Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 51 informacji. Wszystkie poniżej.

Włamywali się do altanek »
Tekst opublikowany 2008-11-29, opracowanie MW
Najmłodszy ma 16 lat, najstarszy 21. Policja zatrzymała trzech złodziei grasujących na ogródkach działkowych.

Policyjne rady »
Tekst opublikowany 2008-11-28, opracowanie red.
Jesienią w malczyckim gimnazjum był realizowany program rządowy "Bezpieczna Szkoła". Jednym z jego elementów były spotkania młodzieży z policjantami.

Uwaga rodzice! Więcej miejsc dla maluchów! »
Tekst opublikowany 2008-11-28, opracowanie red./UM
Kończą się prace remontowe nowego budynku średzkiego Zespołu Żłobkowo - Przedszkolnego. Już od nowego roku szkolnego liczba miejsc w tej instytucji zwiększy się aż o 50!

Radny nadzoruje sam siebie? »
Tekst opublikowany 2008-11-25, opracowanie BOM
Radny Stanisław Sendyka jest przewodniczącym komisji kultury. Oprócz tego pracuje w Domu Kultury w Środzie Śląskiej. Czy jest to etyczne?

Wypił, a potem narozrabiał »
Tekst opublikowany 2008-11-25, opracowanie red.
Rzucił kamieniem w szybę wystawową jednego ze sklepów, ale nie wie, dlaczego to zrobił. Średzcy policjanci kolejny raz przekonali się o tym, co może zrobić z człowiekiem zbyt duża dawka alkoholu.

Sekcja wyjaśni? »
Tekst opublikowany 2008-11-25, opracowanie Jacek Bomersbach
O ekshumacji generała Sikorskiego rozmawiamy z prof. Tadeuszem Doboszem, kierownikiem Zakładu Technik Molekularnych we Wrocławiu.

Bądź lepszym pracodawcą »
Tekst opublikowany 2008-11-25, opracowanie opr.MW
2 grudnia odbędzie się bezpłatne szkolenie dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi.

Aby kupić leki - zbiera puszki »
Tekst opublikowany 2008-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Józefowi Sidorowi ze Środy Śląskiej zabrakło zaledwie pół roku, aby otrzymywać emeryturę. Chciałby dopracować, ale nie może – zakazał mu lekarz orzecznik ZUS.

Ucz sie grać w ping-ponga! »
Tekst opublikowany 2008-11-24, opracowanie red.
Klub LKS Odra Roeben Głoska zaprasza wszystkie dzieci, które chciałyby wziąć udział w zajęciach szkółki tenisa stołowego. Zapisy już od dzisiaj!

Pili i jechali »
Tekst opublikowany 2008-11-24, opracowanie EM
W ostatni weekend policjanci z komendy powiatowej w Środzie Śląskiej zatrzymali cztery osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu.

Dzieci w niebezpieczeństwie  »
Tekst opublikowany 2008-11-22, opracowanie Beata Sadowska
Wielu kierowców nie zwraca uwagi na znaki drogowe stojące przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Górnej i Rakoszyckiej w Środzie Śląskiej. Jeżdżą bardzo szybko i zagrażają bezpieczeństwu dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej.
Zdjęć: 1  

Ruina nadal szpeci »
Tekst opublikowany 2008-11-21, opracowanie red.
Mieszkańcy Środy Śląskiej nie mogą dłużej patrzeć na niszczejący budynek po kinie "Carmen". Tymczasem władze nie chcą wyjawić planów co do obiektu.

Nowa droga w parku przemysłowym »
Tekst opublikowany 2008-11-21, opracowanie EM
12 listopada otwarta została nowa droga w Parku Przemysłowym Źródła Błonie. Jest to przygotowanie terenu pod inwestycję dla firmy Poland Alloys z Katowic.

Zamień peta na banana »
Tekst opublikowany 2008-11-21, opracowanie Beata Sadowska
Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia uczniowie ze średzkich szkół ponadgimnazjalnych zorganizowali na terenie miasta kilka punktów konsultacyjnych.

Gliniarz w przedszkolu »
Tekst opublikowany 2008-11-21, opracowanie MW
Wczoraj i dziś policjanci spotkali się z maluchami, by przypomnieć im zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i bezpiecznego zachowania podczas zabawy.

Jeździmy bez pasów »
Tekst opublikowany 2008-11-20, opracowanie aw
W wtorek, 18 listopada, przeprowadzono akcję „Pasy”. Funkcjonariusze wręczyli 8 mandatów na kwotę 800 złotych.

Uwaga! Będzie wiało! »
Tekst opublikowany 2008-11-20, opracowanie red.
Jak informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, 20 listopada na Dolnym Śląsku prędkość wiatru wrośnie nawet do 85km/godzinę.

Stypendystki „na medal” »
Tekst opublikowany 2008-11-20, opracowanie aw
Premier przyznał stypendia dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Otrzymali je również młodzi mieszkańcy Środy Śląskiej.

Sprzedawali "na lewo" »
Tekst opublikowany 2008-11-19, opracowanie red.
Pracownicy jednego z zakładów wytwarzających okna i rolety nielegalnie sprzedawali produkty firmy. Policja zatrzymała trzy "przedsiębiorcze" osoby.

Ściągnęli mu licznik, więc kradł »
Tekst opublikowany 2008-11-19, opracowanie red.
Włączony telewizor, lodówka, zamrażarka i światło - to wszystko średzcy policjanci zastali w mieszkaniu mężczyzny, który od dawna nie płacił za prąd. W jaki sposób 43-latek pobierał energię?

Średzcy kolekcjonerzy »
Tekst opublikowany 2008-11-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Antoni Orłowski szczyci się swoją kolekcją zabytkowych przedwojennych żelazek. Student Tomek Dudziński kolekcjonuje karabinowe łuski, ale woli się tym nie chwalić.

Koncert charytatywny w Brzezinie »
Tekst opublikowany 2008-11-18, opracowanie EM
Niepubliczne Przedszkole „Mały Artysta” w Brzezinie zaprasza w sobotę na koncert charytatywny.

Koncert charytatywny w Brzezinie »
Tekst opublikowany 2008-11-18, opracowanie EM
Niepubliczne Przedszkole „Mały Artysta” w Brzezinie zaprasza w sobotę na koncert charytatywny.

Szukali zagadek na zamku Czocha »
Tekst opublikowany 2008-11-17, opracowanie LeV
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Udaninie wybrały się do Zamku Czocha, aby wziąć udział w realizacji projektu „Wrota nie odkrytych tajemnic”.

Są pieniądze dla GOPS w Udaninie »
Tekst opublikowany 2008-11-17, opracowanie LeV
Ponad 70 tysięcy złotych otrzymał Gminny Ośrodek Pomocy społecznej w Udaninie. Pieniądze przyznano placówce w ramach projektu "Promocja integracji społecznej". Na co pójdą pieniądze?

Pamiętaj o zimówkach! »
Tekst opublikowany 2008-11-17, opracowanie RH
Chociaż tegoroczny listopad należy do wyjątkowo ciepłych, nie należy dalej zwlekać z wymiana opon na zimowe. Wielu kierowców wciąż bagatelizuje i wręcz neguje zalety, jakie daje stosowanie opon dedykowanych na tą porę roku. My zdecydowanie polecamy wymianę.

Nadal ciasno! »
Tekst opublikowany 2008-11-17, opracowanie Ewa Mastalska
Znalezienie wolnego miejsca parkingowego w centrum Środy Śląskiej graniczy z cudem. Zdesperowani kierowcy stają często w miejscach niedozwolonych, blokując sobie nawzajem drogę.

Blokada na drodze? »
Tekst opublikowany 2008-11-17, opracowanie red.
Nasi czytelnicy informują: na drodze do Komornik samochody jeździły dziś niezwykle wolno, wokół było sporo policjantów w kamizelkach kuloodpornych. O co chodziło?

Skarb pojechał do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2008-11-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Skarb Średzki zapakowano do specjalnych kaset i przewieziono strzeżonym konwojem do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Jak zorganizowano przewóz?

Ilu pijanych na drogach? »
Tekst opublikowany 2008-11-13, opracowanie red.
Od 7 do 11 listopada średzcy policjanci realizowali program "Listopadowy weekend". Skontrolowano łącznie 155 pojazdów. W serwisie prezentujemy wyniki akcji.

Skąd ta dziura? »
Tekst opublikowany 2008-11-13, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników jest zaniepokojony sporej wielkości otworem znajdującym sie na szczycie wieży kościoła p.w. św. Krzyża w Środzie Śląskiej. Postanowiliśmy wyjaśnić sytuację.

Aktywni mogą się szkolić »
Tekst opublikowany 2008-11-12, opracowanie red.
Jesteś przedsiębiorcą i poszukujesz wsparcia na rozwój firmy? Planujesz rozpocząć działalność gospodarczą? Informacje o tych zagadnieniach otrzymasz na spotkaniu, które odbędzie się 24 listopada.

Ona nie traci nadziei »
Tekst opublikowany 2008-11-12, opracowanie Ewa Chojna
W zeszłym roku usłyszała przerażającą diagnozę – to była limfangioleimiomatoza. Dlaczego? Ona nie wie, lekarze zresztą też nie. Od tej chwili, każdy dzień jest dla Niej wyzwaniem, mimo tego nie poddaje się – walczy dla rodziny, walczy dla samej siebie, jak mówi – żeby móc odwdzięczyć się za okazane wsparcie i pomoc.

Zwyzywał policjantów »
Tekst opublikowany 2008-11-10, opracowanie red.
Średzcy policjanci zatrzymali wczoraj wieczorem kompletnie pijanego kierowcę. Mężczyzna był bardzo niezadowolony, zwyzywał więc funkcjonariuszy.

Tani pogrzeb ubogiego »
Tekst opublikowany 2008-11-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W serwisie nawiązujemy jeszcze do Święta Zmarłych. Jak się okazuje, w Środzie Śląskiej nie ma problemu z pochówkiem ludzi bezdomnych i o nieustalonej tożsamości.

Pojedziemy rowerem do Ciechowa? »
Tekst opublikowany 2008-11-10, opracowanie red.
Powiat Średzki zamierza wybudować w przyszłym roku ciąg pieszo-rowerowy Środa Śląska - Ciechów. Planowana inwestycja w sposób znaczący zwiększy bezpieczeństwo ruchu pieszych i rowerzystów na tym odcinku drogi.

Obchody Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2008-11-10, opracowanie MW
Na obchody jutrzejszego Święta Niepodległości władze starostwa powiatowego zapraszają wszystkich mieszkańców Środy.

Oznacz swoje auto! »
Tekst opublikowany 2008-11-07, opracowanie red.
Chcesz dodatkowo i bezpłatnie zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą? Weź udział w akcji "Stop 24", którą prowadzi m.in. średzka policja. W serwisie przeczytasz, na czym polega ten pomysł.

Warunki kremacji »
Tekst opublikowany 2008-11-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Przed kremacją rodzina musi podpisać dokument, że w ciele zmarłego nie ma rozrusznika serca. To ważne dla bezpieczeństwa pracowników krematorium na wrocławskim Kiełczowie.

Listopadowy weekend »
Tekst opublikowany 2008-11-07, opracowanie Beata Sadowska
Już jutro dla wielu mieszkańców Polski rozpocznie się długi weekend. Policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach całego województwa dolnośląskiego. Dziś Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej zacznie wdrażać akcję pod kryptonimem „Listopadowy weekend”.

Przekombinowali »
Tekst opublikowany 2008-11-07, opracowanie Beata Sadowska
Policjanci ścigali samochód, którym jechali dwaj pijani mężczyźni. Kiedy udało się zatrzymać auto, obaj próbowali zająć miejsce pasażera.

Ponad setka aut do kontroli »
Tekst opublikowany 2008-11-06, opracowanie red.
Autopol Service w Ciechowie organizował przed świętami bezpłatny przegląd samochodów. W akcji wzięło udział łącznie 160 kierowców. Aż 20% samochodów nie nadawało się do jazdy!

Dwóch pijanych »
Tekst opublikowany 2008-11-06, opracowanie red.
Jeden jechał rowerem, drugi samochodem. Jeden jest z Kostomłotów, drugi z Miękini. Co ich łączy? Ponad 2 promile alkoholu w organizmie. I głupota.

Kto groził Radkowi? »
Tekst opublikowany 2008-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilka dni po zniknięciu Radka Liberskiego, mama zadzwoniła na jego komórkę. Odebrała kobieta, która bełkotliwie dopytywała się - Skąd pani zna ten numer? Później wyłączyła telefon.

Ponad 64 tys. na edukację »
Tekst opublikowany 2008-11-06, opracowanie aw
Projekt „EKS – edukacja, kultura, sport” skierowany jest do uczniów. Pozyskana kwota to 64745zł.

Express bezpłatny! »
Tekst opublikowany 2008-11-06, opracowanie red.
Już w piątek rozpoczynamy kolportaż pierwszego bezpłatnego numeru Expressu Średzkiego. Dzięki tej zmianie nasza gazeta stanie się bardziej dostępna dla mieszkańców powiatu. Wzrośnie jej skuteczność informacyjna i reklamowa.

Nowocześni drogowcy »
Tekst opublikowany 2008-11-05, opracowanie Red.
Średzkie starostwo przygotowuje się do zimowego utrzymania dróg. Drogowcy opracowali już specjalny plan operacyjny, wykorzystujący technologię GPS i SMS.

Burdy i striptease »
Tekst opublikowany 2008-11-04, opracowanie Bartłomiej Sarna
To skandal, żeby w centrum miasta działy się takie rzeczy. Przez ponad pół roku chuligani urządzali sobie burdy w pizzerii Calista. Teraz, kiedy zakazano im tam wstępu, burzą nocny spokój mieszkańcom okolicznych kamienic.

Wspominaliśmy w spokoju »
Tekst opublikowany 2008-11-03, opracowanie red.
Prawdopodobnie znakomita pogoda sprawiła, że podczas świątecznego weekendu na drogach w naszym regionie doszło do wyjątkowo małej liczby kolicji i wypadków. Mimo to średzka policja wyjeżdżała na 49 interwencji.

Wychowanek Odry Malczyce strzela w Holandii! »
Tekst opublikowany 2008-11-03, opracowanie red.
Wspaniale zadebiutował Paweł Wojciechowski w lidze holenderskiej. Wychowanek Odry Malczyce już w 12 minucie swego debiutu strzelił bramkę. Zobacz ją w naszym serwisie!

Warsztaty dla bezrobotnych  »
Tekst opublikowany 2008-11-01, opracowanie MW
Już od pięciu miesięcy trwa w Kostomłotach projekt „Przezwyciężyć niemoc”, którego uczestnikami są osoby długotrwale bezrobotne. Jest duża szansa na to, że ludzie ci po cyklu szkoleń, nareszcie znajdą pracę.

Dzisiaj
Niedziela 16 maja 2021
Imieniny
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Środa Śląska

OtoSroda.pl © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 0

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl