewa Mastalska
Policjanci schwytali 32-letniego wrocławianina, który dokonał kradzieży z rozbojem.

Młodzież chce do mundurowych »
Tekst opublikowany 2008-10-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Na targach pracy w Środzie Śląskiej młodzież szukała ofert pracy nie tylko dla siebie, ale również dla swoich rodziców. Największy tłok panował na stoisku policji i wojska.

Podpatruj i portretuj! »
Tekst opublikowany 2008-10-20, opracowanie red.
Jeszcze do końca miesiąca można nadsyłać zdjęcia na konkurs fotograficzny organizowany przez średzkie starostwo. W tym roku konkurs nosi tytuł "Portretujemy...".

Handlarze historią »
Tekst opublikowany 2008-10-20, opracowanie KT
Jeżdżą od miasta do miasta, prezentując swoje kolekcje na targach i giełdach staroci. Antyki to ich pasja, choć także niełatwy kawałek chleba.

Chuligani i wandale »
Tekst opublikowany 2008-10-20, opracowanie red.
Średzcy policjanci wzięli pod lupę kilka klubów w mieście - "Calista", "Tequila" i "Centralna". Powód? Powtarzające się akty wandalizmu: bywało, że młodzi ludzie po pijanemu obnażali się.

Jest pomoc dla pogorzelców »
Tekst opublikowany 2008-10-18, opracowanie MW
12-osobowa rodzina z Chmielowa, która ucierpiała na skutek pożaru domu, będzie go mogła odbudować. Pieniądze na nowy dach już są.

Dziki problem »
Tekst opublikowany 2008-10-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziki na niespotykaną dotychczas skalę niszczą uprawy w okolicach Chomięża, Jastrzębiec i Szczepanowa. Rolnicy skarżą się na myśliwych, że nie odstrzeliwują zwierzyny.

Pomóż w lustracji! »
Tekst opublikowany 2008-10-16, opracowanie red.
Tym razem chodzi o lustrację...dróg. W taki właśnie sposób policjanci nazywają kontrole nawierzchni jezdni w naszym powiecie. Chodzi o to, aby przed zimą wykonać najbardziej potrzebne remonty.

Skończył się projekt – nie ma internetu »
Tekst opublikowany 2008-10-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy Jastrzębiec skarżą się, że w świetlicy wiejskiej nie działa internet. - Latem szumnie chwalono się nowymi komputerami, a dziś mało kto zagląda do placówki – mówią.

Problemy z kierowcami »
Tekst opublikowany 2008-10-14, opracowanie red.
Zderzenie, brak uprawnień do prowadzenia pojazdu, promile we krwi - średzcy policjanci mają nieustanne problemy z kierowcami.

Kradł narzędzia, wpadł pijany »
Tekst opublikowany 2008-10-14, opracowanie EM
Średzcy policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca naszej gminy, podejrzanego o kradzież z włamaniem. W chwili zatrzymania mężczyzna był kompletnie pijany - miał w organizmie niemal 4 promile alkoholu.

Dziewczyny górą! »
Tekst opublikowany 2008-10-13, opracowanie Red.
Już po raz drugi najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu otrzymali specjalne stypendia. W tym roku wśród wybranych znalazły się same dziewczęta.

Szkolenia dla firm »
Tekst opublikowany 2008-10-13, opracowanie red.
Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej wraz z Polską Fundacją Przedsiębiorczości ze Szczecina zapraszają przedsiębiorców z powiatu średzkiego na bezpłatne szkolenia.

Dyniowate piękności »
Tekst opublikowany 2008-10-13, opracowanie Kornelia Trytko
Wrocławianie tłumnie przybyli dzisiaj do Ogrodu Botanicznego, by wziąć udział w Piątym Dolnośląskim Festiwalu Dyni.

Wzmożone kontrole »
Tekst opublikowany 2008-10-13, opracowanie MW
Dziś na terenie Środy Śląskiej trwają wzmożone kontrole drogowe. Policjanci będą sprawdzać m.in. stosowanie pasów bezpieczeństwa.

Po pijaku »
Tekst opublikowany 2008-10-10, opracowanie red.
Średzcy policjanci średnio co dwa - trzy dni zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Rekordzistami są pijani rowerzyści - ilość promili w ich organizmie rzadko schodzi poniżej dwóch.

Mieszkańcy Ciechowa: komu mamy płacić? »
Tekst opublikowany 2008-10-10, opracowanie red.
Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Ciechowa mają już za sobą kłopoty z jakością wody w kranach. Pojawił się jednak nowy problem: wciąż nie wiadomo, komu należy płacić za nową wodę.

Wieczór z poezją »
Tekst opublikowany 2008-10-09, opracowanie MW
Jutro w domu kultury odbędzie się wieczorek poetycki. Swoje utwory zaprezentuje Andrzej Kopacz.

Dom kultury nie chciał pieniędzy »
Tekst opublikowany 2008-10-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilka dni przed Świętem Wina Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej dowiedziało się, że nie będzie współorganizatorem imprezy.

Zasnął za kierownicą? »
Tekst opublikowany 2008-10-08, opracowanie red.
Do groźnego wypadku doszło 6 października około godziny 15.00 na drodze w gminie Kostomłoty. Jadący renault starszy mężczyzna prawdopodobnie zasnął za kierownicą.

Wpadł na ciężarówkę »
Tekst opublikowany 2008-10-07, opracowanie red.
3 października, na prostym odcinku autorstrady kierujący Seatem 45-letni mieszkaniec Gawłowa wjechał w tył ciężarówki Volvo. Jak mogło dojść do tego wypadku?

Grand Prix na Odrze »
Tekst opublikowany 2008-10-07, opracowanie BS
Od piątku do niedzieli na zakolu Odry koło mostu Pomorskiego trwały zawody wędkarskie o Spławikowe Grand Prix Odry.

61 woreczków w szufladzie »
Tekst opublikowany 2008-10-06, opracowanie red.
Aż 61 woreczków po marihuanie znaleźli średzcy policjanci w mieszkaniu 28-letniego mężczyzny. Mieszkaniec naszej gminy zupełnie nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy.

Dyrektor szpitala przesyła list »
Tekst opublikowany 2008-10-06, opracowanie red.
- Widmo klęski średzkiej służby zdrowia jest wytworem wyobraźni Jolanty Klimkiewicz – pisze w liście do naszej redakcji dyrektor szpitala Andrzej Oćwieja.

Schował łup...w bucie »
Tekst opublikowany 2008-10-03, opracowanie red.
Średzcy policjanci zatrzymali chuligana, który pobił w centrum miasta 36-letniego mężczyznę i zabrał mu telefon komórkowy. Napastnik nie przyznał się do kradzieży - nawet wtedy, gdy w jego bucie policjanci znaleźli skradzioną komórkę.

Wcześniej do szkoły? »
Tekst opublikowany 2008-10-02, opracowanie Bartłomiej Sarna, Faustyna Świstak
Czy w przyszłym roku sześciolatki pójdą do podstawówki? Rodzice, pedagodzy i psycholodzy biją na alarm.

Chcą odwołać przewodniczącego »
Tekst opublikowany 2008-10-02, opracowanie BOM
Na ostatniej sesji w Środzie Śląskiej złożono wniosek o odwołanie Zbigniewa Bilińskiego, przewodniczącego rady powiatu. Zarzuty? Brak współpracy i arogancja.

Co zmieniło się w szpitalu? »
Tekst opublikowany 2008-10-01, opracowanie Jacek Bomersbach
W szpitalu kończy się remont pomieszczeń i sali badań rentgenowskich. Zapytaliśmy lekarzy i pacjentów o warunki panujące w średzkiej placówce.

Motocyklista ranny w wypadku »
Tekst opublikowany 2008-10-01, opracowanie EM
Wczoraj wieczorem w centrum Środy Śląskiej samochód osobowy zderzył się z motocyklem.

Badi i Esko wizytowały szkołę »
Tekst opublikowany 2008-10-01, opracowanie Red.
30 września średzcy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mieczkowie. Gwiazdami wizyty były jednak psy policyjne, które popisywały się swoimi umiejętnościami.

Zobacz unikalne zdjęcia »
Tekst opublikowany 2008-10-01, opracowanie red.
Średzka biblioteka obchodzi 60 rocznicę swojej działalności. Z tej okazji, w gmachu placówki oglądać możemy wystawę znakomitych archiwalnych zdjęć.

Nietrzeźwa kobieta wleczona przez psa! »
Tekst opublikowany 2008-10-01, opracowanie tom
Policjanci przewieźli do Izby Wytrzeźwień kobietę, która w centrum Legnicy była wleczona...przez psa.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl